PDA

Zobacz pełną wersję : problem z kolorami



Venio
14-10-2006, 18:42
Ja jakiś chyba nieogarnięty jestem bo jeszcze nie uzyskałem i nie wyszukałem odpowiedzi na moje pytanie...
A mianowicie gdy robiłem RAWy na ACR to nie było problemu z kolorami. Były zywe i fajne. Ale potem probowałem na C1 ale kolorki były wyblakłe wiec zrezygnowałem. Teraz testuje ALR i kurcze ten sam problem... o ile z landszafcikami nie ma problemu bo walne Velvia Vision i jest wszystko gitarka to juz z np. portretami nie jest ok. Bo przeciez nie bede na kazde takie zdjecie nakład tego filtru... Co wy robicie by kolory nie były takie wyprane? Moze ja cos robie źle

p_lar
14-10-2006, 20:13
Jak dla mnie to ACR robiło mi wyprane kolory, ale ja uzywam RSE/RSP z lekkim kontrastem i vibrance na +2. W ACR nie chciało mi się kombinować z kalibracją czerwieni, a mi leciała w żółte tam gdzie powinna być akurat intensywniejsza. Pomógł mi trochę Janusz Body podsyłając knigi i tłumacząc to i owo. Ogólnie podkręcenie kontrastu krzywymi zwiększa też nieco intensywność kolorów.

Venio
14-10-2006, 20:30
ja juz na pomoc od Janusza nie moge liczyc bo wg niego go nie szanuje i odmówił wiec licze na innych uzytkowników bo wsumie nie wiem co mam zrobic by było dobrze z tymi kolorkami.

snow
14-10-2006, 20:35
Najprosciej jak do ACR wrócisz i nie będziesz kombinował ;)

p_lar
14-10-2006, 20:44
Venio to zarzuć tu cuś dla naprzykładu :)

DoMiNiQuE
14-10-2006, 20:48
Najprosciej jak do ACR wrócisz i nie będziesz kombinował ;)

Adobre Lightroom korzysta z algorytmow ACR :) W sumie efekty powinny byc podobne. Nie wiem Venio jak Ty to robisz, ze sa tak znacze roznice ;)

Janusz Body
14-10-2006, 20:48
ja juz na pomoc od Janusza nie moge liczyc bo wg niego go nie szanuje i odmówił wiec licze na innych uzytkowników bo wsumie nie wiem co mam zrobic by było dobrze z tymi kolorkami.

Próbowałem Ci pomóc po otrzymaniu od Ciebie PW - zostałem zjechany. Teraz, za brak taktu, trafiasz na liste ignorowanych.

Życze powodzenia

heniek
14-10-2006, 21:00
generalnie to najlepsza kolorystykę ma DPP i dalej C1, do ACR jak i RS nie mogę sie przekonać od poczatku właśnie ze względu na kolory..., pokaż kawałek zdjęcia,

Venio
14-10-2006, 21:53
Próbowałem Ci pomóc po otrzymaniu od Ciebie PW - zostałem zjechany. Teraz, za brak taktu, trafiasz na liste ignorowanych.

Życze powodzenia

Wolał bym nie zaczynac cytowac tego co mi napisałeś...