PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 350D który wybrać TOKINA TAMARON SIGMA 28-105 2.8



elvis700
14-10-2006, 18:29
Witam Wszystkich użytkowników jestem tu pierwszy raz bo dostałem totalnego zakręcenia od waszych opinii na temat np. Tokiny 28-80 2.8 Pro :) mówiąc wprost byłem zdecydowany na ten obiektyw ale od wczoraj jakoś nie moge się zdecydować co wybrać.
Interesuje mnie szkło 28-70 28-80 lub 28-105 o jasności 2.8
Czytając opinie 28-80 2.8 pro są generalnie dwie jedna że wszystko jest ok a druga bardzo spujna mianowicie przy dużej przesłonie brak ostrości dopiero powyżej 5 jest dobrze (a może jest tak i mi sie tak wydaje że przy duzych przesłonach nigdy nie ma dobrej ostrości z oczywistych względów), powyżej 40mm też problemy z ostrością, no i ktoś tez pisał że winietowanie przy 28mm?. No i zgłupiałem totalnie, przeglądająć spotkałem się też z kilkoma opiniami że obiektyw tokiny jest zrobiony pod analog i wyjątkowo trudno mu się zgrać z Canonem 350D w przeciwieństwie do tamarona?
Wydaje mi się że na allegro nie ma aż tak dużo TOKIN do sprzedania więc może nie są one tak wadliwe jak ludzie tu opisują, albo jest tak że nikt ich nie kupuje i tez ich nie ma na allegro.
Jest też dużo porad że najpierw wyprubować a następnie kupić, bo jak się już kupi to podobno juz tylko można go naprawić a nie wymienić???
Natomiast nie mam zadania co do SIGMY 28-105 4.0 i Tamarona 28-75 2.8


Jak juz pisałem w temacie pstrykam na CANONIE EOS 350D i musze coś dopasować bo nie moge patrzeć na te mydlane zdjęcia z KITA bee

piast9
14-10-2006, 21:39
Skoro opinie są tak rozbieżne, to może egzemplarze różnią się od siebie znacznie? Moja 28-80 ma:
- wyśmienitą ostrość na pełnej dziurze od 28 do 40-50
- przy 80 trzeba przymknąć do 3.5-4 aby było ostro, 5.6 aby było bardzo ostro
- niestety szkło ma sporą aberrację chromatyczną, szczególnie dla detali poza płaszczyzną ostrości.

Miałem w ręce Tamrona - w porównaniu z Tokiną to plastikowa zabaweczka ;) I o ile pamiętam, kręcił pierścieniem ostrości przy AF - trochę to takie sobie. Natomiast, z tego co wiem, optycznie od Tokiny jest lepszy.

Peri Noid
14-10-2006, 22:59
Miałem w ręce Tamrona - w porównaniu z Tokiną to plastikowa zabaweczka ;) I o ile pamiętam, kręcił pierścieniem ostrości przy AF - trochę to takie sobie. Natomiast, z tego co wiem, optycznie od Tokiny jest lepszy.
No to nie wiem, jakiego Tamrona miałeś w ręku. Tamron 28-75/2.8 SP AF Aspherical XR Di LD (IF) (ten najbardziej popularny) nie kręci mordką. Nie miałem Tokiny w ręku, ale mój sprawia wrażenie solidnego.

piast9
14-10-2006, 23:05
No to nie wiem, jakiego Tamrona miałeś w ręku. Tamron 28-75/2.8 SP AF Aspherical XR Di LD (IF) (ten najbardziej popularny) nie kręci mordką.
Mordką nie ale pierścieniem ostrości AFAIR tak.


Nie miałem Tokiny w ręku, ale mój sprawia wrażenie solidnego.
Tokina sprawia wrażenie, że w razie braku lepszego narzędzia możnaby nią gwoździe wbijać. Ma do tego również adekwatną masę. Czy to dobrze czy źle to już zależy od preferencji.

elvis700
15-10-2006, 15:57
Dzięki za odpowiedz (Pisat9) a gdzie kupiłeś tą tokinę w Polcsce czy gdzieś dalej. Jakoś boje się że źle trafię i będę sie szfędał po srwisach. Gdybyś mi przesłał jakieś zdjęcia z tego opbiektywu to bym sobie popatrzył thiel_andrzej@poczta.onet.pl.
Odnośnie Tamrona 24-70 to faktycznie w większości chwalą obiektyw ale ja uważam że jest jakiś taki stuczny, delikatny.

Bardziej nastawiam się na Sigme 24-70 f/2,8 EX DG Macro jest solidna może aż do przesady bo śdednica 82mm, tylko obawiam się o szybkość AF czy nie będzie wolniejszy od kita Canona 18-55 i głośniejszy może ktoś ma taki obiektyw i może się wypowiedzieć.Zastanawiam się jaka jest różnica pomiedzy Sigma 24-70 f/2,8 EX DG a Sigma 24-70 f/2,8 EX DG Macro poza trybem macro ???

piast9
15-10-2006, 16:25
Kupiłem używaną w PL. Kupując tego typu obiektyw wahałbym się 50/50 pomiędzy Tamronem a Tokiną. Co zważywszy na to, że Tokinę mam chyba wskazuje na to, że Tamron obiektywnie rzecz biorąc jest lepszy. Na pewno jest tańszy. Tym bardziej, że Tamrony można sobie powybierać, poprzebierać. Tokina, oprócz 12-24, jest dość trudna w kupieniu tak w ogóle.

A co do zdjeć - mam pokazać takie, które pokazuje zady czy walety? :)

januszP.
15-10-2006, 16:37
radził bym Tobie Tamrona. Miałem Tokine i po kilku dniach oddałem "ciężkie mydło". Tamron optycznie znacznie lepszy i do analoga i cyfry. Pomimo wyglądu na plastikowy jest solidną konstrukcją , znacznie lżejszy od Tokiny. Nie kręci mordką! No i srednica filtra o ok. stówę "tańsza" przy polarze!

elvis700
15-10-2006, 22:46
co do zdjeć - mam pokazać takie, które pokazuje wady czy zalety?
No najlepiej jedne i drugie ale jak nie masz czasu to prosze o te gorsze porównam je z kitem i zobacze czy mnie jakość zadowala.

Skłaniam się coraz bardziej do Tamrona 28-70 lub do Sigmy 18-50 f2]
Pod względem jakości to sigma 18 50 jest lepsza do tamrona ale tamron ma wieksze ogniskowe no znów trzeba wybierać 60% daje tamronowi a 30 sigmie 18-50 no i 10 sigmie 28-70 tak to wygląda może jednak się zadowole zdjęciami z tokiny :)
Zobaczymy czekam na zdjęcia !!