PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 10D CSpro II



TENERE
29-10-2006, 00:32
Witam, udało mi się ściągnąć z emula taki program na wszelki wypadek nie instalowałem go jeszcze na kompie dlatego pytam co to jest za aplikacja i do czego służy? chyba chodzi o Photoshopa prawda????!!!!:confused:

Pozdrawiam,
Krzysztof

heniek
29-10-2006, 07:38
tu masz opis:
http://www.fredmiranda.com/10DCS/

bundy
30-10-2006, 12:04
Nie żebym był jakimś wielkim moralistą, ale ciagnięcie z emula akcji do PS'a, które kosztują śmieszne pieniądze to już przesada...
Ludzie, kupujecie sprzęt fotograficzny za ciężką kasę, to kupujcie też oprogramowanie. Jeśli kogoś nie stać na zakup softu za $20, to powinien się zastanowić, czy stać go na uprawianie takiego hobby jak fotografia.
Wiem, że marudzę, ale jak czytam, że ktoś sobie coś ściągnął z emula i jeszcze się tym chwali, to mnie krew zalewa.

Dilbercik
30-10-2006, 12:35
czasem ciagniesz dla testowania...

nie kazdy daje Triala...

co nie znaczy ze to popieram

bundy
30-10-2006, 12:56
czasem ciagniesz dla testowania...



Może i tak jest, ale testować można przed zakupem produkt za który przyjdzie zapłacić nieco więcej (np. PS albo C1Pro). Choć akurat taki soft ma zawsze Trial'e.
Sensu testowania plugin'ów/akcji kosztujących kilkanaście $ lub euro raczej nie widzę - jest opis działania, przykłady i opinie ludzi na forach, wiec po prostu się kupuje i jeśli się nie sprawdzi, to mamy jedno wyjście do kina z głowy ;-) i tyle...
Tak jak napisałem już wcześniej (i kiedyś też wielokrotnie) - fotografia, to drogie hobby i naiwne jest myślenie, że pieniądze wydane na zakup aparatu są ostatnim wydatkiem. Są pierwszym wydatkiem i to najczęściej wcale nie tym największym. Nikt nikogo nie zmusza, żeby uprawiał hobby rujnujące jego budżet - zawsze można wybrać coś tańszego, np. grę w szachy.
Tak przy okazji, to zauważyłem, że bardzo często na CB ludzie "chwalą" się zdobyczami z emula (lub podobnych źródeł) i nie jest to jakoś źle odbierane. Znam przykład forów, gdzie za takie numery się dostaje długotrwałego bana (np. fora nt. wirtualnego lotnictwa, które często odwiedzam).
Mam nadzieję, że nie rozpętałem jakiejś wojenki moim postem ;-)

Dilbercik
30-10-2006, 13:37
z tym sciaganiem to jest tak... sciagac sciagaja a jak ktos im zdjecie ukradnie to jest wielki krzyk.

ale chyba kazdy ma pirackie mp3 wiec nie wiem czy mozna krzyczec na innych samemu bedac winnym.

piractwo jest beee i wszyscy to wiemy.
ale czasem kazdy jest piratem.

czy jest tu na forum ktos kto nie ma zadnej pirackiej mp3, filmu... dajcie slowo ze wasz winzip czy winrar jest zakupiony.

bundy
30-10-2006, 13:55
ale chyba kazdy ma pirackie mp3 wiec nie wiem czy mozna krzyczec na innych samemu bedac winnym.
piractwo jest beee i wszyscy to wiemy.
ale czasem kazdy jest piratem.

To jest taka sama prawda jak stwierdzenie, że "każdy pijak to złodziej"



czy jest tu na forum ktos kto nie ma zadnej pirackiej mp3, filmu... dajcie slowo ze wasz winzip czy winrar jest zakupiony.

Może to Cię zdziwi, ale ja na przykład nie słucham muzyki z mp3, bo mam takie dziwne zboczenie - lubię kupować płyty.

Tak zupełnie OT - Microsoft ma dla studentów i pracowników szkół wyższych takie miłe coś o nazwie MSDN AA - daje to dostęp do najnowszego softu zupełnie za darmo. Kiedy informuję studentów o tych możliwościach, to wielu ma na twarzach głupawe uśmieszki, a jeden nawet stwierdził, że "windowsa, to można mieć choćby od sąsiada". Jeśli dawany za darmo i legalny soft nie ma wzięcia, to ja już nie mam więcej pytań... Sorry, za robienie OT.

TENERE
30-10-2006, 16:09
Nie żebym był jakimś wielkim moralistą, ale ciagnięcie z emula akcji do PS'a, które kosztują śmieszne pieniądze to już przesada...
Ludzie, kupujecie sprzęt fotograficzny za ciężką kasę, to kupujcie też oprogramowanie. Jeśli kogoś nie stać na zakup softu za $20, to powinien się zastanowić, czy stać go na uprawianie takiego hobby jak fotografia.
Wiem, że marudzę, ale jak czytam, że ktoś sobie coś ściągnął z emula i jeszcze się tym chwali, to mnie krew zalewa.

Witam, przeczytałeś mój post czy się odrazu podnieciłeś się piractwem, ściągnełem ale nie wiem co to jest czy napisałem, że ściągnełem plugin i czy się tym chwaliłem? Jeżeli jest możliwość sprawdzenia przy wersji trial to dlaczego z tego nie skorzystać?

Pozdrawiam,
Krzysztof

bundy
30-10-2006, 16:14
Witam, przeczytałeś mój post czy się odrazu podnieciłeś się piractwem, ściągnełem ale nie wiem co to jest czy napisałem, że ściągnełem plugin i czy się tym chwaliłem? Jeżeli jest możliwość sprawdzenia przy wersji trial to dlaczego z tego nie skorzystać?

Pozdrawiam,
Krzysztof

Niczym się nie podnieciłem - zwróciłem tylko na coś uwagę, a to spora różnica. Skoro ściągnięcie z emula nazywasz "sprawdzeniem wersji trial", to ja już nie mam naprawdę więcej pytań.

Ps. Akcje z www.fredmiranda.com nie mają wersji Trial - to tak dla ścisłości.

TENERE
30-10-2006, 18:42
Niczym się nie podnieciłem - zwróciłem tylko na coś uwagę, a to spora różnica. Skoro ściągnięcie z emula nazywasz "sprawdzeniem wersji trial", to ja już nie mam naprawdę więcej pytań.

Ps. Akcje z www.fredmiranda.com nie mają wersji Trial - to tak dla ścisłości.

Dobrze, dobrze piractwo jest karalne i już ale mam nadzieję że zwróciłeś także uwagę na to iż napisałem że nie wiem co to jest więc nie instalowałem i wiesz co nadal nie zainstalowałem, a wiesz dlaczego bo napisałeś że to nie ma wersji trial więc żeby być w zgodzie z naturą no i z Tobą skasowałem to co ściągnąłem z emula.

Pozdrawiam,
Krzysztof

ags
30-10-2006, 19:44
Wiesz, jak ktoś ukradnie samochód i będzie mu stał przed domem, to co powiesz na 'ukradłem, ale nie jeżdżę'? Ukradnie Ci ktoś kiedyś zdjęcie/soft/*** i?

TENERE
30-10-2006, 21:42
Wiesz, jak ktoś ukradnie samochód i będzie mu stał przed domem, to co powiesz na 'ukradłem, ale nie jeżdżę'? Ukradnie Ci ktoś kiedyś zdjęcie/soft/*** i?

W polskim prawie o ile się orientuje jest coś takiego jak: wziełem samochód bo chciałem się przejechać ;-) emule to nie tylko program dla piratów przedewszystkim jest to program do wymiany plików więc nie generalizujmy...
myślę że wszystko zostało wyjaśnione i dalsze komentarze są zbędne. :razz:

Pozdrawiam,
Krzysztof

mor_feusz
30-10-2006, 21:59
Podobnie jak BUNDY popieram Polityke legalnosci. Wszystko co na moim laptopie - legalne. MS office z firmowego PACKA (firma wyma aby wszyscy miei dlatego kto nie ma to ma zakupione dodatkowe). Jesli cos nie jest kupione to trial. Winzipa nie lubie a winrar pokazuje sie TRIAL (wersja bez cracka). Jestem za tym ze trail moglby byc. oczywiscie 20$ to nic w porownaniu za funkcjonalnasc jaka oferuje poniewaz na dpreview jest duzo pozytywow. Nie ma sensu zeby zasysac jakis soft skoro co jakis cas sa aktualizacje i mozna triale uzywac, chocby photoshopa. Jestem za wersjami trialowymi, dzieki min sam mam troche legalnego stufu (niestety nie do fotografii, tam uzywam darmowy Lightroom, darmowy Raw Shooter, DPP z EOSa pakietu a z laptopem przyszedl Photoshop elements - czego mi wiecej trza?).

TENERE
30-10-2006, 22:24
Podobnie jak BUNDY popieram Polityke legalnosci. Wszystko co na moim laptopie - legalne. MS office z firmowego PACKA (firma wyma aby wszyscy miei dlatego kto nie ma to ma zakupione dodatkowe). Jesli cos nie jest kupione to trial. Winzipa nie lubie a winrar pokazuje sie TRIAL (wersja bez cracka). Jestem za tym ze trail moglby byc. oczywiscie 20$ to nic w porownaniu za funkcjonalnasc jaka oferuje poniewaz na dpreview jest duzo pozytywow. Nie ma sensu zeby zasysac jakis soft skoro co jakis cas sa aktualizacje i mozna triale uzywac, chocby photoshopa. Jestem za wersjami trialowymi, dzieki min sam mam troche legalnego stufu (niestety nie do fotografii, tam uzywam darmowy Lightroom, darmowy Raw Shooter, DPP z EOSa pakietu a z laptopem przyszedl Photoshop elements - czego mi wiecej trza?).


Dobra napisz z czego zasysasz z netu (p2p) ;-) ale masz racje u mojego kumpla w firmie raz na miesiąc sprawdzają kompy pod katem legalności...

mor_feusz
30-10-2006, 23:00
Dobra napisz z czego zasysasz z netu (p2p) ;-) ale masz racje u mojego kumpla w firmie raz na miesiąc sprawdzają kompy pod katem legalności...

Ze stronek firmowych (np www.adobe.com). Poza tym (chyba jestem staroswiecki) nie nawidze ogromu softu na laptope. Im mniej tym lepiej. Na obecnym kompie Windows(z laptopem)+Office(firmowy standard)+Raw Shotter(darmowy)+EOS Solution Disks(czyli co canon dal wpakiecie z aparatem),Lightroom 4.1Beta(darmowy),Adobe Photoshop Elements(z laptopem), Skype (darmowy +zostalo troche SkupeOut), Winrar (trail z lanymi komunikatami ze trial), koniec, Cisco Config Maker(licencja stara jak swiat - obcnie odinstalowany), BrighStor ARCServe 2000 (do streamera na jakims tam kompie do kopii zapasowych), Acronis TrueImage Personal Edition(za smieszne 19£ a 10000000000000 razy lepszy niz GHOST - jakos sie do Ghosta zrazilem) Nic wiecej mi nie potrzeba. Licanacja na PSa w Pracy, Licencja na Macromedie w pracy i inne rzeczy w pracy licencjonowane w pracy

TENERE
30-10-2006, 23:04
Ze stronek firmowych (np www.adobe.com). Poza tym (chyba jestem staroswiecki) nie nawidze ogromu softu na laptope. Im mniej tym lepiej. Na obecnym kompie Windows(z laptopem)+Office(firmowy standard)+Raw Shotter(darmowy)+EOS Solution Disks(czyli co canon dal wpakiecie z aparatem),Lightroom 4.1Beta(darmowy),Adobe Photoshop Elements(z laptopem), Skype (darmowy +zostalo troche SkupeOut), Winrar (trail z lanymi komunikatami ze trial), koniec, Cisco Config Maker(licencja stara jak swiat - obcnie odinstalowany), BrighStor ARCServe 2000 (do streamera na jakims tam kompie do kopii zapasowych), Acronis TrueImage Personal Edition(za smieszne 19£ a 10000000000000 razy lepszy niz GHOST - jakos sie do Ghosta zrazilem) Nic wiecej mi nie potrzeba. Licanacja na PSa w Pracy, Licencja na Macromedie w pracy i inne rzeczy w pracy licencjonowane w pracy

Uważasz że to to jest lepsze niż GHOST?! Dlaczego odżucasz Symanteca z ghostem na czele?! :-P

scooter
31-10-2006, 00:06
winrar trial do używania przez 30 dni i skasować, jeśli używasz dalej lub ponownie instalujesz to łamiesz licencję.