PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie kupić statyw?



Tytus
16-12-2004, 22:49
Żona chce mi zrobic prezent na gwiazdkę,
OK, jak juz musi :mrgreen:
wypadło na statyw, tak, będe mial statyw za więcej jak 100 zł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
no i pytanie, gdzie kupić go "po rozsądnej cenie"

wybór wstępny to Sherpa 750 lub Manfretka Nat190
różnica w cenie jest tu bez znaczenia, pomacam to sobie i zobaczę, co mi bardziej leży, ma to być prezent, więc budżet jest otwarty, nie chce tylko specjalnie za jedno czy drugie przepłacić

oglądać będę w Brux, kupić chcę w Polszcze, bo tu wszystko za drogie :evil:

póki co Sherpę znalazłem za 459-499 zł+wysyłka

Manfrotto ceny mało się różnią...

Jurek Plieth
16-12-2004, 22:59
Żona chce mi zrobic prezent na gwiazdkę,
wypadło na statyw, tak, będe mial statyw za więcej jak 100 zł[/b]
Nasze żony się znają? :wink:

no i pytanie, gdzie kupić go "po rozsądnej cenie"...
Tylko w Foto 7 (http://www.foto7.com.pl/) w Gliwicach. Oni są niesamowici!!!
Ja już dostałem :D ale wolno mi było tylko sprawdzić zawartość i jak w nocy dobrałem się do paczki żeby poprzymierzać, to żona się obudziła i dostałem po paluchach :cry:
Dostałem od nich cennik i jak chcesz to mogę go udostępnić.

P.S. Już wysłałem Ci cennik via email.

Auwo
16-12-2004, 23:37
@Jurek to pochwal sie jeszcze jaki model "gwiazdorek" przyniesie :)
bo tez mam lekki czajnik na statyw - glowice juz nawet nabylem jakis czas temu droga kupna na allegro i teraz nozki trzeba dokupic a gwiazdorek to bardzo dobra okazja :)

Jurek Plieth
16-12-2004, 23:42
@Jurek to pochwal sie jeszcze jaki model "gwiazdorek" przyniesie :)
To jest 'tylko' monopod z głowiczką z płytką wymienną. Różne 'normalne' statywy to ja miałem i mam, a monopodu jeszcze nie :cry: i stąd to niezwykłe zamówienie.

Auwo
16-12-2004, 23:45
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa to zupelnie zmienia postac rzeczy :)

Arkan
17-12-2004, 11:19
To jest 'tylko' monopod z głowiczką z płytką wymienną
Jurek, którą głowicę wybrałeś - ja wziąłem 234RC, ale nie wiem czy to był najlepszy wybór i zaczynam kombinować ...

Jurek Plieth
17-12-2004, 11:23
To jest 'tylko' monopod z głowiczką z płytką wymienną
Jurek, którą głowicę wybrałeś - ja wziąłem 234RC, ale nie wiem czy to był najlepszy wybór i zaczynam kombinować ...
Dokładnie taką samą! O ile zdołałem się zorientować w nocy w zaciemnionej kuchni :mrgreen: to jest OK!

Arkan
17-12-2004, 11:33
Nie, no, ogólnie jest OK, tylko ma jedną rzecz trochę skopaną. Przechodzenie od ustawienia poziomego do pionowego. Po obrocie o 90 st. głowica zatrzymuje się w pozycji nie -90, tylko -95st i trzeba korygować żeby otrzymać prosty kadr. Dla mnie niemożność szybkiej zmiany orientacji kadru jest trochę uciążliwa i tak kombinuje co z tym zrobić - coś podkleić, coś dolutować itd.

Jurek Plieth
17-12-2004, 11:46
...Po obrocie o 90 st. głowica zatrzymuje się w pozycji nie -90, tylko -95st i trzeba korygować żeby otrzymać prosty kadr.
Przecież te pojedyncze stopnie nie mają żadnego sensu w monopodzie!!! Skorygujesz sobie odchyleniem nogi statywu od pionu!

Arkan
17-12-2004, 11:56
To prawda. Ale i tak mnie to denerwuje :evil:

krwisty
17-12-2004, 14:32
Ha! dobre w tym roku te gwiazdory mikolaje :mrgreen: moj przytaszczyl 420EX... a statyw mam poki co cullmana, mniej wiecej w moim wieku... na razie starcza i wystarczec dlugo musial bedzie na pewno ;-)

Jurek Plieth
17-12-2004, 14:43
... a statyw mam poki co cullmana, mniej wiecej w moim wieku... na razie starcza i wystarczec dlugo musial bedzie na pewno ;-)
Ja również używam kilkunastoletniego Velbona, a w piwnicy chyba znalazłbym jeszcze równie wiekowy statyw polskiej produkcji, ale z drewna :shock: Ten Velbon jest całkiem OK, ale coś mi odbiło i zaczynam marzyć o głowicy kulowej. Toteż będę miał na co zbierać pieniądze w następnym roku :wink:

muflon
17-12-2004, 15:40
Ha! dobre w tym roku te gwiazdory mikolaje :mrgreen: moj przytaszczyl 420EX... a statyw mam poki co cullmana, mniej wiecej w moim wieku... na razie starcza i wystarczec dlugo musial bedzie na pewno ;-)
Eee, mi Mikołaj już przyniósł na zapas w listopadzie tyle, że nie mam dość bezczelności, by jeszcze chcieć prezentu 24.XII :)

Tytus
17-12-2004, 18:48
P.S. Już wysłałem Ci cennik via email.

wielkie dzięki Jurek!

satriani
20-12-2004, 14:09
Żona chce mi zrobic prezent na gwiazdkę,
wypadło na statyw, tak, będe mial statyw za więcej jak 100 zł[/b]
Nasze żony się znają? :wink:

no i pytanie, gdzie kupić go "po rozsądnej cenie"...
Tylko w Foto 7 (http://www.foto7.com.pl/) w Gliwicach. Oni są niesamowici!!!
Ja już dostałem :D ale wolno mi było tylko sprawdzić zawartość i jak w nocy dobrałem się do paczki żeby poprzymierzać, to żona się obudziła i dostałem po paluchach :cry:
Dostałem od nich cennik i jak chcesz to mogę go udostępnić.

P.S. Już wysłałem Ci cennik via email.

czy ja również mogę prosić o cenniczek?

Jurek Plieth
20-12-2004, 14:21
czy ja również mogę prosić o cenniczek?
Wysłany :D

[ Dodano: 23-12-04, 08:49 ]

Jurek, którą głowicę wybrałeś - ja wziąłem 234RC, ale nie wiem czy to był najlepszy wybór i zaczynam kombinować ...
Jeszcze raz wracam do tego wątku, bo problem, który mnie nurtuje, być może jeszcze zainteresuje kogoś innego.
Otóż, czy masz orientację jaki jest symbol tej płytki wymiennej z 'naszej' głowiczki 234RC? Czy jest to może 200PL? Albo jeszcze inaczej skonstruuję pytanie - czy ta płytka z 234RC pasuje też do innych głowic?