PDA

Zobacz pełną wersję : [Bartłomiej Ramza] - moda, portret



ramza
06-05-2004, 12:48
Witam...jestem nowym uzytkownikiem 300D i od nie dawna ucze sie fotografii. Aparat mam od stycznia tego roku i powoli zaglebiam sie w swiat zamrozonych obrazkow. Chcial bym pokazac wam moje iperwsze zdjecia i prosic was o konstrukywna ocene albo na wyrazenie swojej opini typu podoba sie albo nie :) ...

...co do udzielania sie na forum to powiem szczerze, ze nie wiem co mialbym napisac bo jak czytam te posty to wszyscy sa tutaj juz dosc zaawansowanymi uzytkownikami a ja dopiero nie dawno dowiedzialem sie co to jest migawka :) ale sp[okojnie szybko sie ucze :)

...oto linki do tych zapowiadanych galerii...

Zbior kilku galerii (http://members.lycos.co.uk/ramza/)

Moje pierwsze akty (http://www.photo.net/photodb/presentation.tcl?presentation_id=233820)

...dodam tylko ze akty robilem pozyczonym aparatem w trybie chyba auto ale nie wiem bo jeszcze wtedy nie kumalem oco chodzi :)

Vitez
06-05-2004, 21:24
...dodam tylko ze akty robilem pozyczonym aparatem w trybie chyba auto ale nie wiem bo jeszcze wtedy nie kumalem oco chodzi :)

Hint co do aktow... wbrew pozorom to jedna z najtrudniejszych kategorii. To zabawa swiatlem i cialem (ustawieniem modelki, fragmentami itp). To nie "rozebrac dziewczyne i pstryknac goly cycek" (za przeproszeniem).
Dlatego uwazam osobiscie to za dosc powazny blad i "napalenie sie" poczatujacych fotografow ktorzy od razu chca sie brac za fotografowanie rozebranych panienek. Tobie ze dwa zdjecia "aktow" nawet wyszly...
Ja sam za akty na razie przez kilka najblizszych lat sie nie wezme bo znam swoje mozliwosci i umiejetnosci.

ramza
06-05-2004, 21:39
Dzieki ze przejzales moje zdjecia ale powiem ci ze te akty byly na konkurs zeby wygrac aparat a nie dla tego ze chcialem zobaczyc moja dziewczyne po raz setny nago :) ... chialem miec wlasny aparat jednak nie wyszlo bo za maly format wyslalem :)

...jednak co do samych zdjec to powiem ci, ze rozne sa opinie, moje zdanie nie ma nic do rzeczy ale kilka osob je widzialo i to osob ktorzy na swiat przysli z migawkami w oczach :) i powiedzieli ze sa bardzo dobre a jak im powiedzialem ze to moj pierwszy raz to nie wierzyli :) ... wiec jestes pierwsza osoba, ktora wypowiedziala sie na ich temat dosc chlodno wiec daje mi to do myslenia...

...a co soadzisz na temat innych zdjec bo nic nie wspomniales o innym materiale i pamietaj ze aparat mam w rekach od stycznia tego roku nie liczac aktow oczywiscie :) ...

...czekam na opinie i dzieki za wasze sugestie .

mancat
30-09-2006, 11:29
http://www.bartlomiejramza.com

sergi
30-09-2006, 12:21
naprawde kapitalne zdjęcia!!

pazurek
30-09-2006, 12:44
na plfoto: http://plfoto.com/32081/autor.html

kami74
30-09-2006, 14:25
No co Wy cyberfoto nie czytacie ? Znana to tam osobistośc a i foty bardzo fajne

Vitez
30-09-2006, 14:54
No co Wy cyberfoto nie czytacie ?

A to jakis obowiazek czytac cyberfoto?
Ja nie czytam (pare razy zajrzalem, nie przekonalem sie) - co w tym takiego dziwnego?

kami74
30-09-2006, 15:58
Sorry za brak emotikona. Oczywiście nie jest to obowiązek. Poprostu znam zdjęcia tego gościa od dawna i jakos tak zdziwiło mnie że Wy nie.

hyzop
30-09-2006, 22:21
Fajna strona, sporo dobrych fotek.

mancat
01-10-2006, 08:56
Oczywiście nie jest to obowiązek. Poprostu znam zdjęcia tego gościa od dawna i jakos tak zdziwiło mnie że Wy nie.

Nie ma się co dziwić, to forum jest po to, że dzielić się tym co się już zna :-)

Zielony
01-10-2006, 14:49
Stronkę Ramzy znam od kiedyś tam ;)
Bardzo chętnie bym zobaczył więcej zdjęć TEJ (http://www.bartlomiejramza.com/i/_photo_src_1/img_5231_00_60.jpg) pani :grin:
Generalnie prace Ramzy można zobaczyć na stronie, www.teoriakreatywnosci.com - która dzisiaj nie działa, albo 'coś' się zmieniło i działa jak działa.

Dodatkowo wrzucam zdjęcie (http://img409.imageshack.us/img409/9052/fgfgdtttttt5ztku0.jpg) które kiedyś tam znalazłem.
Prawdopodobnie to prace tego samego autora. Mniam ;-)

Kalina
01-10-2006, 15:13
A mi sie nie podoba. Jak mawia moj znajomy fotografik "takie zdjecia portafi kazdy zrobic". Co w tlumaczeniu na polski znaczy: ladna modelka+ odpowiednio ustawione swatlo + troche fotoszopa = produkt masowy rodem z CKM

Zielony
01-10-2006, 15:34
Jak mawia moj znajomy fotografik "takie zdjecia portafi kazdy zrobic"

Tylko czemu nie robi? :-)
Jedni też mawiają, że... zrobili by lepiej. Tylko gdzie te zdjęcia? :D

Kalina
01-10-2006, 15:43
Tylko czemu nie robi? :-)
Jedni też mawiają, że... zrobili by lepiej. Tylko gdzie te zdjęcia? :D

A czemu ma robic? Po co robic zdjecia z ktorych wieje nuda, ktorych jedyna warosc to ladna modelka i poprawne oswietlenie i zastosowanie sie do kilku innych regul sztuki? Ja rozumiem, na meski punkt widzenia moga wplywac buzujace homrony - ale panowie! chyba mozna oddzielic dobra fotografie od przyjmnych obrazkow.

(A akurat ten gosciu, z ktorego to cytat, robi zdjecia ********e. Po obejrzeniu portfolia papierowego nie moglam spac przez trzy dni :shock: :mrgreen: )

adamek
01-10-2006, 15:53
oj, przepraszam.
ramza ma też fajne pomysły (sesji zdjęciowej na amerykańskiej fladze nie zapomnę długo ;) ). Jasne że porusza się w stylistye ckmu.... ale stara się coś z tego wyciągnąć.

koszmarem jest dopiero a12. ;)

Zielony
01-10-2006, 16:12
(A akurat ten gosciu z ktorego to cytat, robi zdjecia ********e. Po obejrzeniu portfolia papierowego nie moglam spac przez trzy dni:shock: :mrgreen: )

Masz na myśli pana na 'b' ?

Kalina
01-10-2006, 16:15
Mam na mysli pana na S. Niestety tych zdjec, o ktorych mowa, nie ma w sieci, wiec nie moge pokazac o co mi chodzi.

mancat
01-10-2006, 16:51
To nie jest takie proste modekla + światło + PS... jeśli tak to rzeczywiście, gdzie są te zdjecia? Znam kilkanaście osób, fotografujących mniej lub bardziej ambitnie, które gdy stanęły przy lampach błyskowych to głupiały totalnie. Więc trzeba mieć jakąś wiedzę i umiejętność żeby chociaż "zapanować" nad światłem... do tego jeszcze trzeba dogadać się z modelką, ułożyć plan, kadr, trzeba też umieć tego PSa obsłużyć, dobrać aparat, obiektyw... pomierzyć światło, dobrać czułość, ustawić balans bieli etc... dużo tego jak na KAŻDEGO fotografującego.

slick
01-10-2006, 17:54
nie ważne, że potrafi dobrać obiektyw. ważne, że kicha. poprawna, ale kicha..

Zielony
01-10-2006, 18:00
nie ważne, że potrafi dobrać obiektyw. ważne, że kicha. poprawna, ale kicha..

:lol:

hyzop
01-10-2006, 18:18
Co wy tak z tym CKM, przecież oni tam zdjęcia obrabiają taką ciężką ręką, czasami nawet myślę, że tak dla jaj dają uczniom na piewrszych lekcjach blurowania w PS, te gwiazdeczki to czasami trudno poznać. :sad:

Kalina
01-10-2006, 18:27
Eeee tam. Wczoraj w poczekalni u fryzjera obejrzalam sobie z 10 CKMow i Playboyow (pani z recepcji patrzyla sie na mnie podejrzlwie, z wyrazana watpliwoscia co do mojej orientacji :mrgreen:)
Nie wiecej tam blura niz w zdjeciach z tego watku, technika obrobki przyzwoita - dziewczyny wygladaja mimo wszystko bardziej glamour niz na lalki.
A wszystko to nie zmienia mojego zdania - estetyka CKMu do CKMu!

ramza
02-10-2006, 00:47
nudny ten ramza, ze hoho :)

a tak btw, to moj kolega z CF pokazal mi ten watek za co jestem mu wdzieczny :)

pazurek
02-10-2006, 14:48
Heh, czego by nie mowic, poczyniles ZNACZNE postepy od 2004 roku... tylko pozazdroscic.

ramza de begining....

mancat
02-10-2006, 16:27
Heh, czego by nie mowic, poczyniles ZNACZNE postepy od 2004 roku... tylko pozazdroscic.

ramza de begining....

oooo tak! ;-)

ramza
02-10-2006, 23:03
czlowiek cale zycie sie uczy :) ... a glupim umiera :)

pazurek
03-10-2006, 09:28
No wlasnie, nauka... a moze mialbys ochote napisac kilka porad do szkoly fotografii CB (http://www.canon-board.info/forumdisplay.php?f=37)? :roll:

ramza
03-10-2006, 09:38
ale co ja moge wam napisac? to proste bierzecie ladna modelke, do tego typowe ustawienie swiatel i troszke podstawy wygladzania i juz :) kazdy moze strzelic takie foto :)

mancat
03-10-2006, 09:49
hehehehehe! Myślę, że nawet tym co tak myślą przydałaby się lektura kilku porad. Móże na przykładzie jednego ze zdjęć... mógłbyś opisać technike jego powstania: światło, pomiar, czułość, obiektyw, miejsce, czemu kadr taki a nie inny itp. To są ciekawe sprawy, przynajmniej dla mnie.

iczek
03-10-2006, 11:02
Kalina - pojawials sie tu niedawno, ale widze ze aspiracje wielkie po pozytywnych ocenach Twoich zdjec i urastasz do rangi wyznacznika co jest oryginaklne (dla ciebie dobre) a co jest CKM :) Ramza robi bardzo dobre zdjecia w swojej stylistyce i nie rozumiem czemu chcesz deprecjonowac te prace przywolujac "opinie" Twojego znajomego "grafika" :) ? Juz Ci Zielony odpisal, ze "kazdy tak zrobi" to tekst w przedszkolu dobry ;) Zawsze sie bowiem moze znalezc jakis inny znajomy grafk, ktory Twoja strone oceni jako : para slubna, obrączki i kazdy tak zrobi ;)
Ramza - masz kilka perełek, ktorych naprawde nie trzeba chowac. Gratuluje rozwoju.
pzdr
Piotr

Kalina
03-10-2006, 11:18
Iczek, ze jak, ze skoro pojawilam sie tu niedawno, to powinnam sluchac z ogonem podtulonym i nie wypowiadac seojgo zdania?
Nie sadze zeby na tym polegala jakakolwiek dyskusja, a juz na pewno nie tu. Taki wstep jak Twoj przed chwila uwazam za ponizej pasa i naprawde nie spodziewalam sie po tobie.

Co do wlasnych zdjec, mam do nich duzo bardziej krytyczny stosunek niz wiekszosc ogladaczy. Wiem, ze stac mnie na wiecej i chce sie rozwijac, choc to nie przychodzi latwo. I tak, mam aspiracje, przeszkadza ci to?

Opinie przywoluje jakie uznaje za sluszne i zasygnalizowalam, ze "kazdy tak portafi" to skrot myslowy. Jasne, ze do zrobienia poprawnie technicznego zdjecia potrzebna jest jakas wiedza: pomiaru swiatla, obslugi aparatu itp.
Dla mnie takie rzeczy to jak alfabet i kazdy, kto go pozna i umie sklecic kilka zdan potrafi to zrobic. Nie zmienia to faktu, ze poznania tego alfabetu to tez sztuka. Ale dobre zdjecie to cos wiecej, duzo duzo wiecej.
Ja u Bartka Ramzy tego nie widze, a juz na pewno nie na stonie tytulowej, gdzie jest kilka powyginanych ladnych pan i nic wiecej. I twoje paternistyczne zapedy nie sprawia, ze zmienie zdanie.

pazurek
03-10-2006, 11:29
ale co ja moge wam napisac?

Chociazby cos w stylu lekcji czeczota - pomysl, opis jak powstalo zdjecie, kilka technicznych szczegolow, dodatkowe uwagi, spostrzezenia, porady. Szczegolnie te ostatnie sa najcenniejsze.


kazdy moze strzelic takie foto :)

To dlaczego w 2004 roku nie robiles takich zdjec jak teraz? ;)

iczek
03-10-2006, 12:53
I twoje paternistyczne zapedy nie sprawia, ze zmienie zdanie.


Musialem sprawdzic w slowniku... :)
A ze nie ma takiego slowa to rozumiem, ze to tak "ojcowsko" chcialas napisac mamo ;)

O la Boga :)
Nie zrozumialas ani slowa z tego co napisalem albo unislas sie niepotrzebnie ambicją. Ja nie ograniczam Twojej wolnosci wypowiedzi. Jakbym smial!
Przeczytaj jeszcze raz... Na spokojnie.

Chodzi o argumentacje Twojej krytyki tych zdjec. Jest ona ... nieuzasadniona i niemerytoryczna. Calkowicie.

EOT


Tylko czemu nie robi? :-)
Jedni też mawiają, że... zrobili by lepiej. Tylko gdzie te zdjęcia? :D

Zielony.
Zgadnij ile razy juz czytalismy takie "argumenty": ..tak zrobi kazdy ....

Ja juz nie licze :)
A one wracaja wraz z nowymi ludzmi, jak bumerang.

ramza
03-10-2006, 14:42
mysle ze Kalina powinna wam napisac kilka poradnikow :)

iczek
03-10-2006, 15:47
Ramza - nie podpuszczaj ;)

Jac
03-10-2006, 16:28
Musialem sprawdzic w slowniku... :)
A ze nie ma takiego slowa to rozumiem, ze to tak "ojcowsko" chcialas napisac mamo ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Paternalism
http://www.slownik-online.pl/kopalinski/41D66E1CC0870504C125657B006C911B.php
;-)

iczek
03-10-2006, 16:30
:) no i tak prosze bardzo dzieki koleżance.... weszlismy w "cudowny" swiat feminizmu ? ;););)

Zielony
03-10-2006, 16:34
Zielony.
Zgadnij ile razy juz czytalismy takie "argumenty": ..tak zrobi kazdy ....

Ja juz nie licze :)
A one wracaja wraz z nowymi ludzmi, jak bumerang.

Daj spokój. Wiadomo o co chodzi. Komentarze rodem z ProModels. Dlatego niecierpię tam nic czytać. Generalnie staram się nic nie komentować, bo znam się za mało, żeby móc coś fajnego, konstruktywnego pisać. Wolę nic nie pisać, niż posłużyć się tekstem rodem z postu #17 :lol:

Ale już totalny LOL bo właśnie chciałem napisać w wątku muflona odpowiedź na twoje podniecanie się fotą, którą wskazałeś linkiem.
Iczek, tak przeca każdy zrobi. Tylko dać mu aparat :lol:

Respect MUFLON! Fota zajefajnie ustrzelona. Zdaje się, że tą sytuację można porównać do tej mgiełki którą ustrzeliłeś. Czyli, że nie zdarza się to codziennie. Ale pamiętajmy, że ten wątek o ramzie ;-)

Kalina
03-10-2006, 16:52
Nie czytalam wczesniejszych komentarzy do ktorych sie tak oddwolujecie, ale im sie wcale nie dziwie, bo bez wyraznego pietna autora, bardziej lub mniej poprawnych i milych dla oka jest zalew. Niektorym wystarcza ten poziom, inni szukaja czegos wiecej. I dobrze - dla jednych i drugich.
Tak wiec przepraszam pana Ramze, ze postawilam mu poprzeczke wyzej niz siegaja jego ambicje.
Foty sa piekne.

jazzY
03-10-2006, 17:44
ale co ja moge wam napisac? to proste bierzecie ladna modelke, do tego typowe ustawienie swiatel i troszke podstawy wygladzania i juz :) kazdy moze strzelic takie foto :)

ramza.. chyba się zgodzisz, ze sztuka to nie jest, a "tylko" świetne rzemiosło.. a więc masz rację i zgadzam się w 100%, że co porawda nie każdy, ale bardzo wielu poświecajac tyle czasu, uwagi, zangazowania i mając takie wyposażenie studia jak Ty.. po takim czasie nauki i szlifowania warsztatu do taki rezultatów mogłoby dojść.... Ramza, szczerze.. mylę się?

Poza tym mam taką refleksję.. mając ten potencjał jaki posiadasz, mogłbyś robić naprawdę świetne foty (niech bedzie nawet komercja) mające przede wszystkim duszę i charakter i to coś co powoduje, że o takich zdjęciach dlugo myslimy. Ja tu widzę dobre rzemiosło (chociaz obróbka jest totalnie przegięta..za dużo plastiku), ale tez dostrzegam coś, co rzuca się w oczy na kazdym kroku.. dążenie do totalnej i taniej komercji. I jedynie do tego dążenie...
Nie potępiam komercyjnych fotografii... ale wydaje mi się, ze dobra fotografia komercyjna powinna mieć jeszcze to "COŚ" w sobie.. coś wyrażać ponad to co pokazuje.

razma... w pamięci mam Twoje sporo wczesniejsze zdjecia prezentowane na CF (samotny spacer itp).. i niech tak pozostanie.

Życzę powodzenia i.. hm, wiekszego zaangazowania duchowego .. Wiesz o co mi chodzi. Pozdrawiam :cool:

ramza
03-10-2006, 20:21
O rany co forum to to samo, naprawde nic nowego do dyskusji nie wniesliscie :).

Uwielbiam robic komercyjne zdjecia :) , uwielbiam magazynowe fotki i kocham panie z okladek, nic na to nie poradze, chce robic takie zdjecia i temu pragne sie poswiecic. Jasne, ze casem odrywam sie od tego ide na spacer i stzrele robala oczywiste jest tez, ze w swoim dorobku posiadam jeszcze inne zdjecia, ktorych nie umieszczam na stronie z czysto zawodowych przyczyn sami rozumiecie :)

Duzo osob, wytyka mi , ze z takim zapleczem sprzetowym tokazdy cwaniak by dobre zdjecie zrobil :) nic bardziej mylnego. Po pierwsze to zaczynalem od zera i ciezko pracowalem na to zeby teraz moc zaswiecic lampa flashowa przeznaczona do pracy w studio a nie folio z Obi lub lapka do roweru, a takie patenty tez robilem :)

Po drugie, bardzo czesto zapraszam rozne osoby domnie do mojego malego offowego studia i bawimy sie w robienie roznych glupich zdjec i o dziwo jakos nie kazdy jest wstanie zrobic choc zblizone zdjecia do moich a przeciez takie to proste :)

Na zakonczenie napisze tylko, ze fotografia stala sie moim zyciowym celem, to dla niej olalem studia przed obrona dyplomu to dla niej zarywam noce i siedze nad aparatem do rana i dokladnie wiem dokad zmierzam i co mam dalej robic, co do poprzeczek to wiem na jakiej wysokosci ma byc i sam sobie radze z wlasna ambicja :) dzieki temu nie zwracam uwagi na czasem nie sluszne uwagi co do mojej pracy.

@Kalina... przejzalem twoja strone bo chcialem sie przekonac czy naprawde az tak zemna zle:) jednak niczym specjalnym sie nie poczestowalem z twoich serwowanych deserow :) z reszta domyslalem sie tego. Nie zrozum mnie tez zle nie jest to proba odparcia ataku poprzez dogryzanie, jednak juz galeria AKT powiedzila mi wszystko to co chialem wiedziec o jej autorze lub autorce :)
Lubie ludzi, ktorzy podnosza mi poprzeczke ale ty nie jestes wstanie podniesc jej nawet na wysokosc dywanu, przykro mi. :(

iczek
03-10-2006, 20:27
Yeah.... zaczelo sie ciekawie. Admina prosze o zamkniecie wątku. Chyba brniemy za daleko :) pozdro dla uczestników :)

Jac
03-10-2006, 20:43
ee spokojnie ;-) forum nie sluzy do zamykania watkow - swobodna dyskusja do poki jest kulturalna jest OK, z kazdej wypowiedzi mozna wyciagnac wnioski - jesli bedzie ostro to traficie do pralni z tymi postami ;-) albo sie to gdzies przeniesie ;-)

Pasja ponad wszytko a prawdziwa cnota krytyki sie nie boi ;-)

mungo
03-10-2006, 20:45
Takich stronek więcej;) Już widzę, że to będzie mój portretowy guru;)

jazzY
03-10-2006, 20:53
O rany co forum to to samo, naprawde nic nowego do dyskusji nie wniesliscie :).

Jesli masz takie sygnaly z wielu stron, to może jednak warto poświecić im choć małą chwilę i pomyśleć o nich... nie sądzisz? No chyba, ze wszycy wg Ciebie to ignoranci.. (czego nie zakładam).



Na zakonczenie napisze tylko, ze fotografia stala sie moim zyciowym celem, to dla niej olalem studia przed obrona dyplomu to dla niej zarywam noce i siedze nad aparatem do rana

Jesli TYLE poswieciłeś fotografii.. to staraj się robić zdjęcia KOMERCYJNE i REKLAMOWE, ktore są naprawde tego warte..:!: bo inaczej traci sens to poświęcenie.


..i dokladnie wiem dokad zmierzam i co mam dalej robic, co do poprzeczek to wiem na jakiej wysokosci ma byc i sam sobie radze z wlasna ambicja :) dzieki temu nie zwracam uwagi na czasem nie sluszne uwagi co do mojej pracy.


Przynajmniej fajnie, ze jesteś zadowolony.

Życze powodzenia i trzymam kciuki za rozwój Twojej kariery :smile:

mancat
03-10-2006, 21:28
jazzY nie rozumiem po co tak nalegasz aby Ramza nadal myślał nad swoją fotografią i robił zdjecia naprawdę czegoś warte???? Przecież gosciu dośc wyczerpująco wypowiedział się na ten temat. Widać, że ma wszystko przemyślane i podąża własną dróżką. Ja nie martwię się ani o Jego ambicje ani rozwój. Za to chętnie przeczytałbym o tym jak pracuje... Bartoszu... napisz Nam jakiś tekst... na dobranoc ;-)

jazzY
03-10-2006, 21:34
mancat, może mnie żle zrozumiałeś.. Podobają mi się bardzo fotografie ramzy, ale... własnie o to niby małe "ale" mi chodzi :-)
Oceniam razmę z poziomu, do którego pretenduje..a poprzeczka nie jest ustawiona nisko, więc i wymagania są niemałe. Tyle.

P.S. Chętnie tez poczytam i wiele się naucze od kolegi ramzy. Ja raczkujący jestem. Co nie znaczy, że odezwac się i swoich poglądów mieć nie mogę...prawda? :-) Dzięki

kami74
03-10-2006, 21:37
Dyskusje, dyskusje, dyskusja nad gustami z samej definicji stają się od razu i na poczatku pozbawione jakiegokolwiek sensu. Ja bardzo lubie Big Mac'a i tatara z łososia. Dwa rodzaje jedzenia totalnie rózne a oba smakują wybornie. I tak samo jest z foto: ramza i Kalina. Dwa zupełnie rózne podejścia a efekt ? W obu przypadkach zdarzają się kąski smakujące wybornie i te troszke mniej wykwintne. To tyle idę zjeść kolację. :D

jazzY
03-10-2006, 21:46
Smacznego :-)

Błajo
04-10-2006, 01:35
Ramza ziooom nie daj sie ! :P Bron swojego :] Ja tam lubie Twoj styl... a najbardziej luzackie auto sesje :]

ramza
04-10-2006, 02:18
@Błajo... :)

perqsista
04-10-2006, 09:02
Przejrzałem wszystko co było do przejrzenia na tej stronie-niestety dopiero po przeczytaniu tej burzliwej dyskucji:)
Muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony. Akurat zdjęcia modowe i beauty są z zasady dalekie od mojego (upośledzonego:)) poczucia estetyki -wypowiadanie się przeze mnie na ten temat byłoby bez sensu.
Reszta portfolio, co do której odważę się wypowiedzieć IMHO udawadnia, że autor ma bardzo dużo do powiedzenia. Moje szczere gratulacje, jeszcze ważniejsze jest dla mnie to, że Bartek poświęcił się bezkompromisowo swojej pasji czego mu bardzo zazdroszczę :) W pewnym stopniu na pozytywny odbiór tych prac wpływa fakt, że przypominają mi trochę duchem i charakterem(luzackim) zdjęcia Piotra Archie Połoczańskiego, które także bardzo cenię.

slick
04-10-2006, 12:01
Wolę nic nie pisać, niż posłużyć się tekstem rodem z postu #17 :lol:


ok. specjalnie dla kolegi rozwinę temat.
zdjęcia umieszczone w p_folio p. ramzy (mam nadz., że dobrze zapamiętalem nazwisko) podobają mi się z technicznego punktu widzenia. na_prwadę. powiem więcej, sa "śliczne", estetycznie wykonane, zgrane i zgrabne. wręcz sterylne. widać w nich masę włożonej pracy i trochę doświadczenia. niemniej pod wzdlędem emocjonalnym są nijakie. wykastrowane z prawdziwej zmysłowości, sztuczne, fałszują mi pojęcie piękna ludzkiego ciała i jedyne o czym myślę patrząc na te fotografie to to, czy modelkom i modelom nie było za zimno podczas sesji w offowym studiu p. ramzy.
i nie chodzi o to czy się znam czy się nie znam. chodzi o moje odczucia subiektywne i o to, że drugi raz nie obejrzałbym tych zdjęć. tak to właśnie czuję.
pozdrawiam
slick

iczek
04-10-2006, 13:51
wykastrowane z prawdziwej zmysłowości, sztuczne, fałszują mi pojęcie piękna ludzkiego ciała

Gruuuubo :) Wykastrowane ?! Matko, chlopie skad ty bierzesz te slowa...? :)
Wow. Naprawde warte zapamietania.
A tak ze szczegolami, to myslisz, ze gdzie ramza je kastrowal...? Znaczy w ktorym miejscu nastapiło ciecie :)

Aaaaaa - Jac jesli ja juz przekorczy;em meritorycznosc to skasuj post :)

Hihi... naprawde mocne :) Do pamietnika.

muflon
04-10-2006, 14:09
Dobra, dosyc tego dobrego :evil:
- przenosze do "Galerie uzytkownikow"
- lacze ze starym watkiem
- pozwalam sobie zachowac "nowy" tytul, bo jakos te 'de beginning' nie pasuje do fotek ;-)
- Ramza, jesli chcesz tu zrobic porzadek, to daj znac na PM dokladnie co i jak - w tym watku Ty jestes szefem :)
- ... w szczegolnosci jesli nie chcesz, zeby tu w takim stylu roztrzasac Twoje motywacje, umiejetnosci i "zaangazowanie duchowe" (i wcale by mnie to nie zdziwilo)... jedno slowo i rach-ciach-ciach :)


A zdjecia... Doskonale technicznie, widac wklad pracy, sporo doswiadczenia (duzy "szacun" za to, ze zdobytego w tak krotkim czasie) i uzytych srodkow... no po prostu full profi.

... ale i tak mi sie nie podobaja :mrgreen: Albo raczej: nie robia na mnie wrazenia (innego niz techniczne) ani na plus ani na minus. W sumie to chyba znaczy ze niezle, bo 50% fotek z tego gatunku wrzucam z niesmakiem do szufladki p.t. "rozowe swinki" ;-) a tu takiego odruchu nie mialem...

ramza
04-10-2006, 16:12
@muflon... zero ciecia niech jada po maxie w koncu to wolnosc slowa panuje i mi to nie przeszkadza, czasem nawet smieszy :) wiec niech dzieciaki jada po maxie :)

pito
04-10-2006, 17:34
Fajne zdjecia, do tego widac, ze sie przy tym dobrze bawicie - tym lepiej.
Ciekaw jestem tego zaplecza, o ktorym sie tu tyle mowi.

kami74
04-10-2006, 19:46
Ciekaw jestem tego zaplecza, o ktorym sie tu tyle mowi.

Tak ,tak ramza dawaj backstage'y. Bezwzględnie dużo backstage'ów. Poważnie mówię

Jac
06-10-2006, 22:25
@muflon... zero ciecia niech jada po maxie w koncu to wolnosc slowa panuje i mi to nie przeszkadza, czasem nawet smieszy :) wiec niech dzieciaki jada po maxie :)

wolnosc slowa - tak
ale jakis poziom trzeba zachowac - dzieciaku :mrgreen: ;-)
nie moglem sie powsztrymac - ramza wiecej luzu nie deprocjonuj ludzi nazywajac ich dzieciakmi - bo to do niczego nie doprowadzi dobrego

mecca
07-10-2006, 14:44
Zazdrosc, zawisc, deprecjacja - polskie piekielko.

Ramza robi w swojej kategorii bardzo dobre zdjecia. Fakt, ze tematyka nadzwyczaj plytka, ale wybrana swiadomie i swiadomie kontunuowana.

Pani Kalina duzo mowi, ale material zamieszczony w jej portfolio odslania bolesna prawde - do umiejetnosci Ramzy w operowaniu swiatlem brakuje jej jeszcze kilku lat ciezkiej pracy. Chciec i moc to niestety dwie rozne rzeczy.

mario1275
07-10-2006, 20:43
widzę że tu się wywiązała mała dyskusja na temat aktów - mi osobiście najbardziej podobają się akty Saudka
http://www.saudek.com/en/Jan/index.html polecam

adamek
08-10-2006, 00:15
wiesz, ale stawianie aktów saudka obok ramzy to cokolwiek dziwna sprawa.
to tak jakby postawić koło Cartier-bressona zdjęcia Andrew Bersteina (fotoreporter sportowy).
BO obaj robili reportaże.

Toż Saudek i Ramza to dwie zupełnie różne parafie!

Kalina
08-10-2006, 02:52
To, ze ktos swiadomie robie plytkie zdjecia, nie sprawi, ze zdjecia przestana byc plytkie. Samoswiadmosc jest bardzo pozadana cecha, ale nie zalatwia wszystkiego. ATSD ciekawe, panie mecca, ze zarejestreowal sie pan na Canon Board po to tylko, by napisac tego posta.
Polskie piekielko. Hmm.

Ja wiem, ze niektorym ciezko uwierzyc, ze ich zdjecia moga sie zwyczajnie nie podobac. Do krytyki trzeba dojrzec, nawet tej nieprzychylnej. I nie przypisywac jej z definicji podtekstow zawisciowych.
Skrytykowalam zdjecia ramzy, bo zwyczjenie kloca sie one z moim sposobem widzenia fotografii. Jak pokazuje dalsza dyskusja, ktorej nie mam zamiaru juz ciagnac - roznice sa daleko glebsze.
Nie sadzilam, ze autor zdjec w ogole przeczyta moja krytyke. Moze gdybym wiedziala, ze sie ujawni, uzylabym lagodniejszej formy - jak widac ego fotografow jest bardzo wrazliwe.


bardzo czesto zapraszam rozne osoby domnie do mojego malego offowego studia i bawimy sie w robienie roznych glupich zdjec i o dziwo jakos nie kazdy jest wstanie zrobic choc zblizone zdjecia do moich a przeciez takie to proste :)

Lubie ludzi, ktorzy podnosza mi poprzeczke ale ty nie jestes wstanie podniesc jej nawet na wysokosc dywanu, przykro mi. :(

Poniewaz jest to juz moj ostatni post w tym watku, pozwole sobie dac upust mojej ciekawosci: gdzie znajduje sie poprzeczka pana ramzy, jesli nie mozna (okej, ja nie moge) podniesc jej na wysokosc dywanu? Mam nadzieje, ze nie pod podloga offowego studia.

ramza
08-10-2006, 12:19
@Kalina, zapraszam cie do studia, pokaz mi ta glebie fotografii :):):) chetnie popatrze :):):)

Vitez
08-10-2006, 18:35
@Kalina, zapraszam cie do studia, pokaz mi ta glebie fotografii :):):) chetnie popatrze :):):)

Gdyby ktores z was potrzebowalo sekundanta to smialo sie zglaszajcie ;)

jazzY
08-10-2006, 21:45
Vitez... w tym momencie i takim tekstem przypominasz mi nieodparcie Jerrego Springera :twisted:

ramza
09-10-2006, 02:50
@Vitez... kuszace :)

mrSaint
09-10-2006, 05:35
.....
Polskie piekielko. Hmm.......


Dla mnie jestes druga w kolejce do PP....................



.....gdzie znajduje sie poprzeczka pana ramzy, jesli nie mozna (okej, ja nie moge) podniesc jej na wysokosc dywanu? Mam nadzieje, ze nie pod podloga offowego studia....................


A moze pierwsza.........

ramza
09-10-2006, 09:37
@mrSaint... daj na luz, bo to niem a sensu, dla takich ludzi jak Kalina to poprzeczka moze byc i pod ta podloga :) a i tak jest dla nich za wysoko :)

mecca
09-10-2006, 11:08
Nie wiem jakie posty mozna pisac tuz po zarejestrowaniu sie na forum, przepraszam jezeli popelnilem faux pas :lol:

Mysle, ze zgromadzona publicznosc mialaby niezla zabawe podczas podgladania Kaliny w trakcie robienia glebokich tresciowo i swietnych technicznie aktow w offowym studio. A potem moze te akty zastapilyby to dziwne amatorskie cos, co Kalina prezentuje na swojej stronie.

baraqda
09-10-2006, 11:59
Panowie! A ja bym prosiła pojechac troche po hamulcach bo poziom tej dyskusji zaczyna ostro spadać…. ;)
Nie udowadniajmy sobie i innym kto jest lepszy a kto gorszy
Każdy kto ma oczy i rozum prawdopodobnie posługuje się nimi na miare swoich możliwości.
Ja wiem do której galerii chetnie wrócę i to jest istotne

Zacytuję kalinę : jak widac ego fotografow jest bardzo wrażliwe

I dodam od siebie, ze jest tym wrażliwsze im ma się mniej pokory i więcej kompleksów

Nie powiem po czyjej jestem stronie i nie wyczytujcie tego miedzy wierszami ;)
Nie jestem feministką, a akty owszem jeśli mi się podobają to je oglądam (i damskie i męskie), tak jak oglądam zachody słońca, krajobrazy itp…

Krytykujcie, ale nie poniżajcie ;)

Piekno, prawda, klasa, styl, obronią się same :)

Pozdrawiam

mrSaint
09-10-2006, 14:37
..................Nie udowadniajmy sobie i innym kto jest lepszy a kto gorszy.................



Nie chodzi o to kto jest lepszy a kto gorszy, chodzi o sposob podejscia i poziom oceny zdjec

Pani Kalina robi bardzo ladne zdjecia, powtorze bardzo ladne..........jednak komentarz typu ..........Mamo, a Zbyszek powiedzial.......... bardzo zubozyl moj wizerunek pani Kaliny

pzdr




pzdr

Vitez
09-10-2006, 17:33
A moze zastosujcie w koncu zasade "de gustibus..." i zakonczcie ten kierunek dyskusji?

Zasada ogolna jest prosta - ktos pokazuje zdjecia, ktos komentuje, radzi, chwali, krytykuje.

Jesli w tym momencie na czyjas opinie "nie podobaja mi sie" autor albo ktos "wspierajacy" autora zareaguje w stylu "jak smiesz tak negatywnie oceniac super fotki" to wlasnie przekroczona zostaje granica "degustibus" i zaczyna sie niepotrzebna pyskowka... tym gorzej gdy oceniajacy daje sie wciagnac i probuje uzasadnic swoje gusta, zamiast asertywnie olac "bo mi sie nie podoba i juz - mam do tego prawo".

mecca
12-10-2006, 12:29
Vitez, dostrzegasz roznice miedzy "nie podoba mi sie" a "jest slabe i kazdy potrafi takie cos pstryknac"?

Jak trafnie zauwazyles, to jest wlasnie pyskowka.

Ocena efektu widocznego na zdjeciu to jedno, ocena umiejetnosci fotografa i sensu jego pracy to cos zupelnie innego.

jazzY
12-10-2006, 15:08
@ramza..... po prostu zacznij robić same dobre zdjecia, bo sam widzisz, jakie złe emocje sa generowane przez te słabsze prace :-? Nie lubisz, jak CIe ktoś krytykuje..? Nikt nie lubi..ja też nie lubię, ale wypadałoby się z tym oswoić, a nie grać artystę i zadzierac nosa. Poza tym mam juz swoje lata(89);-) i nie nazywaj nas na przyszłośc "dzieciakami" , bo to niegrzeczne i swiadczy jedynie o kompleksach.
Ta powyższa, nasza dość marna dyskusja jest dowodem na to, ze masz jeszcze troche do zrobienia i do nauczenia się... zresztą jak my WSZYSCY (i Ty i Kalina też) na tym forum, czyż nie..??
Naprawdę dobre wystawiane prace powodują z reguły dobre opinie i oceny(jak ktoś napisał wcześniej: prawdziwa cnota, krytyk się nie boi), lub ewentualnie milczenie spowodowane zazdrością..heh. Prace, którym czegoś brakuje.. generują krytykę.. to normalne.
A myslę, ze mistrzowie fotografii nie zamieszczją tu swoich fotografii do oceny.. W tej grupie chyba nikt z nas nie odnajduje siebie.... Czy sie mylę? :wink:

Jesteśmy tu, mam wraznienie, po to zeby uczyć się od siebie i słuchac dobrych rad.. a nie po to, by obrażac się nawzajem, wyzywać i deprecjonowac swoją dotychczasową pracę...

Szanujmy się, słuchajmy uwag i bądżmy otwarci na krytykę, a będzie wszystko OK. Trochę pokory, panowie i panie... i dystansu do samego siebie..!!

@Vitez... wolę Ciebie w roli negocjatora, jak z ostatniego posta :) niż w roli sekundanta i sędziego z walki kogutów, jak w jednym z poprzednich postów :?

Pozdrawiam wszystkich ciągle uczących się fotografii :!:
A tych, którzy myślą, ze już uczyć się nie muszą, a tylko mogą się puszyć i nadymać na profesjonalistów.. nie pozdrawiam :D
PRIVIET..!