PDA

Zobacz pełną wersję : ps element 4 a EOS utility



kusy
20-09-2006, 10:46
zainstalowałem na moim pc oprogramowanie dołączone do EOSa 30D w tym EOS utility - działało tak jak ma działać czyli (m. in.) automatycznie pobierało pliki z aparatu do PC, do momentu aż nie zainstalowałem PS element'A który otwiera się jako pierwszy by pobrać pliki po włączeniu aparatu przez usb.., problem w tym ,że nie potrafię ustawić kompa tak by ps nie otwierał się automatycznie ...może ktoś to przechodził., i potrafi mi pomóc...???!!!:-P

Oakhallow
20-09-2006, 11:07
Podstawowy problem to chyba to, ze tzw adobe downloader jest caly czas wlaczony (uruchamia sie przy starcie systemu). Musisz pogrzebac w ustawieniach Photoshopa zeby wyloczyc automatyczne uruchamianie. Wtedy, teoretycznie, po podlaczeniu aparatu lub czytnika powinien pojawiac sie systemowy monit o to, ktory program chcesz uruchomic. Anulujesz go i wlaczysz to co chcesz recznie, lub wybierzesz za kazdym razem z zaproponowaje listy. Mozesz tez tam ustawic zeby dana akca byla wykonywana automatycznie po podlaczeniu aparatu (ale bez gwarancji ze zadziala).

Pozdrawiam!

Oakhallow

kusy
20-09-2006, 18:01
no..wielkie dzięki ale muszę jakiegoś życzliwego informatyka poprosić o przysługę dobrosąsiedzką.....bo widzę że bez grzebania w systemie się nie obejdzie
pozdrawiam

ErnestPierwszy
21-09-2006, 12:03
zainstalowałem na moim pc oprogramowanie dołączone do EOSa 30D w tym EOS utility - działało tak jak ma działać czyli (m. in.) automatycznie pobierało pliki z aparatu do PC, do momentu aż nie zainstalowałem PS element'A który otwiera się jako pierwszy by pobrać pliki po włączeniu aparatu przez usb.., problem w tym ,że nie potrafię ustawić kompa tak by ps nie otwierał się automatycznie ...może ktoś to przechodził., i potrafi mi pomóc...???!!!:-P

Też tak miałem. W preferencjach Elements masz wybór opcji otwierania przy podłączeniu aparatu! Musisz to wyłączyć.

Podłączasz aparat, włączasz go i wyskakuje Elements downloader. Czekaj aż się otworzy i potem w MENU PREFERENCES wyłczasz automtic cośtam... jestem w pracy i nie pamiętam.

Tylko tyle i będzie ok. Mnie też to wkurzało. Elements ma za dużo bajerów dla zielonych... jak powyłączasz kilka debilizmów to będziesz miał prawie photoshopa...

PS
Od jesieni będzie nowa wersja 5.0:)

kusy
21-09-2006, 15:42
o widzę że można prościej !!!! wielkie dzięki...
tylko nie mogę znaleść "menu preferences " gdybyś miał chwilkę to spróbuj mi pomóc
wirtualna skrzynka browarku już czeka:wink: bezalkoholowego oczywiście
dzięki i pozdrawiam serdecznie

kusy
21-09-2006, 16:07
ZNALAZŁEM ZNALAZŁEM I ZNÓW ŻYCIE WYDAJE SIĘ PIĘKNE ( moja droga do celu wygląda tak EDIT - z paska np. w EDITOR , na dole po rozwinięciu ORGANIZE & SHARE a tam CAMERA OR CART REARDER odhaczyłem obydwa znaczniki i ...narazie działa
dzięki

ErnestPierwszy
21-09-2006, 16:34
ZNALAZŁEM ZNALAZŁEM I ZNÓW ŻYCIE WYDAJE SIĘ PIĘKNE ( moja droga do celu wygląda tak EDIT - z paska np. w EDITOR , na dole po rozwinięciu ORGANIZE & SHARE a tam CAMERA OR CART REARDER odhaczyłem obydwa znaczniki i ...narazie działa
dzięki

Uff wiele nie pomogłem, ale chociaż zmobilizowałem cię do szukania rozwiązania:)