PDA

Zobacz pełną wersję : 20D - kooperacja z Microsoft?!



Mori
06-12-2004, 06:09
Tak sobie myślę o tej wczesniej porze, że w sumie sprzedałbym swoje perfekcyjnie działające 10D bez żadnego BF/FF, bez gwarancji, roczne o przebiegu 2500 zdjęć (kryptoreklama wymiata), gdyby nie fakt, że firmware w 20D został napisany przez programistów z Micro$hit. Jedyny powód to mniejsze szumy, bo ISO800/1600 przydałoby się jednak - ostation sporo robię przy słabym oświetleniu na czasach typu 1/6 przy ISO400.

5 wersji firmware w 2-3 miesiące, i dalej się wieszają z najnowszym 1.0.5. Grip nie pasuje jak powinień i trzeba albo żyć z tym, że aparat się wyłącza jak trzyma się go w pionie, albo trzeba zastosować patent własnej roboty bo grip się wygina i traci kontakt ze stykami od gniazdka bateryjnego. 700-900 zeta za grip i jeszcze taka wtopa? Sorry - ale kto dzisiaj kupuje nowy samochód po to, żeby jechać do mechanika który go na dzień dobry naprawi?

Muflon: jakie wrażenia dotychczas?

Na dzień dzisiejszy chrzanię to wszystko, zbieram na 24-70L i 1D lub 1Ds MkII - może jakiś z TIR'a wypadnie? :lol:

muflon
06-12-2004, 09:11
gdyby nie fakt, że firmware w 20D został napisany przez programistów z Micro$hit.
Skąd masz takie informacje? Bo jeśli to prawda, to przegrałem grubszy zakład w byłej pracy (o to, że nie będe używał żadnego oprogramowania MS ;-))


Muflon: jakie wrażenia dotychczas?
Bez gripa to nawet nie chce mi sie go za specjalnie używać (to tak a propos dyskusji o gripach ;-)), ale po prawdzie to po prostu nie mam czasu żeby się pobawić. A wrażenia "organoleptyczne" już opisałem: http://canon-board.info/viewtopic.php?p=19321#19321


Na dzień dzisiejszy chrzanię to wszystko, zbieram na 24-70L i 1D lub 1Ds MkII - może jakiś z TIR'a wypadnie? :lol:
Hmm, no ja mając w 100% sprawne 10D zrobiłbym dokładnie tak samo. "Działa - nie psuj" ;-)

Mori
06-12-2004, 12:39
Skąd masz takie informacje? Bo jeśli to prawda, to przegrałem grubszy zakład w byłej pracy

Tylko MS tworzy takie do doopy oprogramowanie więc wnioski wyciągnąłem sam. :lol: Żartuję oczywiście, ale naprawdę nie postarali się.


Bez gripa to nawet nie chce mi sie go za specjalnie używać

Ale nie masz jeszcze BG-E2?


A wrażenia "organoleptyczne" już opisałem

Ale to pierwsze - czekam na part II za jakiś czas. ;)

muflon
06-12-2004, 12:43
Żartuję oczywiście, ale naprawdę nie postarali się.
No, to nie strasz ;-) Dość się nałaziłem szukając palma bez WinCE (a i tak stanęło na P900) :)


Ale nie masz jeszcze BG-E2?
Nie, będę miał gdzieś na początku następnego roku. Pożałowałem kilkudziesieciu franków i zamówiłem przez znajomego zza Wielkiej Wody :)



A wrażenia "organoleptyczne" już opisałem
Ale to pierwsze - czekam na part II za jakiś czas. ;)
Ja myślę, że niewiele nowego można dodać.. To jest naprawdę tylko 10D w nieco innej obudowie i z kilkoma ulepszeniami :-)

Mori
06-12-2004, 12:55
To jest naprawdę tylko 10D

Z pokrętłem z 300D. :|


w nieco innej obudowie

Ano - już nie metalowej. :(


z kilkoma ulepszeniami

I z paroma wtopami. :(

Zdjęcia mnie z niego nie powaliły - ISO ma za to czyściutkie. Kompromis i to duży - tylko czemu? Chętnie zapłaciłbym więcej za usunięcie w/w wad.

Jurek Plieth
06-12-2004, 12:58
Dość się nałaziłem szukając palma bez WinCE (a i tak stanęło na P900) :)
Źle szukałeś. Wszystkie palmy używają Palm O/S :mrgreen:

muflon
06-12-2004, 13:07
To jest naprawdę tylko 10D
Z pokrętłem z 300D. :|
Hmm.. owszem, tylny dial jest nieco inny - ale IMHO wcale nie gorszy.



w nieco innej obudowie
Ano - już nie metalowej. :(
Jak najbardziej metalowej. Minimalnie lżejszej od 10D, ale akurat pod tym względem nie ma się do czego przyczepić. Bardziej mnie wkurza mała "reorganizacja" przycisków przy wyświetlaczach (obu). No i co za pacan w Canonie odwrócił sekwencję WB :?: :evil: :-( Robię w 99% JPEG i do tej pory miałem dość dobrze "opalcowany" aparat - i niestety trzeba się pewnych odruchów uczyć od nowa...



z kilkoma ulepszeniami
I z paroma wtopami. :(
Choroby wieku dziecięcego :) Ja póki co żadnych zwisów nie zauważyłem. Nawet moje 70-200 póki co nie chce sie wieszać z 20D :)


Zdjęcia mnie z niego nie powaliły
No ale dlaczego miałyby powalić? Tak jak napisałem: to jest lekko zmienione 10D - większość zmian na plus, niektóre na minus...

Mori
06-12-2004, 14:06
Hmm.. owszem, tylny dial jest nieco inny - ale IMHO wcale nie gorszy.

Chodzi mi o ten od trybów Av, Tv, itp.


Jak najbardziej metalowej.

Ale nie sprawia takiego wrażenia. :mrgreen:

muflon
06-12-2004, 14:14
Hmm.. owszem, tylny dial jest nieco inny - ale IMHO wcale nie gorszy.
Chodzi mi o ten od trybów Av, Tv, itp.
A, ten i owszem. Może się wyrobi z czasem ;-)

Vitez
06-12-2004, 14:38
Na dzień dzisiejszy chrzanię to wszystko, zbieram na 24-70L i 1D lub 1Ds MkII - może jakiś z TIR'a wypadnie? :lol:
Hmm, no ja mając w 100% sprawne 10D zrobiłbym dokładnie tak samo. "Działa - nie psuj" ;-)

Dziekuje za poparcie 8) . Swojego 10D bez FF/BF nie zamierzam sprzedawac bo swietnie dziala, tym bardziej z gripem. Niedlugo nowa paczka obiektywow a kiedys cos w stylu 1D MkII 8) (weatherproof, crop, fps, szybkosc AF).

Muflon: a moze jednak przeprosisz sie z RAWem chociazby po to by nie miec problemow z WB? :P

muflon
06-12-2004, 14:43
Btw. chce ktoś kupić 17-40? :wink:
Jako że dostałem już kilka PW na temat 17-40, a nie chce mi sie pisać ciągle tego samego - lens jest roczny, w dobrym stanie i nie jest to wyjątkowa okazja cenowa - aktualnie chcę za niego 2700PLN i za mniej nie puszczę :) Poza tym wcale nie chcę go sprzedac na gwałt - tylko tak sie zastanawiam :)

Tomasz Golinski
06-12-2004, 15:19
Eee, niee.. póki co żaden z istniejących konwerterów pod Linuxa nie daje mi takiej automatyzacji jakiej wymagam. Poza tym, to trzeba czasu (na opracowanie workflow) i procka - o ile to drugie mogę rozwiązać przez postawienie w domu Mosixa na dwóch laptopach ;-) to z pierwszym jest znacznie trudniej...
A czego potrzebujesz? Pod gimpem masz elegancki plugin. Gdy już zobaczysz, jakie chcesz ustawienia to piszesz skrypcik do dcrawa! Gdzie problem?

BTW. Po co Mosix? Nie lepiej przerzucić połowę fot na drugi komp?

muflon
06-12-2004, 15:27
A czego potrzebujesz? Pod gimpem masz elegancki plugin. Gdy już zobaczysz, jakie chcesz ustawienia to piszesz skrypcik do dcrawa! Gdzie problem?
Plugin gimpowy mnie nie zadowala - albo jestem na niego za głupi ;-) Poza tym tam i tak jest chyba trochę więcej gałek niż opcji w dcraw :).
Dobre byłoby Bibble w wersji command line :)

Jednak w sumie, to głównie mi się po prostu nie chce..

gietrzy
06-12-2004, 15:53
command line :)
:shock: :shock: :shock:

muflon
06-12-2004, 15:59
command line :)
:shock: :shock: :shock:
Hep? Przy odrobinie wprawy (i pracy włożonej w popisanie skryptów) to znacznie wygodniejsze niż klikanie. Sposobu w jaki mam zrobioną kolekcję mp3 (listy, tagowanie ID3 itp.) własnie stosem perlowej magii nie pobije żaden kreator :)

Tomasz Golinski
06-12-2004, 16:15
A czego potrzebujesz? Pod gimpem masz elegancki plugin. Gdy już zobaczysz, jakie chcesz ustawienia to piszesz skrypcik do dcrawa! Gdzie problem?
Plugin gimpowy mnie nie zadowala - albo jestem na niego za głupi ;-) Poza tym tam i tak jest chyba trochę więcej gałek niż opcji w dcraw :).
Są ze 3 pluginy Gimpowe. Jeden ma rzeczywiscie dużo badziewia dodatkowego, jakies curvy itd. Te standardowe to proste frontendy do dcrawa! Najważniejsze opcje to i tak green i red multiplier.



Dobre byłoby Bibble w wersji command line :)
A co jeszcze ma bible? U mnie nie chodzi bo nie jestem SSE compatible?

muflon
06-12-2004, 16:17
Dobre byłoby Bibble w wersji command line :)
A co jeszcze ma bible? U mnie nie chodzi bo nie jestem SSE compatible?
Bibble ma to, że mi z niego wychodzą sensowne zdjęcia, w przeciwieństwie do pluginów gimpowych...

Tomasz Golinski
06-12-2004, 16:19
A to dobre! Ale co jest tego powodem? Lepiej balans bieli umie dobrać? Czy lepsze ma opcje?

muflon
06-12-2004, 16:20
A to dobre! Ale co jest tego powodem? Lepiej balans bieli umie dobrać? Czy lepsze ma opcje?
Albo ja nie umiem dobrze obsłuzyc pluginu. Niczego nie wykluczam :)

Tomasz Golinski
06-12-2004, 17:13
Myślałem, że mi bibla zareklamujesz :) zebym w koncu odpalil go na jakims sensownym kompie...