PDA

Zobacz pełną wersję : Kurka jego mac...



TomekD
15-12-2004, 21:43
Dzięki za info 500-600 to do przełknięcia zakładając że zuzywa się normalnie a nie nawla zaraz po gwarancji.
A może mi ktos powiedzieć czy jest możliwość sprawdzenia jaki przebieg ma aparat, ile wykonano nim zdjęć, czy jest jakiś licznik elektoniczny?
Pozdrawiam

Tomasz Golinski
15-12-2004, 21:45
jest licznik, ale z tego co wiem dostępny tylko w serwisie niestety.

block5
15-12-2004, 22:00
A ja mam takie pytanie a może raczej wątpliwość poczyści związaną a migawka i eosem 20d. Mianowicie nowiutki aparacik oddałem na serwis ponieważ nie działała wbudowana lampa i kilka razy zawiesił się aparat sygnalizując err 99. Do czasu wysłania zrobiłem jakieś 650 zdjęć (według kolejności w nazwach plików). A teraz jak aparat mam już powrotem to numeracja plików leci od 8200, czy wydaje się wam możliwe że ktoś tam w serwisie zrobił prawie 7500 zdjęć. Czy to raczej jakieś następstwa aktualizacji softu na 1.1.0 (zaktualizowali na moją prośbę w serwisie). Na karcie gwarancyjnej jest wpis naprawa połączenia lampy błyskowej oraz podczas testu nie stwierdzono err 99. Jak się wam wydaje ??

Pozdrawiam Maciej Siudmak

Tomasz Golinski
15-12-2004, 22:09
block5, gdy włożysz do aparatu kartę, to aparat przejmuje czasem numeracje z karty (chyba, gdy jest wyższa). W serwisie włożyli swoją kartę i przestawił się licznik.

Mori
15-12-2004, 22:14
próba uchwycenia kropel wody w locie, lub korony na wodzie to średnio 500-700 zdjęć

:lol: Ja potrzebowałem 10, ale widocznie jakiś niedorobiony jestem.


Mori, niekoniecznie dużo znaczy źle. Już na ten temat były rozmowy. Aparat jest by robić zdjęcia. Jak ktoś lubi dużo, to niech robi, jaki problem?

Bo potem po pierwsze analogowcy gadają słuszne rzeczy, a tak nie mieliby podstaw, ale to pierdoła, bardziej mnie wkurza od cholery śmieci na plfotach itp.

eternus
15-12-2004, 22:33
Dzięki za info 500-600 to do przełknięcia zakładając że zuzywa się normalnie a nie nawla zaraz po gwarancji.
A może mi ktos powiedzieć czy jest możliwość sprawdzenia jaki przebieg ma aparat, ile wykonano nim zdjęć, czy jest jakiś licznik elektoniczny?
Pozdrawiam

Moment - w serwisie gwarancyjnym jest to chyba za darmo? Tylko czy na ten element gwarancja to rok czasu (nie wazne ile zdjec), czy tez jest jakas okreslona liczba, do ktorej ma sie prawo do ew. wymiany za darmo (niezaleznie od czasu)?

Wiem, ze cos bylo o tym, ale zupelnie sie w tym pogubilem.

Tomasz Golinski
15-12-2004, 22:51
Bo potem po pierwsze analogowcy gadają słuszne rzeczy, a tak nie mieliby podstaw, ale to pierdoła, bardziej mnie wkurza od cholery śmieci na plfotach itp.
:lol: :lol: I to jest problem? Myślisz, że ludzie z plfoto robią po 10k zdjęć i wybierają z nich najlepsze? Że z analogów jest mniej gniotow? Jesli tak, to co? To Twoje zdjęcia są złe bo cykasz cyfrą? Czy stają się złe, jak cykasz dużo?

Anonymous
15-12-2004, 23:02
Moment - w serwisie gwarancyjnym jest to chyba za darmo? Tylko czy na ten element gwarancja to rok czasu (nie wazne ile zdjec), czy tez jest jakas okreslona liczba, do ktorej ma sie prawo do ew. wymiany za darmo (niezaleznie od czasu)?

Jesli masz aparat na gwarancji to migawka tez jest nia objeta. Jesli gwarancji nie masz to koszt wymiany migawki to 620 zlotych w Warszawie przy Zytniej. Po kazdej naprawie dostajesz na nia polroczna gwarancje.

Mori
15-12-2004, 23:07
Czy stają się złe, jak cykasz dużo?

Sedno sprawy. Jak się każdy motyw cyka na kilkanaście różnych sposobów to się nie myśli. Dla mnie taka osoba zakłada, że może coś wyjdzie i wybierze coś potem w domu z tych nastu zdjęć. Nie myślenie tylko cykanie ile wlezie to potrafi robot. To już nie fotografia wtedy tylko żenada.

Przemek Białek
15-12-2004, 23:36
ne no pane:
przeciez bylo pisane ze migawka w dslrach ma ponoc od 100-150 tys cykli???

jak toooo???

Tomasz Golinski
15-12-2004, 23:46
Czy stają się złe, jak cykasz dużo?

Sedno sprawy. Jak się każdy motyw cyka na kilkanaście różnych sposobów to się nie myśli. Dla mnie taka osoba zakłada, że może coś wyjdzie i wybierze coś potem w domu z tych nastu zdjęć. Nie myślenie tylko cykanie ile wlezie to potrafi robot. To już nie fotografia wtedy tylko żenada.
Aha. I jeszcze na karcie 2GB wychodzą gorsze zdjęcia niż na 1GB? ;) Szkoda, że nie robią filmów jednoklatkowych. Wtedy wszyscy byliby artystami.

Auwo
16-12-2004, 00:30
Aha. I jeszcze na karcie 2GB wychodzą gorsze zdjęcia niż na 1GB? ;) Szkoda, że nie robią filmów jednoklatkowych. Wtedy wszyscy byliby artystami.

o i tutaj musze przyznac koledze racje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mori
16-12-2004, 04:24
I jeszcze na karcie 2GB wychodzą gorsze zdjęcia niż na 1GB?

Nie, ale notebook'a nie muszę brać jak jadę na kilka dni. ;)

Jac
16-12-2004, 09:37
(...)
Nie, ale notebook'a nie muszę brać jak jadę na kilka dni.
(...)
wystarczy welland 40GB

Vitez
16-12-2004, 10:03
To ja chyba zrezygnuje z lustrzanki. Na moim g3 zrobiłemjuz prawie 30k zdjęc i chodzi jak zegarek.

Nie ciesz sie za bardzo bo G3 ma migawke mechaniczno-elektroniczna = rowniez kiedys padnie (standard to ok 50 tys).


Robie bardzo duzo zdjęć a z lustrzanka miałem zamiar jeszcze więcej - nie przerazajcie mnie tak małą zywotnością migawek.

W lustrzankach rowniez standard to ok 50 tys... btw... ile z tych swoich 'bardzo duzo zdjec' nie wstydzisz sie pokazac? :D

[ Dodano: Czw Gru 16, 2004 9:07 am ]

Szkoda, że nie robią filmów jednoklatkowych. Wtedy wszyscy byliby artystami.

Hmmm... a do wielkoformatowcow to nie sa jednoklatkowe ? (widzialem dwuklatkowy... bo dwustronny byl :> ).

kongi
16-12-2004, 12:03
To ja chyba zrezygnuje z lustrzanki. Na moim g3 zrobiłemjuz prawie 30k zdjęc i chodzi jak zegarek.

Nie ciesz sie za bardzo bo G3 ma migawke mechaniczno-elektroniczna = rowniez kiedys padnie (standard to ok 50 tys).


Robie bardzo duzo zdjęć a z lustrzanka miałem zamiar jeszcze więcej - nie przerazajcie mnie tak małą zywotnością migawek.

W lustrzankach rowniez standard to ok 50 tys... btw... ile z tych swoich 'bardzo duzo zdjec' nie wstydzisz sie pokazac? :D

Vitez, czepiasz sie - zdjecia robi sie tylko zeby je wszystkim pokazywać ?
Nawet jak ktos sobie wytrzaska 100K dla siebie - to jego prawo, nie o to chodzi
i nawet jak sie wstydzi pokazac - to co z tego, sa zdjęcia pamiątkowe nawte robione
1DsSSSS mark123

Vitez
16-12-2004, 12:55
Vitez, czepiasz sie - zdjecia robi sie tylko zeby je wszystkim pokazywać ?

Nie czepiam tylko pytam z ciekawosci - by wiedziec wlasnie czy te tysiace zdjec robisz dla siebie, zawodowo, hobbystycznie czy np do sklepu internetowego/allegro itp itd :)

Aszu
16-12-2004, 18:04
Vitez wiesz jak zmienić temat postu, bo ten, KURKA JEGO MAĆ - niema sie nijak do zawartości - czyli problemów z migawką

Anonymous
16-12-2004, 22:42
Vitez wiesz jak zmienić temat postu, bo ten, KURKA JEGO MAĆ - niema sie nijak do zawartości - czyli problemów z migawką

Zapewniam Cie ze gdyby Tobie sie popsula dwa razy migawka w ciagu roku to uzywalbys gorszych slow. Tak wiec temat jak najbardziej ma sens! Poza tym Aszu ja nie prosze zadnego z moderatorow zeby skasowal Twoja wypowiedz bo ona w kontekscie problemow z migawka nie ma juz zadnego sensu.

Kris
16-12-2004, 23:07
Mnie w D60 padła po 45tys i koszt w servisie to 650zł z czego migawka 164 zł a robocizna reszte...

kongi
16-12-2004, 23:32
Vitez wiesz jak zmienić temat postu, bo ten, KURKA JEGO MAĆ - niema sie nijak do zawartości - czyli problemów z migawką

Zapewniam Cie ze gdyby Tobie sie popsula dwa razy migawka w ciagu roku to uzywalbys gorszych slow. Tak wiec temat jak najbardziej ma sens! Poza tym Aszu ja nie prosze zadnego z moderatorow zeby skasowal Twoja wypowiedz bo ona w kontekscie problemow z migawka nie ma juz zadnego sensu.
kazdy by qrkowal....
poza tym Aszu nie proponowal skasowania tylko rename :-)
a z 3ciej strony, 500 za wymiane (pewno pol godziny zabawy) to tez lekkie przegiecie

fotna
20-12-2004, 17:49
Jestem holerykiem wiec robie duzo zdjec i z tegoz powodu kupilem cyfre.

Co do "jakosc /ilosc" bez wzgledu na to czy robilem analogiem czy cyfrą wychodzi mi srednio 20-30% bdb zdjec z tego jakies 5% super (oczywiscie z seri/filmu). Kiedys sie tym przejmowalem ale jak zobaczylem klisze kilku zawodowcow -przestalem.

Podkreslam %, a nie szt. wiec im wiecej robie wiecej jest bdb. Czsem robie w bardzo trudnych warunkach -a czesto w ekstremalnie malym czasie na przygotowanie - wiec nie ograniczanie w ilosci pozwala mi na wiekszy konfort psychiczny, a co za tym idzie czesto lepsze przemyslenia w krutszym czasie -jak to spieprze zostaja jeszcze inne.

Michal

kedar6890
20-12-2004, 20:52
Przecież wiadoma sprawą jest to,że migawka w 10 d starcza na około 12.000 cykli.W swoim 10 d juz raz wymieniałem.Bynajmiej znajomy z serwisu tak twierdzi.

muflon
20-12-2004, 21:59
Przecież wiadoma sprawą jest to,że migawka w 10 d starcza na około 12.000 cykli.W swoim 10 d juz raz wymieniałem.Bynajmiej znajomy z serwisu tak twierdzi.
Eee, 12000 to raczej wyjątkowo kiepski egzemplarz. Za typowe uznaje się chyba 50-100 tysięcy, ale na p.r.f.c są i tacy co chwalą się licznikami ponad setkę :)

Vitez
21-12-2004, 02:25
Vitez wiesz jak zmienić temat postu, bo ten, KURKA JEGO MAĆ - niema sie nijak do zawartości - czyli problemów z migawką

Klikasz na "edytuj" w pierwszym poscie watku i edytujesz pole 'temat' . Kazdy autor watku moze zmienic temat swojego watku edytujac wlasnie swoj pierwszy post w ktorym jest zawarty temat - nie musi tego robic moderator 8)

[ Dodano: Wto Gru 21, 2004 1:28 am ]

Poza tym Aszu ja nie prosze zadnego z moderatorow zeby skasowal Twoja wypowiedz bo ona w kontekscie problemow z migawka nie ma juz zadnego sensu.

Takie glupie pytanko... czy zauwazyles ze Aszu rowniez jest moderatorem?

Fakt... mogl poprosic o wskazowki "jak edytowac temat czyjegos watku" na PW :roll: , ale jednoczesnie dal okazje do wskazania ludziom ze sami moga edytowac tematy swoich watkow gdyby chcieli (chyba hazan nie wylaczyl wam mozliwosci edycji wlasnych postow?).

Anonymous
22-12-2004, 02:01
Takie glupie pytanko... czy zauwazyles ze Aszu rowniez jest moderatorem?


Tak zauwazylem ale widocznie jest kiepskim moderatorem skoro wzywa do pomocy innych. Twoje glupie pytanko kolejny raz natomiast wskazuje ze sie czepiasz bez sensu.

Vitez
22-12-2004, 05:35
Twoje glupie pytanko kolejny raz natomiast wskazuje ze sie czepiasz bez sensu.

E tam. Czepiasz sie mojego czepiania :mrgreen: ;)

darpla
28-12-2004, 01:22
Migawka ma soją żywotność tak jak wszystko. Jak się pstryka 30000 zdjęć w ciagu roku to tak wychodzi.Do wymiany

Kubaman
03-01-2005, 00:15
poszperałem, bo sam byłem ciekaw i oto co udało mi się znaleźć w dyskusji na photo.net
Autorem wypowiedzi jest Bob Atkins, czyli pewne i solidne źródło:

"As for Canon shutters, the numbers normally suggested are 30,000 to 50,000 cycles for the consumer shutters (everything except the EOS-3 and EOS-1 series), 100,000+ for the EOS-3 and 150,000+ for the EOS-1 series.
However in one test the EOS-3 shutter didn't fail until after 400,000+ cycles. (Chasseur d'Image magazine test).
I do know of several cases of D30 and D60 shutters quitting in the 30,000 - 50,000 cycle range through."

Znalazłem również informację, że w serii 1D Canon gwarantuje 150 000 cykli migawki a w przypadku 1Ds jest to 200 000 cykli.

Wydaje mi się, ze gdzieś przeczytałem :roll: , ale nie pamiętam gdzie, że 20D ma trwałość około 100 000 cykli, i to ma sens, porównując w jakim segmencie rynku się znajduje

Anonymous
03-01-2005, 01:16
na nowy rok wszystkim uzytkownikom 20d zatem zycze aby te 100 tysiecy nie okazaly sie tylko trikiem marketingowym.

acha kolejny raz wymienilem migawke (tym razem 50 zdjec (slownie piecdziesiat) ;) )

Auwo
03-01-2005, 01:46
@absolut - moze to serwis jest do niczego ??

DoMiNiQuE
03-01-2005, 01:58
@absolut - moze to serwis jest do niczego ??

niestety serwis Canona jest tylko jeden - w Warszawie

Kubaman
03-01-2005, 13:26
albo w aparacie istnieje jakis rodzaj uszkodzenia, który nieszczy migawke. Nie wierzę, że w ciagu roku można załatwić trzy migawki w tym kolejna po 50 ciu zdjęciach. Canon jest zdziercą, ale nie partaczem...

Albo,....masz już takie szczęście :wink: Panowie, w Warszawie nie ma już więcej wadliwych migawek, ruszajcie do wymiany :mrgreen:

Aszu
03-01-2005, 16:02
Wczoraj "sprawdziłem" licznik w 10D. w 8 miesięcy pstryknąłem tylko/aż 3000 fotek.

Patrząc na to ze strony mojego starego analogowego Zenitha to b. duzo, a patrząc na to z pozycji uzytkownika cyfrówki to siedzę i nic nie robię.

Ale migawka mi działa dobrze - jak na razie. :wink:

christoper
18-01-2005, 00:13
Jestem nowym użytkownikiem 300D ... i zacina mi sie już migawka, pojawia mi się err99 po zrobieniu około 2500 zdjęć, narazie wystarczy restart aparatu i działa znowu , lae jak długo :cry: ... chyba teraz wszyscy bdą się cieszyć że nie mają tego złomu :cry: :cry:

tpop
18-01-2005, 00:30
zacina mi sie już migawka

narazie wystarczy restart aparatu i działa znowu
Nie widze zwiazku. Skoro po resecie jest wszystko ok to na pewno nie jest to mechaniczne zacinanie sie migawki.

Cychol
18-01-2005, 00:37
Wczoraj "sprawdziłem" licznik w 10D. w 8 miesięcy pstryknąłem tylko/aż 3000 fotek.


Jak to zrobiłeś??? słyszałem, że poza serwisem to niemożliwe... :shock:

Vitez
18-01-2005, 00:45
Wczoraj "sprawdziłem" licznik w 10D. w 8 miesięcy pstryknąłem tylko/aż 3000 fotek.


Jak to zrobiłeś??? słyszałem, że poza serwisem to niemożliwe... :shock:

Aszu jest z Wawy, serwis Canona jest w Wawie. Pare zl dla ciekawskiego to zaden wydatek ;) .
Ja w dwurocznice swojego 10D sprawdze mu licznik albo jak go bede sprzedawal (wtedy wyniki sprawdzenia poprosze na papierze z odpowiednimi pieczatkami serwisu itp 8) ).

maku
18-01-2005, 23:26
Mój też kiedyś wyświetlił „err 99”. Tyle tylko że to nie ja go wtedy obsługiwałem. Pożyczyłem go kiedyś koledze który sprzedał swojego Nikona i czeka na nowego. I na dokładkę wyświetlił mu to kilka razy. Od tamtego czasu zrobiłem mnóstwo zdjęć i jakoś się nie doczekałem by mi pokazał taki komunikat.

Tak sobie myślę że ta „głupia maszyna” chyba wyczuła że trafiła w ręce nikoniarza.
:lol: :lol: :lol:

Calliactis
23-01-2005, 22:34
Proponuje mały test - ie najwięcej na liczniku na 10d /albo d60 czy d30.
Michał

Mój D30 ma już 3 migawkę. Canon daje gwarancję na 40 tyś fotek (tyle ponoć ma wyżyć). Od 3 lat zrobiłem D30-tką ok 100 tyś fotek. teraz mam 3 migawkę od ok. 9 tyś.
Jak można poznać objawy 'końca' migawki?... Jeśli masz problem z odpalaniem lampy - czyli np. przy ustawieniach które 'gwarantują' użycie zew. lampy 2 razy na ok. 10 prób lampa nie błyśnie (tylko pamietaj, aby przed błyskiem była naładowana!) to moze to oznaczać powolny 'koniec'... Dlaczego tak jest - bo moduł migawki posiada zintegrowany obwód do wyzwalania flesz'a (zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego)... przy zewnętrznym jest wyższej napięcie odpalania - dlatego to jest dopiero miarodajny test.

Tatanka
23-01-2005, 22:47
Ile placiles za wymiane migawki w D30 i gdzie?

Calliactis
23-01-2005, 22:58
Warszawa - ul. Zytnia ..... - nie pamiętam dokładnie ile... Jest tylko jeden serwis Canon'a.... Cena 830zł (wymiana matówki, wymiana migawki, przeczyszczenie wszytskiego + plastikowe osłonki na porty z lewej strony). Sama wymiana migawki to jakieś 100zł mniej... (z czego ok. 160 kosztuje migawka a reszta to robocizna)

Tatanka
23-01-2005, 23:08
Troche sporo. Jakbym kupil D30 i po tysiacu zdjec padlaby migawka to mialbym niemal cene NOWEGO 300D. Klasa nie ta, ale nowe to nowe. I zbieramy dalej.....

Calliactis
23-01-2005, 23:18
mi się nie zdarzył przypadek zrobienia mniej niż 40 tyś fotek...
chociaż aparat i czasem na dnie plecaka pod brudnymi butami nosiłem i kilka razy lecieł po skałkach :)... nie ma na nią siły..... stop! wróć! - jednak ktoś dał jej rade skoro są 'osobowości' którym wytrzymuje tylko kilkaset (klika tysięcy) fotek...

/// Addon ///

Ogólnie D30 jest fajnym aparacikiem - ma kilka wad względem obecnych 10D / 20D a nawet i 300D, ale i po cześci tego ostatniego D30 przewyższa... (ma choćby złącze lamp studyjnych)...
Jeśli nie masz pieniędzy na 300D - a już tymbardziej na 10D lub wyżej to kup sobie D60-tkę - bardzo dobry korpus i tani! Jak poszukasz to znajdziesz i poniżej 2500zł... (albo jeszcze mniej? :) )...

Tatanka
24-01-2005, 00:50
Chodzilo mi o to, ze jak kupuje to nie wiem ile gosc zrobil fotek i migawka byc moze wlasnie jest na wykonczeniu.

Calliactis
24-01-2005, 00:54
jest pewna prosta, ale niekoniecznie dokładna i miarodajna metoda. Otóż katalog który jest zapisywany na karcie ma pewien numer. Wynika z niego tyle, że jeśli masz katalog o nazwie 123 to są w nim fotki o ostatnich 3 cyfrach od 301 to 400 i tak dalej w 124 masz od 401 do 500 ... czyli jeśli by brać pod uwagę możliwość, że ktoś używa tylko seryjnego numerowania plików... to mozna łatwo sprawdzić po dwóch pierwszych cyfrach katalogu które 'tysiace fotek' to już są :)...
u mnie katalogi zaczynaja się np. 186 :)... czyli 18 tyś fotek... (ale biorąc pod uwagę to, że zrobiłem nim już wcześniej 100K to jest to w rzeczywistości 118 tyś :twisted:

Cychol
24-01-2005, 02:54
No nie tak do końca w tym wątku (http://canon-board.info/viewtopic.php?t=2246) opisałem i nie tylko ja :) jak wyzerować ten licznik :mrgreen:

PhotoDancer
12-04-2006, 10:05
eeee.... to mam jeszcze troche czasu do wymiany migawki... zblizam sie dopiero do 10.000 zdjec.. (20D)..

A propos... powiedzcie czy jak dojde do numeru IMG_9999 to... licznik sie przewinie i nastepny bedzie IMG_0001 ??

Lutek
12-04-2006, 10:15
Pytanie takie ogólne:
Czy padła komus migawka w 350D?
I ilu było u nas takich "sczesliwców"?

Pozdr