PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wywołaniem Tiff-ów na FujiFrontier 355



Delt4
13-10-2006, 15:42
Mam problem z wywołaniem zdjęć w formacie tiff. Problemem jest tu przypuszczalnie wzorzec kolorystyczny icm.

Może opiszę dokładnie konwersję z RAW

1. Camera RAW poprawa ekspozycji itd
2. Wybór DPI oraz profilu sRGBIec
3. Zapis do pliku 16 bit Tiff
4. Wyostrzanie
5. Zapis pliku 16 bit Tiff bez kompresji (teraz próbowałem SRGBIEC, Adobe RGB, Profil fujiFrontier ustawione w FotoShop-e pod color settings RGB )
6. Za każdym razem w terminale fotki nie są widoczne albo jest kasza na nich. W przeglądarce wszystko w najlepszym porządku.

Gdzie tkwi błąd że są niewidoczne dla terminalu FujiFrontier 355

Redskull
13-10-2006, 20:05
Jesli jest kasza kolorowa to srobuj bez ostrzenia. U mnie czasem dziala... jesli niezadziala to sprowadz do .jpg lookniesz czy frotek ma problem z tiffem czy cos po drodze jest walniete

minek
13-10-2006, 20:37
Konwertuj to 8 bitowego tifa. Maszyna pewnie działa na 8 bitach i stara się to sama zrobić ale pewnie jej nie wychodzil.

Tomasz1972
13-10-2006, 20:39
Konwertuj to 8 bitowego tifa. Maszyna pewnie działa na 8 bitach i stara się to sama zrobić ale pewnie jej nie wychodzil.

Dokładnie tak :)

Delt4
18-10-2006, 20:36
Dzięki za podpowiedź rzeczywiście fotolaby nie trawią tiffów 16 bitowych. Dzisiaj wywołałem wszystko wyszło doskonale (profil pod papier i maszynę) Kolory i gamma zgodna z tym co miałem na monitorze podczas ich obróbki. Szkoda tylko że musiałem biegać tam aż 4 razy ;). Nikt z obsługi nie potrafił tego wyjaśnić dlaczego maszyna odrzuca pliki (jedyna ich rada była że profil kolorystyczny się nie zgadza)