PDA

Zobacz pełną wersję : Pada matryca?



aptur
24-09-2006, 09:18
Moja siostra posiada A95. Gdy robic zdjęcia pod światło (tylko wtedy) to pojawia się taki efekt:

http://img207.imageshack.us/img207/3968/sssbs5.jpg

Czyżby padała matryca?

thorin
24-09-2006, 09:45
mozliuwe ze tak, z bandingiem to nie moze miec wiele wspolnego, widzialem kiedys na allegro 10d z podobnymi problemami.

Mac
24-09-2006, 10:02
Ponieważ tak dzieję się przy zdjęciach wykonywanych pod słońce nie koniecznie musi to oznaczać pad matrycy ale może świadczyć o jej gorszej jakości przy nie optymalnych warunkach ekspozycji.

Vitez
25-09-2006, 08:06
może świadczyć o jej gorszej jakości przy nie optymalnych warunkach ekspozycji.

Przyjrzyj sie dokladnie temu zdjeciu (rozowym, rownoleglym paskom) i pomysl nad stwierdzeniem "gorsza jakosc" :roll: .
Jest jeszcze szansa ze to wina karty pamieci lub procesora aparatu (zwalone kompresowanie do jpg) ale stawialbym najbardziej wlasnie na matryce.

Mac
26-09-2006, 00:37
Przyjrzyj sie dokladnie temu zdjeciu (rozowym, rownoleglym paskom) i pomysl nad stwierdzeniem "gorsza jakosc" :roll: .
Jest jeszcze szansa ze to wina karty pamieci lub procesora aparatu (zwalone kompresowanie do jpg) ale stawialbym najbardziej wlasnie na matryce.

Vitez karta pamięci raczej odpada, bo jak pisze autor takie zjawisko ma miejsce tylko przy zdjęciach pod słońce. Zatem zostaje procesor albo kiepska jakość matrycy lub jak sugerujesz padająca matryca. Tak czy inaczej chyba czeka właściciela wizyta na Żytniej.

Huko
26-09-2006, 22:13
Moja siostra posiada A95. Gdy robic zdjęcia pod światło (tylko wtedy) to pojawia się taki efekt:

http://img207.imageshack.us/img207/3968/sssbs5.jpg

Czyżby padała matryca?

Chyba nie matryca. U mnie podobny efekt powstaje przy założonym kiepskim polarze i podobnych warunkach naświetlania. Morze to są jakieś interferencje na szkłach obiektywu.

thorin
26-09-2006, 22:34
Chyba nie matryca. U mnie podobny efekt powstaje przy założonym kiepskim polarze i podobnych warunkach naświetlania. Morze to są jakieś interferencje na szkłach obiektywu.



nie nie, linie sa zbyt rownomierne zeby wywolaly je szkla, zauwaz jak odbija ci sie koma, albo halo, wiekszosc bledow zakresla okrag, dlatego ze soczewki tez sa okragle (wypukle sfery itede itepe, nie zaglebiajmy sie w budowe), te linie wskazuja ze wyraznie cos nie teges jest z matryca.