PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa paprochy wewnatrz obiektywu?



Jacek23
27-10-2006, 22:43
Ano sa takie sobie na przedniej soczewce, jak sie ich pozbyc:)?
serwis:(?

paweleverest
27-10-2006, 23:04
najlepiej to olać i tak nie wpływają na zdjęcie - no chyba że jest ich tyle ze zaciemniają obraz i AF fixuje :)

marabut199
28-10-2006, 00:34
najlepiej to olać i tak nie wpływają na zdjęcie - no chyba że jest ich tyle ze zaciemniają obraz i AF fixuje :)

Dokladnie tak! A swoja droga, jak to jest ze te nowe szkla tak ciagna kurz? Mam kupe starych mnualnych i sa w srodku czystsze niz kazdy z nowych zoomow:(

Jacek23
28-10-2006, 10:28
Dokladnie tak! A swoja droga, jak to jest ze te nowe szkla tak ciagna kurz? Mam kupe starych mnualnych i sa w srodku czystsze niz kazdy z nowych zoomow:(

To w tym 70-300 DO sie pojawilo, oczywiscie fotki ok.

paweleverest
28-10-2006, 12:36
Dokladnie tak! A swoja droga, jak to jest ze te nowe szkla tak ciagna kurz? Mam kupe starych mnualnych i sa w srodku czystsze niz kazdy z nowych zoomow:(



Róznica jest taka ze w nowych szkłach AF który ustawia sotrośc działa o wiele szybciej niż ostrzenie ręczne- poprzez ruch soczewek wewnątzr wytwarza się podciśnienie i przez szceliny zasysany jest kurz z zewnątrz :)

Bagnet007
28-10-2006, 15:22
...Mam kupe starych mnualnych i sa w srodku czystsze niz kazdy z nowych zoomow:(

W manualach przy ustawianiu ostrości poruszają się wszystkie soczewki naraz, więc nie mają jak wsysać do środka śmieci (przynajmniej te manuale z którymi miałem dotąd do czynienia).
Nie będe liczył powierzchni tych paprochów bo mnie gwozdzt znów będzie za to biczował :mrgreen: