PDA

Zobacz pełną wersję : CPS



muflon
15-12-2004, 18:26
Tak sobie siedzę przeziębiony (nie ma to jak noszenie kartonów z serwerami, w podkoszulce i przy temperaturze koło zera :-() i z nudów chodzę po różnych dziwnych stronach...

Zawsze wydawało mi się że do rejestracji w Canon Professional Service wymagane są dwa "jednocyfrowe" body i trzy L-ki. A tu (http://www.cps.canon-europe.com/membership/proEquipmentPopup.jsp) proszę, przyjemna niespodzianka - 10D/20D się łapie, podobnie jak całkiem sporo nie-L obiektywów. W szczególności mój 50/1.4 :mrgreen:

Inna sprawa, że w zasadzie to jest dla prawdziwych "professionals" (każde zgłoszenie jest przetwarzane "ręcznie")... ale chyba spróbuję - poza oczywistymi korzyściami wynikającymi z możliwości pochwalenia się na forum :mrgreen: daje to chyba dostep do nieco lepszego serwisu...

Tomasz Golinski
15-12-2004, 18:37
nawet 50/1.8 i 100-300 USM sa? jakas perwersja. a 300d nie ma ;)

DoMiNiQuE
15-12-2004, 19:52
az normalnie sprawdzilem z czystej nieodpartej ciekawosci i... (link (http://www.cps.canon-europe.com/membership/apply.do))

Those who wish to become a CPS member must meet the following minimum equipment ownership requirements:

* 2 Professional SLR bodies
* 3 L-series lenses

8)

djtermoz
15-12-2004, 20:08
no prosze, to gdybym jednak szarpnal sie na tego eosa 3 to moglbym sie zalapac.
tylko jeszcze nie wiem po co...

Tomasz Golinski
15-12-2004, 20:12
[DoMiNiQuE], a pod tym co cytujesz jest
Click here to view a full list of qualified equipment i link ten, co u Muflona. Tylko, że nie jest jasne, do czego jest ten sprzęt qualified.

eternus
15-12-2004, 20:24
Hmmm... widze, ze niektorzy sa tak zainteresowani zostaniem czlonkmi tej "elyty", ze sa gotowi specjalnie kupic te eLki. Jak chodi o korpus, to przy odrobinie papieru sciernego latwo stac sie szczesliwym posidaczem 3 D :D

A swoja droga, to ciekawi mnie to, jak oni weryfikuja, czy masz ten sprzet?

Roni
15-12-2004, 20:55
Choby i mieli po 8 L-ek oraz 5 body, to i tak nie zapisza sie do CPS... Polski nie ma na liscie panstw, w ktorych to funkcjonuje :evil:

Tomasz Golinski
15-12-2004, 20:59
eternus, numery seryjne

eternus
15-12-2004, 22:26
eternus, numery seryjne

Tak, ale mi kumple moga uzyczyc swoich i numerow (bo wielu nie korzysta z tych przywilejow) i po problemie.

Jurek Plieth
15-12-2004, 22:29
eternus, numery seryjne

Tak, ale mi kumple moga uzyczyc swoich i numerow (bo wielu nie korzysta z tych przywilejow) i po problemie.
Ale te kumplowskie seriale nie mogą być wcześniej zarejestrowane!

eternus
15-12-2004, 22:34
Jasna sprawa - ale wieeelu jak sie okazuje zupelnie nie jest zainteresowana rejestracja, wiec dla chcacego nic trudnego.

muflon
15-12-2004, 23:23
]az normalnie sprawdzilem z czystej nieodpartej ciekawosci i... (link (http://www.cps.canon-europe.com/membership/apply.do))
Those who wish to become a CPS member must meet the following minimum equipment ownership requirements:
* 2 Professional SLR bodies
* 3 L-series lenses

No ale poniżej jest "full list of qualified equipment" z treścią jak w linku który podałem :) No nieważne, wysłałem zgłoszenie - zobaczymy co powiedzą/odpiszą :)

DoMiNiQuE
16-12-2004, 01:17
wysłałem zgłoszenie - zobaczymy co powiedzą/odpiszą :)

wydaje mi sie, ze z Twoim sprzetam nie powinno byc problemu :)

Vitez
16-12-2004, 09:30
Proste pytanie - ale po co? To znaczy co ten serwis praktycznie daje?
Porady, bonusy, software?

muflon
16-12-2004, 10:09
Gadżety z napisem Canon i ładną kartę członkowską :)

A z mniej istotnych rzeczy:
- inny serwis (np. w Szwajcarii są dwa serwisy dla "zwykłych" użytkowników i dwa mniejsze specjalnie dla CPS)
- zastępcze body/lens na czas naprawy
- support na miejscu na wiekszych (ale to naprawdę wiekszych) imprezach
- zaproszenia na zamknięte prezentacje nowości (z możliwością dogłębnego obmacania)

[ Dodano: 16-12-2004, 09:11 ]
Zdaje się w jakimś teście na Luminous Landscape facet pisał, że jako "CPS member" mógł sobie pożyczyć na tydzień do testowania 500L i 600L, bo nie mógł się zdecydować, który kupić :)

Roni
16-12-2004, 10:19
Muflon, a ten warunek spelniasz :?:


Do I need any Certification to qualify as a CPS Member :?:

Yes - potential members should have a valid Press Card, or another accepted credential showing them to be a full time Professional. Membership of an officially recognised Professional Association is also valid.

muflon
16-12-2004, 10:22
Nie - i o tym już pisałem, dlatego też stwierdziłem że "zobaczymy co powiedzą". Ja i tak w sumie głownie z ciekawości...

Chociaż moja fotka już w gazecie była ;-)

Roni
16-12-2004, 11:05
Ja sie nawet przez chwile zastanawialem, czy nie kupic EOS'a 3 i 17-40/L :wink: ale legitka prasowa jest nie do przeskoczenia :|

Aha... oczywiscie musialbym udac sie na emigracje :evil:

Vitez
16-12-2004, 12:52
ale legitka prasowa jest nie do przeskoczenia :|


Zakladasz towarzystwo fotograficzne, ktore wydaje np jakis kwartalnik i legitki prasowe mozna wydawac.
tylko od cholery grzebania sie w papierach, zakladaniu stowarzyszen, statutach itp itd :?

Tomasz Golinski
16-12-2004, 15:08
Hehe, pogaajcie z Czachą, to wam legitki BGF-u załatwi. :wink:

muflon
04-01-2005, 14:25
Hemm, więc chyba jednak nici :) Wymieniłem dwa maile z gościem z Canon Switzerland i po drugim, z prośbą o 'clarification' co jest 'qualified' i w jakim sensie - zapadła cisza :)

Aszu
04-01-2005, 14:43
Dla Canona jesteśmy tylko "głupia" masą używająca ich aparatów.
Oczywiście jeśli masz wyniki w światowej fotgrafi to Canon zapewne lubi Ciebie, jeśli chwalisz się że uzywasz ich sprzętu. W pozostałych przypadkach - na drzewo.

Czacha
04-01-2005, 23:04
nikon troche inaczej podchodzi do tematu - polecam przejzenie ichniejszego forum... tylko czy takie stowarzyszenie uzytkow danej marki nie jest stowarzyszeniem fanatykow? ;-)

poza tym - legitka nie wiele daje... ot.. czasem pomachac komus gdy zapyta "co pan tu robi?" .... oczywsicie bez legitki mozna powiedziec "fotografuje budynki do rozbiorki" :twisted: ale jak sie gadac nie chce.. ;-)


napewno nie uda sie z takowa wejsc na impreze sportowa, koncert itp.. takie rzeczy uzgadania sie z organizatorem przed calym wydarzeniem... ochrona nie wpoosci..

Tomasz Golinski
17-02-2006, 03:38
Trafiłem na taką dziwną informację na forum bgf-u
http://www.bgf.pl/forum/viewtopic.php?t=1135


Szanowni Użytkownicy Sprzętu Profesjonalnego Canona,

Z największą przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że Canon Polska zamierza zainaugurować w naszym kraju działalność Canon Professional Club (CPC). Przedsięwzięcie skierowane jest do fotografów i filmowców, którzy na codzień korzystają ze sprzętu profesjonalnego Canona.

Podstawowym celem Canon Professional Club jest udzielanie wsparcia fotografom profesjonalnym i filmowcom, posiadającym sprzęt profesjonalny Canona i używającym go w codziennej pracy. Naszą pomocą pragniemy objąć użytkowników profesjonalnych, spełniających kilka warunków wstępnych. Główny - to posiadanie co najmniej jednego profesjonalnego korpusu kamery/aparatu Canon(np. EOS 1D, 5D, XL-1s, XL2) oraz przynajmniej dwóch obiektywów serii „L“. Potencjalni członkowie muszą też posiadać ważną legitymację prasową, lub inny dokument stwierdzający ich pełnowymiarową pracę w zawodzie fotografa lub operatora kamery. Uznajemy także przynależność do oficjalnych, profesjonalnych związków i stowarzyszeń. Na razie nie akceptujemy zgłoszeń od pozostałych osób - to znaczy użytkowników „nie-profesjonalnych“. Jednak jeśli tylko będą one zainteresowane otrzymywaniem informacji o naszych produktach i działalności, to również prosimy je o wypełnienie i przesłanie nam poniższego kwestionariusza.

Wśród usług oferowanych przez Canon Polska członkowie Canon Professional Club odnoszą następujące korzyści:

• Wsparcie techniczne, przeglądy i konserwacja sprzętu, a w pewnych sytuacjach szczególnych – także wypożyczanie sprzętu. Usługa ta dostępna będzie na przykład dla członków Klubu obecnych na ważnych imprezach, wspieranych przez CPC.
• Szybki serwis.
• Wypożyczanie sprzętu w nagłych wypadkach (o ile tylko będzie on dostępny).
• Rabaty na coroczne przeglądy.
• Uczestnictwo w organizowanych warsztatach i seminariach.

W celu stałego podnoszenia jakości naszych działań pozostajemy otwarci na Państwa pomysły i oczekiwania dotyczące klubu, a także na stosowne komentarze. Jeżeli więc chcesz należeć do Canon Professional Club, prosimy o wypełnienie i przesłanie nam poniższego kwestionariusza na adres:

wozniak@canon.pl oraz rogulska@canon.pl

Z poważaniem,
Zespół Canon Professional Club


Kwestionariusz przystąpienia do Canon Professional Club
Dane osobowe:
Tytuł:
Imię:
Nazwisko:
Płeć:
Adres e-mail:
Tel. komórkowy:
Tel. stacjonarny:
Adres:
Miasto:
Kraj:
Nazwa firmy:
Adres firmy:
Strona www:
Poziom zaawansowania (profesjonalista, pół-profesjonalista, zaawansowany amator, inny):
Dane sprzętu (prosimy o wypisanie nazw sprzętu posiadanego lub używanego):
Korpus aparatu/kamery (prosimy o wypisanie nazw wszystkich korpusów kamer EOS/Video - np. XL2, XL1s, EOS 1D MII, EOS 5D - z ich numerami fabrycznymi):
Obiektyw: (prosimy o wypisanie nazw wszystkich obiektywów z numerami fabrycznymi)
Akcesoria:
Ewentualne komentarze/oczekiwania:

Na stronie canona nic o tym nie widzę.

DoMiNiQuE
17-02-2006, 09:31
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3906 tutaj tez o tym pisza.

Auwo
17-02-2006, 10:27
Na stronie canona nic o tym nie widzę.

http://www.canon.pl/marketing_i_pr/newsroom/artykuly/id,459.html

DoMiNiQuE
17-02-2006, 10:31
Auwo, Ty juz mozesz startowac :D

Auwo
17-02-2006, 10:40
']Auwo, Ty juz mozesz startowac :D

Wystartowałem, może chociaż życzenia na święta będą przysyłać :D:D:D

Vitez
17-02-2006, 12:04
Wyglada na to ze nasze calkiem spore forum jest o wiele mniej zauwazalne u Canona niz forum BGF . Przykre :sad: . No chyba ze ktos tylko przekleil z Fotopolis... znaczy ze nasi forumowi newsseakerzy sie lenia ;)

muflon
17-02-2006, 12:08
Nihil novi... zapisac sie moze kazdy, przyjma tylko zawodowcow (o czym zreszta lojalnie informuja) a reszte zapraszaja po to, zeby miec troche dobrych, sprawdzonych adresow do spamowania. Przerabialem :) Jedyna nowosc to to, ze do tej pory w PL chyba w ogole nie bylo nic w rodzaju CPS.

Auwo
17-02-2006, 12:13
Wyglada na to ze nasze calkiem spore forum jest o wiele mniej zauwazalne u Canona niz forum BGF . Przykre :sad: . No chyba ze ktos tylko przekleil z Fotopolis... znaczy ze nasi forumowi newsseakerzy sie lenia ;)

Co ma zauważalność forum do tego ?! Przeciez post o tym na BGF napisał użytkownik forum BGF, a nie człowiek z canona :D

DoMiNiQuE
17-02-2006, 12:18
nawet na forum N info bylo wczesniej :) http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=20048
a ja durny zapomnialem o tym doniesc ;)

akustyk
17-02-2006, 12:32
hmmm....

czyli dla Canona profesjonalny fotograf to ktos kto ma drogie zabawki i zostawil w sklepach kupe forsy?

czym w takim razie roznia sie onanisci sprzetowi od profesjonalistow?

Auwo
17-02-2006, 12:34
hmmm....

czyli dla Canona profesjonalny fotograf to ktos kto ma drogie zabawki i zostawil w sklepach kupe forsy?

czym w takim razie roznia sie onanisci sprzetowi od profesjonalistow?

IMO - canon wychodzi z założenia, że profesjonaliści pracują sprzętem z segmentu uznanego przez firmę jako profesjonalny. Nie biorą za to pod uwage naszych polskich realiów. W tym cały ból.

muflon
17-02-2006, 12:37
czyli dla Canona profesjonalny fotograf to ktos kto ma drogie zabawki i zostawil w sklepach kupe forsy?

Nie, Akustyk to jest dokladnie odwrotnie. W Szwajcarii np. jako "profesjonalny korpus" lapalo sie juz chyba nawet 10D, a jako obiektywy liczyly sie nie tylko L-ki, ale tez co lepsze inne - np. 100/2.8 Macro. Natomiast kluczowym fragmentem jest wymog posiadania legitymacji prasowej, ktora w duzym uproszczeniu jest wlasnie tym, czym...
...roznia sie onanisci sprzetowi od profesjonalistow
:mrgreen:

IMHO podejscie sluszne (choc onanistom takim jak ja nie na reke ;-) )

akustyk
17-02-2006, 12:45
Nie, Akustyk to jest dokladnie odwrotnie. W Szwajcarii np. jako "profesjonalny korpus" lapalo sie juz chyba nawet 10D, a jako obiektywy liczyly sie nie tylko L-ki, ale tez co lepsze inne - np. 100/2.8 Macro.
Natomiast kluczowym fragmentem jest wymog posiadania legitymacji prasowej, ktora w duzym uproszczeniu jest wlasnie tym, czym...


i to wydaje mi sie rozsadne. pomoc dla tych, ktorzy jej faktycznie potrzebuja, nie tylko dla tych co pieszcza zabawki

poniekad tez jest to ograniczenie profesjonalistow wylacznie do tych, ktorzy uzywaja sprzetu Canona do reportazu. ale do tego juz chyba przywyklem, ze innych Canon nie dostrzega :(

tylko jak w tym momencie fotograf ptakow mialby byc pro... ?


Auwo - tez sie zgadzam, ze podejscie nie jak na polskie realia, zwlaszcza jesli sie uwzgledni podana przez muflona Szwajcarie...

muflon
17-02-2006, 12:48
tylko jak w tym momencie fotograf ptakow mialby byc pro... ?
Sugerujesz ze zdjecia we wszystkich pismach przyrodniczych pochodza z listow od czytelnikow? ;-)

Edit: Aha, w sensie sprzetu nie legitymacji... No nie wiem, mimo wszystko wydaje mi sie, ze fotograf robiacy zawodowo zdjecia dla jakiejs gazety tematycznej jednak bedzie mial cos wiecej niz 350D i stare 75-300...

akustyk
17-02-2006, 13:00
Sugerujesz ze zdjecia we wszystkich pismach przyrodniczych pochodza z listow od czytelnikow? ;-)
nie. ale ze sa wolni strzelcy, sprzedajacy zdjecia, nie robiacy je na zamowienie. poniekad cala dzialka osob robiacych stocki sie w ta definicje miesci. jesli nie klepia od czasu do czasu fuch dla pism, to na legitymacje prasowa szansy nie maja...

chociaz, prawde mowiac, nie wiem czy to ma dla nich jakis znaczenie. tam gdzie taki CPS ma najwieksze znaczenie, tam jest majtanie sprzetem i potrzeba dlugich luf. no a to wlasnie sa reportezy. architekt, studyjny czy inny sobie bez CPS poradzi... chociaz milo ze strony Canona by bylo, gdyby przed takimi tej mozliwosci nie zamykal...




Edit: Aha, w sensie sprzetu nie legitymacji... No nie wiem, mimo wszystko wydaje mi sie, ze fotograf robiacy zawodowo zdjecia dla jakiejs gazety tematycznej jednak bedzie mial cos wiecej niz 350D i stare 75-300...
mysle muflon, ze troche w tym momencie przeceniasz fotografow ze szajcarskiej perspektywy i z przeswiadczenia, ze prasowka to tylko szybka akcja. wezmy takie czasopisma florystyczne (strzelam z palca) czy budowlane - tam fotografowany obiekt nie sp...li (bo gdzie?) i mozna go spokojnie cykac malpka Fuji za 1000zl :)

ale i tu wracamy do punktu wyjscia - czy takiemu bedzie potrzebne CPS? :)


szczerze mowiac, to wydaje mi sie, ze takie wprowadzenie ostrych ograniczen na sprzet mija sie z celem. tyle, ze pozwala Canonowi odgraniczyc amatorow chcacych dorwac sie do "szkielek" od ludzi, ktorzy tego autentycznie potrzebuja...

muflon
17-02-2006, 13:09
mysle muflon, ze troche w tym momencie przeceniasz fotografow ze szajcarskiej perspektywy
No ale Canon najwyraźniej robi to samo z "polskiej perspektywy", którą najwyraźniej uważa za lepsza od szwajcarskiej ;-) Zobacz sobie na http://www.cps.canon-europe.com/membership/apply.do ("Click here to view full list...") - tam jest lista sprzętu. Aktualna, bo od mojej ostatniej wizyty uzupełniona o kilka nowości, które w międzyczasie się pokazały. I ja myślę, że (cytując Ciebie) poniżej takiego poziomu sprzętu to chyba CPS jest najzwyczajniej w świecie niepotrzebny :)

A że z wymaganiami w PL chyba trochę przegięli to inna sprawa...

akustyk
17-02-2006, 13:21
No ale Canon najwyraźniej robi to samo z "polskiej perspektywy", którą najwyraźniej uważa za lepsza od szwajcarskiej ;-) Zobacz sobie na http://www.cps.canon-europe.com/membership/apply.do ("Click here to view full list...") - tam jest lista sprzętu. Aktualna, bo od mojej ostatniej wizyty uzupełniona o kilka nowości, które w międzyczasie się pokazały.

hehe... to 50/1.8 to chyba tak na doczepke, zeby sobie kazdy mogl limit dorobic :)

a tak swoja droga, to szkiel EF-S tam sie zupelnie nie spodziewalem. to troche sprzeczne z sygnalami ktore Canon wysyla pod adresem uzytkownikow semi-pro i pro korzystajacych z APS-C... no bo jesli to ma kiedys byc zupelnie wyparte przez FF...



I ja myślę, że (cytując Ciebie) poniżej takiego poziomu sprzętu to chyba CPS jest najzwyczajniej w świecie niepotrzebny :)
A że z wymaganiami w PL chyba trochę przegięli to inna sprawa...
howgh, Old Shatterhand!

tdfoto
17-02-2006, 14:10
no prosze, to gdybym jednak szarpnal sie na tego eosa 3 to moglbym sie zalapac.
tylko jeszcze nie wiem po co...


Szarpna c sie możesz ... ale pamietaj Canon POLSKA ni ebeirze udziału w tej akcji zatem nie mam do tego dostepu ... Wozniak szef Canona na moje pytanie why???? powiedziale ze on nawet nie wie ze cos takiego jest jak CPS

wiec... odpowiedzcie sobie sami ...

Vitez
17-02-2006, 14:16
Co ma zauważalność forum do tego ?! Przeciez post o tym na BGF napisał użytkownik forum BGF, a nie człowiek z canona :D

Nie przeczytales drugiej czesci mojej wypowiedzi w ktorej byl disclaimer :roll: .



tylko jak w tym momencie fotograf ptakow mialby byc pro... ?

Zamiast legitymacji reporterskiej moze byc legitymacja formalnego stowarzyszenia : "Uznajemy także przynależność do oficjalnych, profesjonalnych związków i stowarzyszeń. ". A takich chyba nie brakuje wsrod ptasiarzy?

http://www.tbop.org.pl/
http://www.zpfp.art.pl/
http://www.salamandra.org.pl/

chrislab
20-09-2012, 21:22
Odkopię archeologiczny wątek CPS - a to dlatego, że chciałem ogłosić wszem i wobec, że JUŻ można się rejestrować i JUŻ przysyłają karty do Polski!!! Nie wiem jeszcze co to dalej daje w praktyce na terenie naszego pięknego kraju, ale wychodzę z założenia, że skoro jest za free, to lepiej miec, niż nie mieć :)

WaldekZ
21-09-2012, 09:47
Potwierdzam. Kolega dostał kartę w pięknym etui i szmatkę do czyszczenia obiektywów :)

punky
21-09-2012, 10:30
Canon 5dII się kwalifikuje jako body profi?
Edyta: juz doczytałem ze tak.
A jak z legitymacja prasowa, konieczna?

westu
21-09-2012, 11:23
A korzystał ktoś z PL z serwisu CPS? Chodzi mi o backupowe body na czas naprawy i priorytet przy naprawie.

Czacha
21-09-2012, 11:28
To dopiero wystartowało w naszym kraju, wiec kiedy ktos mial z tego korzystac? ;)
Sprzet dopisany, zalapalem sie na platinum.. i obym nie musial sie przekonywac jak dziala ten system.

krolewicz
24-09-2012, 16:43
a co w praktyce daje uczestnictwo w tym programie?

Czacha
24-09-2012, 17:40
Wszystko jest opisane na stronie programu CPS.

krolewicz
24-09-2012, 17:52
czytać umiem, pytałem o praktykę :)

swoją drogą, priorytet przy naprawie i ewentualnie sprzęt w zastępstwie to żaden wypas

w NPS nikona można pożyczyć szkło do testów, płacąc tylko za kuriera

kugi
31-01-2013, 17:03
ciekawe, że w USA można mieć silver mając np tylko jedno body... wystarczy miec 10 pkt CPS - Personalized Support for the Imaging Professional (http://www.cps.usa.canon.com/about_cps/silverMembership.shtml)

gavin
31-01-2013, 23:31
Nawet bym się załapał ;)

live
01-06-2013, 00:27
A korzystał ktoś z PL z serwisu CPS? Chodzi mi o backupowe body na czas naprawy i priorytet przy naprawie.

Korzystalem ostatnio - oddawalem puszke do justowania z obiektywem i telekonwerterem. Na czas naprawy dostalem puszke (1D Mark IV) i obiektyw (70-200 f 2.8)

greatidea
02-06-2013, 11:56
Wypełniłem wczoraj zgłoszenie na cpn.canon-europe.com ale nie widziałem miejsca, gdzie można podać info dot. legitymacji prasowej.

live
02-06-2013, 21:47
nie ma tam takiego miejsca

grzegorzki
12-06-2013, 15:34
A jak dzialal CPS na Euro 2012 (http://cpn.canon-europe.com/content/news/cps_at_uefa_euro_2012.do) ?

krolewicz
12-06-2013, 18:42
czyścili za darmo, nic nie naprawiali (przynajmniej w poznaniu)

sporo sprzętu było do wypożyczenia, iksy, czterysetki, 5setki itp