PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy Z Lampą W 20 D



KISCH
08-10-2006, 14:53
Witam wszystkich,
od dluzszego czasu jestem biernym uzytkownikiem forum (kozystam z rad itp.) natomiast teraz mam pytanie odnosnie 20 D i EX-ów.
Ze trzy miesiące temu padla mi 420 EX nastepnie mialem 580 (po 4 tygodniach) padl zoom palnika!! (myslalem,ze to przypadek. Żytnia!). Obecnie posiadam kolejną 580 i tym razem wystapiły problemy(przedwczoraj) , mianowicie: pierwsze dwa -trzy blyski ok (wszystko działa korekta ex ,strobo,manual zoom itd.) jednym slowem wszystkie fiunkcje z wyjatkiem synchronizacji! Wylączenie lampy i aparatu powoduje analogiczną sytuację.
Wiem,ze jest to wina puszki bo sprawdziałem lampiczkę na dwóch 350 i było wszystko OK
Jutro Żytnia o zgrozo!!!
Pytanie brzmi czy ktos miał podobną sytuację? ew. jakieś sugestie coz to może być i czy mogło być spowodowane??
Jak już wspomnialem moim zdaniem to synchronizacja w D 20, nalezy nadmienić ze lampa "blyska" baterie są "świeze" i działa z innymi puszkami!!!
Dzieki za odpowiedź.
Pozdrawiam WSZYSTKICH.

KuchateK
08-10-2006, 15:38
Moze to kwestia usyfionych stykow? Bo jesli to cos dalej to nie ma standardowych uszkodzen.

konradl
08-10-2006, 15:44
no cos z tymi EX-ami chyba jest :) Kupilem ostatnio uzywana 550-ke i po dokladniejszym przygladnieciu, okazalo sie ze leci dym z palnika przy max mocy i zoomie na 24 mm :)

MacGyver
09-10-2006, 00:07
Mój 300D jakiś czas temu przestał wykrywać lampy. Naprawa na Żytniej trwała tydzień i kosztowała 160 zł. Podono była to kwestia jakiegoś odlutowanego styku, który powodował że układ zewnętrznej lampy raz działał a raz nie.