PDA

Zobacz pełną wersję : Długi czas kopiowania zdjęć EOS 10D



TENERE
24-10-2006, 11:43
Posiadam EOS10D i karte CF SANDISC EXTREM 256mb od kiedy używam jej w 10D to strasznie długo kopiuje na komputer fotki jak używałem starego EOS-a D30 to takiego problemu nie miałem (wiem że zdjęcie teraz więcej waży ale to chyba nie to hmmm):confused:

Pozdrawiam,
Krzysztof

mjastrzebski
24-10-2006, 11:51
Posiadam EOS10D i karte CF SANDISC EXTREM 256mb od kiedy używam jej w 10D to strasznie długo kopiuje na komputer fotki jak używałem starego EOS-a D30 to takiego problemu nie miałem (wiem że zdjęcie teraz więcej waży ale to chyba nie to hmmm):confused:

Pozdrawiam,
Krzysztof
Problem stary i znany. Obawiam sie ze 10D(?) ma USB 1.1. Wniosek. Kupic czytanik kart za 30 PLN.


Marcin

TENERE
24-10-2006, 11:53
Problem stary i znany. Obawiam sie ze 10D(?) ma USB 1.1. Wniosek. Kupic czytanik kart za 30 PLN.


Marcin

A czy to możliwe żeby wina tkwiła w kablu USB bo z tego co widzę to nie jest on oryginalny :confused:

gwozdzt
24-10-2006, 12:11
Posiadam EOS10D i karte CF SANDISC EXTREM 256mb od kiedy używam jej w 10D to strasznie długo kopiuje na komputer fotki jak używałem starego EOS-a D30 to takiego problemu nie miałem (wiem że zdjęcie teraz więcej waży ale to chyba nie to hmmm):confused:
Znaczy się jak liczysz to spowolnienie?
Jeśli przykładowo 5 plików z D30 kopiowało Ci się szybko, a 5 plików z 10D wolniej, to przyczyną jest ewidentnie wzrost objętosci pliku.
Natomiast jeśli zapełniona karta kopiowała się szybciej Z D30 niż 10D to nie mam pojęcia:confused: Może jakieś drivery...? albo nowszy soft (Camera Window) trzeba wgrać...?


Problem stary i znany. Obawiam sie ze 10D(?) ma USB 1.1.
A stary D30 (3MPix) to myślisz że jakie usb miał :roll: :lol:


Wniosek. Kupic czytanik kart za 30 PLN.
Niezależnie od wszystkiego - czytnik kupić warto.

senturion
24-10-2006, 14:47
A czy to możliwe żeby wina tkwiła w kablu USB bo z tego co widzę to nie jest on oryginalny :confused:
Raczej w procesorze jaki jest w 10d jest taki sam jakw 300d ijest wolny, czytnik rozwiąże sprawe, lepszy jest pod CF a nieuniwersalny.

KKE
24-10-2006, 19:21
Zgadzam sie, ze kabel prawdopodobnie jest tu niewinny. Z moich wspomnien z 10D pamietam, ze przegrywanie bylo b wolne. Czytnika kart nie stosowalem, bo balem sie ze ciagle otwieranie i wyjmowanie karty bedzie na dluzsza mete niezdrowe dla aparatu/stykow. Pewnie niesluszenie.

W 10D nie tylko przegrywanie jest wolne, gdyby nie to bylby to ciagle doskonaly aparat.

Kolekcjoner
24-10-2006, 20:19
Zgadzam sie, ze kabel prawdopodobnie jest tu niewinny. Z moich wspomnien z 10D pamietam, ze przegrywanie bylo b wolne. Czytnika kart nie stosowalem, bo balem sie ze ciagle otwieranie i wyjmowanie karty bedzie na dluzsza mete niezdrowe dla aparatu/stykow. Pewnie niesluszenie.

W 10D nie tylko przegrywanie jest wolne, gdyby nie to bylby to ciagle doskonaly aparat.

Gdyby Babcia miała wąsy .....:). Jest 20D i po problemie.

TENERE
24-10-2006, 20:51
Zgadzam sie, ze kabel prawdopodobnie jest tu niewinny. Z moich wspomnien z 10D pamietam, ze przegrywanie bylo b wolne. Czytnika kart nie stosowalem, bo balem sie ze ciagle otwieranie i wyjmowanie karty bedzie na dluzsza mete niezdrowe dla aparatu/stykow. Pewnie niesluszenie.

W 10D nie tylko przegrywanie jest wolne, gdyby nie to bylby to ciagle doskonaly aparat.

No to trochę się uspokoiłem ale nadal dziwi mnie to że ten starszy model D30 radził sobie z tym zupełnie sprawniej pomijając to że fotki mniej ważyły. A może ktoś z was miał do czynienia z EOS D30? Jak go wspomina itd. Ja mam go jeszcze i nie bardzo wiem za ile mógłbym go sprzedać zrobił około 9000 zdjęć nigdy niemiałem z nim problemów itd.

Pozdrawiam,
Krzysztof

Kolekcjoner
24-10-2006, 21:25
No to trochę się uspokoiłem ale nadal dziwi mnie to że ten starszy model D30 radził sobie z tym zupełnie sprawniej pomijając to że fotki mniej ważyły. A może ktoś z was miał do czynienia z EOS D30? Jak go wspomina itd. Ja mam go jeszcze i nie bardzo wiem za ile mógłbym go sprzedać zrobił około 9000 zdjęć nigdy niemiałem z nim problemów itd.

Pozdrawiam,
Krzysztof

Na allegro trafiają się za 1400 lub coś takiego. Z tym że to jest cena wywoławcza nie wiem czy za tyle się sprzedają.
Jest nawet teraz - link do aukcji (http://allegro.pl/item134012769__canon_eos_d30_body_stan_idealny_rar ytas.html). :)

niedziki
14-11-2006, 01:41
Witam

Jeżeli zrzucasz z aparatu to faktycznie możesz się irytować - przy zrzucaniu przez usb 1.1 130 szt. Rawów można się pociąć - koniecznie kup czytnik - przed zakupem zwróc uwagę na wykonanie - kupiłem raz na Zamenhoffa za chyba 60 wystarczył mi na tydzień - kupiłem inny tańszy/ładniejszy/lepszy itp [all in one] sie nazywa i jest ok - usb 2.0 rawa przerzuca w kilka sekund.


pozdr
pR

Arthx
16-11-2006, 10:51
Miałem ten sam problem, kupiłem czytnik i sprawa się rozwązała. 10D to świetna maszyna. Nie mam zamiaru jej zmieniać na 20D czy 30D... no może 5D , ale to już inna bajka