PDA

Zobacz pełną wersję : G6



pająk
22-02-2004, 19:35
Czy zwykły Compact Flash wystarczy do 6 Mpikxeli, czy konieczny jest szybki *40 itp.? Do aparatu G6. Bo kupiłem 512MB san diska i na drugi dzień miałem iść po G5, aż tu nagle w necie znalazłem G6 i nie wiem czy trzymać czy próbować zwrócić choć w foto-joker raczej nie uznają zwrotu.Mam też fotke G6 :D :D :D !!!!!!!!!

mroczny
22-02-2004, 21:34
Szczerze to mi się wydaje, że prędzej bateria padnie niż wypstrykasz te 512MB, chyba że byśrobił non stop w bezstratnej jakości, ale to tylko taka moja uwaga.

pająk
22-02-2004, 22:41
A może ktoś wie kiedy są targi w Niemczech, bo prawdopodobnie tam wypłynie G6?

pająk
22-02-2004, 22:42
Tyle że nie chce mi sie czekać na tego G6 i kupie G3 bo G5 odpada, pomijając już aberacje chromatyczną, szumy, przybieranie purpurowymi frędzlemi to do tego dochodzi jeszcze żecz taka - odzwierciedlenie kolorów G3 jest the best a G5.... Sami zobaczcie

http://www.pbase.com/rcataldo/outdoor_photos


http://www.pbase.com/rcataldo/indoor_photos

A jakie jest wasze zdanie??

Vitez
22-02-2004, 22:56
Czy zwykły Compact Flash wystarczy do 6 Mpikxeli, czy konieczny jest szybki *40 itp.? Do aparatu G6. Bo kupiłem 512MB san diska i na drugi dzień miałem iść po G5, aż tu nagle w necie znalazłem G6 i nie wiem czy trzymać czy próbować zwrócić choć w foto-joker raczej nie uznają zwrotu.

Starczy zwykla karta pamieci.
Ja do 10D (ktory tez ma 6 megapixeli) uzywam 1GB Microdrive i 128MB CF - dobrze sie sprawuja.
Aha - i nie ma co czekac na G6, to dopiero plotki. A plotki dosc dlugo sie realizuja (najwczesniej na jesien - o ile w ogole). W tym czasie G5 zrobisz spooroo fotek.

Vitez
22-02-2004, 23:04
Pozwolilem sobie zlaczyc zduplikowane tematy.

pająk
22-02-2004, 23:45
Vitez czy Ty nie widzisz gorszej jakości zdjęć w G5 a nie w G3? Z całym szacunkiem.

pająk
22-02-2004, 23:53
Oj chyba ci brak odwagi przyznać sie do tego że G3 jest lebszy od G5. Z całym szacunkiem.

DariuszM
23-02-2004, 08:31
odzwierciedlenie kolorów G3 jest the best a G5.... Sami zobaczcie

a może pająk ci sie pomieszało które fotki są które....? :) czytałeś komentarze pod fotkami? zacytujmy...:
"The G3 colors (especially greens) seem unrealistic next to the G5" - kolory G3 wydają sie niezbyt realistyczne porównując do G5

"It seems to me that G3 colors are not so natural as G5 ones" - wydaje sie ze kolory G3 nie są tak naturalne jak w G5

mroczny
23-02-2004, 09:44
Problem z tą stroną jest taki, że tak naprawdę nie jest powiedziane które fotki są z jakiego aparatu. Ja osobiście na oczy G5 nie widziałem, ale opinie są różnorakie, G3 natomoast to sprawdzona konstrukcja, ma kilka mankamentów, głównie z łapaniem ostrości na ostro powygibywanych przestrzennie obiektach typu sylwestrowe fryzury :D :) :D , ale ogólnie dobry sprzęt. Kiedyś widziałem porównanie G3/G5 na samym początku, kiedy g5 weszła na rynek, to ogólnie podsumowano, jako kilkadziesiąt dolarów nie warte swojej ceny/jakość. To tylko jeden megapixel, a ceny było przez długi czas ostro przedzielone. Zachęcam do kupna G3. ale taniej niż podane 3200PLN, ja w OPTEAM'ie, czyli filli Optimusa kupiłem mojego koło kwietnia 2003 za 2900PLN nówkę z gwarą i całym obajerowaniem więc teraz kiedy Canon wycofuje się z jego produkcji nie powinieneś za nówkę daćwiećej niż 2500 PLN. POZDRAWIAM

DariuszM
23-02-2004, 19:29
Problem z tą stroną jest taki, że tak naprawdę nie jest powiedziane które fotki są z jakiego aparatu.

:roll: :D przeciez kazda fotka jest podpisana G3, albo G5 :)komentarz do pierwszej fotki z G3 - "horribly inaccurate color." :D

mroczny
23-02-2004, 20:43
przeciez kazda fotka jest podpisana G3, albo G5
jasne, IMG_4280.JPG oto podpis, a komentarze są przez gości na forum robione a nie przez tego kto te foty strzelał.

DariuszM
23-02-2004, 20:47
wybiórcze czytanie? :) podpis to: (na przykład):

IMG_4280.JPG
Canon PowerShot G3
1/50s f/2.2 at 7.2mm (35mm equivalent: 36mm)

IMG_4291.JPG
Canon PowerShot G5
1/50s f/2.2 at 7.2mm (35mm equivalent: 36mm

pająk
23-02-2004, 23:24
Może i z G5 są bardziej realistyczne ale oglądając na tej stronce www.pbase.com zdjęcia to z G3 są owiele ładniejsze ijutro jadę po G3 choć troche się obawiam gorących pixeli na które troche użytkowników nażeka.

Vitez
24-02-2004, 09:12
Oj chyba ci brak odwagi przyznać sie do tego że G3 jest lebszy od G5. Z całym szacunkiem.

Z calym szacunkiem a niby skad taki wniosek?

Mialem G3 ponad rok - czemu mialbym nie przyznawac ze fotki z niego sa lepsze? Mialem go na tyle dlugo by doskonale poznac wiele jego wad, zalet, jakosc fotek itp. Wg mnie fotki z G5 a G3 sa porownywalne.
Rowniez wcale przymierzam sie do zakupu ktoregos z tych aparatow (jak widac po podpisie siedze juz na innej poleczce cenowej) wiec tu tez nie widze powodu by mi bylo brak odwagi do przyznawania sie do czegokolwiek.
Wiec z calym szacunkiem - jerdolisz wasc o tym braku odwagi 8)

Znam i G3 i G5, i jesli oba sa w tej samej cenie to radze kupic G5, jesli G3 sporo (powyzej 300zl) tanszy niz G5 to radze kupic G3.
Jesli komus jakosc zdjec sie nie spodoba to radze kupic min Pro1 a lepiej 300D , wtedy bedzie widac roznice, a nie miedzy G3 a G5.

mroczny
24-02-2004, 17:37
Znam i G3 i G5, i jesli oba sa w tej samej cenie to radze kupic G5, jesli G3 sporo (powyzej 300zl) tanszy niz G5 to radze kupic G3.
Jesli komus jakosc zdjec sie nie spodoba to radze kupic min Pro1 a lepiej 300D , wtedy bedzie widac roznice, a nie miedzy G3 a G5.No i z tym się zgodzę w 100% a że G3 jest dużo tańszy od G5, więc mój wybór padłby na G3.

Vitez
24-02-2004, 23:38
a że G3 jest dużo tańszy od G5, więc mój wybór padłby na G3.

A z tym bym sie raczej nie zgodzil.
Przyklady: roznica w cenie w USA miedzy nowym G3 a nowym G5 to okolo 60$ .
Na allegro uzywany 1 miesiac G3 z karta 128MB - 2400zl, nowy G5 bez karty - 2500zl .

Czy roznice rzedu 100-300zl mozna nazwac "duzo tanszy" ?
Moja subiektywna odpowiedz - nie.
Minely juz czasy gdy nowy G3 chodzil po 2300zl a nowy G5 kosztowal minimum 2900zl - to byly poczatki wchodzenia G5 na rynek. Od tego czasu ich ceny bardzo sie zrownaly. Na tyle, ze niektorzy z TiPow maja oba aparaty w tej samej cenie, ale z ta roznica ze G5 jest dostepny od reki a G3 np za dwa tygodnie :roll:

mroczny
25-02-2004, 01:20
Minely juz czasy gdy nowy G3 chodzil po 2300zl a nowy G5 kosztowal minimum 2900zl - to byly poczatki wchodzenia G5 na rynek.
Człowieku, gdzieś ty widział kiedykolwiek nówkę G3 za 2300, a G5 za 2900 :!: Pogratulować kontaktów. Szczytem optymizmu z mej strony byłoby oczekiwać od nowej sklepowej G3 ceny w granicach 2500 PLN, a G5 3300PLN. Nie wiem gdzie wy się w ten sprzęt zaopatrujecie, ale przyznajcie się, bo do polskich realió mi te pasuje jedynie odwołując się do przekrętów politycznych rzędu 1 samochód służbowy na 1,7 km nowowybudowanej autostrady :mrgreen:
NO OFFENCE

pająk
25-02-2004, 02:05
Wybrałem G3, na jakiś czas mi wystarczy. Teraz jeszcze makro Raynoxa DCR-250 i tele tylko jaki? Canon TC-DC58N 1,75*kosztuje 700zł, a Raynoxa 1850pro 1,85* 800zł, a może coś innego. Kenko nowego w polsce nie znalasłem. A wie ktoś może lampa 420EX wspomagoa AF w G3?

mroczny
25-02-2004, 08:11
Raynoxa 1850pro 1,85* 800zł, a może coś innego. Kenko nowego w polsce nie znalasłem. A wie ktoś może lampa 420EX wspomagoa AF w G3?
ten uroczy Raynox jest na allegro za 600 PLN sprowadzany ze stanów. A z tego co sięorientuję, to współpracuje, w końcu ponad 1000 PLN piechotą nie chodzi :shock:

Czacha
25-02-2004, 09:30
pajak.. wczoraj sprzedalem twojego G5 ;-) wiec juz nie masz sie nad czym zastanawiac i czekaj na nowszy model ;-)

sklep zamkniety.. remont robimy ;-)

mroczny
25-02-2004, 12:16
Fotojoker ma mały remontik? A do kiedy??

Czacha
25-02-2004, 13:31
Fotojoker w Bialymstoku :P

mroczny
25-02-2004, 13:48
Fotojoker w Bialymstoku
To jestem się w stanie domyślić, ale do kiedy :?:

Czacha
25-02-2004, 14:38
Mroczny.. w podpisie masz "Krakow".. dlaczego pytasz sie o B-stok? ;-)

Nie wiem do kiedy.. max 2tyg

mroczny
25-02-2004, 15:06
Mroczny.. w podpisie masz "Krakow"..
No bo jak u was taka taniocha to wpadnę się zaopatrzeć :lol:
Jak tylko otworzą 8)

Vitez
25-02-2004, 17:04
Człowieku, gdzieś ty widział kiedykolwiek nówkę G3 za 2300, a G5 za 2900 :!: Pogratulować kontaktów. Szczytem optymizmu z mej strony byłoby oczekiwać od nowej sklepowej G3 ceny w granicach 2500 PLN, a G5 3300PLN. Nie wiem gdzie wy się w ten sprzęt zaopatrujecie, ale przyznajcie się

www.allegro.pl

Faktury mi nie trzeba. Z gwarancja nie bedzie problemu jesli sprzedajacy ma pareset komentarzy, instrukcja PL tez mi niepotrzebna bo z angielska nie mam problemow 8)
Cena G5 nowka minimum 2900 byla gdy wchodzil on na rynek - tuz po wypuszczeniu. Wtedy cena nowego G3 oscylowala okolo 2300zl. Obecnie cena nowego G3 raczej nie maleje, za to maleje cena G5 az zbliza sie nawet to 2400zl.

Czacha
25-02-2004, 18:36
Ale na allegro na raty ci juz nikt nie sprzeda, a w sklepie tak :P Nie kazdy jest tak kasiasty i kupuje sprzet za gotowke.. .

pająk
25-02-2004, 20:33
Kupiłem G3, na jakiś czas mi wystarczy(do czekania nie mam cierpliwości). Teraz jeszcze lampe Canon Speedlite 420EX koniecznie w Fotojokerze :D (profesjonalna obługa i ceny przyzwoite), makro Raynoxa DCR-250 i tele tylko jaki? Canon TC-DC58N 1,75*kosztuje 700zł, a Raynoxa 1850pro 1,85* 800zł, a może coś innego. Kenko nowego w polsce nie znalasłem. A wie ktoś może lampa 420EX wspomagoa AF w G3?

Vitez
25-02-2004, 23:59
Ale na allegro na raty ci juz nikt nie sprzeda, a w sklepie tak :P Nie kazdy jest tak kasiasty i kupuje sprzet za gotowke.. .

Na raty to ja kredyt splacam. A z kredytu sie bierze gotowke by od razu kupic. A tak poza tym smierdzi mi twoje reklamowanie sklepow ;)

Jeszcze uwaga offtopiczna skoro przy sklepach jestesmy - w Warszawie Fotojoker ma ceny smiesznie (zalosnie) wysokie, ze sie splakalem porownujac nawet do sklepowych cen w Mediamarkcie. Za to w innych miastach Fotojoker ma ceny smiesznie niskie (tak samo w internecie). Za co?!

Czacha
26-02-2004, 08:45
Vitez, tylko jakie oprocentowanie masz w banku na kredyt a jakie w sklepie?
Jak cos smierdzi to otowrz okno.. przewietrz.. ;-) Ja niczgeo nie reklamuje.. Sam zakupy robie na ebayu :P Ale takie wysmiewanie sie ze sklepow jest delikatnie mowiac ignoranctwem...

DariuszM
26-02-2004, 08:47
w Poznaniu w Centrum handlowym jest Media Markt i 20 metrów obok FotoJoker - cena tego samego aparatu w FJ jest zawsze o kilkaset złoty wyższa :shock: :D
ja nie wiem jak oni zarabiaja.... :D

Czacha
26-02-2004, 10:07
DM, zawsze zawsze, czy tylko zawsze? ;-)

hazan
26-02-2004, 14:58
w Poznaniu w Centrum handlowym jest Media Markt i 20 metrów obok FotoJoker - cena tego samego aparatu w FJ jest zawsze o kilkaset złoty wyższa :shock: :D
ja nie wiem jak oni zarabiaja.... :D

W warszawie FJ jest tanszy niz MM - tak przynajmniej pamietam

Czacha
26-02-2004, 17:04
Rozne regiony maja rozne ceny.. podobnie z promocjami.. w niektorych punktach sa a w innych nie ma..

Vitez
26-02-2004, 18:10
w Poznaniu w Centrum handlowym jest Media Markt i 20 metrów obok FotoJoker - cena tego samego aparatu w FJ jest zawsze o kilkaset złoty wyższa :shock: :D
ja nie wiem jak oni zarabiaja.... :D

W warszawie FJ jest tanszy niz MM - tak przynajmniej pamietam
A ja na odwrot pamietam. MM przy Gorczewskiej vs FJ w podziemiach Centralnego - zabojczo smieszne ceny maja w FJ :lol:

Czacha - co do odsetek to mozna by duzo wody offtopicznej lac, co bank to obyczaj, co sklep to obyczaj z ratami - kazdy wybiera co woli - ja wole miec gotowke w reku z banku ktora wydaje jak mi sie podoba - na tansze niz w polskich sklepach aparaty,akcesoria, obiektywy itp. Gdybym mial obecny swoj zestaw kupic w sklepie, to nawet na raty bez odsetek wyniosloby mnie to prawie dwa razy tyle co wydalem, a kredyt nie ma oprocentowania prawie 100% ,wiec w duzym uogolnieniu, oceniajac po sobie i swoich wydatkach na sprzet - duzo bardziej oplacilo mi sie wziac kredyt i kupic sprzet+dodatki za granica/na Allegro niz w sklepie na raty.

Czacha
26-02-2004, 22:43
Kurcze, a kto przy zdrowych zmyslach kupuje w sklepie 10D jesli nie potrzebuje faktury? ;-) Czytaj uwaznie i nie porownooj wszystkiego do siebie ;-) Dla wiekoszci szczytem jest HP 735...

mroczny
26-02-2004, 23:16
Ja tak jeszcze w sprawie cen, bo włąśnie wpadł mi przypadkiem w ręce katalog promocyjny fotojokera aktualny zresztą i tu mamy UWAGA Canon PowerShot G5 cena 3999 przekreślona i obok 3199 PLN, co wy na to? Ceny coprawda są o niebo niższe niżnp. w sklepie autoryzowanym Olympusa <też przypadkowo się u mnie znalazł> , no ale z tym niskim przeskokiem cenowym to chyba lekka przesada.

Vitez
26-02-2004, 23:26
Canon PowerShot G5 (ciach)w sklepie autoryzowanym Olympusa

Hehe :mrgreen:

Co do obnizek cen - a co powiesz na niektore komorki ktorych wartosc sklepowa, rynkowa to ok 600-1000zl a kupywane z abonamentem kosztuja 1zl?
Kluczem jest tu slowo - PROMOCJA.
Sprzedawca (w tym wypadku FJ) sie jakos dogaduje z producentem i dostaje specjalna cene na jakis kontyngent promocyjnych sprzetow. Nic w tym dziwnego.

Btw 3200zl za G5 to i tak zdzierstwo nie promocja :twisted:

(chyba ze ktos musi na raty - musialem dopisac bo by sie Czacha przyssal jako zwolennik super atrakcyjnej oferty sieci sklepow w ktorej pracuje i ta siec sklepow sprzedaje na raty wiec kupujcie panowie i panie w FJ na raty zamiast taniej sprowadzac z zagranicy - wiem czepiam sie :twisted: )

Vitez
26-02-2004, 23:28
nie porownooj wszystkiego do siebie ;-)

previously


na allegro na raty ci

Skoros zaczal z tym "ci" to ja tylko kontynuowalem watek - sam zaczales odnoszenie do mnie ;) :P

mroczny
26-02-2004, 23:37
Co do obnizek cen - a co powiesz na niektore komorki ktorych wartosc sklepowa, rynkowa to ok 600-1000zl a kupywane z abonamentem kosztuja 1zl?
Kluczem jest tu slowo - PROMOCJA.
A no powiem tylko tyle, że te komóry z zełkę to jest jeden chodzący szit, albo są z prawdopodobnie uszkodzonej serii, albo mają z lekka niedorobioną konstrukcję, więc po 3 latach siągą na amen. Popatrz na ceny lepszych <hardwareowo> modeli choćby nokii czy samsunga. "promocyjne ceny dla abonamentów z wyższej półki to 300- 400 złotych. Ten telefon nie rozsypie się gdy wypadnie ci z ręki choć nie jest to zaznaczone w opisie. A że podobnie zdarza się w sklepach z foto bajerami jak FJ czy MM to inna sprawa, ale po co o tym pisać. Kolo kupił G3, dobry wybór, niech mu służy POZDRAWIAM

Czacha
27-02-2004, 00:45
Vitez Vitez.. czytac sie prosze naucz... potem pgoadamy

Vitez
27-02-2004, 12:51
Vitez Vitez.. czytac sie prosze naucz... potem pgoadamy

Umiem czytac. Problem w tym ze ty pisales rowniez miedzy wierszami, a to rowniez umiem czytac.
Ale skoro ty nie umiesz czytac miedzy wierszami, to napisze ci wprost: nieladnie zabrzmiala twoja reklama "lepiej kupywac w sklepie na raty a szczegolnie w Fotojokerze" :P

Vitez
27-02-2004, 12:52
A że podobnie zdarza się w sklepach z foto bajerami jak FJ czy MM to inna sprawa, ale po co o tym pisać.

To dokladnie ta sama sprawa bo bardzo podobnej jakosci jak komorki w promocji sa i aparaty w promocji :roll:

mroczny
27-02-2004, 22:01
A że podobnie zdarza się w sklepach z foto bajerami jak FJ czy MM to inna sprawa, ale po co o tym pisać.

To dokladnie ta sama sprawa bo bardzo podobnej jakosci jak komorki w promocji sa i aparaty w promocji :roll:
Ja tam za mojego cyfraka abonamentu żadnym zagranicznym mendom nie muszę płacić, nie wiem jak ty? :mrgreen:

Czacha
27-02-2004, 22:15
Vitez, w podpisie powinienes sobie dac "Nadinterpretacja to moje 2gie imie" :lol:

hazan
28-02-2004, 01:13
Co do obnizek cen - a co powiesz na niektore komorki ktorych wartosc sklepowa, rynkowa to ok 600-1000zl a kupywane z abonamentem kosztuja 1zl?
Kluczem jest tu slowo - PROMOCJA.
A no powiem tylko tyle, że te komóry z zełkę to jest jeden chodzący szit, albo są z prawdopodobnie uszkodzonej serii, albo mają z lekka niedorobioną konstrukcję, więc po 3 latach siągą na amen. Popatrz na ceny lepszych <hardwareowo> modeli choćby nokii czy samsunga. "promocyjne ceny dla abonamentów z wyższej półki to 300- 400 złotych. Ten telefon nie rozsypie się gdy wypadnie ci z ręki choć nie jest to zaznaczone w opisie. A że podobnie zdarza się w sklepach z foto bajerami jak FJ czy MM to inna sprawa, ale po co o tym pisać. Kolo kupił G3, dobry wybór, niech mu służy POZDRAWIAM

Sorry ze sie wtrace - ale nie masz pojecia o sprzedazy GSM - aparaty rozdawali by i za darmo gdyby mogli (patrz inne kraje) - aparaty sa drogie i cena aparatu - ta prawdziwa siega tysiecy pln - ale to nie jest wazn - wazne jest zeby zlapac klienta - i cena aparatu nie ma tu nic do rzeczy. Pare razy kupilem za 20 pln aparty marki Nokia i inne...

mroczny
28-02-2004, 14:58
aparaty sa drogie i cena aparatu - ta prawdziwa siega tysiecy pln
Z tym się zdodzę, ale tych prawdziwych telefonów, które sobą coś reprezentują to firmy nie dają operatorom GSM za zełkę, tylko obniżają ceny o połowę. Ale to forum nie o tym traktuje, choć nie lubię jak podważa się moją wiedzę :evil: Jak ktoś kupuje aparat cyfrowy to jest to wydatek rzędu dosyć grubego <zależy od możliwości> i na pewno co roku nikt pstrykawy zmieniał nie będzie, a z komórką bywa inaczej. Pozatym sklepy z fotobajerami mogą tylko dorobić na akcesoriach a i tu dosyć wąskie pole do popisu, więc max zysku to zarobić na aparacisku. Czyż nie tak??

Vitez
29-02-2004, 16:30
Vitez, w podpisie powinienes sobie dac "Nadinterpretacja to moje 2gie imie" :lol:

Wole z ostroznosci nadinterpretowac niz z naiwnosci lykac niedomowienia :P :twisted: . I jakos lepiej na tym wychodze - latwiej wyjasnic nieporozumienie nadinterpretacji niz tracic i dawac sie wykorzystywac przez swoja naiwnosc 8) .

Czacha
01-03-2004, 00:04
hehe.. skoro tak uwazasz.. ale wyjasnij - lepiej wychodzisz na czym?

Vitez
01-03-2004, 04:06
ale wyjasnij - lepiej wychodzisz na czym?

Na nadinterpretacji niz niedointerpretacji (or whatever sie to sklada/odmienia) :P .
Na ostroznosci niz naiwnosci.

Tak jak ludzie prosci - pelni honoru i godnosci
zyc swoim zyciem dazac do doskonalosci...

P, NMSP

Czacha
01-03-2004, 09:02
hehehe.. zabawny jestes.. lubie cie ;-)

Vitez
02-03-2004, 05:32
hehehe.. zabawny jestes.. lubie cie ;-)

"Hey, you're a clownfish! Come on, tell us a joke! " :mrgreen: (wczoraj ogladalem ten film po raz drugi stad skojarzenie :P ).