PDA

Zobacz pełną wersję : Polski test D7D



Algier
14-12-2004, 11:37
Test Minolty D7D (http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=3&e=2522&p=0)

fotopolis.pl

dzi
14-12-2004, 12:16
dzięki, wlasnie szukałem ostatnio i nie mogłem za bardzo znaleźć :D

Jurek Plieth
14-12-2004, 12:23
dzięki, wlasnie szukałem ostatnio i nie mogłem za bardzo znaleźć :D
Nie ulega wątpliwości, że ten wbudowany do korpusu stabilizer to interesująca opcja. Pytanie tylko:
a) na ile skuteczna
b) czy ma jakiś negatywny wpływ na inne parametry, np. szumy itp.

dzi
14-12-2004, 12:31
Nie ulega wątpliwości, że ten wbudowany do korpusu stabilizer to interesująca opcja. Pytanie tylko:
a) na ile skuteczna
b) czy ma jakiś negatywny wpływ na inne parametry, np. szumy itp.
niedługo szwagier na gwiazdkę sobie kupi to wezmę ten aparat na testy to zobaczymy jak z tym AS'em jest

sam test jest dość pozytywny, no ale ja tym testom nigdy do końca nie wierze, choć jestem skłonny przyznać, że to dobry sprzęt - to jednak muszę sie o tym przekonać

muflon
14-12-2004, 13:16
Hmm tak sobie pobieżnie przeglądam.. Co by nie mówić, to ergonomia D7D po prostu zabija. Jedyne niedopatrzenie, które zauważyłem, to brak ISO w wizjerze. Poza tym miodzio - np. przełączanie single/continuous... o takiej wygodzie w Canonach semi-pro możemy sobie raczej tylko pomarzyć :(

McKane
14-12-2004, 13:41
dzięki, wlasnie szukałem ostatnio i nie mogłem za bardzo znaleźć :D
Nie ulega wątpliwości, że ten wbudowany do korpusu stabilizer to interesująca opcja. Pytanie tylko:
a) na ile skuteczna
b) czy ma jakiś negatywny wpływ na inne parametry, np. szumy itp.

Rozmawialem ostatnio ze sprzedawca w sklepie foto i opowiadal ze przesiadl sie na te minolte z analoga. Facet zajmowal sie fotografia przyrody i dzieki tej stabilizacji obrazu byl w stanie zrobic nieporuszona fotke z reki obiektywem 400 mm przy czasach ponizej 1/30. Mowil ze nawet przy 1/8 wychodzily mu ostre zdjecia. Nie wygladal na kogos kto sie przechwala bardziej na kogos kto jest zachwycony nowymi mozliwosciami swojemu korpusu.

DoMiNiQuE
14-12-2004, 13:48
dzieki tej stabilizacji obrazu byl w stanie zrobic nieporuszona fotke z reki obiektywem 400 mm przy czasach ponizej 1/30

@_@ jakos mi sie wierzyc w to nie chce, chyba fantazja go poniosla :roll:

McKane
14-12-2004, 14:06
Mozliwe ale prawdy do momentu az powstanie jakis naprawde dobry test nie dojdziemy.

DoMiNiQuE
14-12-2004, 14:20
Mozliwe ale prawdy do momentu az powstanie jakis naprawde dobry test nie dojdziemy.

to moze niech pokaze nam jakas fotke z EXIF'em zrobiona przy 400mm z czasem 1/30 :mrgreen:

Vitez
14-12-2004, 14:41
Co by nie mówić, to ergonomia D7D po prostu zabija.

Z tym sie zgodze. Bardzo wygodne body, intuicyjne, wszystko w zasiegu palcow do szybkiego przelaczenia, troche mniej wygodne pokretla maja na sobie tylko najrzadziej uzywane opcje ;)


Jedyne niedopatrzenie, które zauważyłem, to brak ISO w wizjerze.

To czego nie ma w wizjerze jest wyswietlane w czasie kadrowania na wielgachnym LCD - w tym ISO i pare innych parametrow (bracketingi, jakosc kompresji JPG itp) .

DoMiNiQuE
14-12-2004, 15:04
Jedyne niedopatrzenie, które zauważyłem, to brak ISO w wizjerze.

To czego nie ma w wizjerze jest wyswietlane w czasie kadrowania na wielgachnym LCD - w tym ISO i pare innych parametrow (bracketingi, jakosc kompresji JPG itp) .

to akurat nie jest nic dobrego ...no chyba, ze ktos lubi jak mu LCD swieci po oczach w czasie kadrowania :|

Aszu
14-12-2004, 18:29
Pozwoliłem sobie przenieść temat testu MINOLTY do tego działu, bo tak powinno być. Wszystko co niejest związane z Canonem leci do HP.

Vitez
15-12-2004, 08:50
Pozwoliłem sobie przenieść temat testu MINOLTY do tego działu, bo tak powinno być. Wszystko co niejest związane z Canonem leci do HP.

A wg mnie wszystko sprzetowe/fotograficzne nie zwiazane z Canonem powinno byc w "Sprzet fotograficzny (inny)" zgodnie z opisem tego podforum: "Dyskusje ogolne o aparatach i sprzecie innych producentow" i tamże ląduje :P.
Natomiast w HP lądują tematy bardzo luzno lub nie zwiazane ze sprzetem/fotografia.

[ Dodano: Sro Gru 15, 2004 7:52 am ]

]

Jedyne niedopatrzenie, które zauważyłem, to brak ISO w wizjerze.

To czego nie ma w wizjerze jest wyswietlane w czasie kadrowania na wielgachnym LCD - w tym ISO i pare innych parametrow (bracketingi, jakosc kompresji JPG itp) .

to akurat nie jest nic dobrego ...no chyba, ze ktos lubi jak mu LCD swieci po oczach w czasie kadrowania :|

Oczywiscie mozna wylaczyc LCD. Ale wg mnie nie swieci az tak jasno by przeszkadzac - mozna regulowac jasnosc.