PDA

Zobacz pełną wersję : Plebiscyt przeglądarek



Tomasz Golinski
07-12-2004, 16:35
Za namową Jurka, szybki plebiscyt popularności przeglądarek. Coś zgubiłem?

Jurek Plieth
07-12-2004, 16:37
Za namową Jurka, szybki plebiscyt popularności przeglądarek. Coś zgubiłem?
OK, ale gdzie?

Tomasz Golinski
07-12-2004, 16:38
Czy jakąś przeglądarke zgubiłem.

muflon
07-12-2004, 16:39
Jest "cokolwiek" :)

Tomasz Golinski
07-12-2004, 16:42
moznaby druga ankiete na OS, ale wynik bylby tragicznie oczywisty... zreszta, czy dzielic na debian, fedora, redhat itd?

taka ankieta chyba bez sensu by byla... 3 glosy linux, 100 windows ;)

muflon
07-12-2004, 16:44
taka ankieta chyba bez sensu by byla... 3 glosy linux, 100 windows ;)
"Don't forget about..." ...jeden MacUser :)

Tomasz Golinski
07-12-2004, 16:45
chyba nawet juz ze dwoch bylo... linuxa tez zanizylem. no, i ty moglbys dac pol glosu na sunos. (ja mialem tez jeden post z suna, pod lynxem, zeby zobaczyc jakie ikonki wyskocza...)

Vitez
07-12-2004, 17:09
Ja bym Mozille z Firefoxem polaczyl - toz to jeden produkt tylko inna nazwa nowszych wersji :roll: .

muflon
07-12-2004, 17:13
Hmm.. troszke sie mylisz. Engine renderujący jest ten sam, natomiast cała reszta nie. To tak jak MSHTML.DLL w Windows :)

Vitez
07-12-2004, 17:32
Hmm.. troszke sie mylisz. Engine renderujący jest ten sam, natomiast cała reszta nie. To tak jak MSHTML.DLL w Windows :)

Nie wnikam w engine, najprostszym dowodem na to ze sa to prawie ze wspolne produkty jest to ze strona domowa Firefoxa znajduje sie na mozilla.org :P a poza tym nazwe w pasku u gory mam "Mozilla Firefox" a nie "Firefox" :P
To tak jakbys mowil ze Golf to nie to samo co Volkswagen mimo ze pelna nazwe ma Volkswagen Golf :twisted:

muflon
07-12-2004, 17:44
Nie wnikam w engine, najprostszym dowodem na to ze sa to prawie ze wspolne produkty jest to ze strona domowa Firefoxa znajduje sie na mozilla.org :P a poza tym nazwe w pasku u gory mam "Mozilla Firefox" a nie "Firefox" :P
Właśnie udowodniłeś, że MS Word to to samo co MS Access :)

Będę uparty: nie, to nie jest to samo. To zalezność trochę jak 2003 Server i Home - jądro to samo, ale "otoczka" i zastosowanie nieco inne. Założeniem Mozilli jest bycie "all in one". Firefox/Thunderbird (BTW. właśnie wyszła finalna 1.0) są mniejsze/szybsze/nakierowane na konkretną rzecz. I nie jest to wcale wycięcie z Mozilli niepotrzebnych fragmentów kodu :)

Jurek Plieth
07-12-2004, 17:47
BTW. właśnie wyszła finalna 1.0
Ale tylko anglojęzyczna :cry:

djtermoz
07-12-2004, 18:30
OK, dorzucilem swoj glos na Firefoxa w plebiscycie. Rzadko bo rzadko ale czasem jeszcze korzystam z Safari...

krwisty
07-12-2004, 19:02
Oczywiscie, ze brakuje! :) brakuje lynxa, linksa i w3m'a ;) - przynajmniej lynx zasluguje na wlasna kategorie. A co do MacOS'a uzywalem chwile X i 9, ale pozbylem sie zarowno ibooka jak i powerbooka - dzieki temu mam teraz D60 :) jak sie uda, w przyszlym roku czeka mnie wreszcie przesiadka.. Poki co PieCyk i PLD Linux :)

Vitez
07-12-2004, 21:42
Właśnie udowodniłeś, że MS Word to to samo co MS Access :)

Microsoft to nazwa firmy. Mozilla to nazwa produktu. Widzisz roznice?

muflon
07-12-2004, 23:18
Właśnie udowodniłeś, że MS Word to to samo co MS Access :)
Microsoft to nazwa firmy. Mozilla to nazwa produktu. Widzisz roznice?
Nie, Mozilla to nazwa produktu i niezależnie od tego nazwa firmy (fundacji), która wypuszcza dużo różnego oprogramowania: Mozillę, Firefoxa, Thunderbirda i kilka mniej znanych. Zależność między "jedną i drugą" Mozillą jest mniej więcej taka jak między Chełmem i hełmem (pomijając ortografię) :)

Podobnie jak np. Apache: serwer WWW jest jedną z kilkudziesięciu rzeczy które robią - najbardziej znaną ogółowi, ale bynajmniej nie najważniejszą ze strategicznego punktu widzenia (w tej chwili pierwsze skrzypce grają różne API javowe)

gietrzy
07-12-2004, 23:47
Będę uparty: nie, to nie jest to samo.
Dokładnie :D
Na kumpla stacji jest Mozilla. Jakieś toto dziwne.
Odnośnie tematu: nie mogę już serfować bez Firefoxa. Jak ostatnio miałem okazję używać IE6 to niewiedziałem co i jak. Powaga. Zapomniałem, że nie ma paneli, nie ma kontroli foobara, to była katorga.

Vitez
07-12-2004, 23:51
Nie, Mozilla to nazwa produktu i niezależnie od tego nazwa firmy (fundacji), która wypuszcza dużo różnego oprogramowania

A znasz roznice miedzy firma a fundacja? 8)

Microsoft != Mozilla
Firefox to dla mnie Mozilla i nic z tym nie zdzialasz dlatego podtrzymuje sugestie by je wrzucic do jednego wora - taki moj glos, takie moje zdanie i basta - nie zmienisz go wiec nie masz co sie pienic i na sile mnie probowac przekonywac.
Ja twojego zdania tez nie zamierzam zmieniac - po prostu caly czas podkreslam i podtrzymuje ze dla mnie Mozilla to Firefox ... i napis w lewym gornym rogu okna tej przegladarki co ulamek sekundy mnie o tym przekonuje a nie jakies muflonowe farmazony o firmach czy fundacjach ;P

Jurek Plieth
07-12-2004, 23:52
Odnośnie tematu: nie mogę już serfować bez Firefoxa. Jak ostatnio miałem okazję używać IE6 to niewiedziałem co i jak. Powaga. Zapomniałem, że nie ma paneli, nie ma kontroli foobara, to była katorga.
Dokładnie! Jest tylko jeden problem. Firefox nie zapewnia obsługi wszystkich banków internetowych. Nie wiem czyja to wina: Firefoxa, czy oprogramowania bankowego, ale tak jest :cry:

krwisty
08-12-2004, 00:07
Tzn, moze dorzuce swoje dwanascie groszy... Mozilla przede wszystkim jest pakietem (przegladarka, klient poczty+newsow, ksiazka adresowa, klient irca i tzw. composer) - firefox zas to afaik sama przegladarka, rowniez korzystajaca faktycznie z silnika mozilli (gecko), ale mozilla nie bedaca. Vitez to tak jakbys stwierdzil, ze na ten przyklad Galeon to to samo co mozilla (tez ten sam silnik), glowy sobie nie udam, ale Konqueror chyba tez - muflon - moze ty sie dokladniej orientujesz? Nie mniej jednak to ta sama sytuacja jak z autami - mimo, ze do trabanta wlozysz silnik z vw polo, to nigdy volkswagenem zwac nie bedzie sie moglo :)

Tomasz Golinski
08-12-2004, 00:29
Na pewno mozilla i firefox to osobne produkty. Dlaczego? Bo tak twierdzi mozilla
http://www.mozilla.org/products/

Fundacja = szczególny typ firmy.

Krwisty ma racje, gdyby chodziło o silniki, to trzebaby trzymać Gecko a nie mozille.

Zreszta to moja ankieta i tak będzie :twisted:

krwisty
08-12-2004, 00:32
A, zapomnialbym - co do fundacji, mnie ona sie kojarzy jednoznacznie z Fundacją od Asimova :twisted:

Tomasz Golinski
08-12-2004, 01:42
BTW. Nie da sie zmienic ankiety? Tzn. dodac jakas opcje czy cus?

gietrzy
08-12-2004, 06:40
Dokładnie! Jest tylko jeden problem. Firefox nie zapewnia obsługi wszystkich banków internetowych. Nie wiem czyja to wina: Firefoxa, czy oprogramowania bankowego, ale tak jest :cry:
Banków oczywiście :D
Niech zgadnę ING :?:
Zresztą my-bank (czytaj jak chcesz :wink: ) chodzi wyborowo

muflon
08-12-2004, 08:49
Vitez to tak jakbys stwierdzil, ze na ten przyklad Galeon to to samo co mozilla (tez ten sam silnik), glowy sobie nie udam, ale Konqueror chyba tez - muflon - moze ty sie dokladniej orientujesz?
Nie, akurat konqueror używa silnika z KDE (funkcjonalnie to coś w stylu MSHTML - uzywane jest przez całe KDE). W sumie na mój gust samo renderowanie jest nieco gorsze od Gecko, ale ma jedną kapitalną zaletę: wydruk "prawie" WYSIWYG :)

A skoro już zeszło na engine: Nowa wersja Netscape będzie miała opcję wyboru renderera: MSHTML albo Gecko :) Vitez, czym wtedy będzie przeglądarka: Mozillą (bo szkielet), IE (bo engine) czy Netscapem (bo napis na titlebarze)? :mrgreen:

gietrzy
08-12-2004, 09:04
A skoro już zeszło na engine: Nowa wersja Netscape będzie miała opcję wyboru renderera: MSHTML albo Gecko :) Vitez, czym wtedy będzie przeglądarka: Mozillą (bo szkielet), IE (bo engine) czy Netscapem (bo napis na titlebarze)? :mrgreen:
Rycerz poległ. :wink:

muflon
08-12-2004, 11:23
BTW. właśnie wyszła finalna 1.0
Ale tylko anglojęzyczna :cry:
Już nie tylko :-) http://www.thunderbird.pl/

Jurek Plieth
08-12-2004, 11:31
BTW. właśnie wyszła finalna 1.0
Ale tylko anglojęzyczna :cry:
Już nie tylko :-) http://www.thunderbird.pl/
To są jaja! Na stronie skąd (http://www.mozilla-europe.org/pl/products/thunderbird/) zawsze ściągam nowe wersje twierdzą, że ostatnia wersja PL, to 0.9 :shock:

[ Dodano: 08-12-04, 09:34 ]


Dokładnie! Jest tylko jeden problem. Firefox nie zapewnia obsługi wszystkich banków internetowych. Nie wiem czyja to wina: Firefoxa, czy oprogramowania bankowego, ale tak jest :cry:

Zresztą my-bank (czytaj jak chcesz :wink: ) chodzi wyborowo
Nie ma jednego jedynie słusznego banku :mrgreen: Z tego powodu właśnie mam otwartych kilka kont - niektóre z nich Firefox obsługuje, a inne nie :cry:

Vitez
08-12-2004, 19:25
A skoro już zeszło na engine: Nowa wersja Netscape będzie miała opcję wyboru renderera: MSHTML albo Gecko :) Vitez, czym wtedy będzie przeglądarka: Mozillą (bo szkielet), IE (bo engine) czy Netscapem (bo napis na titlebarze)? :mrgreen:
Rycerz poległ. :wink:
Jak mowilem - nie wnikam w engine. Dla mnie Mozilla to Firefox i wrzucam je do jednego wora.
I co mi zrobicie? Zlinczujecie za to ze smiem miec inne zdanie niz wy?
Wystosowalem sugestie by Mozille polaczyc z Firefoxem w jedna opcje w ankiecie. I tyle.
Wszelka dyskusja nie jest potrzebna - sugestie mozna przyjac lub odrzucic - nie wiem czemu na sile probujecie walczyc z kims kto ma inne zdanie niz wy :roll: :? .

Jac
08-12-2004, 19:51
Wszelka dyskusja nie jest potrzebna - sugestie mozna przyjac lub odrzucic - nie wiem czemu na sile probujecie walczyc z kims kto ma inne zdanie niz wy

to nie jest kwestia zdania na temat zdjacia czy tez gustu bo o tych rzeczach sie nie dyskutuje to jest kwestja ustalenia faktow ktore mowia co innego a tak po zatym to wszystko jest ok :-) chlopaki przeginaja :-)

Vitez
08-12-2004, 21:15
to jest kwestja ustalenia faktow ktore mowia co innego a tak po zatym to wszystko jest ok :-) chlopaki przeginaja :-)

No to ustalmy:

Fakt 1. Mozilla to fundacja, Firefox to jeden z jej produktow, enginy sa przerozniaste roznych jej produtkow - OK
Fakt 2. DLA MNIE Mozilla Firefox i Mozilla mozna wrzucic do jednego wora i dlatego taka sugestie wystosowalem.

Fakt 1 akceptuje i niech se bedzie bo nie wnikam w enginy. Z Faktem 2 nie macie co walczyc bo zdania nie zmienie. EOT?
Sugestie nadal podtrzymuje :P bo w lewym gornym rogu ciagle widze napis "Mozilla Firefox" = jedna wielka rodzina 8) .

gietrzy
08-12-2004, 21:16
I co mi zrobicie? Zlinczujecie za to ze smiem miec inne zdanie niz wy?
Geez, Vitez spokojonie nikt tu Cie nie chce obrażać, pałować, itp, itd.
to tyle,
zdrowia

Tomasz Golinski
08-12-2004, 21:29
Sugestie nadal podtrzymuje :P bo w lewym gornym rogu ciagle widze napis "Mozilla Firefox" = jedna wielka rodzina 8) .
1. Sciagnij plugin, który pozwala to zmienić ;) Śmieszny jest. Generuje losowe nazwy zamiast Firefox. Np. waterbuffalo albo airhydra ;) Ale by sie namnozyło opcyj w tabelce.
2. Tabelki chyba nie da się przeedytować?
3. Zawsze możesz sobie w głowie dodawać Mozilla+Firefox i mieć swoją wersje ankiety ;) Politycznie może twój postulat jest słuszny. Wtedy IE dostanie w plebiscycie :twisted:

Vitez
08-12-2004, 22:35
2. Tabelki chyba nie da się przeedytować?

Chyba sie da... zanim ktokolwiek odda pierwszy glos :twisted:



Politycznie może twój postulat jest słuszny. Wtedy IE dostanie w plebiscycie :twisted:

Nareszcie skojarzyl :twisted: :mrgreen: