PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Microdrive



Garnett
10-12-2004, 10:12
Na poczatku chcialbym wszystkich powitac bo jestem tu pierwszy raz.

Mam problem z MD kupilem go 2 dni temu razem z aparatem EOS D30 i mam maly problem bo moj czytnik do kart CF ( w instrukcji napisane ze wspolpracuje z MD ) nie widzi go. Zawsze jak podlaczalem karte to pojawial mi sie kolejny dysk ( dysk wymienny ) a teraz nic . Podobnie jak podlaczam aparat z MD w srodku do kompa nic nie wykrywa. Jedyne co robi to w tym momencie otwiera Photoshopa i automatycznie przeciaga wszystkie zdjecia z MD. Czy mam cos popsute czy moze te MD tak dzialaja. Probowalem tez uruchomic komputer z podlaczonym MD w czytniku ale zawiesza sie na ekranie kontrolnym windowsa. Prosze o pomoc bo niewiem co sie dzieje bo jestem przyzwyczjony ze tak jak karty CF bedzie to widoczne w "moj komputer" . Za pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam.

Piotrek

P.S. Pracuje oczywiscie na windows XP

[ Dodano: 10-12-2004 ]
Czy to tak ma byc ???? bo nieiwem bo to moj pierwszy kontakt z microdrive i niemama pojecia czy to jest wszystko ok czy moze ja mam cos zwalone ???

Spontan
10-12-2004, 14:14
Też tak miałem, mój czytnik wogle nie widział MD, nawet nie chciał ich otwierać w PSie :( Sprzedalem go, mam CF i juz chyba nigdy nie kupie MD ;-)

Vitez
10-12-2004, 18:14
Czy to tak ma byc ???? bo nieiwem bo to moj pierwszy kontakt z microdrive i niemama pojecia czy to jest wszystko ok czy moze ja mam cos zwalone ???

Moje wszystkie 3 czytniki widza bez problemu MD - mam dwa iTECa (jeden na USB 1.1 i drugi na 2.0) i jeden w databanku.
Mozliwosci sa dwie:
- czytnik niezgodny ze standardem CF typ II (ale wtedy MD by sie w nim zapewne nie zmiescil po prostu)
- zmien czytnik

maku
10-12-2004, 18:25
- czytnik niezgodny ze standardem CF typ II
Ale wtedy karta byłaby widoczna przy podłączeniu aparatu z nią w środku.

Garnett
10-12-2004, 18:50
Sprawdzalem juz to na 2 czytnikach , jeden zwykly taki za 40zł ( ale na pudelku bylo napisane ze wspolpracuje z MD ) i drugi Sandiska i tez to samo wiec nie moze byc to czytnik. Bylem nawet u znajomego bo myslalem ze u mnie w systemie cos nie dziala ale u niego byla ta sama sytuacja

Vitez
10-12-2004, 19:01
Sprawdzalem juz to na 2 czytnikach , jeden zwykly taki za 40zł ( ale na pudelku bylo napisane ze wspolpracuje z MD ) i drugi Sandiska i tez to samo wiec nie moze byc to czytnik. Bylem nawet u znajomego bo myslalem ze u mnie w systemie cos nie dziala ale u niego byla ta sama sytuacja

Skoro jestes z Warszawy to jeszcze mnie mozesz odwiedzic. Skoro u mnie mojego MD widac a twojego nie bedzie widac = cos z MD nie tak.

Garnett
10-12-2004, 19:57
Bardzo chetnie . Moze w niedziele wieczorkiem ??? tylko podaj mi jakis kontakt na Siebie. Z gory dziekuje za pomoc

[ Dodano: 14-12-2004 ]
Witam

Juz wiem o co chodzi z tym nie czytaniem MD :D trzeba zainstalowac do Win XP Service Pack 2 i wszystko gra i buczy i kazdy czytnik czyta :D

Vitez dzieki za chec pomocy ale sam rozwiazalem problem