PDA

Zobacz pełną wersję : Wpogoni za rozumem!!! :):):



cein
10-12-2004, 14:45
tak czytam i czytam wiele postow na forum, jstem nowym uzytkownikiem praglem nadrobic zaleglosci wiec czytalem :) i tak doszedlem do wniosku ludzie zju calkiem powarjowali... Czy to wazne czym sie foci?? pogon jeden przesciga sie z 2 10d 20d 300d 1ds mark II czy zmoe nikon d70 a mzoe nowa cyfrowa lsutrzanka minolty?? SZOK! kiedys ludzie robili fotki smiena 8 albo zenitami i to byly wornie doskonale prace co teraz... ludzie chyba zapominaja w tym wszystkim ze to czy aaprat ma 6 milionm pix czy 8 a mzoe 14nie amz a wielkiego znaczenie jesli ma sie tylko aparat... chodzi mi o to ze spzet nie jest najwazniejszy i w natloku tym wysciugu nowinek technicznych zapominaja o tym ze to fotograf robi zdjecie a nie aparat... ja ejstem anrazie posiadaczem od miesiaca 300d uzywam z nim szkiel staloogniskowch m42 planuje zakup lamy jakiejs i jestem z niego bardzo zadowolony... POZDRAWIAM..... :D

Spontan
10-12-2004, 14:52
Liczy sie też przyjemność za fotografowania. I mi sie przyjemniej robi zdjęcia 10D niż Smienom :roll: A jak kogoś stać na serie 1 to też sobie kupi.
Powiedz mi w takim razie czemu fotografujesz 300D a nie Zenitem?

Robert Lu
10-12-2004, 15:03
Za rozumem to chyba sam powineś poganiać bo nie wiadomo o co ci chodzi, ludzie maja aparaty, robią zdjęcia więc o tym rozmawiają. Kiedyś ludzie robili smienami (sam robiłem zenitem) a jeszcze wcześniej mieszkali w jaskinach. Czepiasz sie innych a sam kupiłeś korpus za 3000zł!!!!!!! Jaki w tym sens.

tpop
10-12-2004, 15:16
kiedys ludzie robili fotki smiena 8 albo zenitami
bo innych nie bylo. A teraz mamy kapitalizm,wolny rynkek, sraty taty i mnie akurat nie dziwi ze przy ogromie dostepnego sprzetu wiekszosc liczy kazdą zlotówke i przelicza ja na dodatkowa funkcje w aparacie.



.. ludzie chyba zapominaja w tym wszystkim ze to czy aaprat ma 6 milionm pix czy 8 a mzoe 14nie amz a wielkiego znaczenie jesli ma sie tylko aparat...

wybacz ale wedlug mnie roznica jest zasadnicza miedzy 4 a 14 milionami punkcikow i ma duze znaczenie. Oczywiscie nie popadamy w paranoje i nikt sie nie bedzie spieral 6 czy 6,5. Ale sa oczywiscie i tacy dla ktorych jest to sprawa najwyzszej wagi. To jednak juz zasluga marketingu. Tak jak np przegladajac jakies ogloszenia w gazetach producenci wala teksty "SZOK nasz najnowszy aparat ma zoom x40" z czego x10 to cyfrowe powiekszenie. Ale to tez mnie specjalnie nie dziwi poniewaz gro ludzi na to sie łapie a to oznacza ze producent zarabia. A jak zarabia duzo to moze opuscic ceny itd itd.



fotograf robi zdjecie a nie aparat.

osobiscie nie dokonca sie z tym zgadzam. Bez dobrego sprzetu np. przypadku lustrzanek
bez dobrego szkla nie zrobisz pozadnego zdjecia choc bys nie wiem jakim byl magikiem. A takie prawdy zywe ze "fotograf robi zdjecie a nie aparat" wkladam miedzy bajki.

pejot
10-12-2004, 15:26
planuje zakup lamy jakiejs

... normalnie bym Ci zamiast lampy doradził jakiś model słownika ortograficznego :)

Ale tak poważnie, to, mimo że Ameryki swą "bulwersacją" nie odkrywasz, masz też troszkę racji. TYlko, że teraz na Tobie ciężkie zadanie spoczywa- po tej wypowiedzi, żeby nie być gołosłownym, chyba zaprezentujesz coś ze swoich fotografii?

p.s. Forum właśnie po to jest, by móc porozmawiać o sprzęcie, jeśli chcesz samych zdjęć, to przecież są od tego galerie...

pozdrawiam

Arkan
10-12-2004, 15:57
od miesiaca 300d uzywam z nim szkiel staloogniskowch m42 planuje zakup lamy jakiejs i jestem z niego bardzo zadowolony... POZDRAWIAM.....
Gratuluję i cieszę się razem z Tobą. Jeśli chcesz zrozumieć po co kupuje się lepszy sprzęt to zapraszam z 300D + m42 (albo kitem) na koncert lub zawody sportowe. Poproś Czache, niech Cie weźmie na streetphoto. Jak już to zaliczysz, to porozmawiamy znowu, ale będziesz juz bogatszy o własne doświadczenia.
Co do jednego się nie mylisz - ilośc pixeli nie jest najważniejsza.

Arkan

Pszczola
10-12-2004, 16:05
planuje zakup lamy jakiejs

... normalnie bym Ci zamiast lampy doradził jakiś model słownika ortograficznego :)

1. Slownik by sie przydal - fakt.
2. Pejot to sie kolegi czepiasz, bo przeciez jasno napisal, ze kupwac bedzie nie lampe tylko LAME - zapewne chodzi o fotografie podroznicza i focenie 'z siodla'.

pejot
10-12-2004, 16:13
bo przeciez jasno napisal, ze KUPWAC bedzie nie lampe tylko LAME

Albo nie LAME tylko LOMO, więc się zazdrosny poczułem i zagrożony...

p13ka
10-12-2004, 16:29
Wpogoni za rozumem!!!

No, z tym tytułem to przesadziłeś. Czy to ma oznaczać, że jesteśmy bezrozumni?


Czy to wazne czym sie foci??

Ważne - wbrew truizmowi, który przytaczasz. I chyba dla Ciebie też dość istotne bo wyposażyłeś się w nowoczesną lustrzankę cyfrową a nie Smienę.
Nie chce mi się pisać dlaczego... polecam lekturę CB.

Aha, i to forum jest dla ludzi pasjonujących się fotografią w każdym tego słowa znaczeniu, jesli się nie podoba...polecam plfoto itp.

Pszczola
10-12-2004, 18:05
UWOLNIC LAMĘ!!! KUPWA jego mac!

cein
10-12-2004, 19:30
ok ok moze i amcie racje ale mie chodzi o to ze ludzie czasami zajmuja sie "podniecaja" sprzetem znam osobiscie osby ktore duzo dyskutuja czytaja o sprzecie a malo foca tak naprawde scigaja sie z nowinkami technicznymi zapominajac ze APARAT SLUZY DO ROBIENIA ZDJEC a nie ejst to zabawka ktora mzona sie pochwalic "u cioci na imieninach"

Tomasz Golinski
10-12-2004, 19:35
dobry aparat jest po to, zeby robic zdjęcia łatwo a nie dobre. Jednocześnie by maksymalizować jakość oraz (w przypadku cyfry) żeby robić to tanio. Tylko, że to nic nie ma do klasy zdjęcia.

Arkan
10-12-2004, 19:40
APARAT SLUZY DO ROBIENIA ZDJEC a nie ejst to zabawka ktora mzona sie pochwalic "u cioci na imieninach"
...eeee, no co ty, ja to głównie wyrywam laski na koncertach na cyfraka :mrgreen: . Tera musze se kupić 1Ds, bo w 300D i 10D za duża konkurencja, a 20D jakiś taki mały i czerniawy.. sam nie wiem :( .

Arkan :wink:

cein
10-12-2004, 19:45
ok widze ze nie rozumiecie o co mi do konca chodzilo :) KONIEC WĄTKU PRZEPRASZAM... :( :( :( :(

Kubaman
10-12-2004, 21:28
chyba nie ma co się obrażać Kolego,
jak się przekonałeś fotografia, tak jak np. motoryzacja, to pasja, która się bez sprzętu nie może obejść. A że postęp techniczny jest fantastyczny, to po pierwsze chłopaki lubią się tym bawić :wink: po drugie warto wymieniać doświadczenia, a po trzecie w końcu to forum byłoby martwe gdybyśmy nie rozmawiali.

Zamiłowanie do nowinek technicznych nie neguje potrzeby fotografowania, oraz nie czyni go w żaden sposób gorszym. Poza tym jeśli nawet ktoś nie robi dobrych zdjęć ale lubi to co robi i chce to robić fajnym aparatem, to czemu mamy mieć coś przeciwko?

lucien
10-12-2004, 23:21
Masz trochę racji, ale ... gram na basie ,w przypadku basu jest o tyle dobrze, że nic nowego i sensownego ludzie nie wymyślą ani w gitarach ani we wzmacniaczach, różnica co do foto (tak to na razie widzę), jest taka, że im starszy tym lepszy :). Co do sprzętu to w gitarach niestety jest tak, że żeby coś "grało" trzeba wyekspediować zadaną ilość pieniędzy, wielu udowadnia, że zię da, d.... z tego wychodzi. Podsumowując - jeśli jest pieniądz to czemu go nie wydawać, na coś co sprawia przyjemność i w przypadku niektórych jet źródłem utrzymania (a porządne narzędzia kosztują ).

[/fade]