PDA

Zobacz pełną wersję : Kupić - nie kupić 10D - Pilnie potrzebna wycena!!!



qiq
04-12-2004, 17:36
Witam.
Czy za 3.400 zet warto kupić nowy, nie używany, korpus Canona 10D + CF 128MB + peryferia (ładowarka, aku, kabelki, sotf)?
Transakcja z ręki do ręki.
Na jakie fukncje lub szczegóły zwrócić szczególną uwagę, aby sprawdzić czy aparat nie ma wad (brak gwarancji)? :?
Jakieś zalecenia? Wszytskie pomysły chłonę jak gąbka :roll:

labo
04-12-2004, 19:13
Witam,
Ja bym sie nie zastanawial, tylko po przetestowaniu (np. FF/BF) bral. Nowe 10D aktualnie sa (a raczej ich nie ma) w granicach 4200-4300. Sam szukam :D


Rafal

filip71
04-12-2004, 19:33
Witam,
Ja bym sie nie zastanawial, tylko po przetestowaniu (np. FF/BF) bral. Nowe 10D aktualnie sa (a raczej ich nie ma) w granicach 4200-4300. Sam szukam :D


Rafal

Na Allegro jest za 3799,99 u Tommy_J - nóweczka.

qiq
04-12-2004, 19:56
Witam,
Ja bym sie nie zastanawial, tylko po przetestowaniu (np. FF/BF) bral. Nowe 10D aktualnie sa (a raczej ich nie ma) w granicach 4200-4300. Sam szukam :D


Rafal
Co to FF/BF? :(

Tomasz Golinski
04-12-2004, 20:07
blad autofokusa polegajacy na ustawianiu ostrosci za blisko / za daleko (front/back focus)

poszukaj na forum.

Vitez
04-12-2004, 20:08
Witam,
Ja bym sie nie zastanawial, tylko po przetestowaniu (np. FF/BF) bral. Nowe 10D aktualnie sa (a raczej ich nie ma) w granicach 4200-4300. Sam szukam :D


Rafal
Co to FF/BF? :(

Front Focus/Back Focus.
Na miejscu, przy transakcji raczej nie przetesujesz chyba ze lapa, statyw i karty testowe wezmiesz ze soba (ale sprzedajacy moze jak na glupka spojrzec i poszukac mniej klopotliwego klienta ;) ).
Wg mnie - olac az tak dokladne testy, rzadko robimy powiekszenia 40x60 czy ogladamy na monitorze zdjecia w 100% a tylko przy takich wielkich zdjeciach widac FF/BF . Zrobic pare zdjec, sprawdzic czy dziala, czy AF dobrze i szybko chodzi, zrobic zdjecia z przyslona 2.8 (zalezy jakie szklo) - tu spojrzec czy nie ma wielgachnego FF/BF a nie bawic sie w tabelki testowe bo to bezsens :P

labo
04-12-2004, 21:53
Sam szukam :D
Na Allegro jest za 3799,99 u Tommy_J - nóweczka.

No niezupelnie noweczka. Uzywany przez 3 miesiace. Ktos go oddal i teraz jest pytanie dlaczego. Dzwonilem do Tommyego z pytaniem, czy jak bedzie mial sporego FF/BF, to czy moge zwrocic. Odpowiedzial, ze nie i mam wyslac do serwisu. :(

Tu mam pytanie do Viteza: Co mozna nazwac wielgachnym FF/BF? Jak to ocenic?
Bo ja mam zamiar byc tym "klopotliwym" klientem. :D
Mi wlasnie te powiekszenia 40x60 sa nieraz potrzebne. :) Na dodatek robie sporo w slabym oswietleniu wiec i GO mala.

Rafal

qiq
04-12-2004, 21:56
OK, zobaczę co to za "pies" jutro, na żywo. Niestety nie mam szkła o jasności 2,8 (tylko to co w stopce) i nie wiem czy sprzedawca będzieć mieć na miejscu komp. W razie czego czy błędny FF/BF jest później do skorygowania (nowy soft z netu, czy odwiedziny w serwisie)?
Dzięki serdeczne za rady.

Arkan
04-12-2004, 22:31
aby sprawdzić czy aparat nie ma wad (brak gwarancji)
3400 PLN bez gwarancji? - przemyśl czy nie robisz pozornej oszczędności.

Vitez
04-12-2004, 23:06
Mi wlasnie te powiekszenia 40x60 sa nieraz potrzebne. :) Na dodatek robie sporo w slabym oswietleniu wiec i GO mala.


Jesli takie masz zapotrzebowania i dodatkowo na tych powiekszeniach wymagasz chirurgicznie precyzyjnej ostrosci ;) (bo ktos z blizej niz 15 cm bedzie je ogladal) to lepiej zrobic tabelki testowe do FF/BF .
Jesli az tak upierdliwy nie jestes to wystarczy pstryknac pare zdjec z mala GO i sprawdzic czy lapie ci ostrosc tam gdzie lapales (sprobowac i AF i MF z potwierdzaniem ostrosci) - ogladajac najlepiej na kompie/laptopie bo na ekraniku aparatu to sobie mozna GO oceniac ;)

filip71
04-12-2004, 23:51
No niezupelnie noweczka. Uzywany przez 3 miesiace. Ktos go oddal i teraz jest pytanie dlaczego. Dzwonilem do Tommyego z pytaniem, czy jak bedzie mial sporego FF/BF, to czy moge zwrocic. Odpowiedzial, ze nie i mam wyslac do serwisu.

Faktycznie nie nowy.
Ale na poczatku pisze, że nowy a potem w dalszym tekście, że używany :mrgreen: .

qiq
05-12-2004, 20:32
aby sprawdzić czy aparat nie ma wad (brak gwarancji)
3400 PLN bez gwarancji? - przemyśl czy nie robisz pozornej oszczędności.
Aparat wydaje się bez zarzutu, zero śladów używania, kilka przypadkowych trybów sprawdziłem i OK. Acha, sprzedawca daje pisemną 1-miesięczną gwarancję. Zawsze coś.

Tytus
05-12-2004, 22:31
Mi wlasnie te powiekszenia 40x60 sa nieraz potrzebne. :) Na dodatek robie sporo w slabym oswietleniu wiec i GO mala.


Jesli takie masz zapotrzebowania i dodatkowo na tych powiekszeniach wymagasz chirurgicznie precyzyjnej ostrosci ;) (bo ktos z blizej niz 15 cm bedzie je ogladal) to lepiej zrobic tabelki testowe do FF/BF .
Jesli az tak upierdliwy nie jestes to wystarczy pstryknac pare zdjec z mala GO i sprawdzic czy lapie ci ostrosc tam gdzie lapales (sprobowac i AF i MF z potwierdzaniem ostrosci) - ogladajac najlepiej na kompie/laptopie bo na ekraniku aparatu to sobie mozna GO oceniac ;)

zapominasz Vitez o jednym, że FF/BF to jedno i większa GO to wyeliminuje, ale pozostaje jeszcze problem braku ostrości w całym polu widzenia i tego póki co niczym nie da się załatwić...

Vitez
06-12-2004, 04:00
zapominasz Vitez o jednym, że FF/BF to jedno i większa GO to wyeliminuje, ale pozostaje jeszcze problem braku ostrości w całym polu widzenia i tego póki co niczym nie da się załatwić...

Nie zapomnialem tylko we wczesniejszej wypowiedzi napisalem - zrobic zdjecie ogolnie (a nie tableke na FF/BF) i sobie je obejrzec. Brak ostrosci da sie zauwazyc :P