PDA

Zobacz pełną wersję : Pasek na nadgarstek/dłoń - 350D bez GRIP'a



michalmx3
21-09-2006, 11:42
Witam,
Jak w tytule. Jedyny pasek Canona jaki widziałem umożliwiał montaż, ale tylko przy zamontowanym Grip'ie. Czy istnieje możliwość zapięcia paska bez Grip'a?
Jeżeli tak, to jaki to może być pasek?

Z góry dzięki za odpowiedź. :-D

DoMiNiQuE
21-09-2006, 11:47
Moim zdaniem uzywanie takiego paska razem z BG to jakas czysta pomylka, poniewaz utrudnia to uzywanie gripa w pionowych kadrach. Trzeba wyplatywac sie z tego ...ble, ogolnie ;) Istnieje wersja HAND STRAP, ktora przykreca sie od spodu w miejsce zlaczki statywowej. Poszukaj na alegro.

michalmx3
21-09-2006, 12:07
Ale ptanie czy HAND STRAP będzie podchodził bez Gripa?
Czy jest jakaś alternatywa?

Tomasz Golinski
21-09-2006, 12:09
Na allegro bywały paski Matina (w trzech wersjach) umożliwiające używanie bez gripa. Mam taki i podoba mi się. Tylko, że ta śruba od spodu musi być odkręcana do statywu (bo inaczej się kolibie).

michalmx3
21-09-2006, 12:48
właśnie szukałem, ale poza standardowymi (na szyję) nie widzę niczego konkretnego

Wats0n
21-09-2006, 12:56
Moim zdaniem uzywanie takiego paska razem z BG to jakas czysta pomylka, poniewaz utrudnia to uzywanie gripa w pionowych kadrach.


Jestem innego zdania. Hand strap to swietna sprawa. Oczywiscie, przekladam przezeń dłoni - chodzi jedynie o b. wygodny "pogrubiacz uchwytu".

EchoX
21-09-2006, 13:15
za Przedmowca, pasek na nadgarstek to super sprawa, zdecydowanie poprawia wygode i nie zauwazylem jakiegokolwiek problemu ze zmiana chwytu, nawet przy szybkim przekadrowaniu

DoMiNiQuE
21-09-2006, 13:18
za Przedmowca, pasek na nadgarstek to super sprawa, zdecydowanie poprawia wygode i nie zauwazylem jakiegokolwiek problemu ze zmiana chwytu, nawet przy szybkim przekadrowaniu
To znaczy, ze jak chesz zlapac za BG w pozycji pionowej to musisz sie wyplatywac z tego strapa, pozniej znow wsuwac w niego reke ...i tak w kolko? Naprawda super udogodnienie :lol:

kaawka
24-09-2006, 10:41
Witam,
Jak w tytule. Jedyny pasek Canona jaki widziałem umożliwiał montaż, ale tylko przy zamontowanym Grip'ie. Czy istnieje możliwość zapięcia paska bez Grip'a?
Jeżeli tak, to jaki to może być pasek?

Z góry dzięki za odpowiedź. :-D

Swego czasu też szukałem i kupiłem hand strap Matina.Są 3 rodzaje mam ten najprostszy ponieważ jest najwygodniejszy-umożliwia swobodną obsługę przycisków na górze i z tyłu korpusu.Aktualnie nie ma na alledrogo ale poczekaj powinny się pojawić.Mam 20D ale pasuje oczywiście do 350-ki.Podpinasz bez BG.IMHO spisuje się znakomicie.POLECAM:-)

serbio
26-09-2006, 00:21
Czy ktoś użytkowal takie cosik:
http://www.allegro.pl/item127408235_pasek_na_nadgarstek_grip_ii.html
Co myślicie o zalożeniu tego paska ?
Pozdrawiam

Tomasz Golinski
26-09-2006, 00:55
No to jest właśnie drugi rodzaj z ww. pasków Matina (albo mniej-firmowa podróbka). Ja mam wersje I - mniej zabudowaną.

serbio
26-09-2006, 03:01
Rozumię że jedna część paska jest przymocowana poprzez śrubkę tam gdzie jest przykręcany statyw a druga część jest przeplecona w tym miejscu gdzie jest pasek na szyję.
Mam pytanie czy jest jeszcze miejce na jeden pasek który jest na szyi i jeszcze trzeba przepleść końcówkę od paska nadgartka?
Może glupie pytanie ale jak tak patrzę tak gdzie trzeba wsunąć te dwa paski w tą wsuwkę to mi się wydaję że z tego raczej nic nie będzie .Jeden się wsunie ( jest cay czas , ten na szyję ) a gdzie drugi?
Pozdrawiam.

Tomasz Golinski
26-09-2006, 03:33
Mi się ta sztuka udała, ale w końcu i tak wyrzuciłem pasek na szyje.

Ponadto można pasek na szyję mocować jednym końcem do tego gadżetu pod spodem, jest odpowiednie uszko. Wtedy aparat wisi bokiem. Troche dziwne to, więc montowałem tak paska.

michalmx3
26-09-2006, 09:26
może głupie pytanie...
ten "cytowany" jest pokazany na Nikonie. A ciekaw jestem jak będzie leżał na 350D?
Dobrze, że ta firma jest z Krakowa...nie będę miał daleko :mrgreen:

ghart
27-10-2006, 20:37
Może ktoś posiada fotkę jak ten model hand strap-a wygląda zamocowany z 350D?

ArminoTauruS
27-05-2008, 20:14
Witam, interesuje mnie sposób zamocowania paska Canon E1.
Do paska dołączona jest plastikowa zsówka i metalowa z 3 otworami, nie mam pojęcia jak mogę to wykorzystać aby zamocować w miarę gładko pasek na rękę i pasek na szyję.
Może mi ktoś pokazać na zdjęciu, jak należy to zrobić? Powinni dawać też do tego instrukcję, tak samo jak do Aparatu, który kupiłem niedawno (4 książki, każda w innym języku) ;p

fotokor1
27-05-2008, 20:33
miałam hand strapa - był super pod 300d i pod 30d teraz pod 5d nie mam gripa więc zamówiłam u Morfa z forum pasek do mocowania bez gripa i wiem że będę zadowolona , będzie zamocowany wspólnie z paskiem na szyję
są tam fotki (w dziale sprzedam) jak już go będę miała to powiem jak zamocować - pamiętam jak to było z hand strapem (a jak zapomniałam to pokombinuję)
pozdrawiam

yogi-bear
27-05-2008, 20:37
Witam, interesuje mnie sposób zamocowania paska Canon E1.
Do paska dołączona jest plastikowa zsówka i metalowa z 3 otworami, nie mam pojęcia jak mogę to wykorzystać aby zamocować w miarę gładko pasek na rękę i pasek na szyję.
Może mi ktoś pokazać na zdjęciu, jak należy to zrobić? Powinni dawać też do tego instrukcję, tak samo jak do Aparatu, który kupiłem niedawno (4 książki, każda w innym języku) ;p

Zaraz znajdę jakiś kompakcik to zrobię zdjęcie. Wydaje mi się że instrukcja zakładania strapa znajduje się przy gripie. :-)

ArminoTauruS
27-05-2008, 20:43
Zaraz znajdę jakiś kompakcik to zrobię zdjęcie. Wydaje mi się że instrukcja zakładania strapa znajduje się przy gripie. :-)

Faktycznie, masz rację, nie spojrzałem w instrukcję od gripa, to taki wielki arkusz papieru i nie czytałem go bo używanie gripa jest banalnie proste ;)
Dzięki.
a Macie może jakieś linki do pasków "bezgripowych", gdzie to można kupić?

RNz
27-05-2008, 20:45
Czy taki pasek jak do E1 podejdzie pod 400d?

fotokor1
27-05-2008, 20:46
no podałam u MorFa w dziale sprzedam

ArminoTauruS
27-05-2008, 20:52
Czy taki pasek jak do E1 podejdzie pod 400d?



podejdzie jeśli masz gripa
http://sklepfotograficzny.pl/akcesoria/inne/Canon/E1/

yogi-bear
27-05-2008, 21:04
Nie wiem czy jeszcze komuś się przyda, ale wstawię zdjęcia. Może kiedyś ktoś... ;) Prawdę mówiąc nie wiem czy powiązałem to wszystko zgodnie ze "sztuką" ale DZIAŁA i to się liczy :-)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img360.imageshack.us/img360/2356/s1zn0.jpg)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img360.imageshack.us/img360/2941/s2ou4.jpg)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Co do zakupu, zdecydowanie polecam hong-kong. Konkretniej kea-photo: http://cgi.ebay.pl/Canon-E1-Hand-Strap-1D-1Ds-20D-350D-30D-5D-0J_W0QQitemZ380025042307QQihZ025QQcategoryZ15201QQ tcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262

Jakieś 50zł z przesyłką. Sprawdzone kilka razy, działa ;-)

ArminoTauruS
27-05-2008, 21:10
tak, super, dzięki za zdjęcia, na pewno się przyda, jak znów ktoś będzie ciekaw jak to zamocować a nie będzie miał instrukcji ;)

RNz
27-05-2008, 21:18
podejdzie jeśli masz gripa

A jaki podejdzie bez gripa?

Kubak82
27-05-2008, 21:24
A jaki podejdzie bez gripa?

cos z gripow matin'a.. nie widzialem ich ostatnio na allegro ale poszukaj - pewnie jakis tip je ma :-)

a dla tych co siluja sie jeszcze z e1 mala pomoc ;-)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img231.imageshack.us/my.php?image=e1strapsu4.jpg)

Yenox
27-05-2008, 21:38
Przymocuje mi to ktoś? Bo pomimo instrukcji nie daję rady.. Aktualnie mam pasek na szyję przypięty tak jak normalnie, tyle, że przechodzi zamiast metalowej części w body to w częsci handstrapa pomiędzy body a pierwszym plastikiem... :(

Daniewski
27-05-2008, 23:45
być może to przeoczyłem ale...
jak sie ma hand strap do pionowych zdjęć z gripem. czy robiąc w pionie, ze spustem gripowym, ręka nadal pozostaje w uchwycie?

Kubak82
28-05-2008, 11:25
Przymocuje mi to ktoś? Bo pomimo instrukcji nie daję rady..

jak bedziesz przejazdem w Katowicach to sluze pomoca ;-)


być może to przeoczyłem ale...
jak sie ma hand strap do pionowych zdjęć z gripem. czy robiąc w pionie, ze spustem gripowym, ręka nadal pozostaje w uchwycie?

do pionowych zdjec jest bezuzyteczny, chyba ze chcesz ciagle uzywac soustu body a nie gripa - wtedy dalej spelnia swoja role.. jesli korzystasz z spustu grip/a to nie ma mozliwosci korzystac rownoczesnie z hand strap'a..

Yenox
28-05-2008, 21:41
jak bedziesz przejazdem w Katowicach to sluze pomoca
Mama pomogła! I mam dokładnie jak na instrukcji. Dzięki wielkie za instrukcję!

fotokor1
29-05-2008, 08:52
Mama pomogła! I mam dokładnie jak na instrukcji. Dzięki wielkie za instrukcję!


Mama to jedna Mama, ech ja już nie mam:oops:
pozdrawiam

MorF
29-05-2008, 09:22
Te moje mozna m.in zamocowac w taki sposob ze oba przechodzą przez "oczko" od paska na szyje, minute zajmuje przelorzenie ale ja uzywam go wlasnie w taki sposob i nie mialem problemow, nawet z gripem bg-3 smiga jak trzeba :)

MacGyver
29-05-2008, 09:38
Mama pomogła! I mam dokładnie jak na instrukcji. Dzięki wielkie za instrukcję!
A moja mnie ostatnio ochrzaniła że mam więcej nie kupować tanich plecaków foto, bo się je potem strasznie trudno zszywa :-)
... i będę musiał posłuchać, bo żona to w ogóle odmawia wykonywania takich napraw :mrgreen: