PDA

Zobacz pełną wersję : Digital Photo professional



extrakoles
24-09-2006, 17:55
Witam, szukam dobrego programu do obróbki RAW, posiadam 300D...
Chciałbym spróbować DPP ale.... no cóż...
Na stronkach są tylko updatery Canonowskie...... a ja nie mam płyty która była zawarta z aparatem.... co ma zrobić :|

Janusz Body
24-09-2006, 18:02
...posiadam 300D...
.... a ja nie mam płyty która była zawarta z aparatem.... co ma zrobić :|

Najpierw to uzupełnić dane w panelu użytkownika i wpisac z jakiego jest miasta to sie może okaże, że sąsiad ma :mrgreen:

extrakoles
24-09-2006, 18:10
Dublin :-(

AdrianP
24-09-2006, 18:34
DPP? Nieee

RawShooter Essentials
Najlepszy... (w tej cenie)
Najłatwiejszy...
Najładniejsze fotki...
Najtańszy...(bo za darmo :mrgreen:)

Download na www.pixmantec.com

Janusz Body
24-09-2006, 18:34
Dublin :-(
http://www.canon-board.info/member.php?u=3093 może ma :)

sail0r
24-09-2006, 18:35
zaraz zaraz.... ja dpp nie mialem z plytki tylko calego z neta.... poszukam gdzies linka zaraz... (no chyba ze trzeba miec zoom browsera lub cos podobnego i wtedy dpp ze strony sie instaluje)

-->AdrianP - nie do konca najlepszy (a moze nie dla wszystkich) patrz: http://www.canon-board.info/showthread.php?t=11961

nie moge znalezc linku z ktorego sciagnalem dpp - ale pewnie to jest tak, ze zeby go zainstalowac musisz miec zainstalowany jeden z softow do aparatu (zoom browser itp), wiem na pewno ze ja z plytki dpp nie mialem zadnego zainstalowanego i ze "updatem" zainstalowala mi sie pelna wersja..


inne pytanko: jak zmusic dpp zeby obrabial rowniez rawy z S45 a nie tylko z lustrzanek????

tomaj_2
25-09-2006, 20:32
nie moge znalezc linku z ktorego sciagnalem dpp - ale pewnie to jest tak, ze zeby go zainstalowac musisz miec zainstalowany jeden z softow do aparatu (zoom browser itp), wiem na pewno ze ja z plytki dpp nie mialem zadnego zainstalowanego i ze "updatem" zainstalowala mi sie pelna wersja.
Bo tak jest.DPP odkąd pamiętam było udostępniane jako update. Możesz ściągnąć z tej strony: http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=DownloadIndexActWybierz model aparatu itd. Tam jest zresztą napisane co potrzebujesz, aby zainstalować ten program. 8)

ewg
08-10-2006, 10:59
Zauważyłem, że wiele osób ma kłopot z zainstalowaniem najnowszej wersji Digital Photo Professional (update do pobrania od Canona) z powodu braku wersji uprawniającej do update'u. Zauważyłem, bo sam taki miałem zanim nie doszedłem do tego co nastpuje (na przykładzie najnowszego pliku update DPP22UPD_EN.exe):

Plik DPP22UPD_EN.exe jest wykonywalnym (.EXE) archiwum typu .CAB. Dlatego prawdopodobnie każdy program obsługujący tego typu archiwa zdoła rozpakować DPP22UPD_EN.exe bez uruchamiania domyślnego instalatora - rozpakować do dowolnego folderu na dysku. Ja skorzystałem z mojego ulubionego WinRARa (prawym klawiszem na ikonce pliku DPP22UPD_EN.exe: WinRAR > Wypakuj do DPP22UPD_EN\). W tak powstałym podfolderze ...\INSTALL\COMMON znajduje się plik właściwego instalatora Install.exe, który wystarszy uruchomić żeby najnowszy DPP zainstalował się bez sprawdzania czy w systemie zainstalowano wcześniejszą wersję uprawniającą do update'u.

Jeśli sie powtarzam to wybaczcie, ale może jednak komuś się przyda...

Pozdrawiam

ewg

popmart
08-10-2006, 11:02
ooo dobre ....

WaldekA
21-10-2006, 20:16
U mnie nie to nie działa. Winrar go nie wypakowuje.

ewg
27-10-2006, 15:45
U mnie nie to nie działa. Winrar go nie wypakowuje.

Jesteś pewien, że pobrany od Canona plik nie jest uszkodzony? Spróbuj pobrać go ponownie, najlepiej przy pomocy jakiegoś wyspecjalizowanego programu do zasysania (GetRight itp.)

Marek47
14-12-2006, 19:16
Wiitam wszystkich serdecznie.W fotografii cyfrowej jestem raczej na początku,ale zrujnowałem sie na EOS 400D Body(obiektywy zostawiłem od analoga EOS 33 z braku kasy narazie,ale jakoś to hula).Mam w zestawie płytki z programami Digital Photo Professional,Zoom Browser i EOS Utility.Po zainstalowaniu wszystko działa ok.Ale jest jeden "myk" --one mają interfejs w j.angielskim(wprawdzie znam trochę angielski ale nie aż tak jak bym potrzebował aby w płni korzystać z tych programów).Wiem,że w zestawach kupowanych w polskich sklepach są dołączone instrukcje użytkowania tych programów w języku polskim-takie przewodniki.Błagam,jeśli ktoś z forumowiczów dysponuje tymi instrukcjami to niech by zechciał mnie nimi poratować,najlepiej gdyby były to wersje elektroniczne do przesłania na moją pocztę: marekch21@wp.pl Z góry dzięki serdeczne.pozdrawiam.

vuki
16-09-2008, 15:15
uziemilem sie na wakacjach:( wywalilem za szybko DPP
mam troche zdjec do obrobki ze slubu i chcialem je wieczorami pomeczyc
na www sa same update DPP niestety
jest ktos w stanie wrzucic na serwer instalke (ver nieistotna)

gietrzy
16-09-2008, 15:21
uziemilem sie na wakacjach:( wywalilem za szybko DPP
mam troche zdjec do obrobki ze slubu i chcialem je wieczorami pomeczyc
na www sa same update DPP niestety
jest ktos w stanie wrzucic na serwer instalke (ver nieistotna)

Jest sposób na zainstalowanie update'u bez instalki. trzeba zrobić odpowiednie wpisy w rejestrze. Poszukaj tu na forum lub google.

5 sekund edit:
http://www.google.pl/search?q=how+to+install+DPP+without&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

vuki
16-09-2008, 15:33
ojoj myslicie, ze ja mialem w szkole informatyke?
udalo mi sie znalezc instalke 1.0
http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=49463
update jest pelno wiec juz mam wszystko - sorry za zamieszanie

Iksrat
16-09-2008, 16:00
...Mam w zestawie płytki z programami Digital Photo Professional,Zoom Browser i EOS Utility.Po zainstalowaniu wszystko działa ok.Ale jest jeden "myk" --one mają interfejs w j.angielskim(wprawdzie znam trochę angielski ale nie aż tak jak bym potrzebował aby w płni korzystać z tych programów).Wiem,że w zestawach kupowanych w polskich sklepach są dołączone instrukcje użytkowania tych programów w języku polskim-takie przewodniki.Błagam,jeśli ktoś z forumowiczów dysponuje tymi instrukcjami to niech by zechciał mnie nimi poratować...

Na CB jest coś takiego jak "Szukaj", to naprawdę działa. Gdybyś jednak miał z tym problem, to poniżej masz link:

http://canon-board.info/showthread.php?t=33921&page=12

vuki
16-09-2008, 19:57
Iksrat - ja odgrzalem stary post bo nie chcialem zakladac nowego
uzylem funkcji szukaj ale nie znalazlem odpowiedzi
Marek47 zalozyl go 2 lata temu

mogles jednak to przeoczyc to ten deszcz w Krakowie nie dziala dobrze na psychike
pozdrawiam Cie z Krakowa

Iksrat
16-09-2008, 20:23
W takim razie, przepraszam.

lens armstrong
04-03-2011, 11:10
Witam,
czy DPP posiada licencję komercyjną, tzn. chodzi mi o to czy mogę zainstalować do na komputerze w firmie, w której pracuję?
Profil działalności firmy jest daleki od fotograficznego, ale zdjęcia na jej potrzeby wykonuję, a że lubię RAW więc chciałbym wywoływać je w np. DPP, który otrzymałem przy zakupie mojego prywatnego Canona.
Skomplikowana struktura trochę :???:

Sorry za odkopywanie starych tematów, jeśli temat był poruszany proszę o przekierowanie (i tak, szukałem w szukajce i to wszystko co znalazłem) :oops:

Pzdr

kaqkaba
04-03-2011, 12:04
Nie znam co prada zapisów licencji DDP. Ale skoro sprzęt (i dołączone do niego oprogramowanie) nie jest własnością firmy tylko Twoją to licencja jest również Twoja a nie firmy w której pracujesz.

YaneC
04-03-2011, 12:57
licencja jest również Twoja

Widziałeś przy instalacji DPP jakieś warunki umowy, wpisywałeś gdzieś nr licencji ?! :roll:

myslidar
04-03-2011, 13:25
Jest wiele programów, które są darmowe do użytku domowego, a do komercyjnego już nie. A wszystko co masz na komputerze firmowym jest za takie uznawane. Trzeba przeczytać dokładnie warunki licencji i tyle.

dziobolek
04-03-2011, 14:03
Widziałeś przy instalacji DPP jakieś warunki umowy...?! :roll:

Oczywiście że jest licencja do zaakceptowania...

Pozdrówka!

lens armstrong
07-03-2011, 22:58
Dzięki za info :-)
Mam jeszcze jedno odmienne pytanie, czy w DPP można uzyskać taki efekt:
http://www.dfv.pl/warsztaty-photoshop-2.html?id=458 ?
Moja znajomość DPP jest tak jakby słaba i sądzę że się nie da, ale...
A jeśli się nie da to w jakich programach można (pomijam cs)?
Chciałem zapytać o to w wątku o ps elements 9, ale został zamknięty (czy 9 da radę?)

Pozdrawiam