PDA

Zobacz pełną wersję : Canon a75 - zablokowany?



mstroz
28-09-2006, 15:19
Witam,

moj a75 zwariowal ostatnio, wyglada na to ze sie zawiesil, zablokowal? zoom dziala ale nie mozna wejsc do menu, zadne klawisze nie dzialaja, wlacza sie, mozna zrobic zdjecie ale tylko na jednym ustawieniu. Poza tym mam wrazenie jakby migawka sie zawiesila, tzn przycisk nie wraca do spojej normalnej pozycji. Moze ktos mial podobne doswiadczenia. Z gory dziekuje.

Strusiu

Zodiakalny Rak
28-09-2006, 15:24
... a probowales wyciagnac baterie na kilka sekun i wlozyc spowrotem?

mstroz
28-09-2006, 15:30
Witam,

zapomnialem napisac, ze wyciagnalem baterie na cala noc, probowalem takze przytrzymac klawisz menu przez 5 sek (w sumie trzymalem dluzej) jak w manualu, ale klawisze nie dzialaja... aparat nie upadl, nie byl uderzony ani zamoczony, po prostu w czasie robienia zdjec nagle przestal dzialac..

zauwazylem teraz ze lekko potrzasajac aparatem slysze jakby jakas sprezynka drgala, w gripie, pod migawka...

chcialem popytac wczesniej tutaj zanim sam go rozbiore;) bo naprawa w canonie raczej nie bedzie oplacalna, ... szkoda mi go bo to moja pierwsza cyfra, kupilem zaraz jak wyszedl wiec juz jakis czas go mam...

dzieki

Strusiu

slawek_j
29-09-2006, 11:45
Mozliwe, ze odkrecila Ci sie jedna ze srubek wewnatrz aparatu. Znajduje sie ona w okolicy wizjera (po jego prawej stronie). Ja w A70 tez mialem z nia problem - to chyba typowa przypadlosc tych aparatow. Kiedys bylo o tym na forum. Mozliwe, ze ta srubka zrobila zwarcie jakiegos obwodu i cos z tego powodu padlo.
A probowales wyjmowac baterie podtrzymujaca (znajduje sie z lewej strony aparatu /gdy patrzysz od strony wizjera/ - tam gdzie gniazdo podlaczeniowe)?

mstroz
29-09-2006, 14:29
Mozliwe, ze odkrecila Ci sie jedna ze srubek wewnatrz aparatu. Znajduje sie ona w okolicy wizjera (po jego prawej stronie). Ja w A70 tez mialem z nia problem - to chyba typowa przypadlosc tych aparatow. Kiedys bylo o tym na forum. Mozliwe, ze ta srubka zrobila zwarcie jakiegos obwodu i cos z tego powodu padlo.
A probowales wyjmowac baterie podtrzymujaca (znajduje sie z lewej strony aparatu /gdy patrzysz od strony wizjera/ - tam gdzie gniazdo podlaczeniowe)?


Witam,
tej baterii nie wyjmowalem, nawet nie wiedzialem ze taka istnieje, rozumiem ze trzebaby aparat rozkrecic zeby sie do niej dostac? wydaje mi sie ze to jednak bedzie jakas srubka, cos musialo sie odkrecic albo poluzowac bo spust wydaje mi sie jakis dziwny, jakby nie wracal na stare miejsce tylko sie blokowal... kurcze patrzylem wczesniej za jakims watkiem ale odnosnie a75, przeszukam jeszcze raz, ale jak cos to prosze o linka jesli ktos zna.

dzieki wielkie!

slawek_j
04-10-2006, 09:39
By wyjac bateryjke podtrzymujaca nie trzeba wcale rozkrecac aparatu. Dalsze kroki opisuje na podstawie A70 (bo taki mam, ale mysle ze u Ciebie jest bardzo podobnie). Wystarczy odchylic gumowa klapke oslaniajaca gniazdo usb i tam widac miejsce wsuniecia baterii. Nalezy wysunac uchwyt z bateryjka.