PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia kreacyjna - Piotr Rymes



adamek
22-10-2006, 10:12
Jestem pod wrażeniem!
http://plfoto.com/38597/autor.html

iREM
22-10-2006, 11:04
Jestem pod wrażeniem!
http://plfoto.com/38597/autor.html

Prowokacyjne pytanie: czy to jeszcze fotografia?

matka_Wariatka
22-10-2006, 11:18
fotograf - bazuje na fotografii, matka tez pod wrazeniem :)

zanzibar
22-10-2006, 11:39
Prowokacyjne pytanie: czy to jeszcze fotografia?
Oczywiście, że to fotografia, tylko w tej lepszej odmianie tzw. artystycznej.
Niektóre pomysły są bardzo dobre, trochę banałów, a napewno widać dużo włożonej pracy i kosztów. Wielkie uznanie za chęci!
Kiedyś też chciałem zrealizować kilka autorskich pomysłów, ale przeraziły mnie koszty "produkcyjne". :(

jazzY
22-10-2006, 14:14
Miejscami porażająca galeria p.RymeRa.. super!

iREM.. masz wątpiwości? No ślubów i imienin to on nie fotografuje.

mario1275
22-10-2006, 15:20
iREM taak jak ktoś napisłał to fotografia kreacyjna - poza tym większość ze zdjeć chyba nawet nie jest montowana tylko aranżowana może podrysowywana w PS, ale chyba nie należysz do osób które uważają że zdjęć nie powinno obrabiać się w PSie??

slick
22-10-2006, 16:16
fajne. inne niż zazwyczaj. plastyczne_klimatyczne. nie_które troche zbyt sztuczne, ale ogląda się dobrze.
pod spodem jest też link: http://www.bajer.pl/?id=12194 ;]

ps.: czasami to mam wrażenie, że wszystko zostało już sfotografowane:(

JSK
22-10-2006, 17:53
Miejscami porażająca galeria p.RymeRa.. super!

iREM.. masz wątpiwości? No ślubów i imienin to on nie fotografuje.

Kontrowersyjne! A ja Ci jazzY powiem, że na fotografi ślubnej najszybciej zarabia się na wypasiony sprzęt. Serio, serio!

thorin
22-10-2006, 22:46
do mnie to wogole nie przemawia, najwyrazniej mam waskie horyzonty bo nie potrafie zrozumiec co za przekaz ma zdjecie w ktorej facet je pilke tenisowa ?

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://plfoto.com/zdjecia/607789.jpg)

czornyj
23-10-2006, 00:07
Nie dość że bełkotliwe, to marne technicznie. Totalna kaszana.

bartosz108
23-10-2006, 00:38
No tak, jak coś innego niż lecący samolot albo ślub to od razu kaszana.
Czy wszystko musi mieć znaczenie? kawa na ławę

czornyj
23-10-2006, 01:29
No tak, jak coś innego niż lecący samolot albo ślub to od razu kaszana.
Czy wszystko musi mieć znaczenie? kawa na ławę

Szkopuł w tym, że właśnie te zdjęcia obfitują w "znaczenia". I właśnie te "znaczenia" mi nie odpowiadają - wg. mnie przekaz tych zdjęć to bełkot. A same zdjęcia są po prostu kiepskie.

Pikczer
23-10-2006, 11:46
Szkopuł w tym, że właśnie te zdjęcia obfitują w "znaczenia". I właśnie te "znaczenia" mi nie odpowiadają - wg. mnie przekaz tych zdjęć to bełkot. A same zdjęcia są po prostu kiepskie.
Kazdy ma prawo do swojej oceny :wink:
Niektore zdjecia sa... delikatnie mowiac kontrowersyjne.
Nie zmienia to faktu, iz autor stara sie podejsc do tematu kreatywnie :wink:

Vitez
23-10-2006, 17:46
Szkopuł w tym, że właśnie te zdjęcia obfitują w "znaczenia". I właśnie te "znaczenia" mi nie odpowiadają - wg. mnie przekaz tych zdjęć to bełkot. A same zdjęcia są po prostu kiepskie.

W skrocie: sztuka przez duze G...

Fotoaparatka
23-10-2006, 18:04
A mnie się one podobają (nie mówię, że wszystkie), znacznie bardziej niż super ostry 165778 samolot. I może też dlatego, że sama bym tak nie potrafiła i bardziej liczy się dla mnie kreatywność, pomysł na zdjęcie niż technika, ktora przychodzi z czasem.

czornyj
23-10-2006, 20:24
Odnoszę nieodparte wrażenie, że Fotoaparatka i bartosz108 chcą ze mnie na siłę zrobić miłośnika zdjęć samolocików, kwiatków, skąpo ubranych pań i landszaftów z górskim jeziorem i jeleniem na rykowisku. Otóż pozwolę sobie stanowczo zaprotestować przeciwko owemu chytremu zabiegowi dialektycznemu!

Proponuję ów nieelegancki argumentum ad personam zastąpić konstruktywną kontrargumentacją podkreślającą pozytywne aspekty obecne (być może :) ) w powyższych zdjęciach - wtedy chętnie podejmę dalszą dyskusję ;)

lukep
23-10-2006, 20:38
W!

Widac ze jeszcze styl nie ustalony, ale wiele pomyslow calkiem interesujacych. Brak jeszcze wykonczenia - to prawda, oraz pewnej konsekwencji, ale widac calkiem interesujacy potencjal w tym wszystkim co nam pokazal. Z mojej strony mimo wszystko na plus.

Zdrowko

Fotoaparatka
23-10-2006, 23:02
czornyj - to nie było względem Ciebie, poza tym o gustach się nie dyskutuje i była to moja prywatna opinia odnośnie tych zdjęć. Uważam je za dobre wg.mojej miary - kompozycja, osobiste odczucia. Nie mam zamiaru niczego nikomu udowadniać.

mario1275
23-10-2006, 23:30
w pewnych kierunkach fotografii doskonałość techniczna nie jest tak istotna - a co do przekazu - sztuka (nieważne czy malarstwo, fotografia, film) ma nie koniecznie coś przekazać czasem wystarczy że wzbudza pewne uczucia - oczywiście że każdy ma inną wrażliwość i to co dla jednych może być odrażające - dla innych może stanowić podnietę. Lecz ocenianie wszystkiego z punktu doskonałości technicznej jest prymitywnie akademickie.

lukep
23-10-2006, 23:44
W!

A dodam wiecej, dorosly i wiedzacy czego chce Tworca z cala pewnoscia niczego nikomu nie chce 'pokazac' ani 'przekazac' (buhahaah), to tylko od naszej wrazliwosci oraz wiedzy zalezy co my z tego wyczytamy. Tyle.

adamek
23-10-2006, 23:58
No, wiesz. Moim zdaniem troszkę inaczej.
Twórca robi pracę dokładnie taką jaką on chcę. Siłą rzeczy - zawiera w tym swoje treści. Interpretacja należy oczywiście do nas, acz jest ona siłą rzeczy ograniczona - przez samo dzieło, kontekst itp.

czornyj
24-10-2006, 01:44
Uważam je za dobre wg.mojej miary - kompozycja, osobiste odczucia.

Ano właśnie - mnie te zdjęcia wydały się kompozycyjnie monotonne i schematyczne i nie wzbudzają we mnie specjalnie żadnych odczuć, poza tym jedynym, że już to widziałem - bo gość zrzyna od innych aż miło.


Lecz ocenianie wszystkiego z punktu doskonałości technicznej jest prymitywnie akademickie.

Jeżeli już ktoś nie ma nic ciekawego do powiedzenia, to czasem chociaż ratuje go to, że ma ciekawy warsztat. No więc w tym przypadku tak nie jest.


Widac ze jeszcze styl nie ustalony
Pewnie że nieustalony, bo gość skacze ze stylu jednego znanego fotografa do drugiego


W!
A dodam wiecej, dorosly i wiedzacy czego chce Tworca z cala pewnoscia niczego nikomu nie chce 'pokazac' ani 'przekazac' (buhahaah), to tylko od naszej wrazliwosci oraz wiedzy zalezy co my z tego wyczytamy. Tyle.

No ale przecież ten twórca szalenie stara się nam coś "pokazać i przekazać". Buduje w tym celu różne zawiłe scenerie itd. Tylko chyba ogólnie sam zbytnio nie wie co...

mario1275
24-10-2006, 11:58
hmm czornyj z tego co piszesz to pewne jest tylko to że ty nie odczytujesz żadnego przekazu ale jak już pisałem w sztuce nie zawsze chodzi o przekaz czasem wystarczy wrażenie lub uczucie również negatywne, ale proszę nie pisz tak kategorycznie że twórca nie wie co chce przekazać - bo nie wiesz tego a jest to tylko twoje odczucie - nie twierdzę że jego twórczość jest wybitna ale do mnie parę zdjęć trafiło

czornyj
24-10-2006, 12:48
sztuce nie zawsze chodzi o przekaz czasem wystarczy wrażenie lub uczucie również negatywne

Teorii sztuki jest sto i tysiąc, spotkałem się nawet z taką, która neguje konieczność sprowadzania dzieła sztuki do jego materialnej formy. Jeśli zatem wejdziemy na temat "o co chodzi w sztuce", to możemy najwyżej zagadać jeden drugiego na śmierć.

Jak już wspomniałem - gdyby te zdjęcia wywarły na mnie wrażenie negatywne, to już byłoby nieźle. A to jest takie bla, bla, bla...

bartosz108
24-10-2006, 13:08
czornyj - każdy ma prawo do swojego zdania i do wypowiadania się.
Lecz ja mam wrażenie że występujesz tu z jedyną słuszną oceną.
Wiemy że dla ciebie te fotki to blablabla nuda i zrzyna, ale po co o tym pisać tak kategorycznie i powtarzać to kilka razy.
Wyluzuj człowieku men :wink:

czornyj
24-10-2006, 13:56
bartosz108, to proste. Wielu przedmówców kategorycznie uznało, że te zdjęcia są świetne, więc ja kategorycznie uznałem, że są marne. Następnie moja wypowiedź była kategorycznie deprecjonowana, z czym kategorycznie polemizowałem ;) Jeżeli ktoś zarzuca mi "prymitywny akademizm" i "brak wrażliwości oraz wiedzy" to chyba mam prawo się bronić? :D

mario1275
24-10-2006, 20:33
ale ja jestem zawiedziony czornyj - myślałem że użyjesz jakiejś argumentacji ja bardzo lubię polemizować :)

thorin
24-10-2006, 20:43
to ja moze zaczne polemike, widze tu kilka tanich chwytow, ktore nawet nie zakrawaja o kontrast sa tylko pokazaniem jak juz czornyj wspomnial raczej marnych mozliwosci obslugi photoshopa, widze faceta w stanie blogoslawionym na polu pszenicy, i w czym tkwi wizja ? gdzie jest jakas glebsza mysl zawarta ? rozumiem ze jesli sfotografuje swoj goly tylek, i wsadze go w PS-ie w stragan z warzywami bede takim samym wizjonerem jak ow autor o ktorym mowimy...