PDA

Zobacz pełną wersję : Hurtowe cropowanie zdjęć



ripek
17-09-2006, 12:12
Szukam programiku który stanie się częscią mojego workflow w miejsce:

[obróbka rawów] --> [cropowanie] --> [poniejszanie do www]

Czy zna ktoś soft który robi to możliwie najszybciej? Tzn. zeby pokazywał mi kolejne klatki a ja bym tylko zaznaczał co ma odciąć.

Vitez
17-09-2006, 15:11
Sprobuj nagrac akcje z dialogiem w PS.

kane
17-09-2006, 15:23
http://ekot.dk/programmer/JPEGCrops/

JPEGCrops, z tego co pamietam (teraz nie uzywam) mozna po koleji zadac mu cropy i pozniej batchem cropuje :)

mkwiek
17-09-2006, 17:21
tak jak Vitez mówi - akcja w PS załatwia sprawę

Kubaman
17-09-2006, 18:11
batch processing w PS, zaznacz opcję "Open first image to apply settings". Jeśli obetniesz pierwsze manualnie cała seria będzie tak samo obcięta.

Vitez
17-09-2006, 18:39
Jeśli obetniesz pierwsze manualnie cała seria będzie tak samo obcięta.

Cos mi sie wydaje z opisu, ze ripek chce kazde inaczej przyciac.

Kubaman
17-09-2006, 18:42
słusznie, w takim razie akcja

sprocket73
28-08-2010, 10:20
Odświeżam temat.
Nie każdy ma PSa. A JPEGCrops jest fajny, ale wszystkie wersje, któe mnie udało się znaleźć w necie mają pewną przypadłość, jak się wrzuci wiecej niż 150 zdjęć do jednoczesnego podglądu, to program najpierw zaczyna działać strasznie wolno, a potem wyrzuca błąd "brak wolnych zasobów windows". I nie chodzi tu o za mało RAMu, czy miejsca na dysku.
Zna ktoś jakiś inny programik podbny do JPEGCrops, ale niezawodny, taki, gdzie można by wrzucić 2000 fotek, przejrzeć wszystkie, pozmieniać niektóyym cropy i klinkąć jeden przycisk i wszystko by się zcropowało ?

MariuszJ
28-08-2010, 12:26
Odświeżam temat.
Nie każdy ma PSa. A JPEGCrops jest fajny, ale wszystkie wersje, któe mnie udało się znaleźć w necie mają pewną przypadłość, jak się wrzuci wiecej niż 150 zdjęć do jednoczesnego podglądu, to program najpierw zaczyna działać strasznie wolno, a potem wyrzuca błąd "brak wolnych zasobów windows". I nie chodzi tu o za mało RAMu, czy miejsca na dysku.
Zna ktoś jakiś inny programik podbny do JPEGCrops, ale niezawodny, taki, gdzie można by wrzucić 2000 fotek, przejrzeć wszystkie, pozmieniać niektóyym cropy i klinkąć jeden przycisk i wszystko by się zcropowało ?

Wąskim gardłem w tym procesie jest i tak cropowanie, którego nie jesteś w stanie przecież zautomatyzować. Trochę nie wyobrażam sobie robienia tego na miniaturach, musisz i tak każde osobno przeglądać i "ciąć". Toteż nie wymyślisz chyba nic lepszego niż to, co masz w typowych wołarkach, choćby darmowym DPP. Dokładając do tego inne konieczne "szybkie" poprawki na niektórych RAWach typu ekspozycja czy balans bieli, nie wydaje mi się, aby warto było komplikować sobie workflow kolejnym narzędziem.

sprocket73
28-08-2010, 12:37
Moje potrzeby cropowania są bardzo skromne. Przeważnie chodzi o zmianę proporcji zdjęć z formatu 3:2 do formatu 4:3 (ramka LCD).
Chciałbym wrzucić kilkaset zdjęć w okno browsera w formacie miniaturek - ale takich gdzie coś jednak widać, np w rozmiarach 300px:200px. Następnie popatrzeć, czy zaproponowany przez program crop centralny nie obcina czegoś ważnego po bokach. Jeżeli obcina to przesunąć w lewo lub prawo. Dokładnie takie możliwości daje mi JPEGCrops... niestety załadowanie ponad 200 zdjęć kończy się zwiechą programu, trzeba ubijać proces.
Innej obróbki zdjęć nie robię. Chodzi tylko o cropowanie.