PDA

Zobacz pełną wersję : Image Ready i Photoshop 9.0



Paweł Grabowski
21-10-2006, 19:16
Witam!
Zainstalowałem dzisiaj trial Photoshopa, przymierzam sie do jego zakupu i nauki. Moze ktos w krótkich żołnierskich słowach streścić różnicę między tymi programami bo na pierwszy rzut oka wygladaja bardzo podobnie i pliki sie w obydwoch otwieraja.

Druga sprawa to jaką książkę samouczek do PS CS2 PL byscie polecili?

Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Paweł

gietrzy
21-10-2006, 21:42
Moze ktos w krótkich żołnierskich słowach streścić różnicę między tymi programami.

ImageReady - Photoshop na potrzeby Internetu
Photoshop - standard w poligrafii

Paweł Grabowski
22-10-2006, 09:55
Mozna troche dokladniej, jednak krótkie żołnierskie nie wystarczą. Co za różnica do czego poźniej zdjęcia mają służyć. A jak dla mnie to rozumiem ze bardziej warto się uczyć i używac PS?

Pozdrowki
Paweł

Janusz Body
22-10-2006, 10:52
... Co za różnica do czego poźniej zdjęcia mają służyć....

Ano spora. W necie nie zamiescisz zdjęcia "ważącego" 8MB o rozmiarach 3506x2336 bo Cię zabiją ;) i odwrotnie nie wydrukujesz przyzwoitej jakości A4 z pliku o rozmiarzch 800x600. Inaczej się ostrzy, obrabia, uzywa się innych profili. Sporo tego :)

EDIT: Uczyć się zawsze warto :)

Paweł Grabowski
22-10-2006, 13:53
Acha , no to do nauki! A juz myslalem ze tylko wystraczy sie uczyc focic , a tu jeszcze trzeba sie uczyc wywolywac. Uff sam nie wiem, moze tak przy okazji tego watku lepiej zaczekac i zainwestowac w Adobe Light Room ktory sluzy wywolywaniu Rawow, mam tez go zainstalowanego, ale narazie nic nie rozumiem z jego obslugi. Musze zakumac jak dzialaja te Library i inne tiary hehe

Pozdrowki i dzieki za podpowiedzi

Janusz Body
22-10-2006, 14:27
... a tu jeszcze trzeba sie uczyc wywolywac. ...

Zawsze tak było :) w ciemni też trzeba było sporo umieć. :)