PDA

Zobacz pełną wersję : 300D Black w Polsce!



Mori
02-12-2004, 05:54
http://www.pstryk.com.pl/opis/3286

W szoku jestem, ale jest. :lol:

DoMiNiQuE
02-12-2004, 10:10
na allegro dostepny juz jest od pewnego czasu ...faktycznie szok ...i do tego z BG-E1 i kitowcem USM! ...echhh ...ale czy on bedzie robil lepsze zdjecia od mojej srebrnej mydelniczki? :wink: :mrgreen:

Tytus
02-12-2004, 11:04
]na allegro dostepny juz jest od pewnego czasu ...faktycznie szok ...i do tego z BG-E1 i kitowcem USM! ...echhh ...ale czy on bedzie robil lepsze zdjecia od mojej srebrnej mydelniczki? :wink: :mrgreen:

na pewno przyjemniejszy dla oka, ale nie łudźmy się, to samo szajseo co srebrniak :mrgreen:

Jarl Bjorn
02-12-2004, 11:11
Miałem okazję być wczoraj na szumnej imprezie medialnej pt. "Róże Gali", czyli sceny z życia klubu wzajemnej adoracji. Spośród fotografów, zawodowców jak domniamywam, dwóch posługiwało się 300D w jak najbardziej srebrnym opakowaniu. Oczywiście uzbrojonymi w L-ki. Nie jest więc chyba tak że srebrna obudowa trzysetki wywołuje jakiś ostracyzm czy, używając ulubionego sformułowania szacownej pani minister Jarugi-Nowackiej, "społeczne wykluczenie". Dla mnie czarny kolor nie byłby wart dopłaty rzędu 800 zł. Jeśli black 300 D w Pstryku.pl kosztuje 4800 zł, to już wolałbym dorzucić 1000 zł i dogadać się z kimś żeby przywiózł mi 20D z US. Dolar po 3,12 zł, to nie będzie trwało wiecznie.

Tytus
02-12-2004, 11:23
Miałem okazję być wczoraj na szumnej imprezie medialnej pt. "Róże Gali", czyli sceny z życia klubu wzajemnej adoracji. Spośród fotografów, zawodowców jak domniamywam, dwóch posługiwało się 300D w jak najbardziej srebrnym opakowaniu. Oczywiście uzbrojonymi w L-ki. Nie jest więc chyba tak że srebrna obudowa trzysetki wywołuje jakiś ostracyzm czy, używając ulubionego sformułowania szacownej pani minister Jarugi-Nowackiej, "społeczne wykluczenie". Dla mnie czarny kolor nie byłby wart dopłaty rzędu 800 zł. Jeśli black 300 D w Pstryku.pl kosztuje 4800 zł, to już wolałbym dorzucić 1000 zł i dogadać się z kimś żeby przywiózł mi 20D z US. Dolar po 3,12 zł, to nie będzie trwało wiecznie.

zdecydowanie byli to domorośli fotograficy, żadna porządna firma nie wzięłaby tego do ręki

choć kolor kusi to wnętrze odpycha, olewa blacka w całej rozciągłości

Dolar powiadasz? stawiam 2,80 wiosną następnego roku, najpóźniej latem, zależy jeszcze jak u nas wybory sie potoczą, jak będzie dobra publika to na pewno, destabilizacja Iraku na pewno w tym pomoże...

tygryssssss
02-12-2004, 11:37
Taaa ...

Ciekawe czy końcowy efekt black to dobra farba :)
Czy czasami po paru dniach nie zacznie się pokazywać jej srebrny kolorek a czerń brudzić czyste łapki fotografa :)
A może canon użył innego plastiku i 300D BLACK nie trzeszczy tak ...

pozdrawiam

muflon
02-12-2004, 11:40
Dolar powiadasz? stawiam 2,80 wiosną następnego roku, najpóźniej latem, zależy jeszcze jak u nas wybory sie potoczą, jak będzie dobra publika to na pewno, destabilizacja Iraku na pewno w tym pomoże...
Ja to widzę od strony franka szwajcarskiego - i to nie złotówka się wzmacnia, ale dolar leci na łeb. I myślę, że od sytuacji w Polsce to aż tak wiele nie zalezy.. bardziej od dalszego debilizmu GWB. 2.80 zgoda, ale nie na wiosnę. Powiedzmy gdzies w czerwcu :)

[ Dodano: 02-12-2004, 10:40 ]
Hmm.. tak sie zastanawiam.. chyba własnie Tytus uświadomił mi jeden pozytywny efekt ostatnich wyborów w US :mrgreen:

Jarl Bjorn
02-12-2004, 13:46
>>zdecydowanie byli to domorośli fotograficy, żadna porządna firma nie wzięłaby tego do ręki>>


Legitymacji im nie sprawdzałem ale na tego typu zamknięte imprezy nie są raczej wpuszczani hobbyści żeby sobie popstrykać. Wg mnie kryterium podziału zawodowiec (czy profesjonalista jak kto woli) – fotoamator polega na tym że ten pierwszy zarabia na swojej twórczości a drugi nie. Czyli jeśli dany fotograf zdoła "upchnąć" swoje zdjęcia w agencjach mimo że były robione "tylko" 300D, czyli krótko mówiąc pozytywnie zweryfikuje go rynek, to jest zawodowcem i nie ma o czym mówić. Jakość to inna kwestia, np. zdjęcia na wielu fotoamatorskich galeriach w necie są często o niebo lepsze niż np. to co za duże pieniądze sprzedaje "superzawodowiec" Zenon Żyburtowicz w sprzedawanym w Empikach albumie "Najpiękniejsze Dwory Polskie", gdzie spora część fotek jest po prostu skopana.

Co do USD, 2,8 PLN na wiosnę to odważna hipoteza. Będą zawirowania.

Tytus
02-12-2004, 16:14
Dolar powiadasz? stawiam 2,80 wiosną następnego roku, najpóźniej latem, zależy jeszcze jak u nas wybory sie potoczą, jak będzie dobra publika to na pewno, destabilizacja Iraku na pewno w tym pomoże...
Ja to widzę od strony franka szwajcarskiego - i to nie złotówka się wzmacnia, ale dolar leci na łeb. I myślę, że od sytuacji w Polsce to aż tak wiele nie zalezy.. bardziej od dalszego debilizmu GWB. 2.80 zgoda, ale nie na wiosnę. Powiedzmy gdzies w czerwcu :)

[ Dodano: 02-12-2004, 10:40 ]
Hmm.. tak sie zastanawiam.. chyba własnie Tytus uświadomił mi jeden pozytywny efekt ostatnich wyborów w US :mrgreen:

a czerwiec to co jak nie wiosna?

muflon
02-12-2004, 16:17
a czerwiec to co jak nie wiosna?
Chyba na Alasce ;-)

Tytus
02-12-2004, 16:47
a czerwiec to co jak nie wiosna?
Chyba na Alasce ;-)

ja nie mówię o kwitnieniu wiśni tylko o kalendarzu - wiosna - 21 marca - 22 czerwca

sergi
02-12-2004, 18:08
Ja to widzę od strony franka szwajcarskiego - i to nie złotówka się wzmacnia, ale dolar leci na łeb.

chyba jednak złotówka sie umacnia... nie tylko dolar leci na łeb ale znaczna większość walut jak np euro czy funciak brytyjski

muflon
02-12-2004, 18:13
chyba jednak złotówka sie umacnia... nie tylko dolar leci na łeb ale znaczna większość walut jak np euro czy funciak brytyjski
Hmm, faktycznie, ostatnie parę tygodni rzeczywiście PLN idzie w górę.

dzi
02-12-2004, 21:07
a wg mnie coś w tym czarnym 300D poprawili z ostrością i AF - z moim byłym sreberkiem nie było źle, ale jak zobaczyłem foty z czarnego to odczucie miałem, że coś jest lepiej z ostrością na tych fotkach :D efekt był świetny z podpiętym kitem - zero mydła

Vitez
02-12-2004, 21:20
Dla mnie czarny kolor nie byłby wart dopłaty rzędu 800 zł. Jeśli black 300 D w Pstryku.pl kosztuje 4800 zł
Pstryk chyba naiwniakow szuka na czarny kolor ;) .
Za body srebrne+BG+18-55+karta 256 zycza sobie 4260zl a za body czarne+BG+18-55 USM+karta 64MB licza sobie 4800 :shock: ... prawie 600zl doplaty tylko z kit USM i kolor czarny... ale to specyficzna cena tego sklepu. Na Allegro sa ceny o wiele bardziej wyrownane: 300D black limited zestaw taki jak w pstryku = 4290zl, 300D srebrny z BG itp zestaw taki jak w pstryku = 4500zl ... hmmm :twisted: . Ceny przykladowe, udowadniajace tylko ze nie oplaca sie brac niektorych 'nowosci' w pstryku bo tam naiwniakow szukaja 8)

dzi
02-12-2004, 22:29
w pstryku bo tam naiwniakow szukaja 8)
no ale co ty porównujesz sklep z allegro? :) gdy na allegro zacznie się rozmowa o fakturach to od razu ceny zaczynają sie zbliżać się do tych sklepowych- sklep to sklep, allegro to allegro

Mori
03-12-2004, 00:02
Mimo wszystko gdybym miał brać w sklepie (faktura) to dopłaciłbym te 600PLN chociażby ze względu na USM a nie czarny kolor.

Vitez
03-12-2004, 00:39
sklep to sklep, allegro to allegro

Hehe... dobre :D

Duzo sklepow internetowych wystawie sie na Allegro. Wielu wystawcow z Allegro ma zalozone swoje "sklepy internetowe" .
Nie roznia sie prawie niczym
W tym przypoadku cene ktora podalem to od bardzo znanego, popularnego i polecanego sprzedawcy - Grossmana.
Daje on tak samo jak pstryk gwarancje, instrukcje PL ogolnie zestaw jest identyczny.
Jest tylko jedna roznica - cena.
Jesli wolisz przeplacac prawie 600zl tylko dlatego "bo to pstryk a nie sprzedawca z Allegro" , jesli cie na to stac - to prosze bardzo.
Ale kazda osoba choc odrobine doswiadczona w zakupach internetowych wie ze od niektorych sprzedawcow na Allegro mozna brac w ciemno i otrzyma sie lepsza obsluge niz w niejednym sklepie internetowym a po nizszej cenie :roll: .

dzi
03-12-2004, 01:08
ehh :D miałem na myśli sklep nieinternetowy (pomieszczenie + wystawa, sprzedawca itd..) a nie internetowy, wiec nastąpiło nieporozumienie

Mori
03-12-2004, 03:23
Jesli wolisz przeplacac prawie 600zl tylko dlatego "bo to pstryk a nie sprzedawca z Allegro" , jesli cie na to stac - to prosze bardzo.

Tak jak mówiłem - chodziło mi o to, że wolę fakturę (jak Grossman wystawia to fajnie) i więcej 600 zeta niż bez i mniej. ;)

Cholera - 1D Mk2 jest teraz po $3800, czyli jakieś 11932PLN. Może jednak przejadę się do USA? :P

Hadrian
03-12-2004, 03:23
sklep to sklep, allegro to allegro

Hehe... dobre :D

Duzo sklepow internetowych wystawie sie na Allegro. Wielu wystawcow z Allegro ma zalozone swoje "sklepy internetowe" .
Nie roznia sie prawie niczym



Ostatnio szukałem ładowarki i kilku aku. znalazłem sobie na allegro sprzedawcę z siedziba w warszawie - pędzie po zakupy... po wejściu do sklepiku widzę ze asortyment podobny ale ceny jakieś dziwne (ładowarka kosztującą na allegro 170zł w sklepiku ~230zł). Zacząłem rozmawiać dopytywać, marudzi nagle padło z mych ust słowo allegro i w tym momencie ceny w sklepiku zrobiły się allegrowe. Bardzo mnie to ucieszyło. Po czym nieśmiało zapytałem o fakturę. Sądziłem ze w tym momencie ceny znów wrócą do poziomu tych z początku wizyty, ale nie, pozostały na poziomnie tych z allegro. Wiec jak widać nie jest zle.

Vitez
03-12-2004, 04:21
ehh :D miałem na myśli sklep nieinternetowy (pomieszczenie + wystawa, sprzedawca itd..) a nie internetowy, wiec nastąpiło nieporozumienie

No to co sie czepiasz, ja porownywalem sklep internetowy (pstryk.com.pl) a nie "naturalny" .
Poza tym sporo jest sklepow internetowych z nizszymi cenami niz "na zywo" a z faktura, gwarancja PL itp (np agito.com.pl - niestety juz nie maja czarnego 300D a mieli go w naprawde dobrej cenie) . Dlaczego? Bo koszta prowadzenia takiego sklepu sa nizsze.
Co do sklepow dualnych - tzn nizsze ceny na necie a wyzsze na zywo to kwestia dostosowania cen do srodowiska w jakim sa oglaszane.
Jak ktos kupuje i sprawdza ceny w necie to ceny nizsze by sprostac konkurencji, a jednoczenie prowadzac sklep dla ludzi "z ulicy" np w Warszawie - ceny sa rowniez rowne z konkurencja... tylko z ta konkurencja rowniez prowadzaca sklepy "na zywo" a nie konkurencja internetowa. Ot taka mala schizofrenia na ktorej traca klienci nieinternetowi a wchodzacy do sklepow z ulicy :? . I to sie raczej nie wyrowna - koszta prowadzenia sklepu na zywo sa wyzsze, a prowadzenie sprzedazy prze itnernet to tylko uzupelnienie oferty by tylko zwiekszyc obszar docelowy.

Mori
03-12-2004, 06:46
I niedługo już niebędzie tych małych przyjemnych sklepików gdzie człowiek może pogadać ze sprzedawcą, tylko same Media Markty i duże sieci sklepów (internetowych też). :cry:

muflon
03-12-2004, 09:20
I niedługo już niebędzie tych małych przyjemnych sklepików gdzie człowiek może pogadać ze sprzedawcą, tylko same Media Markty i duże sieci sklepów (internetowych też). :cry:
Niestety masz rację ;-(

Ale póki co, ja wolę zapłacić nieco więcej właśnie w takim "małym przyjemnym sklepiku". Moje kupowanie 20D wyglądało tak:

- z założenia nie kupowałem w sieci (bez możliwości sprawdzenia przed zakupem)

- najpierw znalazłem "najtańszy sklep w mieście". Facet ściemniał, że "mam, ale są już zarezerwowane", "canon ma problemy z dostawą", "najlepiej wpłacić zaliczkę i poczekac tydzień" itp. Podziękowałem - rok temu wpłaciłem mu zaliczkę na 10D i co tydzień dowiadywałem się, że "jeszcze tydzień". I więcej tam nie wrócę.

- wkurzyłem się i poszedłem do pierwszego napotkanego sklepu (różnica +150CHF). Posiedziałem, pogadałem, dostałem od ręki body, z możliwością przetestowania na miejscu (z moimi lensami), dostęp do statywu, komputera etc. I zapewnienie że jeśli mimo wszystko po dokładnym sprawdzeniu coś będzie nie tak - mam przyjść, wymienią.

Vitez, może stali klienci (zwłaszcza tak "wpływowi" i "kształtujący opinię" jak Ty :-)) mają u TIP'ów specjalne warunki. Ale przeciętnie na Allegro nie wyobrażam sobie takiej możliwości/sytuacji... a przynajmniej nie bez odrobiny kombinacji.

Vitez
03-12-2004, 21:00
przeciętnie na Allegro nie wyobrażam sobie takiej możliwości/sytuacji... a przynajmniej nie bez odrobiny kombinacji.

Internet to tez zycie - tu tez trzeba kombinowac jak w zyciu, wiec co sie dziwisz? :twisted:

Tytus
03-12-2004, 21:44
I niedługo już niebędzie tych małych przyjemnych sklepików gdzie człowiek może pogadać ze sprzedawcą, tylko same Media Markty i duże sieci sklepów (internetowych też). :cry:
Niestety masz rację ;-(

Ale póki co, ja wolę zapłacić nieco więcej właśnie w takim "małym przyjemnym sklepiku". Moje kupowanie 20D wyglądało tak:

- z założenia nie kupowałem w sieci (bez możliwości sprawdzenia przed zakupem)

- najpierw znalazłem "najtańszy sklep w mieście". Facet ściemniał, że "mam, ale są już zarezerwowane", "canon ma problemy z dostawą", "najlepiej wpłacić zaliczkę i poczekac tydzień" itp. Podziękowałem - rok temu wpłaciłem mu zaliczkę na 10D i co tydzień dowiadywałem się, że "jeszcze tydzień". I więcej tam nie wrócę.

- wkurzyłem się i poszedłem do pierwszego napotkanego sklepu (różnica +150CHF). Posiedziałem, pogadałem, dostałem od ręki body, z możliwością przetestowania na miejscu (z moimi lensami), dostęp do statywu, komputera etc. I zapewnienie że jeśli mimo wszystko po dokładnym sprawdzeniu coś będzie nie tak - mam przyjść, wymienią.

Vitez, może stali klienci (zwłaszcza tak "wpływowi" i "kształtujący opinię" jak Ty :-)) mają u TIP'ów specjalne warunki. Ale przeciętnie na Allegro nie wyobrażam sobie takiej możliwości/sytuacji... a przynajmniej nie bez odrobiny kombinacji.

już się 10D znudziło?

muflon
03-12-2004, 23:06
już się 10D znudziło?
Poniekąd ;-)

PS. cytuj oszczędniej - już któryś raz cytujesz cały post, po to żeby dodać kilka słów...

Vitez
04-12-2004, 01:14
I niedługo już niebędzie tych małych przyjemnych sklepików gdzie człowiek może pogadać ze sprzedawcą, tylko same Media Markty i duże sieci sklepów (internetowych też). :cry:
Niestety masz rację ;-(

Ale póki co, ja wolę zapłacić nieco więcej właśnie w takim "małym przyjemnym sklepiku". Moje kupowanie 20D wyglądało tak:

- z założenia nie kupowałem w sieci (bez możliwości sprawdzenia przed zakupem)

- najpierw znalazłem "najtańszy sklep w mieście". Facet ściemniał, że "mam, ale są już zarezerwowane", "canon ma problemy z dostawą", "najlepiej wpłacić zaliczkę i poczekac tydzień" itp. Podziękowałem - rok temu wpłaciłem mu zaliczkę na 10D i co tydzień dowiadywałem się, że "jeszcze tydzień". I więcej tam nie wrócę.

- wkurzyłem się i poszedłem do pierwszego napotkanego sklepu (różnica +150CHF). Posiedziałem, pogadałem, dostałem od ręki body, z możliwością przetestowania na miejscu (z moimi lensami), dostęp do statywu, komputera etc. I zapewnienie że jeśli mimo wszystko po dokładnym sprawdzeniu coś będzie nie tak - mam przyjść, wymienią.

Vitez, może stali klienci (zwłaszcza tak "wpływowi" i "kształtujący opinię" jak Ty :-)) mają u TIP'ów specjalne warunki. Ale przeciętnie na Allegro nie wyobrażam sobie takiej możliwości/sytuacji... a przynajmniej nie bez odrobiny kombinacji.

już się 10D znudziło?

http://usenet.gazeta.pl/usenet/1,47944,1709961.html

A dokladniej: "Pilnuj odpowiedniego cytowania listu, na który odpowiadasz. Cytuj tylko potrzebne fragmenty, a resztę wycinaj."
oraz: "Tak samo jak w przypadku dobrych manier, przestrzeganie Netykiety nie jest obowiązkowe. Pamiętaj jednak, że konsekwencją jej lekceważenia może być to, że nikt nie będzie chciał z Tobą rozmawiać!"

Tytus
06-12-2004, 12:33
A dokladniej: "Pilnuj odpowiedniego cytowania listu, na który odpowiadasz. Cytuj tylko potrzebne fragmenty, a resztę wycinaj."
oraz: "Tak samo jak w przypadku dobrych manier, przestrzeganie Netykiety nie jest obowiązkowe. Pamiętaj jednak, że konsekwencją jej lekceważenia może być to, że nikt nie będzie chciał z Tobą rozmawiać!"

TAK JEST PROSZĘ PANA :mrgreen:

tpop
15-12-2004, 20:44
a żółtego widzieliście :mrgreen:
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://members.lycos.nl/bombelman2/bbmyellow.jpg)

Pszczola
15-12-2004, 21:48
IMHO estetycznie okropny taki żółtek, ale zaleta moze byc mniejsze zainteresowanie odebraniem aparatu przemoca ;-)

Jurek Plieth
15-12-2004, 21:51
a żółtego widzieliście :mrgreen:
co to, już 'panele' w różnych kolorach do 300-ki sprzedają? :twisted:

KuchateK
25-02-2006, 19:10
O obiektywach wyciete tu:
http://canon-board.info/showthread.php?t=9039

A zoltek calkiem interesujacy... Wyglada jak zabaweczka :D
Choc moim zdaniem powinien byc czerwony. Czerwone sa najszybsze :mrgreen: