PDA

Zobacz pełną wersję : problem z wyzwoleniem dodatkowej lampy



gbm_bugs
12-10-2006, 00:40
witam wszystkich, dzis kupilem dodadtowa lampe + fotocele. na aparatu mam 430ex. problem polega na tym, ze lampa dodatkowa blyska za wczesnie. kilka razy udalo mi sie ja "trafic". probowalem tez *"fel" a chwile po tym pstrykalem zdjecie i udawalo sie. ale to uciazliwa sprawa, poniewaz robie przede wszystkim zdjecia sportu(deskorolka i rolki). gdzie szybkosc jest bardzo wazna. mialem tez sytuacje, ze obydwie lampy blyskaly (430ex + lampa dodatkowa), ale zdjecie mimo tego bylo nieoswietlone, czyli 430ex z aparatu tez za wczesnie musiala blysnac... pomoze mi ktos to rozwiazac? lampa to jakis stary NISSIN z pelnym manualem:lol: liczba przewodnia 33 + fotocela na kabelku(wyglada jak pilot za zamka centralnego)

bartosz108
12-10-2006, 00:53
Musisz wyzwalać na manualu, to załatwi sprawę.
Jak chcesz mieć ttl to kup specjalną stopkę z wyzwalaniem na drugi błysk.

gbm_bugs
12-10-2006, 01:09
lampa wbudowana dziala tak samo.z tym, ze ta raczej nie blyska za wczesnie, ale wyzwala tak samo dodatkowa;/ ustawienia aparatu mam Manualne, wylaczona redukcje czerwonych oczu. nie ma zadnych przedblyskow...

Vitez
12-10-2006, 03:08
ustawienia aparatu mam Manualne, wylaczona redukcje czerwonych oczu. nie ma zadnych przedblyskow...

Lampa zewnetrzna musialaby byc w trybie manualnym, nie aparat.
Przedblyski... widzisz blysk w wizjerze jak pstrykasz? To wlasnie widzisz przedblysk a nie blysk, bo w czasie blysku masz otwarta migawke = podniesione lustro = zasloniety wizjer (tzw blackout). Ustaw np synchronizacje na druga kurtyne i czas 0.5 sek to zobaczysz ze jest przedblysk.

Sposoby:
- wyzwalanie kablem synchro
- wyzwalanie kostka synchro
- lampa zewnetrzna w trybie M
- wyzwalacz radiowy
- fotocela reagujaca na drugi blysk
- odpalenie przedblysku * i potem focenie juz na wlasciwym blysku

gbm_bugs
12-10-2006, 11:51
dziekuje Vitez, po problemie:D