PDA

Zobacz pełną wersję : sigma 75-300 APO vs DL



eternus
12-12-2004, 15:50
Czym roznia sie te 2 modele od siebie (APO i DL)? Z tego co wiem, APO jest nowsze, ale co z tego wynika? I po czym poznac roznice, bo podobno na pudelku z obiektywem nie jest napisane, czy to APO czy to DL?

Zakladajac, ze jest to APO, uzywane w stanie dobrym - to czy 450 zlotych to dobra cena?
Zakaldajac, ze sjet to DL, to czy tez warto?

Z tego co udalo mi sie ustalic bedzie to dobrze wspolpracowalo z 300D... chyba, ze ktos twierdzi inaczej?

Robert Lu
12-12-2004, 17:57
Na stronie www.pstryk.com.pl są opisane te obiektywy, łącznie 4 sztuki, z tym że to są 70-300 nie 75-300.
Ze zdjęć widać, że pisze na nich czy to APO czy DL.
Z tego co pamiętam to z 300D chodzi APO II.

eternus
12-12-2004, 18:06
Na stronie www.pstryk.com.pl są opisane te obiektywy, łącznie 4 sztuki, z tym że to są 70-300 nie 75-300.
Ze zdjęć widać, że pisze na nich czy to APO czy DL.
Z tego co pamiętam to z 300D chodzi APO II.

Nie! 75-300

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37058975

mowimy chyba o 2 roznych rzeczach.

Robert Lu
12-12-2004, 18:24
Rzeczywiście jest taki obiektyw - nawet nie wiedziałem że taki istnieje.
Musi być dość rzadki typ...

eternus
12-12-2004, 18:28
Rzeczywiście jest taki obiektyw - nawet nie wiedziałem że taki istnieje.
Musi być dość rzadki typ...

No wlasnie i jest zawrot glowy - bo w sumie to chyba jest ze 6 szkiel z pozoru bardzo podobnych, w praktyce jednak znacznie rozniacych sie. A czlowiek, ktory oferuje mi ten obiektyw, albo sam nie posiada, albo nie chce podac (co by sugerowalo, ze jest to ta gorsza wersja) konkretnej nazwy.

Dlatego licze, ze ktos mi pomoze, jak ew. to stwierdzic, z czym mam do czynienia? Bo jesli jset to ta lepsza wersja, to chyba warto sie nim zainteresowac.

kavoo
12-12-2004, 19:10
A czlowiek, ktory oferuje mi ten obiektyw, albo sam nie posiada, albo nie chce podac (co by sugerowalo, ze jest to ta gorsza wersja) konkretnej nazwy.
Zaraz zaraz, czegos tu nie rozumiem chyba... planujesz kupic od goscia towar i nie mozesz sie od niego dowiedziec JAKI towar zamierza ci sprzedac? :shock:

eternus
12-12-2004, 19:16
Zaraz zaraz, czegos tu nie rozumiem chyba... planujesz kupic od goscia towar i nie mozesz sie od niego dowiedziec JAKI towar zamierza ci sprzedac? :shock:

no niezupelnie... :D frajerem (az takim) chyba nie jestem.
Gosciu twierdzi, ze nie wie, jaki to jest obiektyw. Ale gdybym ja widzial po czym poznac jaki jest to model, to przed kupnem - przy ogladaniu bym to stwierdzil i bym wiedzial jaki obiektyw kupuje. Co nie znaczy, ze tamten gosciu wiedzial by do konca co sprzedaje.

Dla mnie oczywiscie sprawa jest dosc podejrzana... ja w ogole jestem zapobiegawczy - ale nasza korespondencja wyglada mniej wiecej tak:

ja: podal mi prosze tylko pelna nazwe tego obiektywu. Chodzi mi przede wszystkim o to, czy jest to wersja APO, czy DL?

on: obiektyw używany - całkowicie sprawny, chętnie bym podal tylko że na pudełku złotym pisze tylko sigma 75-300 af ... fabique en japon ...

ja: Hmmm - a na samym obiektywie nic nie jest napisane? O ile dobrze wiem, to powinno to byc przy koncu, kolo czesci wysuwanej napisane?

on: nie ma informacji na temat dl . apo

I badz tu czlowieku madry... :)

tpop
12-12-2004, 23:17
na stronie sigmy http://www.sigmaphoto.com/Html/zoom_intro.htm nie ma nawet wymienionego tego obiektywu.

eternus
12-12-2004, 23:48
na stronie sigmy http://www.sigmaphoto.com/Html/zoom_intro.htm nie ma nawet wymienionego tego obiektywu.

To zdjecie na allegro jest takie, ze nie jestem w stanie stwierdzic, czy nie pasuje do ktoregos z tej listy. Ale jesli rzeczywyscie nie, to wnioski nasuwaja sie same...

kavoo
12-12-2004, 23:49
http://pbase.com/cameras/sigma/

Moze to jeden z tych dwoch na szarym koncu (3. i 4. od konca)?

eternus
13-12-2004, 00:05
http://pbase.com/cameras/sigma/

Moze to jeden z tych dwoch na szarym koncu (3. i 4. od konca)?

Hmmm... moze... ale do takiego sprzedawcy to zaczynam miec coraz wieksze watpliwosci.
Szczegolnie, ze mam tez na oku takie cos

http://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,59278.asp

czyli Sigma 70-210mm f/4.0-5.6 UC II za 670 zlotych. W sumie troche kasy doloze, ale i jasniejszy i nowy. A gorne 210 mi w zupelnosci wystarcza (300 nie jset konieczne).

Qurczak mam sporo mieszania z zakupem tego obiektywu, ale to wynika z tego, ze nie jestem lotny w tej tematyce jakos wybitnie, a i widelki finansowe sa dosc mocne. Ale mam nadzieje, ze z Wasza pomoca jakos sie w tym odnajde. A pozniej sie jakos odwdziecze... jakos... pozniej pomyslimy jak :D

McKane
13-12-2004, 00:50
Nie no ale nikt z Was nie poruszyl najwazniejszego albo ja czegos nie rozumiem. Co oznacza " współpracuje z każdym Canonem również z cyfrowymi lustrzankami 300d 10D 20D D60 D30 ... na pełnym otworze Przesłony"

Czyli co sie dzieje przy zmianie przyslony na inna ? Poza tym cena jest podejrzanie niska ale okazje sie trafiaja wiec moze sie myle

eternus
13-12-2004, 16:11
Nie no ale nikt z Was nie poruszyl najwazniejszego albo ja czegos nie rozumiem. Co oznacza " współpracuje z każdym Canonem również z cyfrowymi lustrzankami 300d 10D 20D D60 D30 ... na pełnym otworze Przesłony"

Czyli co sie dzieje przy zmianie przyslony na inna ? Poza tym cena jest podejrzanie niska ale okazje sie trafiaja wiec moze sie myle

Mnie to tez zdziwilo. W sumie to sa 2 mozliwe drogi interpretacji:
1. wspolpracuje przy kazdej przeslonie - takze tej najmniejszej - co by sugerowalo, ze wspolpraca na pelnym otworze jest domena tylko wybranych obiektywow

2. wspolpracuje tylko na pelnym otworze - a to by byla paranoja.

tpop
13-12-2004, 16:19
1. wspolpracuje przy kazdej przeslonie - takze tej najmniejszej - co by sugerowalo, ze wspolpraca na pelnym otworze jest domena tylko wybranych obiektywow

2. wspolpracuje tylko na pelnym otworze - a to by byla paranoja.

3. Gosciu wie ze dzwonia tylko nie za bardzo w ktorym kosciele.

McKane
13-12-2004, 16:43
1. wspolpracuje przy kazdej przeslonie - takze tej najmniejszej - co by sugerowalo, ze wspolpraca na pelnym otworze jest domena tylko wybranych obiektywow

2. wspolpracuje tylko na pelnym otworze - a to by byla paranoja.

3. Gosciu wie ze dzwonia tylko nie za bardzo w ktorym kosciele.

Mysle ze sie mylisz. Zobacz na jego aukcje ... ma sporo sprzetu foto wiec troche jednak w tym siedzi. Malo tego zwroc uwage jakie zamiescil zdjecia sprzedawanych przedmiotow ... czy takie zdjecia robi ktos kto nie ma pojecia o fotografii ?

tpop
13-12-2004, 18:08
moze i masz racje ale ja mam inne zdanie.



Mysle ze sie mylisz. Zobacz na jego aukcje ... ma sporo sprzetu foto wiec troche jednak w tym siedzi.

A czy to ze sprzedaje ksiazke pt WYSOKOGÓRSKI ALFABET oznacza ze jest taternikiem? Nie. Zwroc uwage na roznorodnosc asortymentu. Jest po prostu sprzedawca na allegro i nie musi znac dokladnie wszystkich cech wlasnych przedmiotow. Dla mnie to dosc enigmatycznie stwierdzenie brzmi jak jakis niedokonczony cytat. Gdzies cos uslyszal, moze nie doczytal


Malo tego zwroc uwage jakie zamiescil zdjecia sprzedawanych przedmiotow ... czy takie zdjecia robi ktos kto nie ma pojecia o fotografii ?
A czy to musza byc jego zdjecia?

maku
13-12-2004, 18:39
Zdjęcia są moim zdaniem prawie na pewno zapożyczone.
Wyglądają przynajmniej na katalogowe.
Poza tym raczej bardzo wątpię żeby cały ten sprzęt posiadał „na stanie”.
Jest to raczej oferta tego, co „jest gotów mieć”.
Raz już naciąłem się na coś takiego. Wystawiający na „kup sprzedaj”. Po prostu przerzucają katalogi producentów nie zadając sobie nawet trudu by sprawdzić czy to wszystko jest w ogóle dostępne.

McKane
14-12-2004, 00:11
Wszedzie jest napisane "real foto" albo ze zdjecie przedstawia sprzedawany egzemplarz wiec zalozylem ze nie sa to fotki katalogowe. Idac dalej tym tropem wychodzi ze zrobil je sam bo watpie zeby komus zlecal (co oczywiscie nie jest niemozliwe) Jesli to sa rzeczywiste fotografie to znaczy ze raczej musi je miec na stanie - domniemanie ze ich nie ma to troche przesada szczegolnie ze koles niejedna aukcje przeprowadzil wiec na taka wtope raczej by sobie nie pozwolil.

Nie napisalem tez ze jest wybitnym fotografem ale ze "troche w tym siedzi" bo jak inaczej wytlumaczyc aukcje kilkunastu obiektywow.

Jaka by nie byla prawda w zwiazku z osoba sprzedawcy aukcja jest wysoce podejrzana i to chcialem zasugerowac.

eternus
16-12-2004, 18:59
I dlatego tez sobie ja odpuscilem.