PDA

Zobacz pełną wersję : zoom browser - no camera was found



pejot
13-12-2004, 21:42
mam problem z tą aplikacją- wcześniej było wszystko ok, ale od jakiegoś czasu nie odnajduje mi 300d. Przeglądanie pod xp (jako napęd)- ok, inne aplikacje też sobie radzą (np. cam2pc). Zero problemów ze zrzucaniem zdjęć.

p.s. Próbowałem z najnowszą wersją ZB (na cd mam dość starą) i nadal ten sam problem. Dodam, że przełączenie z PTP na NORMAL skutkuje, ale przecież nie o to chodzi żeby ściągać 3x wolniej, no i dlaczego inne programy nie dławią się przy PTP....

Vitez
13-12-2004, 23:00
ale przecież nie o to chodzi żeby ściągać 3x wolniej

No wlasnie - to dlaczego podlaczasz aparat bezposrednio a nie przez czytnik jesli ci tak na predkosci zalezy?
Czytnikiem USB 1.1 - ok 3x szybciej niz jakimkolwiek trybem/programem z aparatu.
Czytnikiem USB 2.0 - pewnie z 10x szybciej albo jeszcze lepiej.

Olej programy, kup czytnik, pozbedziesz sie problemow. A aparat podlaczaj tylko gdy Remote Capture bedzie ci potrzebny - w dowolnym trybie, najlepiej w tym w ktorym aparat bedzie widziany przez Remote Capture 8) .

pejot
13-12-2004, 23:20
No ja to wszystko wiem, Vitez, ale nie pytałem o czytnik, nie zależy mi też na prędkości ściągania zdjęć, chciałbym się tylko dowiedzieć, czy ktoś miał ten sam problem z ZB... Dlaczego nie widzi aparatu, chociaż inne softy widzą...

Vitez
14-12-2004, 10:13
nie zależy mi też na prędkości ściągania zdjęć

Twoje poprzednie slowa, ktore zacytowalem zdaja sie temu przeczyc.
A tak btw... to instrukcje do software przeczytales? Cos mi sie obija o szare komorki ze tam cos o trybach komunikacji aparatu z software bylo :roll: .

trzpiola
08-03-2005, 05:38
hej , mialem tez sam problem ale nie znam odpowiedzi, moze cos ci sie pomieszalo ze sterami twain czy jakich on tam uzywa

slowko do Vitez. chlopie nie znudzilo ci sie kazdego odsylac do instrukcji ? w wiekszosci przypadkow zamiast dac komus jakas normalna rade to ty go wlasnie tam wysylasz, przeciez nie o to w tym wszystkim chodzi w tym forum, gdyby na wszystko byla instrukcja nie powstalo by ono. Nie wierze ci ze ty do wszystkiego co dorwiesz czytasz instrukcje. Szczegolnie te canonowskie sa tak idiotyczne, 80% instrukcji to jak wlaczyc aparat lub jak przestawic tryb pracy aparatu pozostale to jak ci cos nie dziala to to lub tamto a jak dalej nie dziala to sewis . wiec oszczedz troche palce i zostaw im moce na spust aparatu jak masz dawac takie rady ;p

Vitez
08-03-2005, 09:49
chlopie

Tylko nie chlopie! Szlachcic jestem! Acz ubogi :roll: :oops: :mrgreen: .

nie znudzilo ci sie kazdego odsylac do instrukcji ?
Nie 8)


w wiekszosci przypadkow zamiast dac komus jakas normalna rade to ty go wlasnie tam wysylasz

Ale to jest normalna rada :roll: . Zamiast dawac rybe - dac wedke. W instrukcji jest opisane najczesciej rozwiazanie nie jednego konkretnego problemu ale kilkudziesieciu/set innych z ktorymi rowniez nie ma potrzeby na forum uderzac.


przeciez nie o to w tym wszystkim chodzi w tym forum, gdyby na wszystko byla instrukcja nie powstalo by ono.

No wlasnie po to jest forum - zobacz ile jest watkow obejmujacych tematy nie objete instrukcja. A w watkach problemowych, ktorych to rozwiazanie jest w instrukcji - zauwaz ze nie tylko ja odsylam do instrukcji :roll: , wiec prosze - zejdz ze mnie zanim ja wejde na ciebie :twisted: .


Nie wierze ci ze ty do wszystkiego co dorwiesz czytasz instrukcje.
To niestety musisz uwierzyc. Niedawno doszedl do mnie monopod i plecak Orion AW i tez poswiecilem pare minut tym swistkom z nibyinstrukcja dolaczonymi do nich - i przydalo sie bo pare mykow w plecaku odkrylem, ktorych nie odkrylem przez same tylko ogledziny... monopod za to byl prosty w obsludze jak kij ;)


Szczegolnie te canonowskie sa tak idiotyczne, 80% instrukcji to jak wlaczyc aparat lub jak przestawic tryb pracy aparatu pozostale to jak ci cos nie dziala to to lub tamto a jak dalej nie dziala to sewis

I wlasnie te pozostale 20% jest najwazniejsze. Oprocz tego nie kazdy wie jak wlaczyc jakis tryb i tez pytaja o to na forum... mimo ze po to wlasnie jest instrukcja :roll: :? .

wiec oszczedz troche palce i zostaw im moce na spust aparatu jak masz dawac takie rady ;p

A ty oszczedz troche palce i swoje nerwy jak masz sie przejmowac tym ze jakis tam Vitez daje rady odsylajace do instrukcji. Bo niestety w tego typu porownaniu to ten Vitez i wszyscy inni (bo nie tylko on) maja racje a ty jej nie masz.

Kazdy normalny, rozsadny czlowiek po zakupie nowego sprzetu powinien:
- rozpakowac go
- przeczytac instrukcje
- uzywac
- w razie problemu zajrzec do instrukcji
- w razie braku rozwiazania w instrukcji szukac gdzie indziej

A nie:
- rozpakowac
- uzywac
- w razie problemu pytac na forum/grupach
- pouczony na forum/grupach odkrywa ze gdzies na dnie pudelka kryje sie taka stlasnie uzyteczna ksiazeczka z rozwiazaniem wiekszosci jego problemow :roll:

(ladnie zaczynasz kariere forumowa - od pouczania innych co maja robic a czego nie, ehhhh :roll: , gratuluje dobrego startu na forum :twisted: )

trzpiola
09-03-2005, 03:17
OHOHOHOHOHO Alez sie rozpisal. Nie mialem zamiaru nikogo besztac, pouczac czy zadzierac zaraz na poczatku ale przegladajac to forum raz na jakis czas (z braku czasu) wiele razy przewijalo mi sie "ZOBACZ W INSTRUKCJI" "W INSTRUKCJI POWINNO BYC" "JEST NA STR... W INSTR" ;p sorki ale to glupie. ZALOZE SIE ZE 90% UZYTKOWNIKOW JAKIEGOLOLWIEK SPRZETU SIEGA DO INSTRUKJI WTEDY GDY MA PROBLEM. Nie przyszlo Ci do glowy ze popatrzyli juz tam , nie otrzymawszy odpowiedzi zwrocili sie wlasnie do takiego forum. Wiem jest mnostwo takich osob ktore zadaja idiotyczne putania, ale wez pod uwage tez taka rzecz ze nie wszyscy posiadaja talent do jezykow obcych w ktorych owe instrukcje sa pisane a te w necie spolszczenia sa albo trudno dostepne albo niechlujne az czytac ich sie nie chce np skany manuala do 300d czy wielu innych , pewnie wiesz o co chodzi :) Nie bede tu zaczynal jakiejs wojenki, nie o to chodzi bo nie ukrywam ze moze tez byc i tak ze i ja bede chcial skorzystac z twojej rady, wiec po co sie palic , chcialem tylko lekko podkreslic ze za duzo takich odpowiedzi (moze i zlosliwych nieraz) ? jest to forum DYSKUSYJNE wiec dyskutujmy a nie pouczajmy.

BIEDNI CI CO NIE CZYTAJA INSTRUKCJI :P

hehe

koncze majaczyc bo mam lepsze zajecia, dopiero wrocilem z pracy wiec trzeba wlaczyc tryb relaksu przy kobialce w koncu 8 marca

Vitez
09-03-2005, 14:49
chcialem tylko lekko podkreslic ze za duzo takich odpowiedzi
OK, podkreslenie przyjete do wiadomosci i od razu odrzucone jako bezpodstawne : uzytkownik ze stazem takim jak ty jest niewystarczajaco wiarygodny by mu uwierzyc ze wie i widzi jak duzo tego typu wypowiedzi jest na forum, wg mnie raczej piszesz na podstawie "pierwszego wrazenia" i bardzo pobieznego przegladania forum, a nie dlugotrwalej obserwacji i uczestnictwa w nim.
Wczytaj sie dokladnie - wtedy zrozumiesz. A jesli nie masz na to czasu - to nie marnuj swojego czasu na bezpodstawne zarzuty oparte na pobieznych, ulotnych wnioskach.


jest to forum DYSKUSYJNE wiec dyskutujmy a nie pouczajmy.

BIEDNI CI CO NIE CZYTAJA INSTRUKCJI :P

No wlasnie biedni... i dlatego zasluguja na wskazowke gdzie moga znalezc rozwiazanie wiekszosci problemow. Nie jest to pouczenie, jak ty to odbierasz. To tylko wskazowka. I jak dluzej poczytasz forum to zauwazysz jak wielu z nich wdziecznych jest za taka wskazowke :roll: .