PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma 400mm f5.6 APO - czy ktoś miał / używał?



Calliactis
15-10-2006, 14:13
Właśnie kupiłem na allegro Sigme 400mm f5.6 APO (już wstawiona do stopki, bo własnie do mnie leci) - ale moje pytanie brzmi - czy ktoś miał już styczność z tym obiektywem? Jest to wersja bez Macro i HSM. Wiem (kupiłem ją wiedząc o tym problemie), ze bedzie działała tylko na pełnym otworze przesłony (f5.6) z dSLR'em, no ale, że mam zamiar dokupić jeszcze EOS'a 3 (lub 30 jeśli fundusze będą mniejsze) to i tak nie jest to tak duży problem, bo wtedy funkocjonalnosc na analogu będzie pełna...
Pytanie jest następujące - czy ktoś już używał tego obiektywu / ma jakieś przykładowe fotki - chciałbym sprawdzić 'referencyjnie' czy ten egzemplarz jest 'OK' - oraz - czy ktoś się moze spotkał z możliwością wymiany firmaware'u (chip'a) w tym obiektywie do pracy z dSLR?

Naczytałem się sporo pochlebnych opinii i tym szkle i dlatego mnie strasznie zaciekawiło, a że cena była przystępna to się skusiłem...

Wiem, że istniało kilka wersji niniejszej Sigmy:
400mm f5.6 - stara, wolna, wyszła jako wersja AF, powolna i ma wynik 1,7 na photodo
400mm f5.6 Macro - nowsza wersja, AF taki sam, wynik na photodo 3,5 (!!!)
400mm f5.6 APO (tą kupiłem) - równolegle produkowana z ww. (ale w latach '92 - '96) - podobno bdb optycznie - widziałem zdjęcia z niej podpiętej do Nikona - bardzo ładna i ostra!
400mm f5.6 APO Macro HSM - wersja w dziwnej (brzydkiej :) wg mnie) obudowie - ale niezła optycznie i opisana tutaj: TUTAJ (http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/sigma_400_56/index.htm)

Jeśli ktoś jest w stanie wypowiedzieć się, czy miał do czynienia z którymś z ww. modeli bardzo bym prosił - na forum nie widziałem ani jednego wątku na ten temat - a z racji sporej dostępności tych obiektywów (na allegro są 3-5/msc) warto by było cos o tym napisać.

Routlaw
22-12-2007, 00:09
Hej, dzisiaj kolega w pracy miał tą sigmę.. Używa jej z Canonem D60, jak chciałem sprawdzić z moim 30D to twierdził że nie bedzie działać na innej przesłonie niż 5,6
[Teraz zobaczyłem że Twój post jest stary..]
Widze że w stopce jej już nie masz.. Nie przypadła Ci do gustu?
Zastanawiam się nad tym szkłem, tak na tymczasem.. Na przełomie stycznia i lutego być może pojadę na safari i przydałoby się coś dłuższego niż 200mm..
Kolega może mi je pożyczyć.. Zastanawiam się czy warto.. Po nowym roku pożyczą ją na testy, ale może coś byś o niej napisał?
Pozdr

Calliactis
24-12-2007, 16:41
Hej, dzisiaj kolega w pracy miał tą sigmę.. Używa jej z Canonem D60, jak chciałem sprawdzić z moim 30D to twierdził że nie bedzie działać na innej przesłonie niż 5,6
[Teraz zobaczyłem że Twój post jest stary..]
Widze że w stopce jej już nie masz.. Nie przypadła Ci do gustu?
Zastanawiam się nad tym szkłem, tak na tymczasem.. Na przełomie stycznia i lutego być może pojadę na safari i przydałoby się coś dłuższego niż 200mm..
Kolega może mi je pożyczyć.. Zastanawiam się czy warto.. Po nowym roku pożyczą ją na testy, ale może coś byś o niej napisał?
Pozdr

AF działał dosyć, dosyć... Nawet się nie mylił. Niestety ze wszystkim co wyżej niż D60 współpraca wyłącznie w trybie Av lub M z przesłoną f5.6... Niestety trochę miękka, natomiast bardzo zgrabna i fajne w chwycie. Do analoga super - polecam; natomiast - do cyfry - nie.