PDA

Zobacz pełną wersję : Program do "remontu" starych zdjęć?



painn3
18-09-2006, 18:06
Znacie moze jakies darmowe programy które pomogą zlikwidować rysy a wrecz wyrwy w zdjeciu lub macie moze jakies swoje osobiste doznania w tym temacie?

KuchateK
18-09-2006, 18:07
Automaty najczesciej sie tu nie sprawdzaja. Gimp i narzedzie do klonowania ;) Choc do photoshop'a to mu jeszcze sporo brakuje ;(

painn3
18-09-2006, 18:15
mam teraz zainstalowany PSP X i pobawilem sie troche klonem. Zdjecie wrzucilem do skanera , ajest to dosc stare zdjecie po przejsciach. Sa plamy różnych gatónków, rysy pękniecia wiec klon tu sie przydał. Ale zdjecie ma taka faktóre w łuski i po skanerze idealnie widać biale brysy po tych wlasnie luskach. czym mozna to zniwelować aby nabrało bardziej jednilitego koloru. (nie wiem ja to najlepiej opisać, poprostu zeby nie byo tych łusek).
sory za niefachowe formulki. :P

Glazer
18-09-2006, 18:35
Moze wrzuc ten skan, albo jego fragment :) Rozumiem ze skanowales z odbitki i te "luski" to odbicia "chropowatej" faktury?

painn3
18-09-2006, 18:41
no dokladnie jest tak jak piszesz tylko jak mam wrzucic tu zdjecie. Jak widac dopiero zczynam :)

Glazer
18-09-2006, 19:10
Nacisnij "odpowiedz" zjedz w dol ekranu i kliknij "zarzadzaj zalacznikami", tam mozesz dolaczyc plik. Fotka nie mozesz byc wieksza niz 97.7 kB.

painn3
18-09-2006, 19:39
no tak mniej wiecej wyglada cale zdjęcie

1772

oto całość
prosto po skanowaniu
oczywiscie musalem pomniejszyć wage:???:

1773

Zielony
18-09-2006, 21:14
Łooo. Dosyć masakrycznie to wygląda. Sporo dłubaniny przed Tobą. Tymbardziej, że zanim zaczniesz trochę będziesz musiał poćwiczyć, aby fajnie to wyszło wspomnianymi narzędziami. Generalnie skąd pomysł o automacie? :grin:
Dżizzz, nie wyobrażam sobie aby jakikolwiek w przyszłości dał temu radę.
Chociaż ponoć Japońcy pracują nad maszyną do oczytywania cudzych myśli :mrgreen: Więc kto wie :roll: Póki co sporo dłubaniny manualnie. Samemu od jakiegoś roku leży mi na dysku fotka rodzinna (~1960r) do takiego retuszu. Może trochę mniej pogięta itd, ale jakoś zabrać za to mi się nie chce :? Wolałbym skrzyknąć wszystkich i pstryknąć ją na nowo :-D

Przemoc
18-09-2006, 21:30
Łooo. Dosyć masakrycznie to wygląda. Sporo dłubaniny przed Tobą. Tymbardziej, że zanim zaczniesz trochę będziesz musiał poćwiczyć, aby fajnie to wyszło wspomnianymi narzędziami. Generalnie skąd pomysł o automacie? :grin:
Dżizzz, nie wyobrażam sobie aby jakikolwiek w przyszłości dał temu radę.
Chociaż ponoć Japońcy pracują nad maszyną do oczytywania cudzych myśli :mrgreen: Więc kto wie :roll: Póki co sporo dłubaniny manualnie. Samemu od jakiegoś roku leży mi na dysku fotka rodzinna (~1960r) do takiego retuszu. Może trochę mniej pogięta itd, ale jakoś zabrać za to mi się nie chce :? Wolałbym skrzyknąć wszystkich i pstryknąć ją na nowo :-D

Racja Zielony, prościej wygładzić Cioci zmarszczki niż odnowic taką fotę. :p Chciałbym zobaczyć przyszły efekt prac painn3-a, na mnie czekają trzy walizki rodzinnych fotek do przejżenia i skanowania.

Zielony
18-09-2006, 21:35
Ja bym to tak zostawił. Mówi się trudno. Generalne ktoś Ci później zarzuci jeszcze, że za dużo PS'a, że to juz grafika, że plastik wyszedł ;)
Ze wspomnianą moją fotką, mam o tyle problem, że to mydło jest :mrgreen:

mmsza
18-09-2006, 21:41
Ze wspomnianą moją fotką, mam o tyle problem, że to mydło jest :mrgreen:
Pewnie robione 24-70/2.8L :mrgreen:

tadek
18-09-2006, 21:48
"łuska" jest po papierze jedwabistym
sprobuj w skanerze ustawic wyeliminowania rastra drukarskiego
ja ustawiam na dosc duze wartosci pow 200
co do rys to tylko klonowanie, duze powiekszenie i po kawalku zdjecia
tyle ze ja osobiscie do klonowania preferuje photo-painta corela
jakos dla mnie jest bardziej "ludzki" a moze za pozno zaczalem z ps
pobaw sie i pokaz efekty

mkd
18-09-2006, 21:50
Wbrew pozorom powinno łatwo pójść, ale bedzie to troche czasu trwało. Foto jest monochromatyczne, praktycznie bez detali. Oczywiscie nie licz na zaden automat, w gre wchodzi tylko reczna robota w Photoshopie. Klonowanie, blurowanie, czasami jakies zamalowanki pędzlem.

Najważniejsze to skan w duzej rodzielczości. Niepokoją mnie te łuski, bo to chyba faktura papieru i boję sie, że w trakcie retuszowania znikną. Chyba, żeby po wszystkim nałożyć na zdjecie taką fakture delikatnie - albo drukowac na takim papierze, jesli są.

snow
18-09-2006, 21:54
Chwila zabawy w PS'ie (a i tak mi się przykładać nie chciało) :wink:

snow
18-09-2006, 22:00
O fuj, ale mu brzydką plame na nodze zrobiłem z tej marynarki... no cóż... pierwszy raz się w takie rzeczy bawiłem :)

Zielony
18-09-2006, 22:05
No nienajgorzej :) Może trochę przesadziłem, że się nie da. Zapomniałem, że już zostało niewiele takich rzeczy ;-)

snow
18-09-2006, 22:11
No myśle że na plfoto to akurat mi wyszło :wink:

painn3
18-09-2006, 22:44
powiem jedno wszystko ok tylko faktóra tego zdjecia jest prze!@#$a. Te łuski doprowadzaja mnie do szału. Niestety moj scaner (jakis tanszy canon) ma tylko 300 dpi mozliwosci i wywala mi takie luski ze juz w orginale jest lepiej, oczywiscie pomijając plamy i rysy. To jedyne zdjecie mojego pradziadka z czasów 2 WS. 2 tygodnie juz mnie prosza zebym cos tu poratowal ale wiem jedno ze orginał i tak jest lepszy :-? .
Taki amam narazie efekt

:lol: siedze juz prawie 5 godzin nad tym foto i patrzcie jak napisalem faktura :oops:

Przemoc
18-09-2006, 22:48
I tak jestem pod wrażeniem.

snow
18-09-2006, 22:50
Zrób i wywołaj na matowym papierze, może nie będzie to samo ale faktura będzie podobna chyba. Zresztą zależy co się komu podoba :) W sumie chodzi o odratowanie zdjęcia a nie zeby je zrobić takie samo :)

ripek
18-09-2006, 23:03
Zwieksz kontrast - podaj w ładnej ramce i będzie :)

Zielony
18-09-2006, 23:12
To może w takim razie, mógłbym komuś podesłać to moje zdjęcie do obróbki :D
Skan ma jakieś 20MB :mrgreen:

Nie no, co mnie tknęło, żeby napisać: nie da się :o ;)

snow
18-09-2006, 23:19
Etam zielony, zmniejsz do 800x533 to podretuszujemy ci :wink:

painn3
18-09-2006, 23:26
teraz Mam Juz Cos Takiego
Jako Czarnobiale Jest Lepsze Ale Nei Bede Juz Smiecil

Glazer
19-09-2006, 01:36
No i super. IMO bardzo dobrze sobie poradziles :)