PDA

Zobacz pełną wersję : Pady EOSa 350D



mancat
01-10-2006, 09:12
Witam!

Kupiłem kilka miesiecy temu EOSa 350D i zastanawiam się nad żywotnością tego aparatu. Czy ktoś z Was zna przypadki totalnego padu* 350-ki podczas, powiedzmy, okresu gwarancyjnego?

Jeszcze jedno, w kilku postach znalazłem liczny podające przebiegi Waszych aparatów. Skąd wiecie ile aparat zrobił zdjeć, liczycie pliki które wyszły z niego?

* pad totalny - aparat nie zdolny do zarejestrowania czegokolwiek ;-)

rachwal
01-10-2006, 10:02
Czy ktoś z Was zna przypadki totalnego padu* 350-ki podczas, powiedzmy, okresu gwarancyjnego?

No to od tego masz gwarancje ;-)



Jeszcze jedno, w kilku postach znalazłem liczny podające przebiegi Waszych aparatów. Skąd wiecie ile aparat zrobił zdjeć, liczycie pliki które wyszły z niego?

Foty sa numerowane w aparacie, chyba, ze wylaczysz w opcjach "kontynuacje numerowania".

mancat
01-10-2006, 10:08
No to od tego masz gwarancje ;-)


No tak, ale jeśli np. robiąc ślub, padnie mi aparat to co mi gwarancja pomoże? :-)

rachwal
01-10-2006, 10:11
No tak, ale jeśli np. robiąc ślub, padnie mi aparat to co mi gwarancja pomoże? :-)

Zaznacz taka ewentualnosc w kontrakcie z mloda (lub starsza) para ;-)
IMO to (pady) dotyczy chyba kazdego sprzetu ...

mancat
01-10-2006, 10:23
noo... to na pewno zachęcę ich tym :-) Chciałem sie po prostu dowiedzieć czy takie nagłe usterki zdarzają się czesto i czego dotyczą. Moze trzeba zwracać uwage na jakies konkretne aspekty podczas używania tego modelu aby uchronić sie przed takimi "wypadkami".

p_lar
01-10-2006, 10:28
Ty to sie chłopie lubisz martwić na zapas co? Nikt Ci na takie pytania nie odpowie bo jedna 350tka drugiej nie równa. Zgodnie z prawami Murphy'ego wszstko co ma pójść źle - pójdzie źle. Ja też mam od kilku miesięcy i takimi pierdołami na zaś się nie martwię. Kumpel ma od poczatku wejścia na rynek, zrobił z 25k zdjęć, aparat lądował był już m.in. w błocie i wszystko działa jak malina. Bier aparata i cykaj zamiast dywagować :-D .

alx_80
01-10-2006, 10:30
na nagle pady na slubach jest 1 opcja :) dokup drugie body i bedzie po klopocie (np 300d) heh bo nikt nie napisze Ci ze aparat np czesciej sie psuje gdy robisz zdjecia pionowe niz poziome itp bo to sa wypadki losowe i nikt nie jest wstanie przywidziec kiedy jak i dlaczego :( (no chyba ze spadnie itp)

mancat
01-10-2006, 10:35
na nagle pady na slubach jest 1 opcja :) dokup drugie body i bedzie po klopocie (np 300d) heh bo nikt nie napisze Ci ze aparat np czesciej sie psuje gdy robisz zdjecia pionowe niz poziome itp bo to sa wypadki losowe i nikt nie jest wstanie przywidziec kiedy jak i dlaczego :( (no chyba ze spadnie itp)

Teoria pion-poziom moglaby byc nader interesujaca :-)

Nie martwie się, ale awarie sie zdarzają, chciałbym wiedzieć jakie...

mmsza
01-10-2006, 10:42
Normalnie ręce opadają
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=12066&highlight=usterki

mancat
01-10-2006, 10:47
dobrze, ze nie aparaty ;-) nie dość dokładnie szukałem