PDA

Zobacz pełną wersję : konkurs fotografii sportowej PSu



adamek
27-10-2006, 15:18
hej!
PS zrobił konkurs fotografii sportowej - kierowany tylko doamatorów.
Nagrody eni najgorsze. Życzę powodzenia... konkurencja póki co nie jest zbyt mocna ogólnie rzecz biorąc. ;)
http://new.sports.pl/index.php?konkurs=1

Vitez
30-10-2006, 16:46
I to jest cos, co nazywam uczciwym konkursem. Punkt VIII podpunkt 1 wyraznie precyzuje co sie moze dziac z nadeslanymi pracami, zamiast tak czesto zauwazanych "autor odstepuje wszelkich praw majatkowych" , czyli jego zdjecia moglby sobie dalej organizator konkursu odplatnie publikowac/sprzedawac :?

Korean
31-10-2006, 10:48
mnie tam bardziej nagrody przytłoczyły ^^

adamek
31-10-2006, 10:50
Moim zdaniem fajne. ;)
Jabym mógł, to bym startował. ;)

Nemeo
31-10-2006, 11:32
Całe życie marzyłem o samsungu.:lol: :lol:

adamek
31-10-2006, 13:12
wiesz... sprzedajesz go na allegro. ;)
Ktoś na pewno sięskusi. :D

mceyk
31-10-2006, 16:31
Chyba czas zebrać tobołki, pożyczyć gdzieś dłuższą lufę i wybrać się na mecz :D

Vitez
31-10-2006, 22:39
A ja wyjatkowo sie zglosilem.
Szans nie mam, ale w ten sposob chcialem wyrazic poparcie dla elementow zawartych w mojej poprzedniej wypowiedzi.
Uczciwy konkurs = chce sie startowac niezaleznie od szans.

Venio
01-11-2006, 20:36
ja bym moze i startował ale niepokoi mnie punkt o rozdzielczosci minimalnej fotografi. To zdjecie ktore chce wystawic jest w troche mniejszej rozdzielczosci niz to co napisali w regulamnie. Co zrobic? Zwiekszyc sztucznie w PSie jesli juz przyjdzie co do czego? (oczywiscie nie licze na to ze cos wygram ;) ;) )

Driver
01-11-2006, 20:55
ja bym moze i startował ale niepokoi mnie punkt o rozdzielczosci minimalnej fotografi. To zdjecie ktore chce wystawic jest w troche mniejszej rozdzielczosci niz to co napisali w regulamnie. Co zrobic? Zwiekszyc sztucznie w PSie jesli juz przyjdzie co do czego? (oczywiscie nie licze na to ze cos wygram ;) ;) )

Nie dziel skóry na niedżwiedziu

najpierw zdobądż nagrode, potem się bedziesz martwił jaki plik wysłać

Venio
01-11-2006, 23:41
Wiedziałem ze takie będą odpowiedzi. Tyle ze ja wole za wczasu wiedziec co i jak. Oczywiscie masz racje. Tyle ze ja poprostu chciałbym wiedzieć.

Jac
02-11-2006, 00:50
ale nie mozna cropowac ;-)

EDIT:
no to dajcie jakiegos linka z zapowiedziami wydarzen sportowych w w-wie :-), sprobowac mozna nic sie nie traci ;-)

Vitez
02-11-2006, 03:08
ja bym moze i startował ale niepokoi mnie punkt o rozdzielczosci minimalnej fotografi. To zdjecie ktore chce wystawic jest w troche mniejszej rozdzielczosci niz to co napisali w regulamnie. Co zrobic? Zwiekszyc sztucznie w PSie jesli juz przyjdzie co do czego?

Moje tez za male. Ale od czego interpolacja 8)

adamek
03-11-2006, 18:43
Na stronach PSu są - można wybrać.
Także na stronach portalu olimpijskiego.
No i na stronach lokalnych portali w stylu naszemiasto.pl :)

aqua
28-11-2006, 21:14
A ja wyjatkowo sie zglosilem.
Szans nie mam, ale w ten sposob chcialem wyrazic poparcie dla elementow zawartych w mojej poprzedniej wypowiedzi.
Uczciwy konkurs = chce sie startowac niezaleznie od szans.



Uczciwy?!
Kolejni naciagacze :(

adamek
28-11-2006, 23:40
W jakim sensie naciągacze?

aqua
29-11-2006, 00:13
W jakim sensie naciągacze?


z regulaminu tego konkursu:

Postanowienia końcowe.
Przystąpienie do niniejszego Konkursu jest równoznaczne ze zgodą na zatrzymanie zgłoszonych fotografii przez Organizatora. Ponadto przystąpienie do niniejszego Konkursu jest równoznaczne ze zgodą - w przypadku fotografii, które zostały nagrodzone zgodnie z pkt V Regulaminu - na nieodpłatne, wielokrotne publikowanie nagrodzonych fotografii wraz z umieszczaniem przy nich danych osobowych uczestnika, publikowanie ich w materiałach promocyjnych związanych z Konkursem oraz na stronie internetowej Konkursu, a także w innych publikacjach związanych z Konkursem, w szczególności w związku z publikacją nagrodzonych zdjęć w Przeglądzie Sportowym, magazynie TEMPO Magazyn Sportowy, na stronach www Organizatora prezentujących zwycięzców oraz w materiałach związanych z Konkursem publikowanych przez K-CONSULT.

Niestety coraz cześciej pojawiaja sie takie zapisy w Polskich konkursach fotograficznych :((((((

adamek
29-11-2006, 00:59
A na co mają naciągać??
Tak serio myślisz, że oni będą wykorzystywać te foty w PSie, czy w Tempie??
To powodzenia. ;]
No bo wiesz.... oni mają paru fotografów na etacie... i Ci gośćie prezentują naprawdę niezły poziom.... więc więcej zdjęć im naprawde jest niepotrzebnych. :)

aqua
29-11-2006, 10:33
A na co mają naciągać??
Tak serio myślisz, że oni będą wykorzystywać te foty w PSie, czy w Tempie??
To powodzenia. ;]
No bo wiesz.... oni mają paru fotografów na etacie... i Ci gośćie prezentują naprawdę niezły poziom.... więc więcej zdjęć im naprawde jest niepotrzebnych. :)


Słowo naciagaja jest nie odpowiednie, ale nadal uważam ze regulmin jest be :(
Nie waże co ja myśle, wazne co jest zapisane!
Zastanów się czy jakiś zawodowy fotograf zgodził by się na taki zapis?
Skoro chca promować mlode talenty to, ża każde opblikownie zdjęcia powinni płacić honorium, bo amatorzy muszą sie rozwijać, kupowć lepszy sprzet, a to kosztuje.
Ja mowię: Płacie za zdjęcia, to zarobione na nich pieniadze zainwestuje w sprzet i tp i będe robil wiecej zdjęc, itp itd

DamianPa
29-11-2006, 12:30
Słowo naciagaja jest nie odpowiednie, ale nadal uważam ze regulmin jest be :(
Nie waże co ja myśle, wazne co jest zapisane!
Zastanów się czy jakiś zawodowy fotograf zgodził by się na taki zapis?
Zaciekawiony tym tematem poczytałem sobie regulamin i taka mnie refleksja naszła...

Po pierwsze, to w regulaminie jest WYRAŹNIE napisane, że w konkursie mogą brać udział TYLKO amatorzy. Po drugie - równie WYRAŹNIE (jeśli nie WYRAŹNIEJ) napisane jest, ze organizatorzy konkursu maja prawo do wykorzystywania zgłoszonych zdjęć NA POTRZEBY KONKURSU BĄDŹ JEGO PROMOCJI. Czyli nie mogą dowolnie dysponować zdjęciami.

W świetle powyższego odnoszę wrażenie, że napisane przez ciebie zdanie powinno być sformułowano następująco:
Ważne co jest w regulaminie zapisane, a nie co ja zrozumialem.

A zrozumiałeś jak widać niewiele :razz:

A tak poza tym to szkoda, że dopiero dzisiaj się dowiedziałem o tym konkursie, może udałoby się zrobić jakieś zdjęcie i wysłać...

adamek
29-11-2006, 13:48
aqua: z takim podejściem, to by nie mogły istnieć konkursy fotograficzne, jeśliby organizatorzy nei mogli używać ich zdjęć.
No bo jak zrobić plakat? stronę internetową? reklamę wystawy?
Bez zdjęć?
:lol:

speed555
04-12-2006, 18:58
odpisali mi ze moje zdjdecie z zuzla wezmie udzial w finalowych eliminacjach do nagród. wiec zobaczymy :)

adamek
04-12-2006, 19:25
gratulacje. :)

mungo
04-12-2006, 21:28
A mi nic nie odpisali;( Może dlatego, że sport to nie moja działka?:p Moje zdjęcie wogóle z ichniejszej galerii usunięte zostało...