PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do posiadaczy 20D....



TomekD
17-12-2004, 11:41
Wczoraj poczytalem sobie udostepnioną instrukcję i z niepokojem stwierdziłem że jest tam taki tekst iz po 4 sekundach ciągłego podtrzymywania spustu (do połowy), aby wykonac zdjęcie musze go odpuścic i ustawić ostrość jeszcze raz. Prawda to??? NIe było to napisane apropo żadnego ustawienia, raczej jako informacja ogólna. Trochę mnie to przeraziło gdyz czesto czeka sie w pełnej gotowości na moment i 4 sek to trochę któtko ?
Faktycznie tak jest w w 20D??

SlawekD20
17-12-2004, 16:17
Nie wiem gdzie taki tekst znalazłeś (nie twierdzę, że go tam nie ma tylko, że ja nie zapamiętałem czegoś takiego) ale prawda jest taka, że przyciśnięty do połowy spust migawki pozwala na ustawienie ostrości autofocusem i zablokowanie jej na taki czas jakiego potrzebujesz zarówno na pełnym manualu, jak i na małpich programach.

Kubaman
20-12-2004, 10:01
nie pamiętam za dobrze, a sprawdzać mi sie nie chce szczerze mówiąc, ale wydaje mi się, że pomyliłeś następujące:
po zwolnieniu przycisku, informacje pokazywane w wizjerze znikają po ok 4 sekundach, tak samo jak informacje o kombinacji przysłona/migawka na górnym panelu LCD.

blokada ekspozycji przy wciśniętym do połowy spuście migawki trwa tak długo jak trzymasz. Jest to funkcja mająca kilka opcji funkcjonowania do wyboru w Customer Functions - radzę tam poszukać

plech
21-12-2004, 00:37
po 4-NIE, po 10-NIE, po 30-NIE, po 1minucie- NIE a po 5- TO JUŻ BOLI PALEC wiec sam puszcisz.

tyle!
pozdrawiam
L.

Jac
23-12-2004, 20:04
5- TO JUŻ BOLI PALEC wiec sam puszcisz.
a aparat jescze 4 sek sam bedzie trzymał :-)

TomekD
24-12-2004, 12:32
Acha Panowie, tekst o którym mowa jest w instrukcji na stronie 27 - na górze
nie wiem, może źle coś interepretuję
Wesołych Świat :D

[ Dodano: 24-12-2004 ]
tz wykona zdjęcie, ale z opóźnieniem, jakie jest to opóxnienie?

bdx
24-12-2004, 13:44
"Jeżeli od naciśnięcia spustu migawki "do połowy" upłynęły 4 sekundy...."

To jakiś bełkot... :twisted: Sam nie wiem jak to rozumieć. W każdym razie nie trzeba po 4 sekundach odpuszczaś spustu, ani nie ma żadnych opóźnień..Trzymając spust aparat jest przez cały ten czas w 'trybie gotowości' i w zależności od wybranego trybu pracy ( av, tv, ai servo itd ) zmienia ustawienia ekspozycji, żeby zdjcie wyszło ładne :wink: