PDA

Zobacz pełną wersję : Monitor LCD i zdjęcia



Acro
10-12-2004, 00:14
Byłem już prawie zdecydowany na kupno 17" monitora LCD, kiedy kolega zaczął mi to odradzać, ze względu na 16 bit paletę kolorów i co sie z tym wiąże brak półcieni i takie tam. Głównie problem dotyczy obróbki zdjęć, podobno nie widać szczegółów w mało kotrastowych obszarach.
Czy ktoś korzysta z takiego monitora??
Dla ułatwienia dodam że chciałem kupić LG L1730P

maku
10-12-2004, 00:22
Zapomnij o tym jak najszybciej.
Chyba że ci bardzo zależy to chętnie odsprzedam Ci mojego. :lol:
(Mam bardzo podobny.)

W moim przypadku skończyło się na tym że musiałem dokupić CRT. Teraz wychodzi na mi to na dobre bo na dwóch pracuje sie wygodniej.

Jurek Plieth
10-12-2004, 00:32
Zapomnij o tym jak najszybciej...

W moim przypadku skończyło się na tym że musiałem dokupić CRT.
Potwierdzam! LCD sie nie nadaje :cry:

tpop
10-12-2004, 00:35
Zgadzam sie. LCD sie nie nadaje!

eternus
10-12-2004, 00:43
LCD sie nadaje - ale nie takie za 2000-3000 tysiace, ale za kilkanascie. Wiec jest to bez sensu.

Tak wlasnie sobie uswiadomilem, ze to, ze LCD nie nadaja sie do fotografii, to jest jedna kwestia co do ktorej panuje pelna zgodnosc na forum:D

Tomasz Golinski
10-12-2004, 01:51
Trochę było tu http://canon-board.info/viewtopic.php?t=1281. Ja mam 21' CRT i jest b. ładnie. Odnoszę wrażenie, że ostrość nie jest jak na LCD ale kolory itd. są rewelacja.

Pszczola
10-12-2004, 09:05
Z monitorami LCD jest b. roznie. Wswzystko zalezy od tego na jakich niuansach komu zalezy. Ja zdjecia przygotowuje obecnie na LCD MAG-a. Fakt, ze do zdjec nie jest rewelacyjny - za ta sama kase moglbym kupic rewelacyjny CRT, ale za wiele godzin dziennie pracuje przy kompie aby wpatrywac sie w CRT. Jakims rozwiazaniem sa 2 monitory, ale takie rozwiazanie odrzucilem (stary CRT trzymam w piwnicy). Inna sprawa, ze jak ogladam zdjecia wykalibrowane na LCD na moitorze CRT to uwazam, ze sa ok. Byc moze mam szczescie z tym konkretnym CRT. Kolejna sprawa, ze w systemie mam zainstalowany ten sam profil kolorow dla monitora, skanera, drukarki i PSa - tak samo w kompie, z ktorym pracuje CRT. Coraz wiecej labow takze udostepnia profile kolorow dla osob zlecajacych odbitki. W sumie dobry pomysl.

DoMiNiQuE
10-12-2004, 09:56
LCDki zdecydowanie nie nadaja sie do grafiki ...przerabialem juz ten temat i ostatecznie pracuje na Samsungu 19" CRT. PRECZ Z LCD!

pejot
10-12-2004, 15:57
Mój Hyundai 17'' już się powoli zaczyna psuć (CRT), i jakoś na dniach chciałem sobie nowy monitor sprawić- myślałem przez chwilę o LCD (ilość godzin przy kompie....) ale jak u siostry (ma LCD) próbowałem coś w PS zrobić ze zdjęciem.... nie mówię, że się nie da, ale...

Kupię sobie teraz coś powyżej 21'', oczywiście CRT, ograniczeniem będzie wielkość biurka.

Tomasz Golinski
10-12-2004, 16:11
...coś powyżej 21'', oczywiście CRT, ograniczeniem będzie wielkość biurka.
Dogadałem się z ojcem i mam wnęke w ścianie na moje 21''. Na pierwszy rzut oka wygląda jakbym miał 21'' LCD bo jest płaski ;)

maku
10-12-2004, 16:57
[quote="Tomasz GolinskiDogadałem się z ojcem i mam wnęke w ścianie na moje 21''. Na pierwszy rzut oka wygląda jakbym miał 21'' LCD bo jest płaski ;)[/quote]

Czy to znaczy reszta poza chałupę wystaje?!
To by miał teraz dobre chłodzenie. :lol: :lol: :lol:

Spontan
10-12-2004, 17:03
:lol: :lol: :lol: :lol:

Tomasz Golinski
10-12-2004, 18:28
Właśnie tak. Cały tył wystaje na zewnątrz :mrgreen:

borkomar
24-06-2005, 13:29
Dlaczego wiec w FOTOLABACh cyfrowych KODAKA technicy pracuja na LCD poprawiajac foty??

TomekS
24-06-2005, 13:41
Dogadałem się z ojcem i mam wnęke w ścianie na moje 21''. Na pierwszy rzut oka wygląda jakbym miał 21'' LCD bo jest płaski ;)

Jak ja bym zrobił wnękę w ścianie, to deszcz by mi monitor zalał :mrgreen:

Tomasz Golinski
24-06-2005, 13:43
Ale wnęka jest zadaszona :> Nie jest to dziura, ale pełna 3-D wnęka ze ścianami, sufitem i podłogą.

borkomar, jaki monitor, takie poprawki :twisted:

Domini-Q
24-06-2005, 13:49
Widze że na forum sa sami antylcdowcy. ja pracuje na LCD od roku (NEC MultiSync1980SX), nawet bez kalibracji, prosto z pudła wyświetlany obraz był rewelacyjny. Teraz przesiadam sie w firmie na Nec SpectraView 2180. ceny tez sa przystępne. mój multi to wydatek rzędu (obecnie) 3300 PLN, a Spectra (ponieważ jest narazie dostepna wersja Exdemo i tylko przez specjalistyczne firmy zajmujące sie proofingiem0 to kwota (za 19 cali) 6000 PLN. jako grafik komputerowy mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że „CRT musi odejść”.

Vitez
24-06-2005, 18:05
Nie chodzi dokladnie o jakosc wyswietlanego obrazu ale o wiernosc jego pozniejszego odwzorowania na ewentualnej odbitce/wydruku.
Porzadne LCD z dobra kalibracja moga nie miec z tym problemow (np takie wlasnie za 3 tys zl) ale te bardziej masowe typu 17" LCD za 1000zl to podobno niezbyt sobie radza.
Ja mam w pracy NEC MultiSync LCD1760NX i mimo prob kalibracji - zupelnie co innego widze w pracy niz w domu (tez NEC ale CRT 19" jakis chyba 990SB czy cos takiego) i dlatego galerie foto wole ogladac w domu 8)

djtermoz
24-06-2005, 18:44
na razie raczej nic lepszego nie istnieje niz porzadnie skalibrowany wysokiej jakosci CRT (np. Lacie 20") ale niemniej jednak miejsce na biurku trzeba oszczedzac.
ja mam np. na oku cos takiego (i byc moze kiedys to kupie): 23" LCD za $1300 http://www.apple.com/displays/specs.html

bedzie mi pasowal jako drugi ekran do powerbooka. a z testow ktore przeprowadzilem w sklepie i z wlasnego doswiadczenia z obecnym ekranem widze ze te panele Apple'a to na pewno nie ta sama klasa co te 17" LCD za 1000zl.

tak wiec mozna lepiej. to tylko kwestia ceny

woman
30-06-2005, 11:59
Mam LCD, bo inny nie mieści sie na moim miejscu pracy :-?
Przygotowując foty do labu korzystam z profili barwnych z labu.
Ewentualnie biorę je do pracy i tam poprawiam na zwykłym monitorze.

pazurek
30-06-2005, 13:26
Jezeli LCD do grafiki i zdjec to przede wszystkim EIZO z serii ColorEdge.


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.eizo.pl/sqlimg/ProductSmall/f/94.jpg)
http://www.eizo.pl/support/index.html?contents=/products/lcd/info.html?id=3


ColorEdge CG220 to jedyny monitor LCD odwzorowujący pełną przestrzeń barw AdobeRGB. CG220 zaskoczy Cię fantastycznymi, nasyconymi kolorami. Wsparcie przestrzeni Adobe RGB umożliwia wyświetlenie barw niedostępnych do tej pory dla monitorów LCD. Od delikatnego cyjanu do najgłębszego granatu, nasyconego szmaragdu i karmazynu – każdy kolor wygląda tak, jak powinien, a wszystkie szczegóły są dokładnie widoczne. ColorEdge CG220 to długo oczekiwany przełom w procesie przygotowywania materiałów do druku...

Polaco
30-06-2005, 13:33
A cena na pewno powala na kolana :roll:

pazurek
30-06-2005, 13:44
http://www.alstor.com.pl/pl/katalog/ic=5

No troche kosztuje... Acha, to ceny netto ;) Z drugiej strony 19" jest za 5400 netto, wiele z osob na forum ma za tyle pojedyncze obiektywy.