PDA

Zobacz pełną wersję : Stukot w Body.400D



GTharnas
16-10-2006, 15:05
Witam

Posiadam od niedawna Canona 400D i podszas wykonywania ruchow body cos tam w srodku grzechocze tak jak by jakas zapadka albo cos ?.
Czy spotkal ktos sie z taka przypadloscia ?

GTharnas

gietrzy
16-10-2006, 15:10
Witam

Posiadam od niedawna Canona 400D i podszas wykonywania ruchow body cos tam w srodku grzechocze tak jak by jakas zapadka albo cos ?.
Czy spotkal ktos sie z taka przypadloscia ?

GTharnas

Zajrzyj do FAQ gdzieś :)
Może to być odgłos IS, czujnika pionowej orientacji, lub sprzątaczka.

GTharnas
16-10-2006, 15:13
Ale to podszas gwaltownego ruszania to slychac jak grzechotke :(

Sidorowski
16-10-2006, 15:15
To stuka to coś na czym zamocowana jest lampa blyskowa.

gietrzy
16-10-2006, 15:16
Ale to podszas gwaltownego ruszania to slychac jak grzechotke :(
Spróbuj spotkać się w realu z koleżanką/kolegą* którzy troszeczkę dłużej mają lustrzankę lub idź dosklepu i pogadaj ze sprzedawcą.

* - w zależności co preferujesz ;-)

GTharnas
16-10-2006, 15:26
To stuka to coś na czym zamocowana jest lampa blyskowa.

Zgadza sie .. jak wlaczylem lampe i przytrzymalem stopki na ktorej sie trzyma to ustapilo ... hmmm czy przykrecenie ich bardziej zniweluje ten stukot ?

Sibil
16-10-2006, 15:28
Uwierz mi, niedługo przestaniesz to słyszeć.

GTharnas
16-10-2006, 15:33
OK Dziekuje za Szybkie Odpowiedzi ..

Milego Dnia :)

GTharnas

icik
16-10-2006, 15:43
Nic nowego do tematu nie wniosę (pod względem rozwiązania problemu) ale to tak jest jak ktoś sobie sprzęcik nowy kupi z nastawieniem że przecież kupę kasy wywaliłem to musi być wszystko jak brzytwa. Wiem bo sam jestem tego ofiarą z moim 350D. Ale już się wyleczyłem. Już nie słyszę trzasków w body, pracy palnika w lampie 430EX, AF itp. Nawet luzów po zamóntowaniu 430EX nie zauważam. Człowiek to taka bestia co się do wszystkiego przyzwyczaji. NIEEEEE????

alien
16-10-2006, 15:46
to moze wrzuc jakies zdjecie znowego nabytku w ramach rekompensaty...

Korba
20-10-2006, 10:38
Witam

Posiadam od niedawna Canona 400D i podszas wykonywania ruchow body cos tam w srodku grzechocze tak jak by jakas zapadka albo cos ?.

GTharnas

A czytales instrukcje?
Zobacz na strone 162 (przynajmniej tak jest w wersji angielskiej) ostani punkt o tym mowi.
Mozesz przykrecac ile chcesz, najwyzej zepsujesz aparat a stuki prawdopodobnie i tak zostana.

Pozdrawiam,
Robert

pazurek
20-10-2006, 11:46
Ja to bym napchal waty do srodka.

rtg
20-10-2006, 12:33
Ja to bym napchal waty do srodka.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kurde musze tak zrobić,bo u mnie też stuka...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Btw.Witam wszystkich w pierwszym moim poście na tym szacownym forum...
Pzdrawiam
Btw 2.

A czytales instrukcje?
Zobacz na strone 162 (przynajmniej tak jest w wersji angielskiej) ostani punkt o tym mowi.

Właśnie instrukcja obsługi...
Czy ktoś wie może,skąd można "zassać" polską wersję,najchętniej wersję Free :lol:
ale od bidy,to skłonny jestem pare zeta wywalić.

ewg
20-10-2006, 18:22
Żeby wszystko było jasne i wątek kompletny przepisuję z instrukcji 400D (s.162) co następuje:

"Aparat wydaje dźwięk przy potrząsaniu nim.
- Dźwięk pochodzi z mechanizmu podnoszenia lampy błyskowej. Jest to normalna cecha aparatu."

snow
20-10-2006, 19:01
Najlepiej rzucić nim o ściane to przestanie :)

rtg
20-10-2006, 21:01
Najlepiej rzucić nim o ściane to przestanie :)

Tja...dodam,że przestanie cokolwiek...:twisted:

mungo
20-10-2006, 21:08
Też zachodziłem w głowę co mi tak grzechoczę w moim 350D(po dwóch upadkach, bałem się, że coś się stłukło:p). Potem odkryłem, że to te metalowe cuś, co lampę podnosi. U ciebie jest to samo;) Ot taka przypadłość tanich puszek;p

Goomis
02-03-2008, 01:19
Nie tylko tanich w 40D też letko stukocze przy potrząsaniu. Ale jak się pracuje to się tego nie zauważa. Z resztą przy zwykłym przekręcaniu puszki to też jest praktycznie nie słyszalne. W sumie się zastanawiam czy nie można tego wbudowanego ustrojstwa jakoś "zaspawac"? xD Usunął bym te stukające blaszki i wziął zapieczętował na stałe o! :-D

arturs
02-03-2008, 01:58
Nie tylko tanich w 40D też letko stukocze przy potrząsaniu. Ale jak się pracuje to się tego nie zauważa. Z resztą przy zwykłym przekręcaniu puszki to też jest praktycznie nie słyszalne. W sumie się zastanawiam czy nie można tego wbudowanego ustrojstwa jakoś "zaspawac"? xD Usunął bym te stukające blaszki i wziął zapieczętował na stałe o! :-D

To nie blaszki tylko czujnik położenia poziom/pion składający się z kulki w rurce ;)

Goomis
02-03-2008, 02:20
Ale ja ewidentnie słyszę chrobotanie ze strony wbudowanej lampy. No chyba, ze tam ten czujnik się znajduje :-P

k4cper
02-03-2008, 02:50
przy lampie też stukocze ;) co pisze nawet w instrukcji obsługi

Gringo997
02-03-2008, 08:36
a moze to japońscy inżynierowie aby oszędzić pieniądze zmniniaturyzowali vientamczyków i to oni tam tak chroboczą i wogóle:P

P.S. wcale nie jestem rasistą. to tylko taki głupi tekst który prawdpodobnie zostanie skasowany w klika godzin przez panów moderatorów:P

Vitez
02-03-2008, 10:13
P.S. wcale nie jestem rasistą. to tylko taki głupi tekst który prawdpodobnie zostanie skasowany w klika godzin przez panów moderatorów:P

I co? Zdziwiłeś się że aż tak nie usuwamy? :p

Gringo997
02-03-2008, 15:32
I co? Zdziwiłeś się że aż tak nie usuwamy? :p

hehe nawet jak:mrgreen:

QBUŚ
02-03-2008, 23:18
A w moim 400D w środku coś ewidentnie latało, wydawany dźwięk na pewno nie pochodził od lampy błyskowej, gdyż było słychać jak jakiś element luźno latał wewnątrz obudowy. Oddałem go na gwarancje ale panowie ze sklepu najpierw sami go dokładnie obsłuchali i nic nie usłyszeli, więc aparat wrócił do mnie nienaruszony i faktycznie nie wydawał już tego dźwięku zresztą dzień przed oddaniem go nie mogłem z niego wydobyć tego (przestraszył się chyba serwisu:).W każdym bądź razie działał dobrze i nadal dzieła, tylko raz mi się przywiesił (kiedy przełącznik był na off aparat wciąż działał – i nic w tym momencie nie robił, typu: zapisywanie karty). Ciekawy tylko jestem czy to co tam w środku latało nadal jest w obudowie, czy może wypadło i czy to nie był jakiś ważny element aparatu.

sylwester Samluk
03-03-2008, 01:36
Witam

Dokładnie w moim 400D też słyszę taki mały stukot, ale przeczytałem w instrukci, iż to normalne.

Odetchnij głęboko i nic tam nie przykręcaj, bo dopiero zacznie stukać.

Bierz aparat i rób zdjęcia, pokazuj je nam tu na forum.

pozdrawiam

Sylwek

Barthek1983
23-02-2009, 16:03
Sorry za odgrzebanie tematu - tak samo słyszę coś luźnego przy potrząsaniu aparatem - wcześniej tego nie słyszałem - wiem podobno ukatywnił się jakiś czujnik położenia aparatu poziom/pion ;) Natomiast jedna sprawa, której albo wcześniej nie zauważyłem albo teraz się pojawiła. Kiedy trzymam pionowy kadr i zostanie ustawiona ostrość to widać w wizjerze przesunięcie kadru góra - dół (dzieje się to w ułamku sekundy - najbardziej widocznie przy maksymalnym zoomie - obiektyw 17-55). Natomiast nie ma takiego objawu przy ustawianiu ostrości w poziomie (nawet nie góra - dół, ani lewo - prawo). Czy to normalne? :roll:

delaa
23-02-2009, 21:15
Hi !

Najprawdopodobniej masz szczęście :mrgreen: Jeśli to 17-55 2.8 IS Canona - to działa Ci stabilizacja.

Pozdro!

dawid_
25-02-2009, 02:30
Jeżeli chodzi o odgłos wydobywający się podczas potrząsania body, który przypomina malutką śrubkę (jak od okularów) luźno biegającą w środku obudowy, to standard i należy to olać. Miałem w ręce kilka 400D i stukało, w 40D kolegi też, wreszcie w moim 30D również. Teraz mam 5D i wiesz co? Stuka ;)

canis_lupus
25-02-2009, 17:59
Czujniki położenia sa elektroniczne. Era kulki w rurce skończyła sie juz jakis czas temu.

Barthek1983
27-02-2009, 12:01
Jeśli to 17-55 2.8 IS Canona


Niestety to zwykły 17-55 3.5 - 5.6 w którym nie ma stabilizacji. Czyli coś jest nie tak... Nie było tego stukotu i wiążę oba zjawiska ze sobą, czyly zadrżenie obrazu najbardziej widoczne na maksymalnym zoomie przy ustawianiu ostrości oraz luźny element wewnątrz - jak będę w Warszawie wejdę na Żytnią i dam do sprawdzenia ;)

Vitez
27-02-2009, 17:06
Niestety to zwykły 17-55 3.5 - 5.6 w którym nie ma stabilizacji. Czyli coś jest nie tak...

Zapewne to jest nie tak, że taki obiektyw nie istnieje. Masz na myśli 18-55 ?

utente
05-03-2009, 00:46
Ile to się można dowiedzieć na CB.:) Do tej pory nic nie słyszałem i nawet zdziwiło mnie że wy coś słyszycie. Więc wziąłem puchę w łapę i faktycznie lata grzechocze czyli. pozdrowionka