PDA

Zobacz pełną wersję : ładowarka do baterii



TENERE
17-10-2006, 20:57
Witam może banalne ale jakże intrygujące dla mnie jest to którą ładowarkę zostawić przy sobie no i która jest lepsza czy ta pojedyńcza od EOS-a 10D czy ta podwójna na dwie baterie, czy jest jakaś różnica między nimi po za tym ze jedna jest na dwie baterie i jest większa przepraszam że nie podaję symboli ładowarek ale nie mam ich teraz przy sobie. A i jeszcze jedno jaką baterię (zamiennik polecacie chodzi mi o BP511).

Pozdrawiam,
Krzysztof

Mac
17-10-2006, 22:26
Zostaw sobie tę ładowarkę, która jest porećzniejsza i daje większe możliwości, sam decyduj.
Osobiście używam zamienników GP.

Rpoto
18-10-2006, 08:02
Witam może banalne ale jakże intrygujące dla mnie jest to którą ładowarkę zostawić przy sobie no i która jest lepsza czy ta pojedyńcza od EOS-a 10D czy ta podwójna na dwie baterie, czy jest jakaś różnica między nimi po za tym ze jedna jest na dwie baterie i jest większa przepraszam że nie podaję symboli ładowarek ale nie mam ich teraz przy sobie. A i jeszcze jedno jaką baterię (zamiennik polecacie chodzi mi o BP511).

Pozdrawiam,
Krzysztof
Pewnie chodzi o:
1-
CG-580 = CB-5L , Ładuje jedną baterię. Czas ład. dość krótki. Zasilanie z sieci 110-230V, zasilacz wbudowany.

2- A)
CG-560 , Ładuje pojedyńczo dwie baterie. Porpostu nie trzeba zmieniać baterii. Czas ład. min. dłuższy lub ten sam. Zasilanie z sieci 110-230V, poprzez oddzielny zasilacz. Możliwość rozbudowania zasilania o 12-24V.
Wyjście do zasilania bezpośrednio z sieci aparatu( 9,5V), ale chyba tylko compakt, bo do lustrzanki (7,8V). Można to próbować przerobić.

B)
CA-PS400 , działa j/w,ale zasilacz 110-230V wbudowany i nie ma możliwości zasilania 12-24V. Zasilanie bezpośrednie aparatu (tego nie jestem pewien) chyba możliwe poprzez DR-400 DC Coupler lub inną przejściówkę.

Ładowarki ładują w przybliżeniu w tym samym czasie. Model podwójny nie potrzebuje obsługi przy ładowaniu dwóch baterii.
Chąc skrócić czas ładowania należy zamienić podwójną na drugą pojedyńczą. Wybór należy do Ciebie.

Jak kolega, proponuję zamiennik baterii markowych producentów.
Te nie markowe, mają przekłamania o około 50-200% pojemności.

TENERE
18-10-2006, 09:56
Dobra zostawiam podwójną :idea: WIELKIE dzięki zrobię tak jak piszecie z tymi zamiennikami poszukam firmowych.

Pozdrawiam,
Krzysztof

dickory dare
17-01-2009, 13:09
pozwolę podczepić się do tematu z takim problemem. 2 baterie bp511 o wydajnosci 2500 mAh (zamienniki z Hong Kongu) i oryginalna ładowarka cg 580 nie chcą ze sobą współpracować - ładowarka nie reaguje nawet. pytanie czym to naładować, jak to obejść? z góry dziękuję za pomoc.

dziobolek
17-01-2009, 13:36
pozwolę podczepić się do tematu z takim problemem. 2 baterie bp511 o wydajnosci 2500 mAh (zamienniki z Hong Kongu) i oryginalna ładowarka cg 580 nie chcą ze sobą współpracować - ładowarka nie reaguje nawet. pytanie czym to naładować, jak to obejść? z góry dziękuję za pomoc.

Ja też mam zamienniki z HK i śmigają bez problemu.. Także zero problemów z ładowaniem.
Może bateryjki są walnięte. Jak masz możliwość to, sprawdź na innej ładowarce.
Finalnie, jeśli dalej nie będą działać, pozostaje ci reklamacja...

Pozdrówka!

axk
17-01-2009, 13:48
...pytanie czym to naładować, jak to obejść?

Możesz oczywiście spróbować naładować ogniwa w innej ładowarce, choć na 99% powyższy problem spowodowany jest ogniwami a nie ładowarką. Co do deklarowanej pojemności ogniw, to te 2500 mAh to masz chyba tylko na naklejce.

janmar
17-01-2009, 14:30
pozwolę podczepić się do tematu z takim problemem. 2 baterie bp511 o wydajnosci 2500 mAh (zamienniki z Hong Kongu) i oryginalna ładowarka cg 580 nie chcą ze sobą współpracować - ładowarka nie reaguje nawet. pytanie czym to naładować, jak to obejść? z góry dziękuję za pomoc.

Upewnij sie czy na tych "zamiennikach pisze "Li-ion "czy też troszkę inaczej
np ze słówkiem " poli".Bo to prawie to samo ale "prawie czyni wielką różnicę.:Ładowarka zwykle współpracuje ze ściśle zdefiniowanym typem akumklatora.Do polimerowych np. jw.potrzebna jest inna.Pozdrawiam :-)

odokemono
17-01-2009, 17:28
Upewnij sie czy na tych "zamiennikach pisze "Li-ion "czy też troszkę inaczej
np ze słówkiem " poli".Bo to prawie to samo ale "prawie czyni wielką różnicę.:Ładowarka zwykle współpracuje ze ściśle zdefiniowanym typem akumklatora.Do polimerowych np. jw.potrzebna jest inna.Pozdrawiam :-)

w koncu udalo mi sie odzyskac moje haslo ;) pamiec zawodzi czasami

wracajac do tematu - jaka ladowarka mozna naladowac te ustrojstwa (li-poly) jak sie okazuje to sa jednak polimerowe - czy np cb-5l podola ?? jak trzeba patrzec na te ladowarki ??;/ jezeli by sie udalo jakis kokretny produkt przytoczyc bylbym wdzieczny

eleven
22-01-2009, 16:21
ogólnie trzeba zważać, nie wszystkie ładowarki chcą ładować akumulatorki zamienniki.