PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie roku 2004



Jerzy
17-12-2004, 07:34
Witam
A może każdy z nas pokaże swoje jedno najlepsze zdjęcie wykonane w 2004 roku?Może szanowni Admini zajmą się techniczną stroną?Na zagranicznych forach można zobaczyć dużo ciekawych zdjęć.
Jurek

Jurek Plieth
17-12-2004, 08:46
Witam
A może każdy z nas pokaże swoje jedno najlepsze zdjęcie wykonane w 2004 roku?
Wiesz jak to się elegancko mówi - Najlepsze jest to zdjęcie którego jeszcze nie zrobiła(e)m! :mrgreen:

Tomasz Golinski
17-12-2004, 10:48
Czyli skoro konkurs ma być na fotę z 2004 to masz już mało czasu. Możnaby ten konkurs na styczeń zaplanować.

Aszu
17-12-2004, 10:50
Super, kto będzie oceniał i wg jakich kryteriów.
Może w formie Ankiety!

Tomasz Golinski
17-12-2004, 10:52
Albo w formie Jury moderatorsko-adminowego ;)

Aszu
17-12-2004, 11:01
Co to za jury.
Niech do Moderatora chętni prześla linki do fotek NA PRIVA, Moderator niech zrobi ankietę, gdzie umieści odnośniki do tychże zgłoszonych fotek.
W Ankiecie wg kolejności zgłoszeń zostaną wpisane tytuły zgłoszonych prac.
i będzie można głosować!!!

Aszu
17-12-2004, 11:03
Głosować będzie mógł każdy zarejestrowany użytkownik forum.

trzeba ustalić ramy czasowe.
Propozycja - do 31 stycznia napływ prac.
Od 5 lutego wystawienie prac do oceny.
czas trwania - 7 dni

Auwo
17-12-2004, 11:07
jezeli przce mozna bedzie przesylac do 31 stycznia - to dlaczego publikacja dopiero 5 lutego ??? - trzeba podac jaki rozmiar ma miec zdjecie i wklejenie go-ich nie powinno zajac wiecej niz jeden dzien - no moze tydzien - bo nie wierze aby byla niesamowita ilosc prac.

Aszu
17-12-2004, 12:03
To była propozycja.

zdjęcie musi być w formacie JPG, maksymalna szerokość wynosi 680 pikseli, maksymalna wysokość wynosi 600 pikseli a maksymalny rozmiar to 125kb.

Zgłoszenia do 30 stycznia - niedziela.

Wystawienie do konkursu - 2 luty.

Auwo
17-12-2004, 13:02
o i to jest TO !!! dobra panie i panowie - przegladac archiwa :)

Aszu
21-12-2004, 10:24
Wpłynęła do mnie właśnie 1 fotka.
Czy ktoś jeszcze??

Auwo
21-12-2004, 10:52
mamy jeszcze troszke czasu :)

Vitez
21-12-2004, 21:29
Niech do Moderatora chętni prześla linki do fotek NA PRIVA, Moderator niech zrobi ankietę, gdzie umieści odnośniki do tychże zgłoszonych fotek.
W Ankiecie wg kolejności zgłoszeń zostaną wpisane tytuły zgłoszonych prac.
i będzie można głosować!!!

Vote yes za takim rozwiazaniem. Wysylac do Aszu 8) .
Ja swoja podesle pod koniec terminu :twisted: .

DoMiNiQuE
22-12-2004, 09:41
kurcze ciezko bedzie wybrac ta JEDNA fotke :? mozna kilka ? ;-)

hazan
22-12-2004, 09:47
To nie lepiej użyć funkcjonalność albumu - tam jest zaimplementowany system do oddawania glosów na zdjęcie ?

wizja
26-12-2004, 16:07
ja myślę, że lepiej


to co? wrzucamy?

Vitez
27-12-2004, 17:23
Wrzucamy do albumu... tylko musimy poczekac az hazan doda odpowiednia kategorie :roll:

kavoo
31-12-2004, 01:35
Wrzucamy do albumu... tylko musimy poczekac az hazan doda odpowiednia kategorie :roll:
Widze, ze procedura tworzenia nowej kategorii w albumie jest strasznie skomplikowana i dlugotrwala ;-) No nic... czekamy ;-)

hazan
31-12-2004, 15:24
Wrzucamy do albumu... tylko musimy poczekac az hazan doda odpowiednia kategorie :roll:
Widze, ze procedura tworzenia nowej kategorii w albumie jest strasznie skomplikowana i dlugotrwala ;-) No nic... czekamy ;-)

Przeprasza moja wina - zapomniałem - jest już gotowa nowa kategoria - zapraszam do dodawania zdjęc ( rozumiem że dodajemy tylko jedno wlasne zdjęcie)

Mechanizm do oceniani i dodawania komentarzy jest dostepny pod zdjeciem.

eternus
01-01-2005, 15:41
Cos miniaturki (a wlasciwie miniaturka) dziwnie wygldaja, ale nie wiem czego to jest wina.

A na razie to pieknie wyglada - jest zdjecie Viteza a nad nim "Zdjecie roku 2004". Qurcze- moglem ja pierwszy wyslac, to bym sie przynajmniej chwile nacieszyl :)

anatom
01-01-2005, 15:58
hej mam pytanko, gdzie jest ten dzialik z tymi zdjatkami do konkursu??
moze ktos wrzuci jakis link :)
z gory dzieki
pozdrawiam

Spontan
01-01-2005, 16:07
http://canon-board.info/album.php catch :)

tsz01
04-01-2005, 07:57
Moim skromnym zdaniem dopuszczalna szerokosc i wysokosc zdjecia jest OK, ale maksymalny rozmiar pliku powoduje, ze trzeba je strasznie kompresowac co mocno odbija sie na jakosci :(

Vitez
04-01-2005, 14:25
Moim skromnym zdaniem dopuszczalna szerokosc i wysokosc zdjecia jest OK, ale maksymalny rozmiar pliku powoduje, ze trzeba je strasznie kompresowac co mocno odbija sie na jakosci :(

To zamiesc o 100 pikseli mniejsze ale mniej skompresowane. Poza tym zapisuj bez exifa - on tez zzera pare kB.

kavoo
04-01-2005, 17:16
Jesli chodzi o rozmiar w px, to limity w konkursie maja ta sama wade co na plfoto - faworyzuja kadry poziome. IMHO powinno byc ograniczenie dlugosci dluzszego boku, nie konkretnego wymiaru.

akustyk
05-01-2005, 02:49
Jesli chodzi o rozmiar w px, to limity w konkursie maja ta sama wade co na plfoto - faworyzuja kadry poziome. IMHO powinno byc ograniczenie dlugosci dluzszego boku, nie konkretnego wymiaru.

swieta prawda. taka dyskryminacja pionu jest jakos szczegolnie popularna w necie :(

yasin
06-01-2005, 02:52
a co z poprawkami w photoshop'ie i tym podobnym, to ma byc zdjecie czy praca z photoshopa(?) imho warto cos na ten temat powiedziec

Czacha
06-01-2005, 04:55
nie sadzisz ze liczy sie efekt koncowy? jasne jest, ze grafik oceniac nie bedziemy.. ale to jak kto zdjecie obrobi to juz jego sprawa... a jak ktos bedzie uwazal ze przesadzil to moze po prostu nie glosowac

imo takie ograniczenie jest nie na miejscu biorac pod uwage iz wiekszosc userow tego forum uzywa sprzetu cyfrowego i wszystkie zdjecia sa poddawane mniejszej badz wiekszej obrobce

pelny kadr czy nie, edytowany w szopie czy nie - kogo to tak naprawde obchodzi? ogladasz zawsze efekt koncowy... zamierzony lub nie...

muflon
06-01-2005, 09:00
imo takie ograniczenie jest nie na miejscu biorac pod uwage iz wiekszosc userow tego forum uzywa sprzetu cyfrowego i wszystkie zdjecia sa poddawane mniejszej badz wiekszej obrobce
Dokładnie. Na tej samej zasadzie można by równie dobrze stwierdzic, że można wystawiać tylko oryginalne JPEG z aparatu! No bo przecież np. "wywoływując" z RAW można w końcu znacznie zmienić treść zdjęcia - "poprawić" kolory, kontrast, wyostrzyć/rozmiekczyć, zrobic sepię/BW....

yasin
06-01-2005, 15:48
no racja, publika wybierze najlepsze zdjecie i to chyba jest najlepsze rozwiazanie, poruszylem ten temat tylko dlatego bo zastanawia mnie czy na przyklad to
http://www.pbase.com/image/36039843
http://www.pbase.com/image/30834646
http://www.pbase.com/image/33761044
sa jeszcze zdjecia czy juz prace grafikow, kiedys widzialem cos duzo bardziej abstrakcyjnego wystawionego na konkurs, to byl kot na tle ksiezyca, i raczej nie bylo to zdjecie, cala praca zostala wykonana w jakis sofcie

p13ka
06-01-2005, 16:51
sa jeszcze zdjecia czy juz prace grafikow, kiedys widzialem cos duzo bardziej abstrakcyjnego wystawionego na konkurs, to byl kot na tle ksiezyca, i raczej nie bylo to zdjecie, cala praca zostala wykonana w jakis sofcie

Yasin, czy to masz na myśli? http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=381680

yasin
06-01-2005, 17:58
tak to chyba ta fota, wyglada to rewelacyjnie, ale w przypadku konkursow powinny byc imho dwie kategorie - free style (wszystko dozwolone) i druga kategoria zezwalajaca na male poprawki (wyciagniecie czegos z cienia, wykadrowanie, itp.)

p13ka
06-01-2005, 18:18
tak to chyba ta fota, wyglada to rewelacyjnie, ale w przypadku konkursow powinny byc imho dwie kategorie - free style (wszystko dozwolone) i druga kategoria zezwalajaca na male poprawki (wyciagniecie czegos z cienia, wykadrowanie, itp.)

Może i tak... w końcu konkurs nazywa się: "ZDJĘCIE roku 2004" :P

hazan
06-01-2005, 19:53
tak to chyba ta fota, wyglada to rewelacyjnie, ale w przypadku konkursow powinny byc imho dwie kategorie - free style (wszystko dozwolone) i druga kategoria zezwalajaca na male poprawki (wyciagniecie czegos z cienia, wykadrowanie, itp.)

Może i tak... w końcu konkurs nazywa się: "ZDJĘCIE roku 2004" :P

Konkurs właśnie się zaczał - zapraszam wszystkich do dodawania swoich prac - termin i zasady sa w regulaminie.

easyrider
06-01-2005, 23:20
No to fajnie - pewnie swoją fotkę wrzucę...

W regulaminie wyczytałem:
4b. Każdy z oceniających proszony jest o poważne potraktowanie oceny i nie wystawiania jej kierując się sympatia czy antypatia do autora

Jest to oczywiście słuszne, ale mało realne... ludzie mają swoje sympatie i antypatie... nawet jak się do tego nie przyznają...

Najlepiej żeby nie było widać podpisu autora zdjęcia aż do zakończenia głosowania - wtedy głosowanie było by sprawiedliwe w 100 %

eternus
07-01-2005, 00:03
No to fajnie - pewnie swoją fotkę wrzucę...

W regulaminie wyczytałem:
4b. Każdy z oceniających proszony jest o poważne potraktowanie oceny i nie wystawiania jej kierując się sympatia czy antypatia do autora

Jest to oczywiście słuszne, ale mało realne... ludzie mają swoje sympatie i antypatie... nawet jak się do tego nie przyznają...

Najlepiej żeby nie było widać podpisu autora zdjęcia aż do zakończenia głosowania - wtedy głosowanie było by sprawiedliwe w 100 %

To jest prosba - moze komus choc troche naprostuje wizje.

A co do ukrycia podpisu autora zdjecia, byla juz o tym mowa - nie ma poki co takiej technicznej mozliwosci.

kavoo
07-01-2005, 01:09
Ja bede konsekwentny i nadal bede obstawal przy propozycji muflona, ktora byla IMHO najsensowniejsza. Galeria forumowa ma wiele dosc istotnych wad:
1. mozliwosc wielokrotnego glosowania na jedno zdjecie,
2. mozliwosc glosowania na swoje zdjecie,
3. kompletna anonimowosc glosujacych, powodujaca bezkarnosc tych, ktorzy skorzystaja z wad nr 1 i 2,
4. ranking zdjec na podstawie sredniej ocen, co nie zawsze jest miarodajne (zwlaszcza, jesli jest duza roznica w ilosci oddanych glosow miedzy poszczegolnymi zdjeciami).

Oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego, ze moje gadanie nie odniesie zadnego skutku (a zwlaszcza takiego, o jaki mogloby mi ewentualnie chodzic :lol:), ale nie moglem sie powstrzymac przed zasygnalizowaniem ulomnosci zasad konkursu ;-)

Tomasz Golinski
07-01-2005, 01:20
1. mozliwosc wielokrotnego glosowania na jedno zdjecie,
Nie wiedziałem tego. No to jest gorzej niż myślałem. Dlatego wciąż popieram plebiscyt wg Muflona.

Vitez
07-01-2005, 01:21
Najlepiej żeby nie było widać podpisu autora zdjęcia aż do zakończenia głosowania - wtedy głosowanie było by sprawiedliwe w 100 %

I wlasnie dlatego jednak nie wezme udzialu.
Mimo smileyow (hi muflon, tak, pamietam jak soczyscie zalowales ze ignore kiepsko dziala bo inaczej dawno bys mial mnie na liscie ignorowanych) - nie wierze w sprawiedliwa ocene fotek co niektorych bardziej aktywnych uczestnikow forum.

Chyba ze stworze sobie nowego uzytkownika - specjalnie na anonimowe wrzucanie fotek ;)

hazan
07-01-2005, 01:23
Ja bede konsekwentny i nadal bede obstawal przy propozycji muflona, ktora byla IMHO najsensowniejsza. Galeria forumowa ma wiele dosc istotnych wad:
1. mozliwosc wielokrotnego glosowania na jedno zdjecie,
2. mozliwosc glosowania na swoje zdjecie,
3. kompletna anonimowosc glosujacych, powodujaca bezkarnosc tych, ktorzy skorzystaja z wad nr 1 i 2,
4. ranking zdjec na podstawie sredniej ocen, co nie zawsze jest miarodajne (zwlaszcza, jesli jest duza roznica w ilosci oddanych glosow miedzy poszczegolnymi zdjeciami).

Oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego, ze moje gadanie nie odniesie zadnego skutku (a zwlaszcza takiego, o jaki mogloby mi ewentualnie chodzic :lol:), ale nie moglem sie powstrzymac przed zasygnalizowaniem ulomnosci zasad konkursu ;-)

ad1 zagłosuj prosze dwa razy na to samo zdjecie - sprawdz najpierw zanim cos napiszesz
ad2 nie glosuj i inni niche nie glosuja - zreszt nie ma znaczenie jeden glos przy 50
ad3 nikt nie jest anonimowy - wiem na ktore zdjecie kto glosowal - jest to w bazie danych
ad4 o roznicy juz pisalem jesli beda jakies niejasnosci sprawdze recznie ilosc glosow


Temat regulaminu juz jest zamkniety - a konkurs wystartowal na takich zasadach jakie sa opisane - sorry ale bez jakies decyzji nigdy bysmy nie zaczeli (no a demokracja w takich wyborach jest najgorszym pomocnikiem).

Vitez
07-01-2005, 01:24
1. mozliwosc wielokrotnego glosowania na jedno zdjecie,

Cos ci sie chyba pomylilo. Po ocenie danego zdjecia przy kolejnej probie wystawienia jeszcze raz oceny masz "juz oceniles to zdjecie" . Masz tylko mozliwosc wielokrotnego komentowania, ale oceniania - nie.
Za to mozliwosc oceny wlasnego zdjecia to dosc powazny bug :? .

hazan
07-01-2005, 01:26
Najlepiej żeby nie było widać podpisu autora zdjęcia aż do zakończenia głosowania - wtedy głosowanie było by sprawiedliwe w 100 %

I wlasnie dlatego jednak nie wezme udzialu.
Mimo smileyow (hi muflon, tak, pamietam jak soczyscie zalowales ze ignore kiepsko dziala bo inaczej dawno bys mial mnie na liscie ignorowanych) - nie wierze w sprawiedliwa ocene fotek co niektorych bardziej aktywnych uczestnikow forum.

Chyba ze stworze sobie nowego uzytkownika - specjalnie na anonimowe wrzucanie fotek ;)

vitez - zrobisz jak zechcesz - ale nie rob foch - myslisz ze inni tylko czekaj zeby Ci dokopac ? - zreszta twoja sprawa ale ja nie rozumiem czego tu sie bac (poza krytyka:)

Vitez
07-01-2005, 01:46
myslisz ze inni tylko czekaj zeby Ci dokopac ?
Widac za malo siedzisz na forum ;) . Ale w skrocie ci odpowiem: tak.


nie rozumiem czego tu sie bac (poza krytyka:)

Nie boje sie krytyki - moje zdjecia sa ogolnodostepne, kazdy moze je skrytykowac w moim watku w podforum z Galeriami :P .
Twierdze tylko ze zdjecia niektorych osob moga byc zbyt subiektywnie oceniane w konkursie na podstawie osobistych animozji a nie zawartosci zdjecia.
Nie da sie tego uniknac bez ukrywania autora zdjecia, dlatego bojkotuje konkursy w ktorych tego typu niedociagniecia wystepuja 8) .

hazan
07-01-2005, 02:17
myslisz ze inni tylko czekaj zeby Ci dokopac ?
Widac za malo siedzisz na forum ;) . Ale w skrocie ci odpowiem: tak.


nie rozumiem czego tu sie bac (poza krytyka:)

Nie boje sie krytyki - moje zdjecia sa ogolnodostepne, kazdy moze je skrytykowac w moim watku w podforum z Galeriami :P .
Twierdze tylko ze zdjecia niektorych osob moga byc zbyt subiektywnie oceniane w konkursie na podstawie osobistych animozji a nie zawartosci zdjecia.
Nie da sie tego uniknac bez ukrywania autora zdjecia, dlatego bojkotuje konkursy w ktorych tego typu niedociagniecia wystepuja 8) .

Tus sie troche ubawilem - a bojkotuj - tylko to raczej strata dla Ciebie bo inni beda mieli fajna zabawe (tak myśle) - no i nadal nie moge Cie zrozumiec - ale twoj sprawa.

Arkan
07-01-2005, 02:35
hazan napisał:
myslisz ze inni tylko czekaj zeby Ci dokopac ?

Widac za malo siedzisz na forum . Ale w skrocie ci odpowiem: tak.
Vitez, nie popadaj w psychozę - tutaj, wbrew temu co Ci sie byc może wydaje, są naprawdę dorośli ludzie. To co sądzę na Twój temat ma sie nijak do tego co sądzę na temat Twoich zdjęć.

Twierdze tylko ze zdjecia niektorych osob moga byc zbyt subiektywnie oceniane w konkursie na podstawie osobistych animozji a nie zawartosci zdjecia.
A ja twierdzę, że jeśli "niektóre osoby" wystawią wybitne prace, to te prace wygrają, tym bardziej, że ocena jest wystawiana dwukrotnie - raz przez uczestników, dwa przez jury.

Nie da sie tego uniknac bez ukrywania autora zdjecia, dlatego bojkotuje konkursy w ktorych tego typu niedociagniecia wystepuja
To jakaś nowość, bo dałbym sobie rekę obciąć, że widziałem Twoje zdjecie wstawione jako pierwsze w poprzedniej galerii konkursowej :shock:

Mimo smileyow (hi muflon, tak, pamietam jak soczyscie zalowales ze ignore kiepsko dziala bo inaczej dawno bys mial mnie na liscie ignorowanych) - nie wierze w sprawiedliwa ocene fotek co niektorych bardziej aktywnych uczestnikow forum.
Vitez uważam, że Twoje insynuacje obrażają "co niektórych aktywnych" i są zwykłym przejawem Twoich obaw jak wypadniesz na tle innych. Jeśli chodzi o mnie to mogę Ci obiecać następującą rzecz - jeśli wystawione przez Ciebie zdjecie będzie zasługiwało na 5, to postawię Ci 5, jeśli nie, to wstrzymam sie od głosu. Jesli oprócz mojej skromnej osoby (no i oczywiście Muflona) są inne "co niektóre aktywne" osoby, to wypowiedz się, kogo niesprawiedliwych ocen się obawiasz, a ja postaram się ich przekonać aby przyłaczyli się do mojego zobowiązania (Vitez, tylko nie mów mi, że wszyscy sie czają na Ciebie, bo wtedy sprawa jest dużo bardziej skomplikowana niż podejrzewałem).

Arkan

Tomasz Golinski
07-01-2005, 02:44
Niech zgadnę. Ja też jestem podejrzany przez Viteza... W końcu stwierdził, że jestem biased. Ale pomysł Arkana nie jest najlepszy, bo gdyby wszyscy się podłączyli, to Vitez miałby w ten sposób zawyżoną średnia ocen. Zresztą wstrzymywanie się od oceniania byłoby niezgodne z regulaminem i narażałoby nas na gniew Hazana.

Może lepiej, że Vitez nie wystawia foty. Zaoszczędzi roboty Hazanowi, który mógłby się znaleść w roli IPN i weryfikować nasze oświadczenia typu: "To nie ja wstawiłem tą niską ocenę! Vitez nie bij. ;)"

Arkan
07-01-2005, 03:13
bo gdyby wszyscy się podłączyli, to Vitez miałby w ten sposób zawyżoną średnia ocen
...a my święty spokój, teraz i przy następnych konkursach :wink: Musimy go jakos zachecić, bo to już 3 konkurs który bojkotuje (przy poprzednim nie startował bo nie lubi kisielu, a zapałka brak pomysłu). Na propozycję focenia światecznego był też nie teges, więc jest dla mnie absolutnie jasne, że musimy go jakoś ośmielić. Pomysłem natchnął mnie mój synek, który na PS2 tak długo boi sie grać w Transformers, jak długo nie wklepię mu kodów max-life i max-ammo, a wtedy nie ma wiekszego kozaka w całej okolicy :mrgreen:

muflon
07-01-2005, 09:06
A ja, skoro już zostałem zaliczony do "tych złych" :D, to dodam jeszcze, że w związku z tym, że poprzednia fotka nie wywołała entuzjazmu, tym razem spróbuję z inną :mrgreen:

Vitez
07-01-2005, 23:47
Nie da sie tego uniknac bez ukrywania autora zdjecia, dlatego bojkotuje konkursy w ktorych tego typu niedociagniecia wystepuja
To jakaś nowość, bo dałbym sobie rekę obciąć, że widziałem Twoje zdjecie wstawione jako pierwsze w poprzedniej galerii konkursowej :shock:

Dobrze widziales. To byl blad, ktorego nie chce powtarzac 8) .
Co do radochy uczestniczenia w konkursie o ktorej hazan pisze - a ocenianie i komentowanie zdjec nie jest radocha? :P

Arkan
08-01-2005, 00:07
To byl blad, ktorego nie chce powtarzac .
IMO błędny był wybór zdjęcia, a nie fakt jego wystawienia. Masz dużo lepsze zdjęcia.

a ocenianie i komentowanie zdjec nie jest radocha?
To tak jak w sporcie - dwie główne grupy to zawodnicy i działacze, a jak wszyscy wiemy bycie działaczem w wieku 24 lat to radocha jak cholera :wink: :mrgreen:

Vitez
08-01-2005, 14:47
To byl blad, ktorego nie chce powtarzac .
IMO błędny był wybór zdjęcia, a nie fakt jego wystawienia. Masz dużo lepsze zdjęcia.


Wybralem zdjecie na ktore 90% osob ktore je ogladalo (glownie jako odbitka) reagowalo "czemu go nie wyslesz na konkurs" ? :P
I wg wielu osob lepsze niz zdjecie fotoreportera Gazety zrobione w tym samym momencie a wybrane na jedno z najlepszych zdjec 2004 roku: http://serwisy.gazeta.pl/fotografie/5,35076,2186497.html?x=9

hazan
08-01-2005, 17:32
To byl blad, ktorego nie chce powtarzac .
IMO błędny był wybór zdjęcia, a nie fakt jego wystawienia. Masz dużo lepsze zdjęcia.


Wybralem zdjecie na ktore 90% osob ktore je ogladalo (glownie jako odbitka) reagowalo "czemu go nie wyslesz na konkurs" ? :P
I wg wielu osob lepsze niz zdjecie fotoreportera Gazety zrobione w tym samym momencie a wybrane na jedno z najlepszych zdjec 2004 roku: http://serwisy.gazeta.pl/fotografie/5,35076,2186497.html?x=9

No nie wiem czy mozna to porownywac - moim zdanie zdjecie z gazety jest nieco inne - ma inny przekaz bardziej uwidoczniona jest policja i jej postawa na tle radosnego anarchisty - ale to tylko moja opinia.

Arkan
08-01-2005, 18:51
I wg wielu osob lepsze niz zdjecie fotoreportera Gazety zrobione w tym samym momencie a wybrane na jedno z najlepszych zdjec 2004 roku: http://serwisy.gazeta.pl/fotografie/5,35076,2186497.html?x=9
Jedyne co łaczy te dwa zdjęcia to czas i miejsce, a to co różni to głównie temat. Tematem Twojego zdjęcia jest demonstrant, a reportera GW policja (jesli masz co do tego wątpliwosci to przeczytaj opis zdjęcia w GW i zderz z tym co napisałeś w opisie swojego zdjęcia)
Reporterka na potrzeby gazety może olać kadrowanie, mocne i słabe punkty kompozycji , kolory itd - poświęca to wszystko jeśli tylko moze zmaksymalizować przekaz emocjonalny. Reporterka wyrwana z kontekstu przekazu publikacji bardzo traci na swej "atrakcyjności" wizualnej.

ma inny przekaz bardziej uwidoczniona jest policja i jej postawa na tle radosnego anarchisty
Zgadzam się z tym. Moim zdaniem zdjęcie w GW pokazuje emocje i budzi pewne emocje, a Twoje zdjęcie takiego przekazu emocjonalnego nie ma (oczywiście mówię o swoich odczuciach). Jeśli chodzi o kadrowanie to chyba Twoje jest lepsze, ale w obu przypadkach jest wąsko.

Arkan

Vitez
08-01-2005, 21:21
Jeśli chodzi o kadrowanie to chyba Twoje jest lepsze, ale w obu przypadkach jest wąsko.


Jakbys mial kilkudziesieciu fotoreporterow obok siebie tez bys kadrowal wasko zeby "konkurencji" nie ujac na zdjeciu 8) . Ale to juz za gleboki OT :P

Jurek Plieth
08-01-2005, 21:29
Jeśli chodzi o kadrowanie to chyba Twoje jest lepsze, ale w obu przypadkach jest wąsko.


Jakbys mial kilkudziesieciu fotoreporterow obok siebie tez bys kadrowal wasko zeby "konkurencji" nie ujac na zdjeciu 8) . Ale to juz za gleboki OT :P
OK, ale gdzie mogę zobaczyć to Twoje zdjęcie?
Tutaj (http://canon-board.info/album_cat.php?cat_id=10) go nie widzę!

yasin
09-01-2005, 14:59
Panowie, odlozcie na bok spory i klotnie, takie przepychanki psuja tylko klimat tego miejsca, wiekszosc uzytkownikow tego forum robi dobre fotki, Vitez rowniez, kazdy ma lepsze i gorsze zdjecia, jezeli ktos ma watpliwosci co do obiektywnosci innych to proponuje zalozyc nowe konto i zamiescic fote "anonimowo", pamietajcie, ze to tylko zabawa, a nie walka o medale :)

Jurek Plieth
09-01-2005, 15:02
...pamietajcie, ze to tylko zabawa, a nie walka o medale :)
Wszystko to prawda, ale z własnego doświadczenia (patrz moja WWW) wiem, że walka o Złote Kalesony wywołuje nie mniej animozji niż o złoty medal olimpijski :mrgreen:

Vitez
09-01-2005, 17:22
Jeśli chodzi o kadrowanie to chyba Twoje jest lepsze, ale w obu przypadkach jest wąsko.


Jakbys mial kilkudziesieciu fotoreporterow obok siebie tez bys kadrowal wasko zeby "konkurencji" nie ujac na zdjeciu 8) . Ale to juz za gleboki OT :P
OK, ale gdzie mogę zobaczyć to Twoje zdjęcie?
Tutaj (http://canon-board.info/album_cat.php?cat_id=10) go nie widzę!

Bylo ale nie bedzie.
Zarowno dlaczego bylo jak i dlaczego nie bedzie - masz wyjasnione w tym watku :P . Milego czytania 8) .

Vitez
09-01-2005, 17:24
jezeli ktos ma watpliwosci co do obiektywnosci innych to proponuje zalozyc nowe konto i zamiescic fote "anonimowo"

Moglbym tak zrobic... tylko nie znalazlbym rownie dobrego a nie publikowanego w necie (np na mojej stronie WWW) zdjecia ktore moglbym uznac za swoje zdjecie roku :?

wizja
09-01-2005, 19:42
młócenie siana...

Vitez daj foto i się zobaczy a nie kurde jakieś dyrdymały roztrząsacie.. "jak baby" :P przepraszam baby :)

yasin
10-01-2005, 01:16
@Vitez
racja
@wizja
zgadzam sie, mysle, ze jest tu duzo ludzi, ktorzy beda obiektywni, wiec nawet te kilka nieobiektywnych osob mozna potraktowac za margines bledu, ale kazdy zrobi jak bedzie uwazal za sluszne, ja jak znajde czas na przeszukanie archiwum to fote zamieszcze :)

Arkan
10-01-2005, 03:54
wiec nawet te kilka nieobiektywnych osob mozna potraktowac za margines bledu
Tiaa, tylko, że istnienie tych osób jest hipotezą stworzoną przez/i na potrzeby jednego z uczestników forum. Jeśli jest inaczej, to powiedz mi proszę kto to jest te 'kilka", bo w przeciwnym wypadku dalsza dyskusja na ten temat to czysta spekulacja.

Cytat:
Reporterka na potrzeby gazety może olać kadrowanie, mocne i słabe punkty kompozycji , kolory itd - poświęca to wszystko jeśli tylko moze zmaksymalizować przekaz emocjonalny.


i tak i nie.
Mam zawsze problem z ustosunkowaniem się do tak merytorycznych komentarzy :? , ale w tym szczególnym przypadku moge powiedzieć, iż zgadzam się z tym tylko częściowo.

Arkan

yasin
10-01-2005, 14:10
wiec nawet te kilka nieobiektywnych osob mozna potraktowac za margines bledu
Tiaa, tylko, że istnienie tych osób jest hipotezą stworzoną przez/i na potrzeby jednego z uczestników forum. Jeśli jest inaczej, to powiedz mi proszę kto to jest te 'kilka", bo w przeciwnym wypadku dalsza dyskusja na ten temat to czysta spekulacja.
Arkan

staralem sie tylko wykazac, ze nawet jezeli taka sytuacja mialaby miejsce to mozna to tak potraktowac

Shadow
10-01-2005, 19:54
Abstrachując od Waszej dyskusji właśnie przejrzałem sobie zdjecia które już są w galerii i stwierdziłem, że swoich jeszcze dłuuuugo nie pokażę :) Tak są dobre, że za wysoko podniósł bym poprzeczkę :) Żartuję oczywiście.
A tak na poważnie to czy są jakieś ograniczenia np że zdjęcia nie mogą być poddawane żadnej obróbce komputerowej czy też wolna amerykanka. Bo z tego co widzę to bez PS w kilku zdjęciach raczej się nie obeszło. Tylko czy to jeszcze fotografia czy już sztuka komputerowa ?

eternus
10-01-2005, 20:45
Smiem twierdzic, ze zadne z tych zdjec nie uniknelo, chocby minimalnej ingerencji PS.
Ale nie przekreslalbym tego jako fotografii - bylo o tym nie raz mowione - PS to taka nowsza ciemnia. Oczywiscie, gdyby przekaz ingerencji komputerowej byl wazniejszy/bardziej widoczny, niz fotogrfii, to mozna by miec watpliwosci. Ale poki co takich zdjec w konkursie, ja osobiscie nie widze.

maku
10-01-2005, 21:39
Granica faktycznie jest bardzo płynna. Horowitz już dawno temu robił zdjęcia tradycyjnymi technikami które do złudzenia przypominają dzisiejsze prace wykonywane w PS. Na dobrą sprawę w jego przypadku też ktoś pewnie mógłby się przyczepić że to już nie są zdjęcia.
Tak na prawdę to się zastanawiam jaka jest faktycznie definicja zdjęcia i kiedy przestaje ono nim być.

Tomasz Golinski
10-01-2005, 21:48
Smiem twierdzic, ze zadne z tych zdjec nie uniknelo, chocby minimalnej ingerencji PS.
To, które wstawiałem i może wstawię, nie miało styczności z PS. Używam Gimpa :twisted: :twisted:

muflon
10-01-2005, 23:53
A tak na poważnie to czy są jakieś ograniczenia np że zdjęcia nie mogą być poddawane żadnej obróbce komputerowej czy też wolna amerykanka. Bo z tego co widzę to bez PS w kilku zdjęciach raczej się nie obeszło.
Tak spojrzałem na fotki pod tym kątem.. Hmm, rzeczywiście niektóre zdjęcia są mocno "poprawione", jednak jak na mój gust żadne nie przekracza tej delikatnej granicy. Niektóre są blisko "nie bycia zdjęciem tylko grafiką" (IMHO dwa ostatnie - ekrowa i slaw), ale ciągle jest to "w ramach". Jednak to jest zawsze bardzo subiektywne odczucie...

Shadow
11-01-2005, 18:40
Smiem twierdzic, ze zadne z tych zdjec nie uniknelo, chocby minimalnej ingerencji PS.
To, które wstawiałem i może wstawię, nie miało styczności z PS. Używam Gimpa :twisted: :twisted:

Powiem szczerze, że to Twoje zdjęcie jest naprawdę ekstra. Raz, że ma klimat a dwa, że technicznie trudne. Takie zrównoważenie cieni ze światłem nie jest rzeczą prostą

Vitez
11-01-2005, 21:06
Sek w tym aby nie przekroczyc linii i nie zrobic z fotografii grafiki komputerowej, chyba ze takie jest zalozenie.

Nie mozna zrobic takich zalozen w konkursie. Jest to zbyt plynna granica, dla kazdego inna, subiektywna.
Nie da sie jednoznacznie ocenic czy zdjecie to juz grafika czy jeszcze nie, a gdyby to robila jedna osoba/jury przyjmujace zdjecia do konkursu to nie uniknelibysmy wielu niesnasek, niezadowolonych uczestnikow, ktos by sie obrazil na forum, ktos by probowal przekupywac jury ;) itp.
Dlatego bez sensu jest robic odgorny taki zakaz - jesli sie komus nie bedzie podobac to ze zdjecie jest mocno komputerowe to niech je odpowiednio wg siebie oceni. Jesli sie to nie bedzie podobac wiekszej ilosc osob to autor z ocen to wywnioskuje a nie z zakazow regulaminu konkursu - ze przegial ;) .
A jesli sie bedzie podobac to bedzie to wlasnie dowod na to - ze liczy sie efekt koncowy a nie posrednie techniki, i dopiero po ocenie efektu koncowego mozna podpytac autora "jak ty to zrobiles" ? 8)

Tomasz Golinski
11-01-2005, 21:13
Albo od razu wprowadzić zasadę, żeby autor wyspowiadał się ze środków komputerowych do polepszania.

Vitez
12-01-2005, 02:12
Albo od razu wprowadzić zasadę, żeby autor wyspowiadał się ze środków komputerowych do polepszania.

Zglaszasz sie na ochotnika do komando sprawdzajacego prawdziwosc zeznania? ;)





Nie mozna zrobic takich zalozen w konkursie. Jest to zbyt plynna granica, dla kazdego inna, subiektywna.........................

Gdybys przeczytal dokladnie calosc watku to wiedzialbys ze moja wypowiedz byla w kontekscie uzywania PS'a w zdjeciach jako takich a nie w odniesieniu do konkursu.

Do ustalen na temat konkursu sie nie mieszam

Gdybys przeczytal calosc watku a szczegolnie jego temat to wiedzialbys ze watek jest o konkursie, dlatego pozwolilem sobie wypowiedziec sie na temat zasad uzycia PS w konkursie, natomiast ty swoja wypowiedz powinienes oznaczyc jako OT :P

hazan
12-01-2005, 09:34
Nie da sie jednoznacznie ocenic czy zdjecie to juz grafika czy jeszcze nie.

rozczarowales mnie Vitez - do tej pory zylem w przekonaniu ze wiesz wszystko.

a poza tym nie mow mi prosze jak mam oznaczac swoje wiadomosci. Czytaj dokladnie cale watki a nie wybierasz kawalek z ostatniego mojego zreszta wpisu. A jak nadal nie pomoze to idz pod Torwar sprzedac jakis obiektyw gosciowi z allegro ;)

Ojjj - zaraz wybuchnie IV woja swiatowa :mrgreen:

muflon
12-01-2005, 10:36
Ojjj - zaraz wybuchnie IV woja swiatowa :mrgreen:
Piąta :mrgreen: Liczę :) - czwarta była wojna o eosera ;-)

Tomasz Golinski
12-01-2005, 12:44
Albo od razu wprowadzić zasadę, żeby autor wyspowiadał się ze środków komputerowych do polepszania.

Zglaszasz sie na ochotnika do komando sprawdzajacego prawdziwosc zeznania? ;)

Cały regulamin konkursu jest oparty na dobrej woli uczestników. Jeden dodatkowy punkt nic by nie zmienił w tym względzie. ;)

hazan
12-01-2005, 13:09
Albo od razu wprowadzić zasadę, żeby autor wyspowiadał się ze środków komputerowych do polepszania.

Zglaszasz sie na ochotnika do komando sprawdzajacego prawdziwosc zeznania? ;)

Cały regulamin konkursu jest oparty na dobrej woli uczestników. Jeden dodatkowy punkt nic by nie zmienił w tym względzie. ;)

Regulamin juz jest a konkurs sie zaczal wiec nie bedziemy nic juz zmieniac - zreszta ja nie widze sensu zmiany - kazyd oceni to co mu sie podoba - jesli wygral dzielo komputerowe to znaczy ze taki mamy gust i tyle.

Shadow
12-01-2005, 19:39
Albo od razu wprowadzić zasadę, żeby autor wyspowiadał się ze środków komputerowych do polepszania.

Zglaszasz sie na ochotnika do komando sprawdzajacego prawdziwosc zeznania? ;)

Cały regulamin konkursu jest oparty na dobrej woli uczestników. Jeden dodatkowy punkt nic by nie zmienił w tym względzie. ;)

Regulamin juz jest a konkurs sie zaczal wiec nie bedziemy nic juz zmieniac - zreszta ja nie widze sensu zmiany - kazyd oceni to co mu sie podoba - jesli wygral dzielo komputerowe to znaczy ze taki mamy gust i tyle.

Też tak myślę. Nie można zmieniać zasad podczas trwania gry. Mam tylko nadzieję że ten kto wygra opisze jakimi technikami się posłużył i co zrobił. A może nawet pokaże jak wygladał materiał początkowy :)

eternus
12-01-2005, 20:44
Szefie, jedna prosba - tnij cytaty!

Vitez
13-01-2005, 00:43
a poza tym nie mow mi prosze jak mam oznaczac swoje wiadomosci.

Przykro mi, ale mam do tego prawo na tym forum, na co byles przygotowany przez tekst podany przy rejestrowaniu sie - ze przyjmujesz do wiadomosci to ze forum ma regulamin.
Nie podoba sie? Trudno :twisted: .
Jesli piszesz wiadomosci OT, niezgodne z regulaminem/tematyka watku/podforum to badz przygotowany na konsekwencje, a ja cie tylko o nich uprzedzam zamiast od razu dzialac (tak - wielki Vitez laskawie oszczedzil twoj post! ;) mozesz czuc sie ulaskawiony chwilowo :mrgreen: ).

Pszczola
13-01-2005, 01:50
Bardzo nieladnie...

Vitez
13-01-2005, 04:02
I wyszla kulturka wraz z umiejetnoscia czytania emotikonek i poczuciem humoru... gratuluje ostrzezenia.

Arkan
13-01-2005, 10:44
bo z takimi baranami jak Ty to naprawde mala przyjemnosc obcowania. Jak jedna osoba mowi ze ktos jest burakiem to mozna ja obarczyc niepoczytalnoscia umyslowa
absolut wyhamuj - to nie jest dobra droga. Nawet jeśli miałbyś rację, to i tak sposób w jaki to komunikujesz jest wysoce nieodpowiedni, a jedynym skutkiem Twoich wypowiedzi jest umocnienie pozycji Twojego adwersarza jako ofiary Twoich niewybrednych wypowiedzi.

Arkan

Vitez
13-01-2005, 20:42
Tekst przed zmiana wygladal tak, ze juz raz pisalem do Hazana aby skasowal moje konto, bo z takimi baranami jak Ty ;) to naprawde mala przyjemnosc obcowania.

A ktos cie zmusza do logowania? Po co od razu kasowac - zeby z siebie meczennika robic?
Po prostu tu nie wchodz, jak ci sie jakis baran nie podoba ;) , przymusu nie ma :roll: .

A jesli naprawde chcesz skasowania konta to uzywaj dalej takiego slownictwa - kilka wiecej ostrzezen i bedziesz mial czego pragniesz.

Lolomil
14-01-2005, 03:09
Smiem twierdzic, ze zadne z tych zdjec nie uniknelo, chocby minimalnej ingerencji PS.

Zdjecie ktore wystawiłemjest bez jakich kolwiek ingernecji programów graficznych(PS or Gimp itd....), choć już pare osób mi to zarzucało :-)

yasin
16-01-2005, 21:08
Zdjecie ktore wystawiłemjest bez jakich kolwiek ingernecji programów graficznych(PS or Gimp itd....), choć już pare osób mi to zarzucało :-)

moje tez bez ingerencji, nie liczac dokonanego resize'u :mrgreen:
btw. o ile dobrze kojarze to nie wykonales go canonem :wink: ale nie sprzet sie liczy, tylko foty

Lolomil
16-01-2005, 22:15
btw. o ile dobrze kojarze to nie wykonales go canonem :wink: ale nie sprzet sie liczy, tylko foty
dobrze kojarzysz :-) Canona posiadam od niedawna, ale chodzi mi po glowie sesja do konkursu 2005 ;-) (moze w maju) świetne klimaty - Roztocze, Lasy pod Ukrainą krzyże w tych lasach ......

yasin
16-01-2005, 22:59
hehe, teraz doczytalem, to jednak dobrze pamietalem, ze miales fujika s7000 :mrgreen: sam kiedys tez rozwazalem jego zakup, a kojarzylem Cie po nicku i avatarze z innego forum-foto, a teraz zawitales do klubu canonierow :mrgreen:
btw. twoje foto (2004) mi sie podoba, swietne kolorki, wykonane juz nowym sprzetem (limited 300D :P ) czy jeszcze fujikiem?

Lolomil
17-01-2005, 23:17
yasin,
jeszcze fujikiem :-)

Shadow
23-01-2005, 12:41
yasin,
jeszcze fujikiem :-)
Pewnie dlatego kolory są tak nasycone. Niemniej mi się podoba :)

wizja
28-01-2005, 17:20
z innej beczki - ciekawe jak liczba odsłon zdjęć przełoży się na ich oceny :)

Shadow
01-02-2005, 21:09
A dlaczego nie można pisać komentarzy do oceny ?

Anonymous
01-02-2005, 23:45
...

eternus
02-02-2005, 00:13
Ja bylbym tutaj za jakas auto-blokada. Bo nie wiem, czy ktos kiedys nie mowil, ze technicznej takiej mozliwosci nie ma.

Ja np. celowo wstrzymalem sie od oceny wlasnej fotki - bo wiadomo jak kazdy ocenia swoja najlepsza fotke w roku :D (choc mojej to juz nawet 5 pkt. ode mnie nie pomoze :D )

Anonymous
02-02-2005, 00:17
...

akustyk
02-02-2005, 00:42
Smiem twierdzic, ze zadne z tych zdjec nie uniknelo, chocby minimalnej ingerencji PS.

kazde zdjecie musialo zostac co najmniej zmniejszone do rozdzielczosci ekranowej. bynajmniej nie pod powiekszalnikiem, tylko w programie graficznym.

a co do stopnia ingerencji... MSZ, nie doceniasz mozliwosci dobrego fotografa. aparatem da sie bardzo duzo zrobic bez koniecznosci manipulacji w szopce. dobra znajomosc warsztatu fotograficznego daje bardzo duzo - smiem twierdzic, ze znacznie wiecej niz najlepsza znajomosc PS-a.

hazan
02-02-2005, 03:12
Przypomne tylko zo o Konkursie rozmawiamy na hydepark - bo tak robi sie juz straszny balagan - przypomne rowniez ze zasady byly juz walkowane i szkoda o tym jeszze raz pisac (chodz watek w sprawach administracyjnych juz sie pojawił :) )

Tak wiec zapraszam do oceniaina zdjec i do komentowania ich w przyklejonym na forum Hydepark watku.