PDA

Zobacz pełną wersję : Wysyłanie emaila z załącznikami z Apple do PC



tomalxx
13-10-2006, 14:14
Mam prośbę:

Osoba wysyła do mnie email z załączonymi zdjęciami z komputera Apple. Do mnie (PC) email dociera ze zdjęciami wklejonymi do dokumentu i nie mogę ich zapisać na dysk. Czy ktoś mógłby pomóc i powiedzieć w jaki sposób wysłać z Appla załączniki tak, aby na PC email pojawił z załącznikami a nie wklejonymi zdjęciami?

Z góry dzięki

Janusz Body
13-10-2006, 14:23
Jestes pewien, ze "wina" leży po stronie Apple? Może to Twój program tak robi. Jakiego programu do obsługi maili używasz? Mam kilkoro znajomych wysyłających zdjęcia z Apple i nigdy nie odnotowałem jakichs problemów na moim PC.

Na wklejonym w tekst zdjęciu jak klikniesz prawym to tez powinno się dać zapisać.

tomalxx
13-10-2006, 14:29
Jestes pewien, ze "wina" leży po stronie Apple? Może to Twój program tak robi. Jakiego programu do obsługi maili używasz? Mam kilkoro znajomych wysyłających zdjęcia z Apple i nigdy nie odnotowałem jakichs problemów na moim PC.

Na wklejonym w tekst zdjęciu jak klikniesz prawym to tez powinno się dać zapisać.

Nie jestem pewien, ale 99,999% maili dociera z załącznikami, a nie z wklejonymi zdjęciami. Pierwszy raz mam taki problem.

Co do klikania prawym, to owszem, da się, ale zapisuje się jako bitmapa, a nie jpg, i całe dane z exif-u szlag trafia, a oprócz obejrzenia zdjęć zależy mi na odczytaniu danych z exif-a.

djtermoz
13-10-2006, 15:54
Po tytule watku podziewalem sie ze chodzi Ci o typowy problem z resource fork ale to chyba nie to...

Nie sadze zeby to byl problem po stronie Maca. Bez dodatkowych informacji trudno bedzie nam zgadnac. Czego uzywa kolega na Macu do wysylania email? Czego Ty uzywasz do odbioru poczty? Czy kolega moze wyslac te fotki logujac sie na swoje konto przez strone WWW? Czy wtedy Ty mozesz te zdjecia zapisac? Czy moze tez nie?

Czasem zdarza sie ze pod Windows widoczne sa tylko male miniaturki zdjec a nie pelne pliki. Dzieje sie tak dlatego ze na Macu plik to czesto pokawalkowane dane na wlasciwy plik i tzw. resource fork ktory trzyma dodatkowe informacje wykorzystywane tylko przez system Maca. Czasem bywa wiec tak ze pod Windows programy pocztowe usiluja otworzyc resource fork zamiast wlasciwego pliku. Pomaga wtedy usuniecie resource fork na Macu przed zalaczeniem tych plikow w emailu.

RafalK
13-10-2006, 16:06
Jesli korzysta z systemowego Maila - menu Edit -> Attachments -> zaptaszkować "Always send Windows friendly attachments". Może pomoże ;)

mungo
13-10-2006, 17:13
Ja korzystam z gmaila i na pc wszystko ślicznie dochodzi-i vice versa

DoMiNiQuE
13-10-2006, 18:33
Dziwne, sprawdz najpierw u siebie czy nie masz czegos skopane ;)
Napewno nie jest to wina Apple. Przeciagasz zdjecia do Mail'a, wysylasz i musi dzialac.
Zreszta nie podales nam zadnych informacji, ktore pozwolilyby rozwiazac problem czyli z jakich klientow poczty oboje korzystacie.

KuchateK
15-10-2006, 10:49
Programy M$ czesto maja problem z zapisywaniem jotpegow i robia z nich uparcie bmp. Nie tylko przy odbieraniu poczty.

obserwator
15-10-2006, 18:42
Podejrzewam, że problem leży po Twojej stronie, co dzień wysyłam maile i załączniki z Maca do PCta i nic się nie kopie. Oczywiście zaznaczam "Always send Windows friendly attachments". Więc szukaj gdzie indziej przyczyny :)
Pozdrawiam

tomaj_2
15-10-2006, 19:44
Małe pytanie - bo nie wyczytałem tego - a co jak ktoś wysyła ci maile z fotkami z Windy - czy też się kopie, czy dochodzi poprawnie ?? - Jak dochodzi poprawnie to wiadomo, że trza szukać gdzieś w ustawieniach na Applu - inna sprawa - czego ty używasz do odbioru maila - bo jeśli thunderbirda to tam jest taki problem, ale dotyczy on wklejania plików tekstowych będących załącznikiem w treść maila. Chociaż może też plików graficzych :-)

Jurek Plieth
15-10-2006, 20:50
Nie jestem pewien, ale 99,999% maili dociera z załącznikami, a nie z wklejonymi zdjęciami. Pierwszy raz mam taki problem.

Co do klikania prawym, to owszem, da się, ale zapisuje się jako bitmapa, a nie jpg, i całe dane z exif-u szlag trafia, a oprócz obejrzenia zdjęć zależy mi na odczytaniu danych z exif-a.
Te durne windowsy zapisują w formacie Bmp jeśli masz zawalony dysk plikami tymczasowymi (*.tmp). Nawet najwięksi specjaliści od tego O/S nie potrafią tego zjawiska wytłumaczyć, ale tak jest. Zresztą podobnie się dzieje, jeśli próbujesz zapisać obrazek ze strony web poprzez kliknięcie prawym klawiszem. Po wycięciu plików tymczasowych, problem znika :shock:

tomalxx
16-10-2006, 10:29
Dzięki wszystkim za porady i sugestie.

Jeżeli chodzi o klienta poczty, używam outlooka 2003. Jak już wcześniej napisałem, po raz pierwszy mam taki problem więc mam prawo przypuszczać, że problem nie po mojej stronie (ale zawsze mogę się mylić ;-) ). Na ponad 5tys. wiadomości w skrzynce mam problem tylko z tą jedną.

Jurku, mam zainstalowany programik, który przy każdym starcie Windy kasuje pliki tymczasowe, więc to chyba nie to. Ale mimo wszystko dzięki za podpowiedź.

Jurek Plieth
16-10-2006, 12:06
Jurku, mam zainstalowany programik, który przy każdym starcie Windy kasuje pliki tymczasowe, więc to chyba nie to. Ale mimo wszystko dzięki za podpowiedź.
Mimo wszystko spróbuj pod IE: =>Narzędzia =>Opcje internetowe =>Ogólne =>Usuń pliki
U mnie kiedyś pomogło.
A najlepiej zmień przeglądarkę internetową.
Powodzenia.

Jerry99
17-10-2006, 09:26
A ja bym jednak proponował z Maca wyslanie bez zaznaczania opcji "Send Windows friendly attachements"...
Jak przestałem zaznaczać to dopiero wtedy znajomi PCciarze przestali mi narzekać że nie mogą otworzyć załączanych fotek.

DoMiNiQuE
17-10-2006, 10:22
A ja bym jednak proponował z Maca wyslanie bez zaznaczania opcji "Send Windows friendly attachements"...
Jak przestałem zaznaczać to dopiero wtedy znajomi PCciarze przestali mi narzekać że nie mogą otworzyć załączanych fotek.
Eee pewnie korzystaja z tego badziewnego klienta jakim jest Outlook, ble ble ;)

Jerry99
17-10-2006, 12:58
Eee pewnie korzystaja z tego badziewnego klienta jakim jest Outlook, ble ble ;)

Nie wiem... nie wnikałem jakich badziewi używają... :-P