PDA

Zobacz pełną wersję : S1 IS naprawdę taki dobry?



Gugi
14-12-2004, 00:20
We wcześniejszych postach (powiedzmy sprzed pół roku) wszyscy wystawiali mu dobrą opinię. Cena trochę spadła więc jest coraz atrakcyjniejszy 8) Ciekaw jestem jaka jest teraz, po kilku miesiącach używania. Czy te filmiki naprawdę ładnie się nagrywa :?:

Vitez
14-12-2004, 10:44
Czy te filmiki naprawdę ładnie się nagrywa :?:

Jestes pewien ze chcesz kupic _aparat_ ? ;)

DoMiNiQuE
14-12-2004, 10:47
Czy te filmiki naprawdę ładnie się nagrywa :?:

oo tak zostal do tego stworzony ...za to zdjecia robi kiepskie 8) :mrgreen: :mrgreen:

Gugi
14-12-2004, 22:04
Mam malutką córeczkę, którą chciałbym trochę obfotografować i pokręcić jakieś filmiki. Na razie tylko zdjęcia dziecka, a potem może coś ambitniejszego :P
A może za wysoko mierzę? Może jest za dobry dla początkującego cyfrowego pstrykacza?

tpop
14-12-2004, 22:19
We wcześniejszych postach (powiedzmy sprzed pół roku) wszyscy wystawiali mu dobrą opinię. Cena trochę spadła więc jest coraz atrakcyjniejszy 8) Ciekaw jestem jaka jest teraz, po kilku miesiącach używania. Czy te filmiki naprawdę ładnie się nagrywa :?:
Mysle ze powinienes zaczac od tego (http://www.canon.pl/kategorie/kategoria,Kamery_cyfrowe,k,30.html). Z pewnoscia cos znajdziesz.

krwisty
14-12-2004, 23:49
Ja osobiscie jezeli mialbym kupowac kompakta teraz, badz polecac komus - polecilbym wlasnie S1 IS, badz S60/S70. S1 dla tych niesmialych, ktorzy nie chca podchodzic pod obiekt :) a S60/S70 dla tych, ktorzy sie tego nie boja. S70 ma szeroki kat, mozliwosc zapisu w RAW, duza elastycznosc ustawien, kreci filmy (mniejsze, to fakt), jest mniejszy i ma ladny design :)

Gugi
15-12-2004, 21:21
A może jest ktoś kto chciałby sprzedać używanego S1? :wink:

Pszczola
15-12-2004, 21:39
Dzial: KUPIĘ

Vitez
16-12-2004, 09:12
Ja osobiscie jezeli mialbym kupowac kompakta teraz, badz polecac komus - polecilbym wlasnie S1 IS

A ja czekam na jego nastepce... brakuje mi zapisu w RAW i podlaczenia lampy zewnetrznej.

moloch
23-12-2004, 11:26
Mam malutką córeczkę, którą chciałbym trochę obfotografować i pokręcić jakieś filmiki. Na razie tylko zdjęcia dziecka, a potem może coś ambitniejszego :P
A może za wysoko mierzę? Może jest za dobry dla początkującego cyfrowego pstrykacza?

Fotografia od dawna mnie fascynowała, ale dopiero od niedawna próbuję własnych sił w tym "fachu" - właśnie z pomocą S1. Jest to moja pierwsza "cyfra" i pierwszy własny aparat w ogóle. Po kilku miesiącach użytkowania, mogę Ci go z czystym sumieniem polecić - idealny do amatorskich zastosowań i do nauki podstaw fotografii.

Jako kamerka, do tego co piszesz, też się nada. Chociaż tak naprawdę, tak jak ktoś tu radził - jeśli bardziej zależy Ci na filmach niż zdjęciach - kup po prostu najtańszą kamerę cyfrową, a będziesz bardziej zadowolony. Z S1 i kartą 512 MB można pokusić się o filmiki ale w formacie 320x256 15 fps, ewentualnie 30 fps - jeśli satysfakcjonuje Cię taka jakość. Korzystanie z 640x480 raczej mija się z celem, bo to nie będą filmy ale "migawki" - lepiej zrobić zdjęcie :)

pozdrawiam świątecznie,

moloch

lucien
24-12-2004, 01:34
S1 zrobiłem około 3000 zdjęć , główne spostrzeżenia:
- aparat dobrze leży w ręku
- zoom 10 krotny, albo się nie przydaje, albo wychodzi z niego mydło
- brak raw.
Aparacik fajny, ale z "niepotrzebnymi" bajerami, a nie ma tego co się przydaje. Teraz wybrałbym G5/G6, ew. Nikona 5400.

Filmy nakręciłem raz ... było to na koncercie, jedną piosenkę - musiałem przerwać w połowie,
bo minęły 3 minuty i zacząć znowu. Nie wiem do czego są te filmy - chyba tylko do nakręcenia
jak Jasio zdmuchuje świeczki z okazji 10 urodzin.

Gugi
07-01-2005, 11:02
"A ja czekam na jego nastepce... brakuje mi zapisu w RAW"

Pytanie:
A co daje zapis w RAW?

DoMiNiQuE
07-01-2005, 11:12
"A ja czekam na jego nastepce... brakuje mi zapisu w RAW"

Pytanie:
A co daje zapis w RAW?

pierwsza lepsza wygooglana definicja RAW

"Samo określenie RAW, wbrew pozorom, nie jest skrótem. To słowo w języku angielskim oznacza coś surowego, nieobrobionego. Już samo jego przetłumaczenie pozwala lepiej zrozumieć ideę tego formatu zapisu danych. W większości aparatów cyfrowych są to po prostu dane zebrane z matrycy światłoczułej i zapisane bez żadnej obróbki. Dlatego często na format RAW mówi się "cyfrowy negatyw". W komputerze, za pomocą specjalnego programu dołączanego zawsze do aparatu, można te dane poddać obróbce, decydując, jaki ustawić balans bieli, tryb wyostrzania, nasycenie kolorów czy kontrast. Jeśli z jakichś powodów nie podoba nam się zdjęcie, można je poprawić i spróbować innych ustawień."

KBR
08-01-2005, 21:00
Kto może mi powiedzieć czy karta kindston zwykłą nada się do S1 do nagrywania filmów czy jest zawolna? Producent pisze że nagrywa z szybkością 1,5 do 5MB/sek
Bedę zobowiązany za posty od użytkowników

przeniosłem to zapytanie do innego tematu

yasin
17-01-2005, 02:26
"I'm going to get into some trouble for saying this, but in practice (forget about all those professional reviews and sample photos taken under lab conditions, etc).... The S1 actually takes SHARPER pictures in 80% of real world (non-studio perfect set-ups) than the G6 or Pro1.... Here's why in practice...."
"So if I could keep just one digicam... My pick would be the fun S1 without bating an eyelid!"

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1010&message=11675274
wypowiedz Richarda Higgs'a na temat S1 IS, posiada m.in. dSLR, pro1, g6, a80, ...
a tu jego foty http://www.pbase.com/rhiggs1

Gugi
23-01-2005, 17:42
A gdyby tak na przeciw S1 IS postawić Minoltę Z3? Może ktoś porównać te dwa aparaty? Z tego co się orientuję to Z3 ma większy zoom i cena jakby niższa :oops:, a i matrycę ma chyba lepszą :oops:

Vitez
23-01-2005, 19:01
Z tego co się orientuję to Z3 ma większy zoom i cena jakby niższa :oops:, a i matrycę ma chyba lepszą :oops:

A zdjecia jakies gorsze strasznie robi... ciekawe ktora z tych "przewag" Minolty to powoduje? ;)

Podpowiem ci:
- im wiekszy zoom tym gorsza jakosc
- im wiecej pikseli na tym samym/podobnej wielkosci fizycznej czujniku (czyli matrycy) tym gorsza jakosc

yasin
23-01-2005, 19:42
nawet jak sobie postawisz nadchodzaca Z5 to wypada blado, a nawet gorzej niz Z3, juz lepiej sie jakims panasonikiem zainteresuj jezeli chcesz cos innego

KBR
23-01-2005, 20:01
A ja cały czas się zastanawiam nad zakupem S i porównuję go konkurencją to jest: S5500, C-765 i Z3
Może koś napisze dlaczego lepiej wybrać S1?
Słyszałem że S5500 jest ma szybszy AF.
Wiele razy przeczytałem, że C765 robi najlepsze fotki z wymienionych (nie wiem na czym polega ta lepszość).
S1 bardziej aberruje (koszmarnie).
Czy te opinie są prawdziwe?
Pozdrawiam

muflon
23-01-2005, 20:52
Ja miałem okazję pobawić się wczoraj trochę S1 znajomego na takim tam kinder-party... Hmm, jedyne co mogę powiedzieć, to że AF jest na poziomie G5 - czyli, delikatnie mówiąc, kiepściutko. Poza większym zoomem (faaajne ;-) ) to właściwie G5 w innej (brzydszej) obudowie.

Gugi
23-01-2005, 21:45
Ja miałem okazję pobawić się wczoraj trochę S1 znajomego na takim tam kinder-party... Hmm, jedyne co mogę powiedzieć, to że AF jest na poziomie G5 - czyli, delikatnie mówiąc, kiepściutko. Poza większym zoomem (faaajne ;-) ) to właściwie G5 w innej (brzydszej) obudowie.

Czyli nie opłaca się kupować G5? Cena jest sporo wyższa :oops:

muflon
24-01-2005, 08:56
Czyli nie opłaca się kupować G5? Cena jest sporo wyższa :oops:
Zależy za ile :mrgreen:

Vitez
24-01-2005, 10:18
S1 bardziej aberruje (koszmarnie).
Czy te opinie są prawdziwe?


Poszukaj zdjec z S1 np na dpreview w samplach, na steves-digicams, na pbase.
Poszukaj rowniez z Olka...
Porownaj aberracje.
I wtedy sie dowiesz ze to nie S1 koszmarnie aberruje 8)


to właściwie G5 w innej (brzydszej) obudowie.

Hmmm... a gdzie w G5 wlacza sie IS ? ;)

muflon
24-01-2005, 11:42
to właściwie G5 w innej (brzydszej) obudowie.
Hmmm... a gdzie w G5 wlacza sie IS ? ;)
Słusznie - o tym zapomniałem. Ale można to podciągnąć pod "długi zoom", bo w sumie to bez IS taki zakres nie ma racji bytu :). Jednak "całościowe wrażenie" jest j.w.

KBR
24-01-2005, 11:54
Vitez,
Z twoich postów wnioskuje, zę uważasz S1 za dobry sprzęt lepszy od wymieniny konkurentów?
A co myślisz o jego szybkości w porównaniu do S5500

Vitez
24-01-2005, 14:00
A co myślisz o jego szybkości w porównaniu do S5500

Sadze ze zaden kompakt nie jest szybki, wiec raczej ich nie porownuje ze soba :D .

Jest jaki jest i mozna sie do niego przyzwyczaic.
Poza tym nie trzymalem tego Fuji w reku a S1 tak... wiec tez i z tego powodu nie bede porownywal.

moloch
25-01-2005, 20:42
A co myślisz o jego szybkości w porównaniu do S5500

co do szybkosci - tak jak przedmówca powiedział - każdy kompakt jest wolny i jest to po prostu cecha wspólna kompaktów. nie sądzę żeby te modele Fuji, czy Minolty były zauważalnie szybsze/wolniejsze od S1.

nie oczekuj, że S1 będzie zachowywał się tak jak lustrzanka - opóźnienia AF są spore, szczególnie w słabszych warunkach oświetleniowych. Pytanie zasadnicze - czy da się z tym żyć? moim zdaniem jak najbardziej. używam tego aparatu od kilku dobrych miesięcy i może kilka razy zdarzyło mi się narzekać na jego "powolność" ale nie robiłem z tego większego problemu.

podstawa, to zdawać sobie sprawę, że jest to aparat typowo amatorski i do takich tez zastosowań należy go używać - na pewno będzie się wtedy zniego zadowolonym.

a jeśli chcesz zobaczyć jakie zdjęcia może zrobić niedoświadczony amator takim sprzętem zapraszam na mojego sajta: www.moloch.webartis.pl (http://www.moloch.webartis.pl) :D

mgregor
25-01-2005, 23:59
Warto rzucic okiem na taka oto recenzje S1:
http://www.benchmark.pl/artykuly/aparaty/Canon_S1_IS/strona-1.html

Vitez
26-01-2005, 09:06
Pytanie zasadnicze - czy da się z tym żyć? moim zdaniem jak najbardziej. używam tego aparatu od kilku dobrych miesięcy i może kilka razy zdarzyło mi się narzekać na jego "powolność" ale nie robiłem z tego większego problemu.

To tylko jeszcze uprzedze - jak mialem G3 tez przez dluuugii czas na takie pytanie odpowiadalem ze mozna. Ale tez narzekalem czasem na jego powolnosc. Wytrzymalem ok 1,5 roku... bo w miare uplywu kolejnych miesiecy, kolejnych fotek i kolejnych zmarnowanych okazji, zdjec, widokow, sytuacji - straconych wlasnie z powodu powolnosci - coraz bardziej i bardziej narzekalem, az czasem nie moglem patrzec na aparat :?
To tylko takie uprzedzenie - z punktu widzenia ponad poltorarocznego uzywania kompaktu - moze i was to czeka ;) (w zaleznosci od tego jakie zdjecia robicie).

yasin
26-01-2005, 13:47
czeka, zdjec dzieci prawie nie da sie zrobic, chociaz z czasem nabralem wprawy :mrgreen:

Vitez
26-01-2005, 16:49
czeka, zdjec dzieci prawie nie da sie zrobic, chociaz z czasem nabralem wprawy :mrgreen:

Do dzieci to ja bym uzyl jakichs 1GB Sandiskow tych szybszych i przelaczyl S1 w nagrywanie filmow 8)

Gugi
26-01-2005, 19:26
Czy mógłby mi ktoś napisać ile minut filmu najlepszej jakości z S1 zmieści sie na karcie 1GB :?: Bo z tego co czytam to zdania uczonych mężów są podzielone :oops:

mgregor
26-01-2005, 20:33
Tabela na 151str. polskiej instrukcji podaje, ze:
-obraz ruchomy 640/480 Fine (30fps) wynosi 250s na karcie 512MB (co z autopsji potwierdzam)
tak wiec na 1GB karcie czas ten wynosi 500s.

pozdrawiam

yasin
26-01-2005, 23:42
u mnie wchodzi 10 minut filmu na 1gb w najlepszej jakosci, firmware 1.0.0.2

mgregor
26-01-2005, 23:58
Yasin,
ale chyba w jakosci 640\480, a nie w 640\480 Fine?

yasin
27-01-2005, 00:50
ta pierwsza opcja oczywiscie, ta druga niczym sie zreszta nie rozni od tej pierwszej, jak nie widac roznicy to po co przeplacac :mrgreen: a zreszta karta 4gb kosztuje teraz tyle co 1gb jak ja kupowalem :/

Gugi
28-01-2005, 14:37
Do dzieci to ja bym uzyl jakichs 1GB Sandiskow tych szybszych i przelaczyl S1 w nagrywanie filmow

Czy to znaczy, że zwykłych kart nie ma co kupować? Mogą się przycinać?
Warto inwestować w "Elity... Highspeedy i Ultra"? :?
Jak często psują się karty? Warto kupować bez gwarancji (powiedzmy z kilkudniową rękojmią na sprawdzenie)? Te bez gwarancji (choćby z USA) są tańsze :oops:

Vitez
28-01-2005, 16:43
Mogą się przycinać?

Moga ale nie musza - rozne glosy czytalem, nie pamietam konkretnych produentow czy modeli - jednym sie jakies przycinaly, innym niektore zwykle sie nie przycinaly. Wersje Ultra czy High-speed nie sa az tak mocno drozsze wiec lepiej kupic te wersje i pozbyc sie bolu glowy.
Hint: Kingstona nie ryzykuj, wez Sandisk Ultra lepiej.

moloch
28-01-2005, 23:05
Czy to znaczy, że zwykłych kart nie ma co kupować? Mogą się przycinać?

ja dysponuję doma zwykłymi Kingstonami 256 MB i 512 MB i na obydwu w najwiekszej rozdzielczosci fine sie przycina, czego nie zaobserwowalem na dolaczanej do S1 karcie HS 32 MB.

także jeśli zależy ci na filmach, to lepiej zainwestować w szybsze karty. do zdjęć zwykle spokojnie wystarczają.

pozdrawiam

SenioR
10-02-2005, 19:06
mam 512 MB Kingstona HS i nie mam problemow :)

Wisozup
10-02-2005, 22:10
Ja mam zwyklego SanDisk`a 256mb i nie narzekam:) filmy nie tna sie w ogole...troche trwa zgrywanie przez aparat na komputer ale nie jest zle...
POZDRAWIAM

Vitez
10-02-2005, 23:01
troche trwa zgrywanie przez aparat na komputer ale nie jest zle...


Kup czytnik :roll: .

Wisozup
11-02-2005, 14:10
wole zainwestowac w tulejke i jakies filtry...moze kiedys jak bede mial wieksze karty pamieci to kupie czytnik a poki co to musze naprawic nieszczesna lampe :cry:

Vitez
12-02-2005, 10:48
wole zainwestowac w tulejke i jakies filtry

Zainwestuj i w to i w to. Szczerze radze. Zdarzy ci sie kiedys sytuacja gdy bedziesz musial naprawde SZYBKO zgrac zdjecia i bedziesz sobie plul w brode ze nie kupiles czytnika. Na przyklad: sliczna modelka ktora wlasnie obfociles ma za pol godz pociag... obiecales jej zdjecia od reki a tu kicha... obraza sie ze zdjecia nie zdazyly sie zgrac i juz jej wiecej nie zobaczysz... szkoda by bylo prawda? ;)

Wisozup
12-02-2005, 12:55
Pewnie ze szkoda...pewnie po takim zajsciu to bym sobie kupil kilka czytnikow.Ale poki co to musze sie wstrzymac z wszelkimi inwestycjami:/mam nadzieje ze w najblizszym czasie nie trafie na zadna sliczna modeleke bo bede sobie musial niezle "brode opluc";)

DoMiNiQuE
13-02-2005, 01:19
sliczna modelka ktora wlasnie obfociles ma za pol godz pociag... obiecales jej zdjecia od reki a tu kicha... obraza sie ze zdjecia nie zdazyly sie zgrac i juz jej wiecej nie zobaczysz... szkoda by bylo prawda? ;)

a fuuuu zdjecia bez obrobki dawac? zawsze mozna wyslac poczta ;-)

Wisozup
13-02-2005, 20:12
eee...tak poczta to nie wypada a poza tym przeciez "obiecalem od reki". To przeciez wybralbym takie najlepsze...brzydkch nie pokazuje nikomu;)

Gugi
25-02-2005, 02:32
Canon 10D + BG-ED3 | Tamron 28-75 2.8 | Canon 50 1.8 | Sigma 18-50 3.5-5.6 DC
420EX+softbox Lumiquest | 1 GB IBM Microdrive | 1GB CF Lexar 80x | 20GB Databank
Torba foto Carena | Manfrotto 055ProB+141RC

Vitez, widzę że masz w zestawie microdriva i CF. Czy mógłbyś porównać te dwie karty? Wydaje mi się, że mikro są tańsze ale jak z funkcjonalnością? Czy warto kupić większego mikro np. do kręcenia filmików 8)

Vitez
25-02-2005, 11:22
Vitez, widzę że masz w zestawie microdriva i CF. Czy mógłbyś porównać te dwie karty? Wydaje mi się, że mikro są tańsze ale jak z funkcjonalnością? Czy warto kupić większego mikro np. do kręcenia filmików 8)
http://canon-board.info/viewtopic.php?t=2580