PDA

Zobacz pełną wersję : likwidacja cieni w PS CS2



marekb
30-09-2006, 22:31
jestem cieniutki w PS poza i najprostszymi funkcjami nic prawie nie umiem. Mam przed kosciołem kilkanascie fotek młodych i prawie wszystkie z cieniami gosci na asfalcie i nie podoba mi sie to bardzo. Prosba o szybką metode ich usuniecia ale tak krok po kroku ewentualnie linka jakis.:confused:

marekb
30-09-2006, 23:50
to może chociaż jakiś link??:-(

Janusz Body
01-10-2006, 10:29
to może chociaż jakiś link??:-(

A Clone Stamp nie wystarczy? Taka "pieczątka" na pasku narzędzi. Mychą na "źródło" (czyli skąd pobierasz sampla) - wciskasz alt + lewy mychą i potem jeżdzisz po cieniach trzymając lewy klawisz myszki. U góry ekranu masz Opacity i Flow - żeby "zatrzeć" krawędzie.

marekb
01-10-2006, 10:38
A Clone Stamp nie wystarczy? Taka "pieczątka" na pasku narzędzi. Mychą na "źródło" (czyli skąd pobierasz sampla) - wciskasz alt + lewy mychą i potem jeżdzisz po cieniach trzymając lewy klawisz myszki. U góry ekranu masz Opacity i Flow - żeby "zatrzeć" krawędzie. ale tu troche szczegółów jest np. płytki i cienie zachodzą na spodnie i suknie młodych:(

Janusz Body
01-10-2006, 12:05
ale tu troche szczegółów jest np. płytki i cienie zachodzą na spodnie i suknie młodych:(

Jakiejś cudownej metody, żeby to poprawić to raczej nie ma - tak samo clone stamp - tylko, ze to trochę dużo pracy. Ewentualnie można w miejsce chodnika/asfaltu wkleić cały nowy fragment a bawić się tylko z cieniami na młodych.

marekb
01-10-2006, 12:53
Jakiejś cudownej metody, żeby to poprawić to raczej nie ma - tak samo clone stamp - tylko, ze to trochę dużo pracy. Ewentualnie można w miejsce chodnika/asfaltu wkleić cały nowy fragment a bawić się tylko z cieniami na młodych. a nie ma mozna zaznaczyć np magiczną różczką całych elementów cienia np na kopii warstwy wyciąć rozjasnic i wlkeić?? jesli tak to jak to zrobić??:confused:

shaqi
01-10-2006, 18:30
ctrl+m lub innaczej okno krzywych

i krzywa lapiesz gdzies w 1/4 wysokosci od dolu i podciagasz do gory