PDA

Zobacz pełną wersję : sklejanie zdjęć w PS



bialy94
20-10-2006, 00:00
Witam wszystkich :smile:
Chciał bym stworzyć w PS logo na moją strone. Ma mieć wymiary jakieś 800x100 i chce w nim zawrzeć pewne części z moich róznych fotek i ładnie to jakoś skomponować. Problem w tym że nie wiem jak z tym pracowac, tzn chodzi mi o to aby móc np. skopiować część lub całe jakieś duże zdjećie, wrzucić je tam, zeskalować do odpowiednich rozmiarów ewentualnie cos przyciąć, obrócić itp.
Jak kopiuje jakieś duże zdjęcie i wrzucam do tej warstwy z logo to potem nie moge jakoś elastycznie dopoasować sobie jego rozmiarów itp... Jak to zrobić??

Janusz Body
20-10-2006, 08:52
Kopiujesz fotki na poszczególne warstwy (select->all i Move Tool (V) - jeśli przeciągniesz z wcisniętym shift to fotka się sama wycentruje na nowej warstwie). Potem dla warstwy do skalowania robisz Select->All i w Edit->Transform skalujesz do woli uzywając np. Distort. Na koniec robisz Flatten Image albo merge visible.

bialy94
22-10-2006, 22:08
dzięki, wszystko działa ładnie, poza tym że jak kopiuje zdjęcie na nową warstwe (z wcisniętym Shift) to zdjęcie nie dopasowuje sie do jej rozmiaru tylko ma orginalny rozmiar?? (mam PS CS)