PDA

Zobacz pełną wersję : ERR99 - raz jeszcze



mario1275
19-10-2006, 11:23
wiem temat był poruszany już kilka krotnie, ale chciałbym dowiedzieć się czy ktoś dawał obiektywy Sigmy do serwisu. jeżeli tak to czy do Gdańska czy gdzie indziej.
Chodzi o to, że posiadam obiektyw Sigma 28-200UC - w Gdańskim serwisie poinformowali mnie że do tych obiektywów nie mają chipów, przeczytałem również gdzieś że brak chipów jest to problem polskiego serwisu - czy ktoś z was załatwiał to np w Niemczech lub GB?? W necie nie mogę znaleść żadnych danych do serwisu sigmy w tych krajach, ale pewnie źle szukam- tak więc proszę o pomoc

gwozdzt
19-10-2006, 11:34
Nie szkoda energii na to? zeby za granica szukać, wysyłać, płacić...? Nawet jakbyś znalazł serwis, który Ci przeszczepi tego chipa, to czy gra jest warta świeczki? To pewnie wyjdzie drożej niż ten obiektyw jest wart...
Ja rozumiem, gdyby chodziło o coś w stylu 400/5,6 HSM to może warto by powalczyć o reanimację, ale żeby zastanawiać sie nad takim mizernym zoomem jakim jest 28-200....
Jak nie działa, wystaw na Allegro (uczciwie napisz, że z cyframi nie działa!) i kup coś co bedzie działać, np. jakiegokolwiek Tamrona, bo one nie mają skłonności do err99

MacGyver
19-10-2006, 12:27
Nie szkoda energii na to? zeby za granica szukać, wysyłać, płacić...? Nawet jakbyś znalazł serwis, który Ci przeszczepi tego chipa, to czy gra jest warta świeczki? To pewnie wyjdzie drożej niż ten obiektyw jest wart...
Ja rozumiem, gdyby chodziło o coś w stylu 400/5,6 HSM to może warto by powalczyć o reanimację, ale żeby zastanawiać sie nad takim mizernym zoomem jakim jest 28-200....
Jak nie działa, wystaw na Allegro (uczciwie napisz, że z cyframi nie działa!) i kup coś co bedzie działać, np. jakiegokolwiek Tamrona, bo one nie mają skłonności do err99
Wartosć tego szkła to mniej-więcej 300 zł. Jest ponoć nienajlepsze do analoga więc przystosowywanie go pod cyfre wydaje się zupełnie niecelowe.