PDA

Zobacz pełną wersję : Który kompakt ma taką możliwość??



MateuszZ.
31-10-2006, 18:43
Witam

Które modele z cyfrowych kompaktów spełniają na 100% następujące warunki?

- możliwość manualnych nastawów (iso, AF,czasy, przysłona)
- możliwość wyzwalania kompakta z zadanym interwałem czasowym przez laptopa z jednoczesnym zgraniem fotek na niego. (czyli np. żeby zrobić 300 fotek co 15 sek.)
- w miarę dobra optyka


pliease, help ! pilne :roll:

Jester
31-10-2006, 20:54
Witam

Które modele z cyfrowych kompaktów spełniają na 100% następujące warunki?

- możliwość manualnych nastawów (iso, AF,czasy, przysłona)
- możliwość wyzwalania kompakta z zadanym interwałem czasowym przez laptopa z jednoczesnym zgraniem fotek na niego. (czyli np. żeby zrobić 300 fotek co 15 sek.)
- w miarę dobra optyka

Canon Powershot S-45 na przykład, pewnie cała jego rodzina tak ma (albo miała, bo te nowe małpki coś nie teges ostatnio robią...). Tylko z tym interwałem nie jestem pewien - zdaje się, że robi góra 1 zdjęcie na minutę.

J

MateuszZ.
31-10-2006, 23:30
Canon Powershot S-45 na przykład, pewnie cała jego rodzina tak ma (albo miała, bo te nowe małpki coś nie teges ostatnio robią...). Tylko z tym interwałem nie jestem pewien - zdaje się, że robi góra 1 zdjęcie na minutę.

J

no chodzi o to że muszę mieć pewność...

Jester
01-11-2006, 12:27
no chodzi o to że muszę mieć pewność...

Co minutę (interwał od minuty do 60 minut, skok co minutę). Obawiam się, że możesz mieć problem ze znalezieniem takiej małpki. Teraz coraz trudniej znaleź taką, która ma rawa, a ty tu z interwałami... ;)

J

MateuszZ.
01-11-2006, 13:24
Aparat musi mieć możliwość wyzwalania z laptopa co minimum 15 sek i zgrywania tej foty od razu na laptopa.

Mac
01-11-2006, 13:29
No to sobie wymyśliłeś, najprościej to podłączyć kamerkę netową i jakiś soft sterujący, pewnie znajdziesz coś takiego w sieci. Problemem pozostaje iso, AF, przesłona. Najblizej spełnienia Twoich wymagań byłby ProS1 ale nie jest już produkowany.
Jeszcze seria G, nie ma tylko manualnego ustawiania AF. Nie wiem jak wygląda automatyczne zrzucanie do PC ale to powinno być proste do rozwiązania.
Dlaczego chcesz takie rozwiązanie stosować?

dentharg
01-11-2006, 14:52
Pewnie jakieś filmy z przyspieszeniem czasu, typu rozwijający się kwiatek itp.. mylę się?

piast9
01-11-2006, 14:57
Chyba każdy Canon się nada. Jest kawałek dołączanego standardowo softu o nazwie RemoteCapture. Dobierz tylko sobie manualne sprawy (to można wyczytać w specyfikacji, choćby na dpreview.com) i jakość optyki (a to sprawa względna).

MateuszZ.
02-11-2006, 14:12
Chyba każdy Canon się nada. Jest kawałek dołączanego standardowo softu o nazwie RemoteCapture. Dobierz tylko sobie manualne sprawy (to można wyczytać w specyfikacji, choćby na dpreview.com) i jakość optyki (a to sprawa względna).

Ale jesteście pewni że każdy kompakt da radę??
Mógłby ktoś sprawdzić czy jest taka możliwość w swoim kompakcie??

Webcam odpada bo ma za słabą jakość materiału wyjsciowego.

Tak, chodzi oczywiście o złożenie tego w filmik :p

piast9
02-11-2006, 15:11
Jeśli na liście dołączonego software'u jest RemoteCapture to jest taka możliwość. Na dpreview.com masz testy aparacików, również o sofcie piszą czasem.

jacapa
14-01-2007, 21:19
Witam

Które modele z cyfrowych kompaktów spełniają na 100% następujące warunki?

- możliwość manualnych nastawów (iso, AF,czasy, przysłona)
- możliwość wyzwalania kompakta z zadanym interwałem czasowym przez laptopa z jednoczesnym zgraniem fotek na niego. (czyli np. żeby zrobić 300 fotek co 15 sek.)
- w miarę dobra optyka


pliease, help ! pilne :roll:

Bez problemu zrobisz to prawie każdym OLYMPUSEM używając programu Cam2Com i kabelka USB. Ja to robię OLYMPUSEM C5050. Jest tylko jeden haczyk trzeba uaktywnić kanał komunikacyjny w aparacie.Wiem jak to zrobić w C5050 po prostu trzeba nacisnąć odpowiednią sekwencję klawiszy i pojawi się komunikat czy chcesz uaktywnić tą funkcję -potwierdzasz i dowolne sekwencje stają się dostępne z poziomu komputera.Zdjęcia są automatycznie zapisywane do automatycznie utworzonego folderu na dysku komputera w Moje dokumenty. Nie wiem jak udostępnić tę funkcję w innych Olkach ,może tak samo.

tadek
14-01-2007, 23:04
jutro sprawdze czy moj olek to 5050 i jak tak to porosze cie o linki do tego softu, no porady co i jak

micles
01-04-2007, 19:05
Ale jesteście pewni że każdy kompakt da radę??



Tak, jesteśmy pewni że wszystkie kompakty z Remote Capture i Trybem "M" na kółku nastaw dadzą radę.




Mógłby ktoś sprawdzić czy jest taka możliwość w swoim kompakcie??


Jest. Robiłem już timelapse chmurom, tulipanom i fiołkom.