PDA

Zobacz pełną wersję : Wtyczki do PS



Kubaman
10-12-2004, 23:49
Witam,
czytając różne ciekawe strony w necie np. Luminous Landscape zorientowałem się, że tak naprawdę w PS można zrobić wszystko :D
a konkretniej chodzi mi o to, że za pomocą plug-in'ów w zasadzie można wszystkie czynności "dodatkowe" wykonywać z poziomu PS. Na przykład o ile nie zbłądziłem można "wpiąć" Noise Ninja itp itd.

I stąd moje pytanie, plug-in'owego lamera :wink:
jakich wtyczek używacie w swoim PS, do czego służą i skąd je zdobyć

pozdrawiam

Przemek Białek
10-12-2004, 23:52
I stąd moje pytanie, plug-in'owego lamera
jakich wtyczek używacie w swoim PS, do czego służą i skąd je zdobyć

1. tu - http://www.pluginsworld.com/adobe/photoshop/plugin.php?idx=150&editor=498&application=16&plugi ns=photoshop,indesign,illustrator,itunes,imovie - szukasz i patrzysz co ci potrzeba!
2 sprzedaz wysylkowa E-MULE (zamawiasz) :mrgreen:

Pszczola
11-12-2004, 02:37
Poinstalowalem kiedys do PS 2 kg pluginow, no i po czasie sie zorientowalem, ze ostatecznie uzywam 5-6 szt. Tyle tylko, ze ja raczej zajmuje sie foceniem niz szopowaniem. Na pierwszym troche sie znam, na drugim raczej slabo. Mysle, ze wynika to glownie z 'ograniczen' jakie naklada na focenie analog, bo wiele spraw trzeba przemyslec zanim nacisnie sie spust. Dla jednych to wada, dla innych zaleta.

Kubaman
11-12-2004, 11:15
niby tak, ale w cyfrze pewne operacje są zazwyczaj po prostu niezbędne, np. wyostrzanie lub pozbycie się szumów.

A jakie to tych 5-6 wtyczek, których używasz ?

Pszczola
11-12-2004, 11:49
Poza 2-3 standardowymi 'wbudowanymi w PS':
- Neat Image
- Silver Fast DC
- RedEyePro
- Genuine Fractals

Vitez
11-12-2004, 21:44
- Silver Fast DC


Pozostale znam a to do czego sluzy? Nie chce mi sie googlac - chory jestem, wole od uzytkownika poczytac przeznaczenia i sposobow uzycia 8) .

Tomasz Golinski
11-12-2004, 21:59
Pozostale znam a to do czego sluzy? Nie chce mi sie googlac - chory jestem, wole od
uzytkownika poczytac przeznaczenia i sposobow uzycia 8) .
"Nie poznaję kolegi" ;) (też cytat z filmu). Chyba zbliża się koniec świata.

Właśnie, do czego ten filtr?

Vitez
11-12-2004, 22:15
Właśnie, do czego ten filtr?

Wygooglaj se :mrgreen: . Ja jestem chory wiec czuje sie usprawiedliwiony :P

Pszczola
11-12-2004, 22:18
SF to plugin (albo soft w wersji stand alone) przeznaczony glownie do uzywania ze skanerami filmow albo jako 'softowy skaner' do plikow zdjeciowych dajacych stosunkowo b. dobre mozliwoscu panowania nad zdeciem. Do najwaznieszych cech zaliczylbym nastepujace moduly:

- SDR do usuwania rys i kurzu z powierzchni skanu bez potrzeby ingerowania w mechanizm i wewnętrzne oprogramowanie skanera (byc moze przy cyfrakach moze byc uzyteczny dla hodowcow pieczarek (respect Tytus)

- GENE - usuwanie ziarna i szumu - do walki z ziarnistoscia klisz i szumow matrycy

- Zaawansowana korekcja kolorów - "moduł selektywnej korekcji koloru może pracować aż na czterech warstwach, gdzie każda warstwa może mieć swoją własną niezależną korekcję kolorów i to z dodatkowymi maskami. 4 obiekty tego samego koloru mogą teraz uzyskać zupełnie inne kolory. Osiągniesz to bardzo łatwo. Selektywna korekcja koloru jest teraz podstawową funkcją reprodukcji. Po prostu zaznaczasz kolor, który potrzebujesz poprawiaćSilverFast automatycznie to zrobi. Dodatkowe warstwy i maski zastosujesz wtedy, kiedy potrzebujesz aby obiekty podobnego koloru wyglądały inaczej. Ze specjalną funkcją maskowania krawędzi możesz nawet kontrolować stopień zmian na krawędziach obiektów".

- NegaFix - do skanowania barwnych negatywów (z baza danych profili ponad 100 klisz)

- Moduł wyostrzania obrazu USM - bez wzmacniania szumow czy ziarnistosci

oraz

- System barw zgodny z Photoshopem
- Zgodność z ColorSync 3 (Mac) / ICM 2.0
- Dokładna próba kolorów CMYK - separacja barw
- Densytrometr (podaje wartosci koloru w systemie Lab, RGB, HLS i CMYK)
- Kalibracja za pomocą wzorców IT-8

Soft bardzo drogi, ale czesto dostepny za grosze lub za free przy zakupie odpowiedniego skanera z odpowiedniego miejsca.

http://www.lasersoft.com.pl/index.php?id=2

quins
03-07-2008, 17:32
Szukalem po forum ale nie znalazlem nic ciekawego.
Jakich wtyczek uzywacie w Photoshop do pracy przy fotkach ?
Mogoa byc platne i bezoplatne.

Ja mam bezplatny Erasen Genuine do odseparowywania tla ze zdjec, oraz fajny platny Re Dynamizer.

kwv
10-07-2008, 10:31
Podepnę się pod temat i wrzucam trochę akcji pod PS

* Flaming Text
* Orton Effect
* Midnight Actions, v.3
* Airbrush
* Bloom Effect
* Dodge & Burn
* Morning Mist
* Photorealistic Clouds
* Selective Focus
* Tilt/Shift Effect
* Twirling Abstract Art
* Watercolor
* Filer's Frame Action
* Ronny's Dual Method Skin Fix
* DK Color Vibrance
* Crops Action & Scripts (CS3)—Updated 4/9
* CSpringer's Portrait Actions (updated 4/1)
* Custom Vignette v 3.2 (updated 4/1)



* Basic image enhancements
* Black and White Conversion
* Editing & Highlight Recovery Tools
* Frames and mattes
* Sharpeners and Correction Tools
* Sketch actions

link http://www.atncentral.com/download.htm

z przykładami,

Polecam do zabaw Draganizer http://www.atncentral.com/Zip_Actions/Draganizer.zip