PDA

Zobacz pełną wersję : Nakładanie zdjęć na siebie



Oakhallow
12-10-2006, 18:29
Witam, stanąłem przed wyzwaniem (przynajmniej dla mnie).
Wykonałem 4 zdjęcia, wszystko jest takie samo (kanapa, oświetlenie) zmienia sie model (dziecko w różnych ubraniach). I teraz chciałbym wszystkie 4 nałożyć na siebie, tak żeby w efekcie uzyskać jedno zdjęcie z tym samym modelem w 4 różnych odsłonach. Proste nałożenie zdjęć jako wartstw w PS nie działa. Czy jast jakaś inna technika, może jakiś specjalny pędzel...

Oakhallow

crater
12-10-2006, 18:38
sprobuj skorzystac z takiego programu jak PhotoStitch.Teoretycznie sluzy do skaldaniea panoramy,ale wiem ze da sie nakladac obrazy jeden na drugi. Program dostarczony byl na plytce do Canona 300D.Jak cos to odezwij sie na PW to ci podesle.

Oakhallow
12-10-2006, 18:41
Dzieki, mam coś takiego, zaraz przetestuje czy działa. Na razie odkryłem taką sprytną gumkę w PSie i też jakoś wychodzi.

Oakhallow

snow
12-10-2006, 18:43
Możesz podesłać te zdjęcia zmniejszone do 800x533 na PW?

MMM
12-10-2006, 19:10
Ale właściwie to w czym problem? Chodzi ci o to żeby ręcznie nie wycinać modela z tła? Jeśli tak, i zdjęcia są robione ze statywu to najlepiej zrobić jeszcze jedno zdjęcie na którym jest tylko tło i zrobić z nim różnicę każdego ze zdjęć. Taką różnicę można łatwo wykorzystać jako maskę.

Oakhallow
12-10-2006, 19:19
Snow dzieki za checi, patent z gumką zadziałał znakomicie.
MMM nie do końca w tym przypadku, próbowałem tego, ale wygląd modela też stał się dziwny, bo tło nie jest jednolite.

Oakhallow