PDA

Zobacz pełną wersję : Technika z początków zeszłego wieku



Giraff
16-10-2006, 09:26
Szukam informacji na temat wczesnej fotografii z lat 18** do 1939r. - szczególnie zainteresowany jestem tematyką ówczesnej polskiej fotografii górskiej - Tatry, Beskidy, Sudety.

Interesuje mnie technika - domyslam się, że z ciemną w górach mógł być problem, jak również znani i podziwiani ówcześni fotografowie, anegdoty, słownictwo np.: fotografia wszechbarwna :) itp.

Może ktoś z Was spotkał się z jakimiś materiałami ? Może ma ktoś jakieś opracowanie albo podręcznik z np.: 1918 r. ? :mrgreen:

Z miłą chęcią przyjrzę się każdemu linkowi, bardzo mi zależy na tych informacjach. Google już przekopałem, ale mało tam konkretów, albo ja nie umiem znaleźć.

stdanielo
16-10-2006, 17:14
Idz do biblioteki i poszukaj książki "Historia polskiej fotografii" albo jakoś tak, książka wydana jakieś 30 lat temu, ale bardzo ciekawa.

adamek
16-10-2006, 19:11
giraff: wbrew pozorm, pierwsi fotografowie wojenni (jeszcze XIX wiek) biegali z całą ciemnią do wywoływania klisz szklanych na plecach. ;)

notabene - Krzysztof Miller pisał kiedyś, że jak jeździł na wojny to też brał: procesoer, chemię i stada rolek...

Giraff
16-10-2006, 21:33
giraff: wbrew pozorm, pierwsi fotografowie wojenni (jeszcze XIX wiek) biegali z całą ciemnią do wywoływania klisz szklanych na plecach. ;)

notabene - Krzysztof Miller pisał kiedyś, że jak jeździł na wojny to też brał: procesoer, chemię i stada rolek...

gdzieś to wyczytal :?:
ja mam coś na temat ciemni w górach, ale to tylko jakieś dwie linijki tekstu. mało mi... a to musiało być wyzwanie !

Giraff
16-10-2006, 21:36
Idz do biblioteki i poszukaj książki "Historia polskiej fotografii" albo jakoś tak, książka wydana jakieś 30 lat temu, ale bardzo ciekawa.

hmmm albo tak, powiadasz? ciekawe co na to bibliotekarka ')

ale jest to jakiś pomysł; niestety, moje miasto nie dysponuje super zasobami książkowymi, dlatego wpierw oparłem się o Sieć. tylko, że w sieci duży galimatias i nei za bardzo wiem, jak sformułować dobre pytanie...

stdanielo
16-10-2006, 22:03
hmmm albo tak, powiadasz? ciekawe co na to bibliotekarka ')

ale jest to jakiś pomysł; niestety, moje miasto nie dysponuje super zasobami książkowymi, dlatego wpierw oparłem się o Sieć. tylko, że w sieci duży galimatias i nei za bardzo wiem, jak sformułować dobre pytanie...

U mnie też za wiele nie ma w bibliotece ale jest podzielone na działy, zapytaj gdzie są książki o fotografii i tyle.