PDA

Zobacz pełną wersję : Kto już to widział ? - Osłona na LCD do dSLR Canon.



DarekSzu
06-12-2004, 19:48
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36539356 oslona na LCD co o tym sądzicie??? A może już ktoś testował ?????

djtermoz
06-12-2004, 20:11
Calkiem elegancko to wyglada. Choc szczerze mowiac to nie widze potrzeby stosowania takiego wynalazku. Swiatlo sloneczne jakos nigdy mi nie przeszkadzalo przy odczytywaniu wskazan wyswietlacza, a ochrona chyba tez jest nie potrzebna. Na razie udalo mi sie nie porysowac ekranu.

5 minut spedzonych z google dalo mi cos takiego:

http://www.steves-digicams.com/under50.html

moze sa to troche mniej eleganckie rozwiazania ale na pewno tansze.

jadeit
06-12-2004, 20:42
hehe
czego to nie wymyślą :)
wygląda całkiem nieźle ale nie wiem czy nie sprawiało by mi troche kłopotu jako że nauczony używać jestem standardowego celownika :) przy takim cudaku rozłozonym nadziałbym sie na szlaban :)

sama folijka myśle wystarcza :) do ochrony

pozdrawiam

Tomasz Golinski
06-12-2004, 20:45
to chyba perwersja, taka zabawka. wolę mieć rysy (jeszcze nie mam) niż padać ze śmiechu za każdym razem jak wyciągam aparat... :P :P

tgrze
07-12-2004, 10:47
Witam,

Subiektywnie - moze mam dziwny ksztalt glowy
;-)
ale patrzac przez okular celownika
przywieram twarza do aparatu ( no rozumiecie!? :-) ) i nosem lekko wadze
wlasnie o ekran LCD - wiec takie wzgrubienie to dla mnie bylby dyskomfort

pozdrawiam

p13ka
07-12-2004, 10:58
Taka klapka to nie dla mnie. Chcę mieć natychmiastowy podgląd na wykonane zdjęcie (histogram) i w razie co korekta i kolejny shot. A z tą klapką? Cały czas otwarta być nie może - porysuję sobie nos :lol:
Niepotrzebny gadżet. Folia absolutnie wystarcza :D

tygryssssss
07-12-2004, 14:16
A może zamiast tego od razu jakaś obudowa na całe body + obiektyw ...
Może w tedy się nic nie porysuje
proponuję jakąś do nurkowania :)

muflon
07-12-2004, 14:28
W sumie ideologia nie aż tak głupia jakby się mogło wydawać.. o ile ktoś się "naumie" dobrej ekspozycji bez patrzenia na histogram :)

Ale tak się zastanawiam.. czy Canon Polska nie przyczepi się do tego ładnego napisu "Canon" na pokrywce? Rozumiem zwykłym tekstem "For Canon" na podróbkach BP-511, ale tu to jest na żywca zerżnięte logo...

p13ka
07-12-2004, 15:07
o ile ktoś się "naumie" dobrej ekspozycji bez patrzenia na histogram

Potrafię to sobie wyobrazić w analogach (bo nie ma innej możliwości) :wink:
W cyfrze nie.

muflon
07-12-2004, 15:12
o ile ktoś się "naumie" dobrej ekspozycji bez patrzenia na histogram
Potrafię to sobie wyobrazić w analogach (bo nie ma innej możliwości) :wink:
W cyfrze nie.
Eee, no bez przesadyzmu... mniej więcej jakies tam wyczucie się ma - ja np. robiąc zdjęcia samolotów z definicji daję np. -1EV - i z reguły dużo się nie mylę. O takie "naumienie" mi chodziło :)

p13ka
07-12-2004, 15:33
ja np. robiąc zdjęcia samolotów z definicji daję np. -1EV - i z reguły dużo się nie mylę.

I nie korci Cię aby spojrzeć na LCD i sprawdzić czy np. nie za ciemno?

muflon
07-12-2004, 15:36
ja np. robiąc zdjęcia samolotów z definicji daję np. -1EV - i z reguły dużo się nie mylę.
I nie korci Cię aby spojrzeć na LCD i sprawdzić czy np. nie za ciemno?
Cii ;-) Nie, no co jakiś czas spojrzę, ale generalnie jeżeli warunki się specjalnie nie zmieniają (np. słońce nie zacznie nagle świecić z innej strony :mrgreen:), to upewniam się tylko co jakiś czas, że nadal jest dobrze. Trochę tak jak z manual WB w trudnych warunkach...

Tomasz Golinski
07-12-2004, 15:42
Ale samolot leci przez całkiem spory kawałek nieba i warunki się zmieniają... ;) Albo jeden samolot jest czarny, a drugi biały. ;)

muflon
07-12-2004, 15:46
Ale samolot leci przez całkiem spory kawałek nieba i warunki się zmieniają... ;)
No toteż stała jest korekcja ekspozycji, a nie cała ekspozycja :)


Albo jeden samolot jest czarny, a drugi biały. ;)
Eee, czepiasz się ;-)

Tomasz Golinski
07-12-2004, 15:53
Eee, czepiasz się ;-)
Wiem.

Co do stałej korekty, to nie do konca. Samolot może być cały czas oświetlony tak samo (bo leci w tym samym kierunku) i lepiej by pasowała stała ekspozycja. Tzn. o ile chcesz mieć dobrze naświetlony samolot a nie niebo ;)

Btw. właściwie czemu -1? Oglądam swoje foty (o ile mnie pamięć nie myli, to bez korekty) i jest ok. Zdrowy rozum podpowiadałby mi raczej korektę +1 (też zależy, gdzie jest słońce), bo zazwyczaj samolot jest ciemniejszy od nieba, a myślę, że automatyka sporo nieba jednak zahacza.

muflon
07-12-2004, 16:02
Zdrowy rozum podpowiadałby mi raczej korektę +1 (też zależy, gdzie jest słońce), bo zazwyczaj samolot jest ciemniejszy od nieba, a myślę, że automatyka sporo nieba jednak zahacza.
Akurat jeśli chodzi o EV ja mam zawsze problem "co jest minus a co plus" :) Także właśnie o to mi chodziło, bez wnikania w numerki.

darpla
07-12-2004, 17:26
No musze przyznac ze kiepski bajer nigdy nie jest dobry. Wymyslaja jakies bzdury zeby ludziom w glowei zamacic.A taka nakladka na ekran LCD to lipa, wstyd sie z takim czyms pokazac, a ile wiecej czasu sie traci na korzystanie z ekranu bo wciaz ja trezba podnosic i nosa sobie mozna przytrzec.

Wiekszej lipy to w akcesoriach fotograficznych nie widzialem

muflon
07-12-2004, 17:39
A taka nakladka na ekran LCD to lipa, wstyd sie z takim czyms pokazac, a ile wiecej czasu sie traci na korzystanie z ekranu bo wciaz ja trezba podnosic i nosa sobie mozna przytrzec.
No, bez przesady. Wracając na moment do pamiętnego wątku o oklejaniu, aparat bez "ekraniku" znacznie mniej przyciąga dresów. I pozwala nie rozpraszać się przy robieniu zdjęć :)

Gdyby nie ten wielki napis "Canon" (i śmieszna cena...), to chętnie bym sobie cos takiego sprawił.

DarekSzu
07-12-2004, 17:39
Podzielam Wasze Opinie :) :P

Hadrian
08-12-2004, 01:00
IMHO gadżet może być przydatny ale raczej do aparatów pozwalających kadrować na LCD oraz ludzi lubiących kadrować w pozycji ”zombi” Wtedy będzie to dobrą osłoną przed światłem słonecznym.

W przypadku aparatów/ fotografów kadrujących przez wizjer będzie tylko i wyłącznie przeszkadzał (przydać się może tylko do podglądania zdjęć w słonecznie dni ale jak oglądamy zdjęcie zawsze można się obrócić tyłem do słońca lub osłonić ręką wyświetlacz)
Zamiast co chwile otwierać i zamykać ta klapę.

Chyba lepiej 100zł wydać na pivko...

DoMiNiQuE
08-12-2004, 10:38
ktos juz jedna sztuke kupil ...przyznac sie :lol:

Spontan
08-12-2004, 22:04
Gdyby nie ten wielki napis "Canon" (i śmieszna cena...), to chętnie bym sobie cos takiego sprawił.


Dokładnie, jakby to kosztowało 15-20zł to ok. Ale tyle kasy za kawałek plastiku?

Chris
09-12-2004, 15:22
jeszcze chwila i stanieje - to nowosc wiec trzymaja cene, zaraz sie znajda inni dystrybutorzy i potanieje - choc dla mnie to zbedny kawalek plastiku, ale moze jak bede czesto pstrykal w ostrym sloncu to sie moze przydac :roll:

gr86
27-06-2005, 07:25
do aparatów pozwalających kadrować na LCD oraz ludzi lubiących kadrować w pozycji ”zombi"...

nieobrażając nikogo ale tak jest w rzeczywistości

ja nie mam nawet foli na LCD i jeszcze żadnej ryski :)

czy folie z Allegro są bezpieczne? tzn. czy nieuszkodzą plastiku na wyświetlaczu, czytałem niedawno o tym na SwiatObrazu ale niemogę znaleźć tego wątku.

Pietro
27-06-2005, 12:12
[QUOTE=muflon]No, bez przesady. Wracając na moment do pamiętnego wątku o oklejaniu, aparat bez "ekraniku" znacznie mniej przyciąga dresów.

Noo, a jaki fajny jest napis na pasku od 350D "CANON DIGITAL". I to by bylo po dyskrecji. :mrgreen:

eden
24-07-2005, 11:41
Ja mam cos takiego
da sie tym robić w pozycji otawrte
ale np składanie mnie wkurza bo trzeba dwoma palcami zlożyć listki boczne do środka a górną przykrywke na dół trzeb sie wprawić
na początku dwoma rękoma to robiłem hihihi
troche żałuję zakupu bo sie zawiodłem
ale skoro juz mam to używam (zona sie zgodziła na zakup i co mam teraz powiedzieć że dlaczego nie używam ;-)
aha jeszcze jedno to szkiełko dodoatkowe powoduje jeszcze wieksze odbicia światła niż sam wyswietlacz a tak miało nie być
pozdrawiam