PDA

Zobacz pełną wersję : Display w G3



rapid
14-12-2004, 21:38
Witam wszystkich !
Jestem na tym forum nowym "pstrykaczem". Od miesiąca posiadam Canona G3.
Podczas jego użytkowania zauważyłem dziwną rzecz. Nie zawsze uruchamia się display :!:
Muszę wówczas odchylić wyświetlacz od korpusu (wtedy zaskakuje obraz) i ponownie "zatrzasnąć" do aparatu.
Początkowo myślałem, że winę za taki stan rzeczy ponosi różnica temperatur, gdyż robiłem zdjęcia w dość mroźne popołudnie, jednak podobne sytuacje zdarzyły się w ciepłym pomieszczeniu.

Co może być tego przyczyną :?:

NimnuL
14-12-2004, 23:47
Coś nie styka, zaśniedziałe styki może ...

DoMiNiQuE
15-12-2004, 11:17
Witam wszystkich !
Jestem na tym forum nowym "pstrykaczem". Od miesiąca posiadam Canona G3.
Podczas jego użytkowania zauważyłem dziwną rzecz. Nie zawsze uruchamia się display :!:
Muszę wówczas odchylić wyświetlacz od korpusu (wtedy zaskakuje obraz) i ponownie "zatrzasnąć" do aparatu.
Początkowo myślałem, że winę za taki stan rzeczy ponosi różnica temperatur, gdyż robiłem zdjęcia w dość mroźne popołudnie, jednak podobne sytuacje zdarzyły się w ciepłym pomieszczeniu.

Co może być tego przyczyną :?:

mialem dawno temu taki sam przypadek w G2. Display posiada czujnik, ktory po pierwsze wlacza LCD (poprzez otwarcie go) oraz odwraca obraz w momencie obrocenia LCD o 180° ( w osi poziomej). jest to dosc delikatna sprawa i niestety od czasu do czasu lubi sie popsuc. probowalem to naprawic samemu, ale nie ma mozliwosci kupna takiego mikroprzelacznika i ostatecznie G2 wyladowal w serwisie Canona. i teraz uwaga! naprawili to za free pomimo, ze aparat byl juz po gwarancji :shock: :shock: najwidoczniej ta usterka jest dosc czesta w tych modelach.

wieslaw27
18-02-2005, 00:06
Chrobotanie jest normalnym objawem, brzmi groźnie ale skoro już tak jest od dwu lat to nie może by groźne Pozdrawiam Wiesław